Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    09-03-2019
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα σε όλους και σε όλες.

    Πρόσφατα πέρασα τα πρακτικά και πήρα το δίπλωμα. Ρώτησα τον δάσκαλό μου και μου είπε πως θα έρθει σε 1-3 μήνες και με δεδομένο οτι μεσολαβεί Αύγουστος σκέφτομαι τα χειρότερα. Γνωρίζει κανείς πού μπορώ να απευθυνθώ για να ρωτήσω αν τρέχει η διαδικασία ή να δώσω κάνα 50ρικάκι να μου 'ρθει πιο γρήγορα;

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Th3Unforgiven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους και σε όλες.

    Πρόσφατα πέρασα τα πρακτικά και πήρα το δίπλωμα. Ρώτησα τον δάσκαλό μου και μου είπε πως θα έρθει σε 1-3 μήνες και με δεδομένο οτι μεσολαβεί Αύγουστος σκέφτομαι τα χειρότερα. Γνωρίζει κανείς πού μπορώ να απευθυνθώ για να ρωτήσω αν τρέχει η διαδικασία ή να δώσω κάνα 50ρικάκι να μου 'ρθει πιο γρήγορα;
    Αρχικά το προβλεπόμενο κομμάτι είναι ότι ο χρόνος έκδοσης εξαρτάται από το Υπουργείο Μεταφορών.
    Απο εκεί και ύστερα ίσως πρέπει να αποταθείς στη σχολή οδηγών για διαδικασία χορήγησης "εξπρές".
    Από γνωστές μου περιπτώσεις, σε διάστημα 2 περίπου εβδομάδων μπορείς να το έχεις στα χέρια σου.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  3. #3
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Το εχουνε "καψει" στο Μεταφορων.
    Η ανανεωση του επαγγελματικου μου,απο 20 μερες(που προβλεπει ο νομος) εκανε 2 μηνες. Η εμφανιση στο συστημα εγινε σχεδον 50 μερες μετα την καταθεση των δικαιολογητικων. Αλλοτε το επαιρνα στο χερι πριν καν ενημερωθει η σελιδα του υπουργειου.

    Και με την αλλαγη στην ηγεσια και οτι συνεπαγεται( νεες σφραγιδες κτλπ...) η προθεσμια που σου ειπε ειναι νορμαλ.
    Μην ξεχνας για ποσους μηνες δεν εδιναν εξετασεις και τωρα επεσαν μαζεμενες οι αιτησεις για εκτυπωση.

    Οσο δε για το 50αρι,σε ποιον να πρωτοδωσεις;
    Στον δασκαλο; στον υπαλληλο που θα προωθησει την αιτηση; σε αυτον που θα κανει την εκτυπωση και ειναι σε αλλη υπηρεσια;

  4. #4
    Εγγραφή
    09-03-2019
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ξέρω και γω ρε παιδιά; Περιμένω από πέρυσι για αυτό το δίπλωμα και πραγματικά πρέπει να το έχω γιατί θα με βοηθήσει στο μεροκάματο. Τι να πω, τα έχω σκεφτεί όλα και άκρη δε βγαίνει.

  5. #5
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Η σχολή μπορεί να σου δώσει ενα χαρτί που θα σε καλύψει για όσο καιρό θα διαρκέσει η εκτύπωση, το να δώσεις λεφτά σε κάποιον δεν θα το κάνει να έρθει πιο γρήγορα.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας