Σελ. 59 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 3949545758596061646979 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 871-885 από 2678
  1. #871
    Εγγραφή
    19-12-2019
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    UNSPECIFIED
    Καλησπέρα σε όλους

    Πριν 1 μήνα 19.12.2019 μεταφέρθηκα στη NOVA (VDSL 100) από τον ΟΤΕ που είχα γραμμή (VDSL 50)

    Όταν ήρθε ο τεχνικός της ΝOVA για να κάνει την σύνδεση διαπίστωσε οτι το καλώδιο το είχε αποσυνδέσει ο τεχνικός του ΟΤΕ και το ειχε αφήσει στον αερα.
    με τα πολλά και λόγο του οτι είναι επαγγελματικος χώρος, ο τεχνικός της NOVA έψαξε βρήκε τον αντίστοιχο τεχνικό του ΟΤΕ και του ζήτησε να επιστρέψει στην καμπίνα και να κουμπώσει τα καλώδια.

    κατόπιν διαπιστώθηκε χαμηλός συγχρονισμός και δηλώθηκε βλάβη.

    χτες 15.1.2020 ήρθε ο τεχνικός του οτε ... οποίος ΔΕΝ διαπίστωσε βλάβη και έφυγε !!!
    τώρα έχει ξανακλειστει ραντεβού και με τον ΟΤΕ και NOVA μαζι.

    έχετε ιδεα τι μπορεί να συμβαίνει ?

    υπάρχει περίπτωση ο ΟΤΕ να παίζει παιχνίδια σε βάρος των άλλων παροχων ?
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  nova.jpg 
Εμφανίσεις:  86 
Μέγεθος:  68,1 KB 
ID: 210655

  2. #872
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Το βλέπω συνέχεια αυτό και μου έχει δημιουργήσει περιέργεια το ερώτημα σου

  3. #873
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dskoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους

    Πριν 1 μήνα 19.12.2019 μεταφέρθηκα στη NOVA (VDSL 100) από τον ΟΤΕ που είχα γραμμή (VDSL 50)

    Όταν ήρθε ο τεχνικός της ΝOVA για να κάνει την σύνδεση διαπίστωσε οτι το καλώδιο το είχε αποσυνδέσει ο τεχνικός του ΟΤΕ και το ειχε αφήσει στον αερα.
    με τα πολλά και λόγο του οτι είναι επαγγελματικος χώρος, ο τεχνικός της NOVA έψαξε βρήκε τον αντίστοιχο τεχνικό του ΟΤΕ και του ζήτησε να επιστρέψει στην καμπίνα και να κουμπώσει τα καλώδια.

    κατόπιν διαπιστώθηκε χαμηλός συγχρονισμός και δηλώθηκε βλάβη.

    χτες 15.1.2020 ήρθε ο τεχνικός του οτε ... οποίος ΔΕΝ διαπίστωσε βλάβη και έφυγε !!!
    τώρα έχει ξανακλειστει ραντεβού και με τον ΟΤΕ και NOVA μαζι.

    έχετε ιδεα τι μπορεί να συμβαίνει ?

    υπάρχει περίπτωση ο ΟΤΕ να παίζει παιχνίδια σε βάρος των άλλων παροχων ?
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  nova.jpg 
Εμφανίσεις:  86 
Μέγεθος:  68,1 KB 
ID: 210655
    Το 18.6 attenuation στο down ισχύει; Φαίνεσαι λίγο μακριά από τη καμπίνα..xιλιόμετρο πρπ..
    Ίσως αυτή είναι η αιτία.. Πάντως και έτσι να είναι, εγώ θα τη κράταγα τη γραμμή μιας και δίνει κάτι παραπάνω, και τα πάγια αν δεν κάνω λάθος μάλλον είναι +- ίδια ε; Ανάλογα και τις υπόλοιπες παροχές των πακέτων βέβαια.. Την προσφορά βάλατε από νόβα;
    Αν τώρα είναι όντως αυτή η αιτία που λέω.. Μόλις κλείσει η βλάβη, ζήτα να σου ρίξουν το snr στο 6, να πάρεις κάτι ακόμα και άστο έτσι.. Και κάτι που διάβασα τώρα, κάνε μια προσπάθεια να ζητήσεις να σου ενεργοποιήσουν το προφίλ 35b να δούμε από περιέργεια πως θα πάει.. Παιδιά σε άλλο νήμα λένε ότι με 35b ανέβηκαν λίγο ακόμα.. Θα το δώσουν άραγε το 35b; Έχω περιέργεια..

    Επίσης.. Στατιστικά από την 50αρα έχεις;
    Με το ρούτερ της νόβα δοκίμασες; Η εικόνα μου μοιάζει από το ρούτερ του οτε, θυμίζει μενού ζτε, ποιο είχες πριν με οτε; Plus;
    Αν ναι τότε άκυρο, το plus αλλάζει σε κατασκευαστή & μενού.. Το plus αλήθεια τι στατιστικά δίνει; Αν το έχεις ακόμα..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 17-01-20 στις 03:22.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #874
    Εγγραφή
    17-01-2020
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Γεια σας παιδια

    Εβαλα κι εγω απο 24ρι ADSL--->100ρι στον Νεο Κοσμο , Αθηνα.

    Απο τις 14/01 λεει οτι βρισκεται σε διαδικασια κατασκευης και σημερα μου ηρθε και το ρουτερ ZTE H267N. Ξερετε μηπως ποσο καιρο θελει για να ενεργοποιηθει?

  5. #875
    Εγγραφή
    10-08-2005
    Περιοχή
    Εεεεε,σπιτι μου;
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.776
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    Router
    Fritz 7490
    SNR / Attn
    18(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ARAM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδια

    Εβαλα κι εγω απο 24ρι ADSL--->100ρι στον Νεο Κοσμο , Αθηνα.

    Απο τις 14/01 λεει οτι βρισκεται σε διαδικασια κατασκευης και σημερα μου ηρθε και το ρουτερ ZTE H267N. Ξερετε μηπως ποσο καιρο θελει για να ενεργοποιηθει?
    Σε εμένα στον Πειραιά η αίτηση έγινε 25/10 και η ενεργοποίηση 13/11
    <--Εξαιρετικό webcomic με κατεστραμμένο D&D χιούμορ!!!
    XKCD: Wikipedia trivia: if you take any article, click on the first link in the article text not in parentheses or italics, and then repeat, you will eventually end up at Philosophy

  6. #876
    Εγγραφή
    17-01-2020
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Πω μαλιστα...

    Εγινε ευχαριστω πολυ !

  7. #877
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dskoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους

    Πριν 1 μήνα 19.12.2019 μεταφέρθηκα στη NOVA (VDSL 100) από τον ΟΤΕ που είχα γραμμή (VDSL 50)

    Όταν ήρθε ο τεχνικός της ΝOVA για να κάνει την σύνδεση διαπίστωσε οτι το καλώδιο το είχε αποσυνδέσει ο τεχνικός του ΟΤΕ και το ειχε αφήσει στον αερα.
    με τα πολλά και λόγο του οτι είναι επαγγελματικος χώρος, ο τεχνικός της NOVA έψαξε βρήκε τον αντίστοιχο τεχνικό του ΟΤΕ και του ζήτησε να επιστρέψει στην καμπίνα και να κουμπώσει τα καλώδια.

    κατόπιν διαπιστώθηκε χαμηλός συγχρονισμός και δηλώθηκε βλάβη.

    χτες 15.1.2020 ήρθε ο τεχνικός του οτε ... οποίος ΔΕΝ διαπίστωσε βλάβη και έφυγε !!!
    τώρα έχει ξανακλειστει ραντεβού και με τον ΟΤΕ και NOVA μαζι.

    έχετε ιδεα τι μπορεί να συμβαίνει ?

    υπάρχει περίπτωση ο ΟΤΕ να παίζει παιχνίδια σε βάρος των άλλων παροχων ?
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  nova.jpg 
Εμφανίσεις:  86 
Μέγεθος:  68,1 KB 
ID: 210655
    Κατάργησε τα φίλτρα της εσωτερικής εγκατάστασης και θα λυθεί... Δηλαδή βάλε ένα splitter και μια διπλή πρίζα τηλεφώνου στην μια θα συνδεσεις το καλώδιο του παρόχου και στην 1η υποδοχή τα φίλτρα ενω στην 2η από πίσω όλα τα τηλέφωνα και θα τραβήξεις με ένα καλώδιο από το σπλιττερ προς τη 2η υποδοχή της πρίζας ένα τηλεφωνικό καλώδιο ώστε να φιλτράρεται η τηλεφωνία κεντρικά.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 18.6 attenuation στο down ισχύει; Φαίνεσαι λίγο μακριά από τη καμπίνα..xιλιόμετρο πρπ..
    Ίσως αυτή είναι η αιτία.. Πάντως και έτσι να είναι, εγώ θα τη κράταγα τη γραμμή μιας και δίνει κάτι παραπάνω, και τα πάγια αν δεν κάνω λάθος μάλλον είναι +- ίδια ε; Ανάλογα και τις υπόλοιπες παροχές των πακέτων βέβαια.. Την προσφορά βάλατε από νόβα;
    Αν τώρα είναι όντως αυτή η αιτία που λέω.. Μόλις κλείσει η βλάβη, ζήτα να σου ρίξουν το snr στο 6, να πάρεις κάτι ακόμα και άστο έτσι.. Και κάτι που διάβασα τώρα, κάνε μια προσπάθεια να ζητήσεις να σου ενεργοποιήσουν το προφίλ 35b να δούμε από περιέργεια πως θα πάει.. Παιδιά σε άλλο νήμα λένε ότι με 35b ανέβηκαν λίγο ακόμα.. Θα το δώσουν άραγε το 35b; Έχω περιέργεια..

    Επίσης.. Στατιστικά από την 50αρα έχεις;
    Με το ρούτερ της νόβα δοκίμασες; Η εικόνα μου μοιάζει από το ρούτερ του οτε, θυμίζει μενού ζτε, ποιο είχες πριν με οτε; Plus;
    Αν ναι τότε άκυρο, το plus αλλάζει σε κατασκευαστή & μενού.. Το plus αλήθεια τι στατιστικά δίνει; Αν το έχεις ακόμα..
    Δεν αλλάζουν snr σε συνδέσεις πάνω από 24 και 35b profile μπαίνει μόνο σε 200-300mbps download connection.

  8. #878
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατάργησε τα φίλτρα της εσωτερικής εγκατάστασης και θα λυθεί... Δηλαδή βάλε ένα splitter και μια διπλή πρίζα τηλεφώνου στην μια θα συνδεσεις το καλώδιο του παρόχου και στην 1η υποδοχή τα φίλτρα ενω στην 2η από πίσω όλα τα τηλέφωνα και θα τραβήξεις με ένα καλώδιο από το σπλιττερ προς τη 2η υποδοχή της πρίζας ένα τηλεφωνικό καλώδιο ώστε να φιλτράρεται η τηλεφωνία κεντρικά.

    - - - Updated - - -



    Δεν αλλάζουν snr σε συνδέσεις πάνω από 24 και 35b profile μπαίνει μόνο σε 200-300mbps download connection.
    Τι ακριβώς θα λυθεί με το splitter που λες;
    Αν η εσωτερική καλωδίωση έχει θέμα, ναι θα μπορούσε να δημιουργήσει πρόβλημα.. Αν όμως ο άνθρωπος χρησιμοποιεί το voip κατευθείαν από το ρούτερ δεν χρειάζονται splitter & φίλτρα, μόνο εάν έχει κάνει επιστροφή σήματος σε άλλες πρίζες.. Πριν με την 50αρα στον οτε δεν αναφέρει να είχε κάποιο θέμα.. Τι να άλλαξε τώρα; Καλύτερα ας μας λύσει αυτές τις απορίες όποτε μπει ξανά..

    Το άλλο με το σνρ που δεν αλλάζει, τσεκαρισμένο σίγουρα; Αν και θα μπορούσα να το καταλάβω αν δεν το δέχεται ο πάροχος της καμπίνας, όχι ο πάροχος του ίντερνετ (νόβα), αυτή το δίνει.. Από την άλλη όπως είπα όταν οι καμπίνες είναι άλλου παρόχου, δύσκολα μπορείς να κάνεις την όποια παραμετροποίηση στο προφίλ της γραμμής, μάλλον γιατί πρέπει να γίνει αίτημα προς το πάροχο της καμπίνας, πράγμα το οποίο θα έχει διαδικασία λογικά, και αν θα δεχτεί το αίτημα..
    Όσο για το προφίλ 35b, το δίνουν και σε 100αρες αν το υποστηρίζει η καμπίνα & το ρούτερ.. Ψάξε στο φόρουμ να δεις στατιστικά από άλλα παιδιά.. Π.χ δες σε αυτό το νήμα (προς τις πίσω σελίδες) σε οτε που έχουν παραδείγματα τα παιδιά..
    Και εδώ μερικά παραδείγματα που βρήκα πρόχειρα με αναφορά στο 35b.

    Δε νομίζω να μας είπε ποιο ρούτερ του έδωσαν, να δούμε αν υποστηρίζει 35b..

    Τέλος, με την απόσταση που έχει & αν είναι σωστή, θεωρώ πως δύσκολα θα πιάσει τα 100..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 18-01-20 στις 00:01.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #879
    Εγγραφή
    19-12-2019
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    UNSPECIFIED
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ακριβώς θα λυθεί με το splitter που λες;
    Αν η εσωτερική καλωδίωση έχει θέμα, ναι θα μπορούσε να δημιουργήσει πρόβλημα.. Αν όμως ο άνθρωπος χρησιμοποιεί το voip κατευθείαν από το ρούτερ δεν χρειάζονται splitter & φίλτρα, μόνο εάν έχει κάνει επιστροφή σήματος σε άλλες πρίζες.. Πριν με την 50αρα στον οτε δεν αναφέρει να είχε κάποιο θέμα.. Τι να άλλαξε τώρα; Καλύτερα ας μας λύσει αυτές τις απορίες όποτε μπει ξανά..

    Το άλλο με το σνρ που δεν αλλάζει, τσεκαρισμένο σίγουρα; Αν και θα μπορούσα να το καταλάβω αν δεν το δέχεται ο πάροχος της καμπίνας, όχι ο πάροχος του ίντερνετ (νόβα), αυτή το δίνει.. Από την άλλη όπως είπα όταν οι καμπίνες είναι άλλου παρόχου, δύσκολα μπορείς να κάνεις την όποια παραμετροποίηση στο προφίλ της γραμμής, μάλλον γιατί πρέπει να γίνει αίτημα προς το πάροχο της καμπίνας, πράγμα το οποίο θα έχει διαδικασία λογικά, και αν θα δεχτεί το αίτημα..
    Όσο για το προφίλ 35b, το δίνουν και σε 100αρες αν το υποστηρίζει η καμπίνα & το ρούτερ.. Ψάξε στο φόρουμ να δεις στατιστικά από άλλα παιδιά..
    Δε νομίζω να μας είπε ποιο ρούτερ του έδωσαν, να δούμε αν υποστηρίζει 35b..

    Τέλος, με την απόσταση που έχει & αν είναι σωστή, θεωρώ πως δύσκολα θα πιάσει τα 100..


    Καλησπερα !
    απο την καμπινα απεχω 63 μετρα (μετρημενα απο τον τεχνικο της NOVA οταν με αφησε στον "αερα" ο τεχνικος του ΟΤΕ

    Το ρουτερ ειναι το καινουργιου που δινει η NOVA H288A για περισσοτερα δες εδω (σελιδα 2 και 3)

    Οσο για τα στατιστικα του ΟΤΕ τα κρατησα 2 μερες πριν γινει η αλλαγη ....
    βλεπεις κατι με ετρωγε

    Καλωδιωσεις και τα λοιπα ειναι ελεγμενα δεν ειναι εκει το προβλημα !
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  COSMOTE INTERNET 2.jpg 
Εμφανίσεις:  42 
Μέγεθος:  93,1 KB 
ID: 210690

    - - - Updated - - -

    Απο τα στατιστικα του ΟΤΕ, δυο μερες πριν την αλλαγη ... εχω attenuation 8db
    εεε ... δεν μπορει να μετακινηθηκε η καμπινα ....
    το σπιτι παντως σιγουρα δεν μετακινηθηκε ....

    σιγουρα κατι εχει παιχτει .... για καποιο λογο πιστευω οτι εχει να κανει με τον ΟΤΕ και τον τεχνικο του.

    Οσο για το τηλεφωνο ειναι καρφωμενο πανω στο μοντεμ ... χωρις επιστροφες splitter κτλ

  10. #880
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dskoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα !
    απο την καμπινα απεχω 63 μετρα (μετρημενα απο τον τεχνικο της NOVA οταν με αφησε στον "αερα" ο τεχνικος του ΟΤΕ

    Το ρουτερ ειναι το καινουργιου που δινει η NOVA H288A για περισσοτερα δες εδω (σελιδα 2 και 3)

    Οσο για τα στατιστικα του ΟΤΕ τα κρατησα 2 μερες πριν γινει η αλλαγη ....
    βλεπεις κατι με ετρωγε

    Καλωδιωσεις και τα λοιπα ειναι ελεγμενα δεν ειναι εκει το προβλημα !
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  COSMOTE INTERNET 2.jpg 
Εμφανίσεις:  42 
Μέγεθος:  93,1 KB 
ID: 210690

    - - - Updated - - -

    Απο τα στατιστικα του ΟΤΕ, δυο μερες πριν την αλλαγη ... εχω attenuation 8db
    εεε ... δεν μπορει να μετακινηθηκε η καμπινα ....
    το σπιτι παντως σιγουρα δεν μετακινηθηκε ....

    σιγουρα κατι εχει παιχτει .... για καποιο λογο πιστευω οτι εχει να κανει με τον ΟΤΕ και τον τεχνικο του.

    Οσο για το τηλεφωνο ειναι καρφωμενο πανω στο μοντεμ ... χωρις επιστροφες splitter κτλ
    Τα στατιστικά που είχες βάλει επάνω, δείχνουν άλλα.. Το attenuation down είναι πολύ μεγαλύτερο..
    Μήπως έχουν κάνει καμιά πατάτα;
    Τα στατιστικά από την 50αρα δείχνουν ότι αντέχει η γραμμή τα 100, άνετα θα έλεγα..
    Το attenuation σου είναι το 4.5db (down), τα δείχνει ανάποδα το plus σε σύγκριση π.χ με το entry..
    Μέτρηση τώρα με το plus στη 100αρα πήρες; Το έχεις η το έδωσες;

    Υ.γ: άντε βρες specs για το Η288Α, είναι πολύ νέο..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 18-01-20 στις 01:05.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #881
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.440
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το plus το κράτησες για να κάνεις μετρήσεις;
    Μήπως σε άλλαξαν ζεύγος;
    Ο πΟΤΕ;

  12. #882
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Κάτι τέτοιες περιπτώσεις σε κάνουν να αναρωτιέσαι αν θα συνέβαινε το ίδιο σε οτε 100αρα η στον όποιον άλλο ίδιο πάροχο σε αναβάθμιση..
    Σε κάθε περίπτωση όμως..
    θα έλεγα να περιμένουμε πρώτα να δούμε τι θα δείξει το συνδυαστικό ραντεβού των 2 παρόχων..
    Δε μπορεί..κάτι τρέχει.. Π.χ Μπορεί και να μην έχει πατηθεί καλά ο χαλκός στις ρεγκλέτες.. Θα δείξει..
    Αν πάντως δεν λυθεί θα πρότεινα αλλαγή ζεύγους η και πόρτας..
    Μέχρι τότε αναμένουμε νέα του dskoul..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 18-01-20 στις 00:55.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #883
    Εγγραφή
    19-12-2019
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    UNSPECIFIED
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το plus το κράτησες για να κάνεις μετρήσεις;
    Μήπως σε άλλαξαν ζεύγος;
    Ο πΟΤΕ;
    Οι μετρησεις απο το Plus ....
    παλι το ιδιο attenuation βγαζει

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  NOVA speedport plus.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  84,8 KB 
ID: 210691

    - - - Updated - - -

    Πλέον είμαι πεπεισμένος ότι κάτι έγινε από την πλευρά του ΟΤΕ

    απλά δεν ξέρω αν το κάνουν επίτηδες ή αν συμβαίνει κάτι άλλο
    Επίσης με ενοχλεί αφάνταστα που ο τεχνικός του ΟΤΕ που ηρθε μετά την ανακοίνωση της βλάβης τα βρήκε όλα ΟΚ
    είναι δυνατόν ?
    δηλαδή αν ήμουν ακόμα πελάτης τους θα μου έλεγαν ότι όλα είναι καλά ?

  14. #884
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dskoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι μετρησεις απο το Plus ....
    παλι το ιδιο attenuation βγαζει

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  NOVA speedport plus.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  84,8 KB 
ID: 210691

    - - - Updated - - -

    Πλέον είμαι πεπεισμένος ότι κάτι έγινε από την πλευρά του ΟΤΕ

    απλά δεν ξέρω αν το κάνουν επίτηδες ή αν συμβαίνει κάτι άλλο
    Επίσης με ενοχλεί αφάνταστα που ο τεχνικός του ΟΤΕ που ηρθε μετά την ανακοίνωση της βλάβης τα βρήκε όλα ΟΚ
    είναι δυνατόν ?
    δηλαδή αν ήμουν ακόμα πελάτης τους θα μου έλεγαν ότι όλα είναι καλά ?
    Ας μας περιγράψει κάποιος γνώστης εάν έχεις δικαίωμα να εκφράσεις τα παράπονά σου σε αρμόδιες αρχές για τις υποψίες σου.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #885
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dskoul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι μετρησεις απο το Plus ....
    παλι το ιδιο attenuation βγαζει

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  NOVA speedport plus.jpg 
Εμφανίσεις:  30 
Μέγεθος:  84,8 KB 
ID: 210691

    - - - Updated - - -

    Πλέον είμαι πεπεισμένος ότι κάτι έγινε από την πλευρά του ΟΤΕ

    απλά δεν ξέρω αν το κάνουν επίτηδες ή αν συμβαίνει κάτι άλλο
    Επίσης με ενοχλεί αφάνταστα που ο τεχνικός του ΟΤΕ που ηρθε μετά την ανακοίνωση της βλάβης τα βρήκε όλα ΟΚ
    είναι δυνατόν ?
    δηλαδή αν ήμουν ακόμα πελάτης τους θα μου έλεγαν ότι όλα είναι καλά ?
    Κλειδώνει καλύτερα βλέπω το plus παρά το πρόβλημα..
    Σε κάθε περίπτωση..περίμενε το συνδυαστικό ραντεβού των παρόχων πρώτα..
    Στη χειρότερη, στείλε τα στατιστικά της 50αρας στον πάροχο σου νόβα.. Και από εκεί και πέρα μαζί με τον οτε, θα το κανονίσουν θέλω να πιστεύω.. Αλλιώς.. Μετά υπάρχουν άλλες διαδικασίες.. Καταγγελία κλπ κλπ..
    Πάντως δεν έχει πολύ λογική αυτό που έγινε..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 18-01-20 στις 02:20.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 59 από 179 ΠρώτηΠρώτη ... 3949545758596061646979 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας