Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-24 από 24
  1. #16
    Εγγραφή
    03-04-2012
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθυστερηση λογω προβληματων υγειας, μπορει να επιτυχεις, αυτο ομως δεν σημαινει οτι αυτη θα ειναι ανεξοδη για εσενα. Μονον η αμοιβη του δικηγορου δηλαδη, θα συνιστα αυτοματα μια αυξηση στο ποσο του ενοικιου που ηδη καταβαλλεις.

    Απο την αλλη, για ποιες φιλιες μιλας οταν προκειται απο την μια για μια εμπορικη εταιρεια με σκοπο το συμφερον, με τα ιδιαιτερα συμφεροντα του καθε εταιρου και με την γενικοτερη οικονομικη κατασταση οπου τα οικονομικα ζοριζουν τους παντες.



    Δεν εχει καμια σημασια το ποτε κινηθηκε. Εντος 5ετιας δεν υπαρχει παραγραφη για την αξιωση. Αυτο παντως ειναι το μικροτερο των προβληματων σου. Το βασικο ειναι οτι δεν σε θελουν. Εαν λοιπον σε καλυπτει η 3ετια, σχεδιασε απο τωρα το που θα μετακομισεις, εαν οχι εχεις ηδη αργησει. Τα δικαστικα δεν συμφερουν κανενα και εσυ εισαι οπωσδηποτε το πιο αδυναμο μερος.
    πολυ σωστα τα λες...
    γενικα στην περιοχη μου μενω και πρεπει να μεινω για προσωπικους λογους , δε υπαρχει κατι σωστο.
    τα περισσοτερα σπιτια ειναι για ιδιοκατοικηση και τα ενοικια ακολουθουν την γενικοτερη ανοδο λογω airbnb
    χωρις να δικαιολογειται απο την περιοχη αλλα και το σημαντικοτερο απο την κατασταση τους.
    σκεφτομαι να χρησιμοποιησω την προστασια του νομου και να φυγω σε δικο μου χρόνο
    εχοντας βεβαια μαζεψει τα χρηματα που απαιτουνται για αυτη την ενεργεια.
    βλεπω να με παιρνει μεχρι και τον καινουργιο χρονο για να καταφερω να μαζεψω τα χρηματα
    τα οποια θα τα στερηθω απο καπου αλλου και με θυμωνει πολυ το γεγονος να πω την αληθεια μου.
    θα προσπαθησω να τους πιασω στην αναγκη μηπως και μου δωσουν καποια απο τα εξοδα που θα κανω.

  2. #17
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Περιεργα πραγματα ομως. Σε διπλανο forum, ο TS γραφει διαφορετικα οπως και να το κανουμε πραγματα, απο τα εδω. Ιδιο βασικα αρχικο μηνυμα αλλα με διαφορετικες επεξηγησεις.

    https://www.insomnia.gr/forums/topic...4%CE%AF%CE%B1/

  3. #18
    Εγγραφή
    03-04-2012
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιεργα πραγματα ομως. Σε διπλανο forum, ο TS γραφει διαφορετικα οπως και να το κανουμε πραγματα, απο τα εδω. Ιδιο βασικα αρχικο μηνυμα αλλα με διαφορετικες επεξηγησεις.

    https://www.insomnia.gr/forums/topic...4%CE%AF%CE%B1/
    Μέσα στην απογοήτευση μου για την όλη κατάσταση δημοσίευσα και σε άλλο φόρουμ το πρόβλημα μου.και κάνω διάφορες σκέψεις και αναλόγως με τα ερεθίσματα που παίρνω απαντάω αναλόγως. Είδες κάπου να μην ταιριάζουν τα πράγματα που γράφω και να είναι αντίθετα μεταξύ τους;
    Αν ναι γράψε ελεύθερα αυτά που σκέφτεσαι και μην κάνεις υποθέσεις...

  4. #19
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Το γραφω εδω, θα το γραψω και στο αλλο. Παραξενα πραματα γραφεις, ασυνδετα μεταξυ τους, με εμφαση στα ασημαντα και τελικα χωρις να βγαινει νοημα. Εν ολιγοις κατι τρεχει αν και οχι αυτο που λες.

  5. #20
    Εγγραφή
    03-04-2012
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γραφω εδω, θα το γραψω και στο αλλο. Παραξενα πραματα γραφεις, ασυνδετα μεταξυ τους, με εμφαση στα ασημαντα και τελικα χωρις να βγαινει νοημα. Εν ολιγοις κατι τρεχει αν και οχι αυτο που λες.
    Αγαπητέ φίλε μου φαίνεται βγάζεις με κυριλέ τρόπο ψεύτη.
    Δεν είμαι κι γενικά αν έχεις κάτι χρήσιμο να προσθέσεις τότε κανε το.
    Η διαφορά της απάντησης μου με το άλλο φόρουμ είναι ότι πέρασαν λίγα λεπτά και τώρα κατάλαβα τι έγραψες..
    Τα γράφω όσο πιο καλά μπορώ. Είμαι ΗΜΜΥ και όχι φιλόλογος... Η πρόσκληση για κατ ιδίαν κουβέντα ισχύει

  6. #21
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jannisb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ φίλε μου φαίνεται βγάζεις με κυριλέ τρόπο ψεύτη.
    Δεν είμαι κι γενικά αν έχεις κάτι χρήσιμο να προσθέσεις τότε κανε το.
    Η διαφορά της απάντησης μου με το άλλο φόρουμ είναι ότι πέρασαν λίγα λεπτά και τώρα κατάλαβα τι έγραψες..
    Τα γράφω όσο πιο καλά μπορώ. Είμαι ΗΜΜΥ και όχι φιλόλογος... Η πρόσκληση για κατ ιδίαν κουβέντα ισχύει
    Δεν υπαρχει περιπτωση για κατ ιδιαν και αυτο εξαιρετικα καθως δεν το εχω αρνηθει ποτε.

    Το συμπερασμα μου λοιπον, ειναι οτι ψευτη δεν σε λεω αλλα για καποιο, προφανεστατα οχι ορθο, νορμαλ και σιγουρα περιεργο λογο, τα γραφεις μπερδεμενα, λειψα και αλλα εδω διαφορετικα εκει. Την ωρα που ειναι ξεκαθαρο πως γνωριζεις να γραφεις και μαλιστα πολυ καλα.
    Καταλαβαινω λοιπον πως δεν ψαχνεις για λυση στο προβλημα σου, το οποιο και βασικα και με τον νομο ΔΕΝ εχεις, αλλα λυση σε κατι αλλο. Μη κατανοητο απο εμενα ομως σιγουρα παραξενο.

    Καλη συνεχεια στην αναζητηση σου.

    ( Το παρον το αντιγραφω για τελευταια φορα, επειδη ακριβως δεν χρειαζεσαι βοηθεια μεχρι το 2022 και αυτο ειναι ξεκαθαρο, και στο αλλο forum )

  7. #22
    Εγγραφή
    03-04-2012
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ενημερώνω σήμερα 26.7.2019 μιλησα με ιδιοκτητη διαμερισματος .το διαμερισμα στη θεωρια απο το τηλεφωνο μοιαζει πολλα υποσχομενο και ειναι διαθεσιμο απο μεση Αυγουστου.
    τοσο με καλυπτουν και τα χρηματα που εχω δωσει μεχρι τωρα γιατι για επιστροφη χρηματων εγγυησσης δε το βλεπω.
    μενει η χρηματοδοτηση του όλου εγχειρήματος.
    εδω θα πρεπει να προσπαθήσω να του πάρω κάποια χρήματα για την μεταφορά που θα χρειαστώ .
    ο χαμενος χρονος , και ο κόπος βέβαια δικος μου δυστηχως...

  8. #23
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Η κλειδαριά κεντρικής εξόδου να μένει ξεκλείδωτη δεν είναι θέμα, πάτημα νομικά, τουναντίον, γιατί νομικά απαγορεύεται κανονικά να είναι κλειδωμένη -εκτός κι αν είναι κλειδαριά αμερικανικού ας πούμε τύπου που κλειδώνει/ξεκλειδώνει από μέσα με διακόπτη/μοχλό/κουμπί/μηχανισμό... και όχι κλειδί- αφού η έξοδος αποτελεί όδευση διαφυγής κατά τον κανονισμό πυροπροστασίας.
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  9. #24
    Εγγραφή
    03-04-2012
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Νεότερα... Τελικά μετά από αρνητική γνώμη φίλων για το καινούργιο διαμέρισμα αποφάσισα να μείνω στο παλιό κάνοντας παράλληλα έρευνα και διαπίστωσα ότι δε έχει ανιψιά σε ηλικία γάμου που μου έλεγε σαν δικαιολογία, και δε υπάρχει και μέτοχος η ανιψιά φάντασμα στην εταιρία.
    Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να απομυθοποιησω μέσω μου τον 'κύριο' αυτόν ως κύριο. Από τη μια τα ευρήματα από την άλλη η αλλαγή συμπεριφοράς, με απειλές κλπ κατάλαβα τι είναι. Πήρα τηλέφωνο στην εταιρία ζήτησα το λόγιστηριο, έκανα λίγο το χαζό ότι λυπάμαι που δεν αδειάζω το σπίτι για την ανιψιά. Η κυρία έπαθε κάτι σαν πολιτισμικό σοκ και μου έδωσε λογαριασμό τραπέζης να βάλω τα ενοίκια που δε έπαιρνε ο άλλος για να με βγάλει κακοπληρωτη. Πλέον επικοινωνώ με την εταιρία και όλα δείχνουν πολύ καλύτερα

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας