Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Γειά σας είμαι νέος στο φόρουμ,με συγχωρείτε αρχικά εάν κάνω κάποιο λάθος στους κανονισμούς του.
    Λοιπόν,έχω το ( https://www.asus.com/Networking/RTN12E/ ), και σύνδεση Wind,που δεν έδινε ρούτερ οπότε πήγα κι αγόρσα το συγκεκριμένο,όλα βαίναν καλώς,τέλεια βασικά,δεν έχω μέτρηση απο τις αρχές αλλά και 5 συσκευές να ήταν "πάνω" ,δεν το καταλάβαινες καθόλου!

    Φτάνουμε στις αρχές αυτού του μήνα όμως και ξεκινάει κι έχει μειωμένη ταχύτητα πάρα πολύ,δεν του δίνω σημασία,με ενα restart "εφτιαχνε", μετά η μειωμένη ταχύτητα έγινε για πιο μεγάλο διάστημα,κι ξεκίνησε να έχει κι αποσυνδέσεις και οχι μόνο αυτό,το έκανε συγκεκριμένα μετά τις 2 το μεσημέρι ,του έκανα ρεσέτ,έφτιαξε εκείνη την ώρα ,έπειτα ξανά τα ίδια loop,τους κάλεσα στο τηλ,κι μου είπαν να μην έχω καμία συσκευή συνδεδεμένη στο ρούτερ,να παρακολουθήσουν τι γίνεται.Η αναφορά ήταν οτι η γραμμή ειναι ΟΚ,το τοπικό δίκτυο γύρω απο το σπίτι είναι ΟΚ,το ρούτερ σε εκείνες τις 4 ώρες έκανε 60+ αποσυνδέσεις επιβεβαιωμένες απο την αναφορά τους(σημειώση,14.00-18.00, έγινε ο έλεγχος) ξανά έκανα ρεσέτ ,άλλαξα καλώδια φίλτρο όλα,τα ίδια δεν άλλαξε τίποτα,μου στείλαν τεχνικό,μέτρησε τη γραμμή,τον "πίεσα" γτ τόσο καίρο δε μπορώ να κάνω δουλειά χωρίς ίντερνετ,τη μέτρησε 3 φορές,και τις 3,η γραμμη βγηκε ταχύτητα 13 περίπου, με μαξ το δικτυο μου να μπόρει να δώσει 14,στην αναφορά του τεχνικού γράφτηκε ,ότι φταίει ο εξοπλισμός,καμιά ιδέα?
    (σας έγραψα μεγάλο κείμενο,για να έχετε όλα τα στοιχεία της υπόθεσης )
    σας ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κάνε το παρακάτω για να έχουμε πλήρη εικόνα
    Kάνε μια επανεκκίνηση στο modem/router από το ρεύμα, βγάλτο, περίμενε 2~3 λεπτά και σύνδεσε το πάλι. Ανέβασε τα στοιχεία της γραμμής με screenshot μέσα από το μενού (Actual Rate(Up/Down)-Downstream Attenuation-SNR Margin-Errors(Up/Down), κ.λ.π.).
    Μετά ανέβασε τα στοιχεία όταν πέφτει η ταχύτητα και έχεις αποσυνδέσεις.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #3
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε το παρακάτω για να έχουμε πλήρη εικόνα

    Μετά ανέβασε τα στοιχεία όταν πέφτει η ταχύτητα και έχεις αποσυνδέσεις.
    Ξέχασα να αναφέρω,με συγχωρείτε, ότι από ένα σημείο κι μετά δεν ξανά έκανε ποτέ αποσύνδεση, πείραξα βέβαια κι το firewall αλλά σταμάτησαν γενικώς, όμως η ταχύτητα σχεδόν μηδενίζει -πραγματικά δεν μπορεί να ανοίξει καμία σελίδα- κι ειδικά μετά τις 2 το μεσημέρι κι ίσως κι κάποια άλλα διαστήματα μέσα στη μέρα που δεν ακολουθούν συγκεκριμένη ακολουθία.
    Σημειώση: ακόμα κι μέσα στη μέρα που δεν συμβαίνει όλο αυτό που περιγράφω η ταχύτητα δεν μοιάζει με πιο παλιά,για παράδειγμα βίντεο στο YT σε 1080p χωρίς να περιμένω,δε μπορώ να δω!

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Aν δεν μας ανεβάσεις στοιχεία, δεν μπορούμε να κάνουμε ούτε υποθέσεις................
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν δεν μας ανεβάσεις στοιχεία, δεν μπορούμε να κάνουμε ούτε υποθέσεις................
    Λοιπόν κοίταξα παραδείγματα στο τι μου ζητάς,το θέμα είναι ότι ακριβώς όπως έχουν άλλα UI τις πληροφορίες το δικό μου δεν έχει την ίδια δομή παρόλο που είναι εξαιρετικό,οπότε σου έχω τραβήξει διάφορες εικόνες,και μερικες ρυθμίσεις στο που βρίσκονται,και απο κει και πέρα πες μου μήπως δεν το βρήκα εγώ.
    ο φάκελος με τις εικόνες από τον drive μου. ( https://drive.google.com/drive/folde...5T?usp=sharing)

  6. #6
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ψάξε την σελίδα που θα έχει τα παρακάτω:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  VODAFONE 18-12-2018.jpg 
Εμφανίσεις:  24 
Μέγεθος:  144,0 KB 
ID: 205465
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας