Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Λοιπόν επιχείρησα να κάνω login σε ένα e-mail που είχα στο mail.com και δεν γινόταν με τίποτα, σε μήνυμα που απέστειλα στο ίδιο το email μου από κάποιο άλλο, γύρισε πίσω γράφοντας "550 Requested action not taken: mailbox unavailable" άρα πιθανώς καταργήθηκε;
    Στο email αυτό είχα να κάνω σύνδεση περίπου ένα χρόνο...απλά μου φαίνεται περίεργο να το ακυρώνουν μέσα σε ένα χρόνο το mail.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nightbird7000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν επιχείρησα να κάνω login σε ένα e-mail που είχα στο mail.com και δεν γινόταν με τίποτα, σε μήνυμα που απέστειλα στο ίδιο το email μου από κάποιο άλλο, γύρισε πίσω γράφοντας "550 Requested action not taken: mailbox unavailable" άρα πιθανώς καταργήθηκε;
    Στο email αυτό είχα να κάνω σύνδεση περίπου ένα χρόνο...απλά μου φαίνεται περίεργο να το ακυρώνουν μέσα σε ένα χρόνο το mail.

    Υπάρχουν ακόμα;!! το 2ο email που έκανα στην ζωή μου
    Το έχουν στους όρους συνήθως

    2.4. If your account is not a Premium Services email account, you are required to log in to your account periodically, but no less than once every six months, in order to maintain the account.
    Σχεδόν όλα τα δωρεάν έχουν κάποιο τέτοιο όρο, το 6μηνό είναι σύνηθες

  3. #3
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων

    Σχεδόν όλα τα δωρεάν έχουν κάποιο τέτοιο όρο, το 6μηνό είναι σύνηθες
    Ευχαριστώ sdikr, δεν το είχα δει...όντως υπάρχει στους όρους, φτουυυυ πάει το email account μου, με όλα όσα περιείχε!

  4. #4
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.280
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Κι εγώ το ίδιο έπαθα, είχα πολύ χρόνο να μπω. Το κακό είναι πως πηγαίνοντας να φτιάξω καινούργιο έχει ένα σκασμό περιορισμούς αν δεν έχεις premium, νομίζω το κάνουν κάθε φέτος και χειρότερα. Συγκεκριμένα, δεν επιτρέπουν πια ούτε τις προωθήσεις σε 3ους λογαριασμούς ούτε να τραβάς μέσω pop3/imap αν δεν έχεις premium.

    Από την άλλη, ευτυχώς δεν έχουν πειράξει τους παλιούς λογαριασμούς, έχω στο gmx.com (ίδια εταιρεία, ίδιο interface, άλλο domain, από πριν αγοράσει τα mail.com / email.com) δωρεάν με απεριόριστο χώρο και όλες αυτές τις δυνατότητες, απλά το χρησιμοποιώ τακτικά, σαν κύριο email για επαγγελματική χρήση. Εννοείται πως δεν τους εμπιστεύομαι και ό,τι έρχεται τα τραβάω κι από αλλού όπου πληρώνω κανονικά.
    hnesne

  5. #5
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ το ίδιο έπαθα, είχα πολύ χρόνο να μπω. Το κακό είναι πως πηγαίνοντας να φτιάξω καινούργιο έχει ένα σκασμό περιορισμούς αν δεν έχεις premium, νομίζω το κάνουν κάθε φέτος και χειρότερα.
    Αυτό βλέπω κι εγώ, όπως το ΄πες.

  6. #6
    Εγγραφή
    30-10-2018
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα!

    Για να μην ανοίγω νέο θέμα είπα να γράψω εδώ...

    Έστω ένα υπηρεσιακό e-mail όπου στο χώρο εργασίας ανοίγει κανονικά και βλέπεις όλα σου τα mail.

    Από το κινητό ανοίγει και πάλι...αλλά με κενή θυρίδα! Δηλαδή δεν εμφανίζει εισερχόμενα, απεσταλμένα κ.λπ.

    Σε άλλους συναδέρφους εμφανίζει κανονικά τα mail τους και στη κινητή τους συσκευή.

    Τι μπορεί να φταίει;;;

    Ευχαριστώ προκαταβολικά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος requiem_for_a_dream : 27-09-19 στις 09:53.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας