Σελ. 100 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 8090959899100101102105110120 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.486-1.500 από 2679
  1. #1486
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Είτε το κλείσεις είτε το ανοίξεις το ένα και το αυτό..
    Μην ασχολείσαι βασικά..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #1487
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είτε το κλείσεις είτε το ανοίξεις το ένα και το αυτό..
    Μην ασχολείσαι βασικά..
    Όπως λέγαμε παλιά "κλαψ, λυγμ".

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είτε το κλείσεις είτε το ανοίξεις το ένα και το αυτό..
    Μην ασχολείσαι βασικά..
    To έκανα, μόλις, να "φύγει" κι αυτή η πιθανότητα.

    Έχω την εντύπωση ότι δεν αλλάζει κάτι (δεν εννοώ στο τελικό αποτέλεσμα, αυτό έτσι κι αλλιώς είναι για γέλια).
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  3. #1488
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως λέγαμε παλιά "κλαψ, λυγμ".

    - - - Updated - - -



    To έκανα, μόλις, να "φύγει" κι αυτή η πιθανότητα.

    Έχω την εντύπωση ότι δεν αλλάζει κάτι (δεν εννοώ στο τελικό αποτέλεσμα, αυτό έτσι κι αλλιώς είναι για γέλια).
    Τι να αλλάξει;

    Στην ουσία το sra η ανεβάζει η κατεβάζει τη ταχύτητα ανάλογα με το θόρυβο κλπ & χωρίς να αποσυγχρονίσει.. Νομίζω δλδ ότι τα κάνει και τα 2, και ανέβασμα & κατέβασμα ταχύτητας..
    Π.χ..
    Με κλειστό το sra αν πιάσεις μεγάλη ταχύτητα και η γραμμή μετά δεν σηκώνει, θα αρχίσει να πέφτει το σνρ (& το attainable) μέχρι να αποσυγχρονίσει.. Θα μαζεύει και error.. Με το δικό σας σνρ βέβαια (θέμα με καμπίνες οτε) λίγο δύσκολο αυτό..
    Μετά μόνο αν γίνει ρεσταρτ το ρουτερ η το dslam για τον όποιο λόγο θα αλλάξει η ταχύτητα..
    Από την άλλη αν πιάσεις χαμηλή ταχύτητα και μετά η γραμμή σηκώνει παραπάνω, δεν θα πας πιο πάνω (όπως πιθανώς θα έκανε το sra), απλά θα ανέβει το σνρ & το attainable.. Και αυτά όλα, αν τα βλέπεις στα στατιστικά..
    Τη πρώτη περίπτωση δλδ θα τη πετύχεις νομίζω (error κλπ).. Τη δεύτερη μπορεί ναι αλλά μπορεί και όχι, ανάλογα τη στιγμή..
    Ελπίζω να μη ξέχασα κάτι..

    Γι'αυτό λέω μην ασχολείσαι.. Αν θες οκ..
    Το θέμα είναι να δούμε επιτέλους τι θα κάνουν με το θέμα που έχετε εδώ..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #1489
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Μηνύματα
    809
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Ρε παιδια ειναι δυνατον να εχω attainable 134000 και actual 88000; Τοση αποκλιση; Μας δουλευουν;

  5. #1490
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από polakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια ειναι δυνατον να εχω attainable 134000 και actual 88000; Τοση αποκλιση; Μας δουλευουν;
    Βάλε ξανά τα στατιστικά να υπάρχουν..
    Στους γείτονες έχεις κάνει καμιά έρευνα να δούμε αν και σε άλλους παρόχους, στην ίδια καμπίνα, υπάρχει το ίδιο θέμα;
    Βέβαια το να χτυπάς πόρτες και να ρωτάς αυτό, δεν είναι και ότι πιο εύκολο..
    Κοντολογίς, έχω απορία να δω πως θα το λύσετε όλοι σας αυτό το θέμα με το σνρ..
    Περιμένουμε ακόμα την απάντηση στη καταγγελία του PetrosK νομίζω.. Για να δούμε..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #1491
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιμένουμε ακόμα την απάντηση στη καταγγελία του PetrosK νομίζω.. Για να δούμε..
    Ήρθε σήμερα.

    Ότι ετοιμαζόμουν να την αναρτήσω.

    Λοιπόν:

    Nova Sales Call Center

    Attachments11:27 AM (7 hours ago)

    to me

    Αξιότιμε κ. Κ.....

    Στα πλαίσια διαχείρισης της με αρ. πρωτ. ΕΕΤΤ χχχχ/28-01-2021 αναφορά σας, επισυνάπτουμε την με αριθμό πρωτ. ψψψψψψψψ/25-02-2021 σχετική απαντητική επιστολή της εταιρείας μας.

    Παραμένουμε στη διάθεση σας για όποια τυχόν πληροφορία ή διευκρίνιση.


    Με εκτίμηση,
    ζζζζ
    Η συνημμένη απάντηση:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Απάντηση σε καταγγελία.jpg 
Εμφανίσεις:  42 
Μέγεθος:  187,9 KB 
ID: 224973

    Ειλικρινά, δεν ξέρω αν είναι κοροϊδία στα μούτρα, troll από τα λίγα ή κάτι άλλο.

    Δεν απαντούν στο παραμικρό από ότι ρώτησα.

    Μου λένε για γνωστοποίηση του προβλήματος, το οποίο έχω αναφέρει ξανά και ξανά (και γραπτώς) και το οποίο τελικά δεν τους ενδιαφέρει καν.

    Μου λένε ότι βρίσκονται στη διάθεσή μου, όταν αρνήθηκαν επανειλημμένα να απαντήσουν τις προηγούμενες φορές ή όταν επικοινώνησαν τηλεφωνικά (ενώ ήδη είχα ζητήσει γραπτή απάντηση) δεν γνώριζαν καν το πρόβλημα αλλά ούτε και τον αριθμό σύνδεσης στον οποίο εμφανιζόταν.

    Επιπλέον, για να ξεκαθαρίσω εγώ κάτι. Ιδιόκτητο δίκτυο? Σε καμπίνα ΟΤΕ δεν είμαι? Εννοούν από τη συνεγκατάσταση στο Α/Κ και μετά?

    Σοβαρά τώρα, τί να την κάνω εγώ αυτή την "απάντηση"?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος PetrosK : 25-02-21 στις 20:24.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  7. #1492
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Σβήσε ονόματα.. Αρχικά..
    Κατά δεύτερον... Έλα ντε..
    Γράφει μόνο ότι είναι διαθέσιμοι να εξυπηρετήσουν όπως μπορούν.. Τπτ άλλο επί του θέματος..
    To ιδιόκτητο δίκτυο κουφό; Μήπως λένε για τη πόρτα που νοικιάζουν;
    Το α.κ τι ρόλο παίζει;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 25-02-21 στις 20:00.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #1493
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων

    Σοβαρά τώρα, τί να την κάνω εγώ αυτή την "απάντηση"?
    Θα απαντήσεις με νέα καταγγελία όπου θα σημειώσεις ότι δεν έλαβες απάντηση στα ερωτήματά σου, ότι έχεις δηλώσει αρκετές φορές το πρόβλημα σου (ενδεικτικά κάποιες ημερομηνίες επικοινωνιών) και θα επιμείνεις στην επίλυση του προβλήματος.
    Δεν έκανες κοτζάμ καταγγελία για να σφυρίζουν κλέφτικα. Προφανώς δεν θέλουν να ασχοληθούν, προφανώς θα κάνουν ότι μπορούν για να σταματήσεις να ασχολείσαι κι εσύ.
    Προσωπικά είμαι ήδη στην 3η κατά σειρά καταγγελια για δικό μου ζήτημα, κι εμένα με τέτοιο τρόπο απάντησαν στην αρχή.

  9. #1494
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    @ PetrosK
    Δε μου λες.. fax έχεις; Γιατί με email δεν τη βλέπω εύκολη τη δουλειά..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα απαντήσεις με νέα καταγγελία όπου θα σημειώσεις ότι δεν έλαβες απάντηση στα ερωτήματά σου, ότι έχεις δηλώσει αρκετές φορές το πρόβλημα σου (ενδεικτικά κάποιες ημερομηνίες επικοινωνιών) και θα επιμείνεις στην επίλυση του προβλήματος.
    Δεν έκανες κοτζάμ καταγγελία για να σφυρίζουν κλέφτικα. Προφανώς δεν θέλουν να ασχοληθούν, προφανώς θα κάνουν ότι μπορούν για να σταματήσεις να ασχολείσαι κι εσύ.
    Προσωπικά είμαι ήδη στην 3η κατά σειρά καταγγελια για δικό μου ζήτημα, κι εμένα με τέτοιο τρόπο απάντησαν στην αρχή.
    Και αυτό είναι μια ιδέα..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #1495
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ PetrosK
    Δε μου λες.. fax έχεις; Γιατί με email δεν τη βλέπω εύκολη τη δουλειά..

    - - - Updated - - -



    Και αυτό είναι μια ιδέα..
    Αν λες να αποστείλει απάντηση με fax, προτείνω να χρησιμοποιηθεί η φόρμα καταγγελίας της ΕΕΤΤ και να το προωθήσει η ΕΕΤΤ.
    Υπάρχει σχετικό πεδίο για το αν έχει απευθυνθεί ήδη με προηγούμενη καταγγελία χωρίς να επιλυθεί το ζήτημα τελικά.

  11. #1496
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν λες να αποστείλει απάντηση με fax, προτείνω να χρησιμοποιηθεί η φόρμα καταγγελίας της ΕΕΤΤ και να το προωθήσει η ΕΕΤΤ.
    Υπάρχει σχετικό πεδίο για το αν έχει απευθυνθεί ήδη με προηγούμενη καταγγελία χωρίς να επιλυθεί το ζήτημα τελικά.
    Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν ναι, με κοινοποίηση σε οτε (καμπίνα του, εντελώς συμβολικά βέβαια εφόσον δεν είναι ο πάροχος του) & εεττ..
    Εκεί να δεις πως θα έτρεχαν.. Βούκινο σου λέει γίναμε..

    Αν πάντως τα κάνει και τα 2 τι έχει να χάσει;
    Αν ενδιαφέρεται να του πω το σκεπτικό μου..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #1497
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μας ενδιαφέρει να παρακολουθεί η ΕΕΤΤ την όλη συζήτηση.
    Αν απευθυνθεί κάποιος απευθείας στην εταιρία και παράλληλα με καταγγελία για το ίδιο θέμα, έχει δυο υποθέσεις ανοιχτές και -σχεδόν σίγουρα - κάπου θα μπλεχτούν τα μπούτια, ενώ η ΕΕΤΤ δε θα μπορεί να βλέπει τις απαντήσεις στην απευθείας επικοινωνία πελάτη-εταιρίας.

  13. #1498
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σβήσε ονόματα.. Αρχικά..
    Κατά δεύτερον... Έλα ντε..
    Γράφει μόνο ότι είναι διαθέσιμοι να εξυπηρετήσουν όπως μπορούν.. Τπτ άλλο επί του θέματος..
    To ιδιόκτητο δίκτυο κουφό; Μήπως λένε για τη πόρτα που νοικιάζουν;
    Το α.κ τι ρόλο παίζει;
    Σιγά, το επώνυμό μου είναι, δεν το έχω και κρυφό.

    Τρελή διάθεση εξυπηρέτησης, δεν το συζητάμε.

    Καλά, για τα τυπικά, και το πρόγραμμα που λένε πως έχω, λάθος είναι. Θα πατήσω και σε αυτό και θα τους ταράξω στην τυπικότητα.

    Για το "ιδιόκτητο", ότι καταλαβαίνετε καταλαβαίνω (και λιγότερα, μην πω).

    Η πορεία από εμένα προς τη 4νετ, δεν είναι διαμέρισμα->κατανεμητής->καμπίνα->Α/Κ (όπου υπάρχει συνεγκατάσταση με τον εξοπλισμό του κάθε παρόχου, για λόγους διευκόλυνσης?)? Πού πάει το "καλώδιο" από την καμπίνα?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα απαντήσεις με νέα καταγγελία όπου θα σημειώσεις ότι δεν έλαβες απάντηση στα ερωτήματά σου, ότι έχεις δηλώσει αρκετές φορές το πρόβλημα σου (ενδεικτικά κάποιες ημερομηνίες επικοινωνιών) και θα επιμείνεις στην επίλυση του προβλήματος.
    Δεν έκανες κοτζάμ καταγγελία για να σφυρίζουν κλέφτικα. Προφανώς δεν θέλουν να ασχοληθούν, προφανώς θα κάνουν ότι μπορούν για να σταματήσεις να ασχολείσαι κι εσύ.
    Προσωπικά είμαι ήδη στην 3η κατά σειρά καταγγελια για δικό μου ζήτημα, κι εμένα με τέτοιο τρόπο απάντησαν στην αρχή.
    Ναι, είναι μάλλον ξεκάθαρο. Ευτυχώς, κάθε φορά που πατάω 192.168.1.1 και μπαίνω να δω τι γίνεται διαολίζομαι και δεν το αφήνω. Λογικά αύριο θα κάτσω να στείλω νέα καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ PetrosK
    Δε μου λες.. fax έχεις; Γιατί με email δεν τη βλέπω εύκολη τη δουλειά..
    Όχι, εκτός κι αν μπλέξω να στήσω fax πάνω στο πολυμηχάνημα (μέσω scanner), αλλά έχω να ασχοληθώ από αμνημονεύτων.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν λες να αποστείλει απάντηση με fax, προτείνω να χρησιμοποιηθεί η φόρμα καταγγελίας της ΕΕΤΤ και να το προωθήσει η ΕΕΤΤ.
    Υπάρχει σχετικό πεδίο για το αν έχει απευθυνθεί ήδη με προηγούμενη καταγγελία χωρίς να επιλυθεί το ζήτημα τελικά.
    Αυτό.

    Μήπως, πλέον, να εμπλέξω και την Αρχή Ανταγωνισμού (που είναι και στα μαχαίρια με την ΕΕΤΤ, να υπάρξει λίγη "τριβή")?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  14. #1499
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μας ενδιαφέρει να παρακολουθεί η ΕΕΤΤ την όλη συζήτηση.
    Αν απευθυνθεί κάποιος απευθείας στην εταιρία και παράλληλα με καταγγελία για το ίδιο θέμα, έχει δυο υποθέσεις ανοιχτές και -σχεδόν σίγουρα - κάπου θα μπλεχτούν τα μπούτια, ενώ η ΕΕΤΤ δε θα μπορεί να βλέπει τις απαντήσεις στην απευθείας επικοινωνία πελάτη-εταιρίας.
    Κοινοποίηση θα γινόταν και στη εεττ και με αριθμούς αιτήματος κλπ κλπ..
    Οπότε θα ήταν εύκολος ο εντοπισμός της υπόθεσης..
    Σε κάθε περίπτωση ας το κάνει μέσω της φόρμας της εεττ για να είναι και πιο επίσημο..
    Ότι δεν έλαβε απάντηση στα ερωτήματα του..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγά, το επώνυμό μου είναι, δεν το έχω και κρυφό.

    Τρελή διάθεση εξυπηρέτησης, δεν το συζητάμε.

    Καλά, για τα τυπικά, και το πρόγραμμα που λένε πως έχω, λάθος είναι. Θα πατήσω και σε αυτό και θα τους ταράξω στην τυπικότητα.

    Για το "ιδιόκτητο", ότι καταλαβαίνετε καταλαβαίνω (και λιγότερα, μην πω).

    Η πορεία από εμένα προς τη 4νετ, δεν είναι διαμέρισμα->κατανεμητής->καμπίνα->Α/Κ (όπου υπάρχει συνεγκατάσταση με τον εξοπλισμό του κάθε παρόχου, για λόγους διευκόλυνσης?)? Πού πάει το "καλώδιο" από την καμπίνα?



    Ναι, είναι μάλλον ξεκάθαρο. Ευτυχώς, κάθε φορά που πατάω 192.168.1.1 και μπαίνω να δω τι γίνεται διαολίζομαι και δεν το αφήνω. Λογικά αύριο θα κάτσω να στείλω νέα καταγγελία στην ΕΕΤΤ.



    Όχι, εκτός κι αν μπλέξω να στήσω fax πάνω στο πολυμηχάνημα (μέσω scanner), αλλά έχω να ασχοληθώ από αμνημονεύτων.



    Αυτό.

    Μήπως, πλέον, να εμπλέξω και την Αρχή Ανταγωνισμού (που είναι και στα μαχαίρια με την ΕΕΤΤ, να υπάρξει λίγη "τριβή")?
    Η καμπίνα με το α.κ "μιλάει" με οπτική ίνα.. Που λογικά είναι του οτε..
    Και από τη καμπίνα έρχεται χαλκός σε εσένα..
    Κοντολογίς πάει κάπως έτσι: διαμέρισμα->κατανεμητής->καμπίνα οτε. Μέχρι εδώ με χαλκό πάλι του οτε.. Και μετά οπτική ίνα πάλι του οτε προς ->Α/Κ..
    Για συνεγκατάσταση θα λέγαμε αν ήσουν σε ιδιόκτητο dslam της νοβα στο α.κ..
    Εφόσον όμως παίρνεις από καμπίνα το α.κ δεν μας απασχολεί θεωρώ..

    Σε πρώτη φάση κάνε αυτό που λέει ο manospcistas να δούμε τι θα κάνει η εεττ και βλέπουμε μετά..
    Καλή υπομονή..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 25-02-21 στις 20:46.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #1500
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα απαντήσεις με νέα καταγγελία όπου θα σημειώσεις ότι δεν έλαβες απάντηση στα ερωτήματά σου, ότι έχεις δηλώσει αρκετές φορές το πρόβλημα σου (ενδεικτικά κάποιες ημερομηνίες επικοινωνιών) και θα επιμείνεις στην επίλυση του προβλήματος.
    Δεν έκανες κοτζάμ καταγγελία για να σφυρίζουν κλέφτικα. Προφανώς δεν θέλουν να ασχοληθούν, προφανώς θα κάνουν ότι μπορούν για να σταματήσεις να ασχολείσαι κι εσύ.
    Προσωπικά είμαι ήδη στην 3η κατά σειρά καταγγελια για δικό μου ζήτημα, κι εμένα με τέτοιο τρόπο απάντησαν στην αρχή.
    Και σε κάθε "νέα" καταγγελία έχουν 300 χρόνια διορία για να απαντήσουν πάλι? Αν ναι, θα περάσει η 2ετία μέχρι να απαντήσουν ότι πράγματι δεν μπορεί να φτιαχτεί και μπορείτε να φύγετε χωρίς πέναλτι...

Σελ. 100 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 8090959899100101102105110120 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας