Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 24
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.739
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δελτίο Τύπου:
    Αθήνα, 19 Ιουλίου 2019. To κινητό τηλέφωνο με ρεκόρ σε προπαραγγελίες πάνω από 1 εκ. σε 5 ημέρες, έρχεται στην Ελλάδα και η WIND σου δίνει αποκλειστικά τη δυνατότητα να το αποκτήσεις. Το OnePlus 7 Pro είναι διαθέσιμο για παραγγελίες από σήμερα σε όλα τα καταστήματα της WIND πανελλαδικά, αλλά και ηλεκτρονικά.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  preview.PNG 
Εμφανίσεις:  370 
Μέγεθος:  523,4 KB 
ID: 205320Το OnePlus 7 Pro το smartphone με προηγμένη οθόνη απαράμιλλης ομαλότητας και καθαρότητας, τριπλή κάμερα και ασυναγώνιστες επιδόσεις μπορεί να γίνει δικό σου στην τιμή των 899€ ή 18,73/μήνα με πληρωμή σε 48 άτοκες δόσεις.

    Ιδανική επιλογή για όσους δίνουν έμφαση στις φωτογραφικές δυνατότητες, με κύρια κάμερα 48 MP, φακό Ultra Wide Angle και οπτικό ζουμ 3x. Σε συνδυασμό με την έξυπνη αναγνώριση σκηνών και τη νέα τεχνολογία Nightscape 2.0, το OnePlus 7 Pro είναι το προσωπικό σου φωτογραφικό στούντιο.

    Επιπλέον με την ολοκαίνουργια τεχνολογία αποθήκευσης UFS 3.0 αυξάνει τις ταχύτητες ανάγνωσης και εγγραφής έως και 79%, και σε συνδυασμό με τη χρήση του δικτύου κινητής της WIND καθιστά πιο γρήγορο από ποτέ το άνοιγμα εφαρμογών, τη λήψη αρχείων και τη μεταφορά δεδομένων.

    Το OnePlus 7 Pro δημιουργήθηκε με άριστη ποιότητα. Με τον συνδυασμό 8 GB μνήμης RAM, πλατφόρμα Mobile Qualcomm® Snapdragon ™ 855 και χωρητικότητα αποθήκευσης 256 GB είναι ικανό να απογειώσει την εμπειρία χρήσης του εκτεταμένου 4G/4G+ δικτύου WIND.

    Από τις γυάλινες καμπύλες έως την εκπληκτική οθόνη τεχνολογίας Fluid AMOLED 6,67’’ μπορεί κανείς να αντιληφθεί την αληθινή δεξιοτεχνία του.
    Περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να βρουν στο www.wind.gr ή στα καταστήματα WIND.

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.739
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να στενοχωρήσω τους φίλους στην Wind, αλλά γιατί να πληρώσω καπέλο 150€ ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να στενοχωρήσω τους φίλους στην Wind, αλλά γιατί να πληρώσω καπέλο 150€ ?
    Γιατί θα πρέπει να πληρώσεις τον ΦΠΑ της Ελλάδας

  4. #4
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.739
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί θα πρέπει να πληρώσεις τον ΦΠΑ της Ελλάδας
    ΚΑι από έξω που έρχεται πληρώνεις ΦΠΑ.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #5
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.660
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό δεν πληρώνει ΦΠΑ Ελλάδας;
    π.χ.
    http://plus3.gr/oneplus-7-pro-256gb-gray
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  6. #6
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.739
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    749€ έχει απευθε'ίας από την 1+, με παράδοση 3 εργασίμων και εγγύηση με δωρεάν αποστολή αν χρειαστεί.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    749€ έχει απευθε'ίας από την 1+, με παράδοση 3 εργασίμων και εγγύηση με δωρεάν αποστολή αν χρειαστεί.
    Είσαι σίγουρος για αυτό, εδώ έχει κόσμο που κάνει παράπονα γιατί δεν παρέχει vat invoice απο την σελίδα της και εδώ

  8. #8
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.739
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είσαι σίγουρος για αυτό, εδώ έχει κόσμο που κάνει παράπονα γιατί δεν παρέχει vat invoice απο την σελίδα της και εδώ
    Πληρώνει ΦΠΑ στην χώρα εισαγωγής -Πολωνία νομίζω.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #9
    Εγγραφή
    26-03-2008
    Περιοχή
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    73
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Vivodi - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    NETFASTER IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 23(dB)
    Διαθέσιμο από την Wind, to OnePus 7 Pro -έκδοση 8/256 διόρθωση τίτλου.

  10. #10
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί θα πρέπει να πληρώσεις τον ΦΠΑ της Ελλάδας
    Φίλε μου κάνεις ΛΑΘΟΣ.
    ΦΠΑ δεν υπάρχει μεταξύ επιχειρήσεων.
    Η WIND αγοράζει από την OnePlus ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ , ενδοκοινοτική συναλλαγή είναι.
    Η One Plus στα τηλέφωνα που στέλνει σε καταναλωτές πληρώνει το ΦΠΑ στη χώρα που τα εκτελωνίζει άρα η απόδειξη που λαμβάνει ο τελικός χρήστης είναι νόμιμη και έχει πήρωθεί το ΦΠΑ.

    Η Wind έβαλε καπέλο 150 ευρώ στη ΛΙΑΝΙΚΗ για κάτι που το παίρνει ο οποισδήποτε από το σπίτι τους απευθείας από την OnePlus.
    Αν , λέω ΑΝ ίσχυε αυτό που λες και στην Αγγλία τα δίκτυα θα το πουλούσαν +20% από το site που είναι ο ΦΠΑ..

    Greek business ...
    Are you with Us?

  11. #11
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lord_British Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου κάνεις ΛΑΘΟΣ.
    ΦΠΑ δεν υπάρχει μεταξύ επιχειρήσεων.
    Η WIND αγοράζει από την OnePlus ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ , ενδοκοινοτική συναλλαγή είναι.
    Η One Plus στα τηλέφωνα που στέλνει σε καταναλωτές πληρώνει το ΦΠΑ στη χώρα που τα εκτελωνίζει άρα η απόδειξη που λαμβάνει ο τελικός χρήστης είναι νόμιμη και έχει πήρωθεί το ΦΠΑ.

    Η Wind έβαλε καπέλο 150 ευρώ στη ΛΙΑΝΙΚΗ για κάτι που το παίρνει ο οποισδήποτε από το σπίτι τους απευθείας από την OnePlus.
    Αν , λέω ΑΝ ίσχυε αυτό που λες και στην Αγγλία τα δίκτυα θα το πουλούσαν +20% από το site που είναι ο ΦΠΑ..

    Greek business ...
    Ενδοκοινοτική συναλλαγή απο Κίνα δεν γίνεται
    Όπως αναφέρουν και στο λίνκ πιο πάνω, η Oneplus δεν δίνει vat Invoice

    Όσο για το ΦΠΑ που πληρώνει εκεί που κάνει τον εκτελωνισμό αυτό σηκώνει μεγάλη συζήτηση, είναι γνωστά άλλωστε τα κολπάκια των διαφόρων κινέζικων καταστημάτων.

    Anyway δεν σε αναγκάζει κάποιος να το πάρεις απο Wind, εδικά αν δεν είσαι επαγγελματίας και δεν μπορείς να δικαιολογήσεις το ΦΠΑ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 19-07-19 στις 16:35.

  12. #12
    Εγγραφή
    15-09-2007
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    817
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    37482/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    SNR / Attn
    8.8(dB) / 18.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ θέλω να μου εξηγήσετε το εξής:
    Γιατί η Oneplus δεν δεχόταν να μου κόψει τιμολόγιο με αναγραφόμενο το ΦΠΑ (για να δικαιούμαι μείωσης μέσω των εξόδων μου σαν επαγγελματίας) ενώ στο Amazon με ακριβώς την ίδια τιμή μου κάναν την έκπτωση κανονικά στο ΦΠΑ (ενδοκοινοτική συναλλαγή)

    Είναι προφανές: η Oneplus από το επίσημο site φοροδιαφεύγει

    Σημείωση: το ευρωπαϊκό site της Oneplus δεν έχει έδρα στην Ευρώπη αλλά στην Κίνα.
    topkek

  13. #13
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδοκοινοτική συναλλαγή απο Κίνα δεν γίνεται
    Όπως αναφέρουν και στο λίνκ πιο πάνω, η Oneplus δεν δίνει vat Invoice

    Όσο για το ΦΠΑ που πληρώνει εκεί που κάνει τον εκτελωνισμό αυτό σηκώνει μεγάλη συζήτηση, είναι γνωστά άλλωστε τα κολπάκια των διαφόρων κινέζικων καταστημάτων.

    Anyway δεν σε αναγκάζει κάποιος να το πάρεις απο Wind, εδικά αν δεν είσαι επαγγελματίας και δεν μπορείς να δικαιολογήσεις το ΦΠΑ.
    Αντί να διαμαρτύρεσαι που μια εταιρία κινητής το παίζει μικρομάγαζο βάζοντας ΚΑΠΕΛΟ , πας να δικαιλογήσεις τα αδικαιολόγητα.
    Η OnePlus έχει κάνει εγγραφή για σκοπό ΦΠΑ και πιθανώς έχει κάνει και παράρτημα σε όποια χώρα εκτελωνίζει.
    Αλλά ΑΚΟΜΑ και όταν μια εταιρία όταν αγοράζει εκτός ΕΕ ΔΕΝ πληρώνει ΦΠΑ κατά την εισαγωγή , πληρώνει δασμούς και εκτελωνιστικά.
    ΑΚΟΜΑ και αν τον πληρώσει , αυτός ΕΚΠΙΠΤΕΙ...
    ΤΟΝ ΦΠΑ τον πληρώνουν ΜΟΝΟ οι καταναλωτες και εφόσον η OnePlus πουλάει ΜΕ ΦΠΑ στα παραστατικά που στέλνει , αυτόματα κάνει την τιμή της Wind τραγική..

    Εγώ ξέρω ότι οι εταιρίες κινητής δίνουν φθηνότερα τις συσκευές για να σε βάλουν πελάτη στο δίκτυο τους , όχι να βάζουν και ΚΑΠΕΛΟ στην επίσημη τιμή αντιπροσωπείας.
    Οι OnePlus δίνει επίσημα συσκευές για 5G στις ΕΕ , την 3 , κλπ εδώ στην Αγγλία οι οποίες διατίθονται απευθείας από τους παρόχους , οπότε παλι δεν στέκουν αυτά που λες για κολπάκια...

    Μικρομάγαζο θα χαρακτήριζα μάλλον τη Wind...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από divinesheet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θέλω να μου εξηγήσετε το εξής:
    Γιατί η Oneplus δεν δεχόταν να μου κόψει τιμολόγιο με αναγραφόμενο το ΦΠΑ (για να δικαιούμαι μείωσης μέσω των εξόδων μου σαν επαγγελματίας) ενώ στο Amazon με ακριβώς την ίδια τιμή μου κάναν την έκπτωση κανονικά στο ΦΠΑ (ενδοκοινοτική συναλλαγή)

    Είναι προφανές: η Oneplus από το επίσημο site φοροδιαφεύγει

    Σημείωση: το ευρωπαϊκό site της Oneplus δεν έχει έδρα στην Ευρώπη αλλά στην Κίνα.
    Σιγά μη σου εξηγήσει ο καθένας τι συμβουλές του δίνου οι φορολογικοί τους σύμβουλοι...
    Και επειδή μιλάς για φοροδιαφυγή , δηλαδή μια έκνομη ενέργεια , καλό θα είναι να είσαι πιο προσκετικός.
    Are you with Us?

  14. #14
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lord_British Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντί να διαμαρτύρεσαι που μια εταιρία κινητής το παίζει μικρομάγαζο βάζοντας ΚΑΠΕΛΟ , πας να δικαιλογήσεις τα αδικαιολόγητα.
    Η OnePlus έχει κάνει εγγραφή για σκοπό ΦΠΑ και πιθανώς έχει κάνει και παράρτημα σε όποια χώρα εκτελωνίζει.
    Αλλά ΑΚΟΜΑ και όταν μια εταιρία όταν αγοράζει εκτός ΕΕ ΔΕΝ πληρώνει ΦΠΑ κατά την εισαγωγή , πληρώνει δασμούς και εκτελωνιστικά.
    ΑΚΟΜΑ και αν τον πληρώσει , αυτός ΕΚΠΙΠΤΕΙ...
    ΤΟΝ ΦΠΑ τον πληρώνουν ΜΟΝΟ οι καταναλωτες και εφόσον η OnePlus πουλάει ΜΕ ΦΠΑ στα παραστατικά που στέλνει , αυτόματα κάνει την τιμή της Wind τραγική..

    Εγώ ξέρω ότι οι εταιρίες κινητής δίνουν φθηνότερα τις συσκευές για να σε βάλουν πελάτη στο δίκτυο τους , όχι να βάζουν και ΚΑΠΕΛΟ στην επίσημη τιμή αντιπροσωπείας.
    Οι OnePlus δίνει επίσημα συσκευές για 5G στις ΕΕ , την 3 , κλπ εδώ στην Αγγλία οι οποίες διατίθονται απευθείας από τους παρόχους , οπότε παλι δεν στέκουν αυτά που λες για κολπάκια...

    Μικρομάγαζο θα χαρακτήριζα μάλλον τη Wind...
    Πιο πάνω υπάρχει το λινκ πως η Oneplus απο το κατάστημα της δεν σου δίνει vat invoice, η wind δίνει, το ΦΠΑ το πληρώνει ο τελικός καταναλωτής και στην χώρα μας οι τιμές λιανικής πρέπει να αναφέρονται οι τιμές με το ΦΠΑ.
    Αν είχε κάνει αυτά που λες η Oneplus δεν θα είχε κανένα θέμα να παρέχει vat invoice
    Αν αγοράσεις κάτι από προμηθευτή χονδρική εδώ στην χώρα μας θα πληρώσεις ΦΠΑ και μετά θα συμψηφιστεί με αυτά που πούλησες.
    Εγώ σαν χονδρική αν αγοράσω κάτι για μεταπώληση πχ απο την Mls θα μου βάλει και το ΦΠΑ στο τιμολόγιο αγοράς

    Αν κάνεις εισαγωγή απο άλλη χώρα πληρώνεις ΦΠΑ μαζί με δασμούς


    Ο ΦΠΑ κατά την εισαγωγή αγαθών, την ενδοκοινοτική απόκτηση καινούργιων μεταφορικών μέσων (οχήματα, πλοία, αεροσκάφη), υποκείμενων σε ΕΦΚ αγαθών καθώς και μεταχειρισμένων οχημάτων υπαγόμενων σε τέλος ταξινόμησης καταβάλλεται στο τελωνείο με την κατάθεση του αντίστοιχου τελωνειακού παραστατικού (ΕΔΕ εισαγωγής ή Ειδική Δήλωση).

    Ο ΦΠΑ που καταβάλλεται στο τελωνείο αναγράφεται στην περιοδική δήλωση που υποβάλλει ο υποκείμενος στο φόρο εισαγωγέας ώστε να έχει το δικαίωμα έκπτωσης του ποσού ΦΠΑ που έχει καταβληθεί στο τελωνείο. Κατά συνέπεια, ο φόρος προστιθεμένης αξίας δεν αποτελεί κόστος για τις επιχειρήσεις.

  15. #15
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.739
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σπύρε προσπαθείς να δικαιολογήσεις την Wind. Το καπέλο δεν δικαιολογείται από κανένα ΦΠΑ και φόρο.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας