Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 24
  1. #1
    Εγγραφή
    03-04-2012
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα ,
    είδα παρόμοια θέματα στο φόρουμ εδώ και είπα να γράψω το πρόβλημα μου.
    Μένω εδω και 2 χρόνια σε ενα σπίτι το οποίο μου το νοικιάζει εταιρία με βιομηχανική δραστηριοτητα
    και οχι εταιρια κτηματικη ,μεσιτικη κλπ.
    το αναφερω μηπως εχει σημασια.
    οταν μπηκα στο σπιτι μου ειπε ενας απο τους εταιρους που ανελαβε το ρολο του σπιτονοικοκυρη
    οτι τους ενδιαφερει μονο μακροπροθεσμη μισθωση και αν θελησω να φυγω μετα απο μερικους μηνες μονο
    θα εχω θεμα αποζημιωσης γιατι ειναι εταιρια κλπ κλπ.
    εγω δεν ειχα τετοια προθεση και ολα οκ.
    πληρωνω κανονικα το νοικι εκτος αν δε βρουμε κοινο χρονο συναντησης παντως εντος 5 μερων το πολυ.
    ενα κακο που εχω κανει ειναι οτι τα δινω μαυρα και παιρνω αποδειξη μετα απο μερικες μερες κανονικη με σφραγιδα υπογραφη.
    Η μόνη διαφωνια μας ειναι οτι εκεινος θελει την εξωπορτα της πολυκατοικιας συνεχεια κλειδωμενη ακομα και κατα τη διαρκεια της
    ημερας και εγω εχω ενα θεμα υγειας με το ποδι μου και αφηνω ξεκλειδωτα για να κανω χρηση του θυροτηλεφωνου αν χρειαστει γιατι
    μου ειναι δυσκολο να κατεβω ακομα και τον ενα οροφο επειδη δε υπαρχει ασανσερ .βεβαια μετα τις 21.00 κλειδωνω οπως και να χει.
    οι γειτονες κανουν οτι δε καταλαβαινουν το προβλημα μου και κλειδωνουν κανονικα , δε λεω ομως κατι στα πλαισια της ηρεμης συνηπαρξης
    και αμοιβαιας κατανοησης.
    το πιο πανω το αναφερω γιατι εχω την εντυπωση οτι ενα διαμερισμα που ειναι αδειο και κανει χρηση εκεινος ειναι ενδεχομενως οτι
    δεν ειναι αδειο αλλα ο τοπος που κρυβει το μαυρο χρημα της εταιριας....
    πριν λιγο καιρο λοιπον μου ειπε οτι το θελει το διαμερισμα για να το παραχωρησει στην ανιψια του η οποια ειναι κι εκεινη κατα καποιο
    τροπο εταιρος της εταιριας που ειναι η ιδιοκτητρια του σπιτιου.
    ολα αυτα αν θελω βεβαια τα πιστευω
    εγω απο οτι διαβασα δικαιουμαι να μεινω τουλαχιστον μια 3ετια μεσα εφοσον ειμαι συνεπεις και κανω καλη χρηση γενικοτερα.
    το σπιτι ειναι αψογο και επειδη λειπω πολλες ωρες λογω του προβληματος υγειας που προεκυψε προσπαθω να φευγω και να επιστρεφω
    μια φορα λογο της σκαλας και ετσι μενω πολλες ωρες εκτος.
    το βασικο μου προβλημα εινα οικονομικο
    για να φυγω θελω 2 νοικια + μεταφορικη + εξοδα μεταφορας αιρ κοντισιον και σιγουρα καποια προσωπικα εξοδα και χρονο και χρημα για
    ψαξιμο .πιστευω αν δεν εχεις 1000 ευρω στη τσεπη δε ξεκινας τετοια πραγματα.
    εγω δεν εχω καθολου χρηματα , εχω προβλημα υγειας και εχω και τον πατερα μου αρρωστο.
    δε βλεπω το λογο να φυγω υπο αλλες συνθηκες θα το εκανα γιατι ειχαμε μια αρκετα καλη σχεση ως τωρα.
    μου ειπε οτι δε θα δεχτει αλλο νοικι παρα του Ιουλιου που με καλυπτει μεχρι τελος του μηνα.
    τον αυγουστο θα κανω αναλωση της εγγυησης.
    απο σεπτεμβρη λοιπον θα ειμαι κακοπληρωτης. αν οχι ηδη απο τον Αυγουστο.
    γενικα παντως εχει χαλασει η σχεση γιατι εχει αρχισει να μου λεει εξυπναδες να κουβαλησω τα
    πραγματα μονος μου για να μην εχω κοστος και να βρω ενα πιο μικρο και πιο φτηνο σπιτι.
    σκεφτομαι να του καταθεσω τα χρηματα στο παρακαταθετηκων και δανειων.
    θελω να μου πειτε την γνωμη σας , και επισης αν υπαρχει ανθρωπος που να το εχει κανει
    να μου πει το συνολικο κοστος , το κοστος της καταθεσης , του δικηγορου , κλητηρα κλπ.
    σιγουρα ειναι κατι που δε φταιω εγω και αν ποτε φυγω απο το σπιτι θα του παρακρατησω τα εξοδα
    εστω και παρατυπα απο τα ενοικια....
    Ευχαριστώ για το χρόνο σας....

  2. #2
    Εγγραφή
    27-06-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Πριν την 3ετια, δεν σε κουνάει ΚΑΝΕΙΣ.
    ΥΓ. Το συμβόλαιο, πότε λήγει η έληξε ?

  3. #3
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στο taxis το συμβόλαιο έχει δηλωθεί κανονικά;
    (γιατί κάτι διάβασα για μαύρα)

  4. #4
    Εγγραφή
    03-04-2012
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    είχαμε κάνει πρώτο συμβόλαιο 1.6.2017 μέχρι 31.5.2018. μετά ξεχάστηκαν και έκαναν συμβόλαιο από 1.2.2019 έως 30.1.2020
    διάβασα βεβαία ότι ,ακόμα και αν γράφει άλλα το συμβόλαιο η τριετία δεσμεύει και τους 2.
    αυτός λογικά το γνωρίζει και προσπαθεί να καταλάβει αν εγώ γνωρίζω τα δικαιώματα μου .
    όταν μου το πρωτοείδε έκανε ότι θα με βοηθήσει για να φύγω αφήνοντας με να μείνω χωρίς να πληρώνω νοίκι .
    όταν του είπα ότι χρειάζομαι ένα χιλιάρικο του φάνηκε μάλλον βαρύ αλλά δυστυχώς το ποσό ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα .
    επίσης η αρχική του δήλωση δε συμβαδίζει με τις μετέπειτα δηλώσεις του (π.χ. κουβάλησε μόνος σου)
    ίσως να είχε υπ όψιν ότι με ένα νοίκι γίνεται δουλειά.
    εγώ να πω ότι φοβάμαι να μπω σε μια τέτοια διαδικασία γιατί θα φαίνομαι κακοπληρωτής και εκείνος μετά μπορεί να μου κάνει έξωση.
    γιατί όλα αυτά που έχουμε πει είναι προφορικά
    επίσης για να ψάξω σπίτι πρέπει να έχω τα λεφτά στη τσέπη
    γιατί αλλιώς η δε θα με δεχτεί κάνεις , η θα τρέχει το νοίκι εις διπλούν αν δεν έχω όλα τα χρήματα για να μπω στο καινούργιο σπίτι.
    όπως και να χει εγώ καταλαβαίνω ότι πάει να με πιάσει στο φιλότιμο και η φιλία του είναι πλασματική , μιας και δεν είχε λόγο
    να μην είναι χαμογελαστός μιας και εγώ πληρώνω τα πάντα στην ώρα μου και δε κάνω ερωτήσεις , όπως πχ για το πετρέλαιο...που
    μάλλον πληρώνω πράγματα που δε λαμβάνω .όταν είσαι σε κοινόχρηστη θέρμανση αυτά συμβαίνουν δυστυχώς.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FuS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο taxis το συμβόλαιο έχει δηλωθεί κανονικά;
    (γιατί κάτι διάβασα για μαύρα)
    έχουν δηλωθει κανονικα.και το αρχικο και η ανανεωση ειναι με ηλεκτρονικο συμβολαιο.
    υπηρχε και ενα εντυπο αλλα το ειχα μαζι μου οταν μου εκλεψαν ενα τσαντακι.
    ειναι το κλασικο που πουλανε τα βιβιοπωλεια.
    πιστευω τα ηλεκτρονικα να με καλυπτουν .

  5. #5
    Εγγραφή
    27-06-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Άρα,καλύπτεται μέχρι 31-05-2020.

    - - - Updated - - -

    Πάντως, αργά η γρήγορα το οποίο 1000€, δεν το γλιτώνεις !!!

  6. #6
    Εγγραφή
    03-04-2012
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    ναι.τωρα υπαρχουν διαφορα θεματα.δεν υπαρχει πλεον ιδιοκατοικηση. πρωτον ειναι εταιρια.για να ζητησει το ακινητο τον καλυπτει μονο η ιδιοχρηση και εφοσον δεν εχει αλλο ακινητο εντος αττικης για να τον καλυψει για επιχειρηματικη δραστηριοτητα.
    αλλα ειναι εταιρια ΑΕ. τι να κανει ενα διαμερισμα που μαλιστα βρισκεται και σε οροφο;
    επισης αλλοι δε πληρωνουν και μενουν μεσα κανενα τετράμηνο με το καινουργιο νομο.
    εμενα θα βγαλει εξω;
    επισης στις 31-05-2020 θα μπορεσει να παει δικαστικα.θα ερθει το καλοκαιρακι....και θα το παμε απο το φθηνοπωρο...
    ετσι κι αλλιως φιλε μου δε ρισκαρω ουτε τσαμπουκα κανω.εγω δεν εχω χρηματα.
    η οποια αναβολη μου δινει το δικαιωμα να ειμαι σε ενα σπιτι μεσα και να μην κινδυνευω να βρεθω στο δρομο λογω δυσκολων οικονομικων
    επισης να σας πω οτι εχω χρόνια παθηση με αποδειξη χαρτιά νοσοκομίων κλπ.

  7. #7
    Εγγραφή
    27-06-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jannisb Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι.τωρα υπαρχουν διαφορα θεματα.δεν υπαρχει πλεον ιδιοκατοικηση. πρωτον ειναι εταιρια.για να ζητησει το ακινητο τον καλυπτει μονο η ιδιοχρηση και εφοσον δεν εχει αλλο ακινητο εντος αττικης για να τον καλυψει για επιχειρηματικη δραστηριοτητα.
    αλλα ειναι εταιρια ΑΕ. τι να κανει ενα διαμερισμα που μαλιστα βρισκεται και σε οροφο;
    επισης αλλοι δε πληρωνουν και μενουν μεσα κανενα τετράμηνο με το καινουργιο νομο.
    εμενα θα βγαλει εξω;
    επισης στις 31-05-2020 θα μπορεσει να παει δικαστικα.θα ερθει το καλοκαιρακι....και θα το παμε απο το φθηνοπωρο...
    ετσι κι αλλιως φιλε μου δε ρισκαρω ουτε τσαμπουκα κανω.εγω δεν εχω χρηματα.
    η οποια αναβολη μου δινει το δικαιωμα να ειμαι σε ενα σπιτι μεσα και να μην κινδυνευω να βρεθω στο δρομο λογω δυσκολων οικονομικων
    επισης να σας πω οτι εχω χρόνια παθηση με αποδειξη χαρτιά νοσοκομίων κλπ.
    Δεν ξέρω, πόσο ζορε έχει η εταιρεία αλλά η λύση που βλέπω είναι να διαπραγματευτείς να σου καλύψει ένα μέρος των εξόδων μετακόμισης. Γιατί να το κάνει ? Γιατί δεν μπορεί να σε βγάλει πριν τις 31-05-2020.

  8. #8
    Εγγραφή
    03-04-2012
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GREGORYMO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω, πόσο ζορε έχει η εταιρεία αλλά η λύση που βλέπω είναι να διαπραγματευτείς να σου καλύψει ένα μέρος των εξόδων μετακόμισης. Γιατί να το κάνει ? Γιατί δεν μπορεί να σε βγάλει πριν τις 31-05-2020.
    ζορι...μμμ όπως το δεις. θέλει να παντρευτεί η ανιψιά του και θέλει το σπίτι για να μείνει εκεί άλλα και να συγκατοικήσει πριν.
    αν παντρευεται του χρόνου το καλοκαίρι τοτε ο Μαιος ειναι πολυ οριακός για να προλάβει να τακτοποιησει τα παντα χωρια που
    και τα δικαστηρια θα παρουν 2-3 μηνες οποτε στην ουσια το ξεχνάει.
    μένει ομως το κομματι του οτι δεν εχω χρηματα και δε μπορω να χρωστάω 3 νοίκια για να τα μαζεψω.
    γιατι θα πρεπει να περασουν 3 μηνες χωρις να τους δωσω τιποτα για να εχω χρηματα.
    και μετα θα ειμαι με το αγχος οτι χρωσταω 3 νοικια και αυτος θα μπορει να με βγαλει αν δε βρω κατι να νοικιασω.
    οποτε μπαινω στη διαδικασια να παω οπου με δεχτουν.
    οι σπιτονοικοκυριδες ειναι προβληματισμενοι οταν βλεπουν ενα ατομο.
    σου λεει ενας θα με πληρωνει ; γιατι οταν μπαινουν 2 εισοδηματα σε ενα σπιτι ειναι αλλιως.
    επισης θεωρουν τις γυναικες πιο νοικοκυρες...οποτε σου λεει μονος αντρας; μμμμμ

  9. #9
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Eφοσον το συμβολαιο ειναι του 2017, ασχετα με το διαστημα που περιγραφει, εχεις με τον νομο εξασφαλιση και προστασια εως και το 2020. Ενας αστερισκος εδω, γιατι αναφερεις οτι κανατε νεο συμβολαιο το 2019 αρα η τριετια ισχυει κανονικα μεχρι τον αντιστοιχο μηνα του 2022.

    Απο εκει και περα, ολα οσα αναφερεις δεν ενδιαφερουν κανεναν αλλο, με την εννοια οτι δεν εχουν την παραμικρη σημασια εναντι του νομου και εφοσον πληρωνεις σωστα τις υποχρεωσεις σου, ενοικιο, κοινοχρηστα, ΔΕΚΟ κτλ και τηρεις και τους ορους του ιδιωτικου μισθωτηριου που εχετε υπογραψει, κανεις δεν μπορει να σε διωξει. Ακομα κι αν το ακινητο πουληθει. Επισης, βασει νομου, η ιδιοκατοικηση, ακριβως λογω της 3τιας εχει καταργηθει για τις οικιακες μισθωσεις.

  10. #10
    Εγγραφή
    03-04-2012
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    τωρα θετεις μια παραμετρο που δεν την ειχα σκεφτει. δηλαδη η τριετια ανανεωνεται με το συμβολαιο ξανα;
    εγω νομιζα οτι ισχυει απο την αρχικη μισθωση μονο.
    αυτα που αναφερω για την κλειδαρια τα αναφερω γιατι μπορεί να ισχυριστει οτι μειωνω το κοινο αισθημα ασφαλειας των
    υπολοιπων κατοικουντων στην πολυκατοικια αυτη . (βεβαια οπως εγραψα αυτο συμβαινει παντα με το φως της ημερας και για λιγο χρονο).
    Οσο αφορα τα κοινοχρηστα και το πετρελαιο κανει ο σπιτονοικοκυρης τη μοιρασια (λογαριασμοι + πετρελαιο) και δε εχω λαβει ποτε αποδειξη.
    και προφανως δεν υπαρχει εταιρια κοινοχρηστων...
    οποτε αν πει οτι χρωσταω τα κοινοχρηστα ειναι σαν να χρωσταω νοικι....ετσι λεει ο νομος.

  11. #11
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jannisb Εμφάνιση μηνυμάτων
    τωρα θετεις μια παραμετρο που δεν την ειχα σκεφτει. δηλαδη η τριετια ανανεωνεται με το συμβολαιο ξανα;
    εγω νομιζα οτι ισχυει απο την αρχικη μισθωση μονο.
    αυτα που αναφερω για την κλειδαρια τα αναφερω γιατι μπορεί να ισχυριστει οτι μειωνω το κοινο αισθημα ασφαλειας των
    υπολοιπων κατοικουντων στην πολυκατοικια αυτη . (βεβαια οπως εγραψα αυτο συμβαινει παντα με το φως της ημερας και για λιγο χρονο).
    Οσο αφορα τα κοινοχρηστα και το πετρελαιο κανει ο σπιτονοικοκυρης τη μοιρασια (λογαριασμοι + πετρελαιο) και δε εχω λαβει ποτε αποδειξη.
    και προφανως δεν υπαρχει εταιρια κοινοχρηστων...
    οποτε αν πει οτι χρωσταω τα κοινοχρηστα ειναι σαν να χρωσταω νοικι....ετσι λεει ο νομος.
    Kαθε συμβολαιο αποτελει μια "νεα" συμφωνια/μισθωση και διεπεται απο το νομο. Αυτο που δεν γνωριζω, ειναι εαν υπογραψες νεο συμβολαιο ή παραταση του παλαιου, ομως και παλι κι ετσι να ειναι η ημερομηνια που σε ενδιαφερει ειναι το 2020.

    Το οτι δεν παιρνεις αποδειξεις και μαλιστα απο καποιον απροσωπο οπως αυτος ειναι η εταιρεια που σου ενοικιαζει, ειναι κακιστη πρακτικη για πολλους λογους, πχ αυριο η εταιρεια πτωχευει και η περιουσια της περνα σε μια τραπεζα, οποτε τα πραγματα θα ειναι δυσκολα. Απο την αλλη, εαν εκει υπαρξει πατημα για να σε βγαλουν ντε και καλα εξω, θα αναγκαστεις να βρεις δικηγορο για να αντικρουσει την οπωσδηποτε δικαστικη διαδικασια, αρα πρακτικα θα αρχισει μια κατασταση οπου αυτοι θα ξοδευουν μεν αλλα μαλλον επιδιωκοντας μεγαλυτερο οφελος, πχ εναν νεο ενοικιαστη με ακριβοτερο ενοικιο ή μια ενοικιαση τυπου bnb και σιγουρα θα εχουν κινητρο, ενω θα εισαι και εσυ αναγκασμενος να ξοδευεις για να διατηρησεις τα κεκτημενα. Δηλαδη θα πληρωνεις οσα πληρωνεις και σημερα αλλα κι επιπλεον.

    Τα υπολοιπα ξαναγραφω, τα περι ποδιου, κλειδαριων, κοινου αισθηματος κτλ, μπορει για εσενα να ειναι σημαντικα αλλα ειναι κι απολυτως αχρηστα. Το ολο θεμα ειναι στεγνα λεφτα, κατοικια και περιουσια ακινητου.

  12. #12
    Εγγραφή
    03-04-2012
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Θέλεις να πεις λοιπόν ότι μια εμπορική συναλλαγή έχει να κάνει με υλικά πράγματα και φιλίες κλπ δε χωράνε σε αυτά και οι λοιποί συναισθηματισμοι.
    Σε αυτό έχεις δίκιο.
    Καιρός να το εμπέδωσω κι εγώ
    Απλά τα θέματα υγείας τα υπολογίζει ο νόμος έστω στη θεωρία...

  13. #13
    Εγγραφή
    27-06-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jannisb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλεις να πεις λοιπόν ότι μια εμπορική συναλλαγή έχει να κάνει με υλικά πράγματα και φιλίες κλπ δε χωράνε σε αυτά και οι λοιποί συναισθηματισμοι.
    Σε αυτό έχεις δίκιο.
    Καιρός να το εμπέδωσω κι εγώ
    Απλά τα θέματα υγείας τα υπολογίζει ο νόμος έστω στη θεωρία...
    Ότι μπορείς να τον καθυστερήσεις, είναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ.

  14. #14
    Εγγραφή
    03-04-2012
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GREGORYMO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι μπορείς να τον καθυστερήσεις, είναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ.
    το ξερω αυτο.ενα μικρο προβλημα ειναι για 2 χρόνια δεν εχω λαβει αποδειξη για το πετρελαιο που πληρωνω .ειναι 200 ευρω ανα σεζον=400 ευρω.
    βεβαια αν θα κινηθει δικαστικα η ευλογη ερωτηση θα ειναι : γιατι το θυμηθηκε τωρα.

  15. #15
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jannisb Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλεις να πεις λοιπόν ότι μια εμπορική συναλλαγή έχει να κάνει με υλικά πράγματα και φιλίες κλπ δε χωράνε σε αυτά και οι λοιποί συναισθηματισμοι.
    Σε αυτό έχεις δίκιο.
    Καιρός να το εμπέδωσω κι εγώ
    Απλά τα θέματα υγείας τα υπολογίζει ο νόμος έστω στη θεωρία...
    Καθυστερηση λογω προβληματων υγειας, μπορει να επιτυχεις, αυτο ομως δεν σημαινει οτι αυτη θα ειναι ανεξοδη για εσενα. Μονον η αμοιβη του δικηγορου δηλαδη, θα συνιστα αυτοματα μια αυξηση στο ποσο του ενοικιου που ηδη καταβαλλεις.

    Απο την αλλη, για ποιες φιλιες μιλας οταν προκειται απο την μια για μια εμπορικη εταιρεια με σκοπο το συμφερον, με τα ιδιαιτερα συμφεροντα του καθε εταιρου και με την γενικοτερη οικονομικη κατασταση οπου τα οικονομικα ζοριζουν τους παντες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jannisb Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ξερω αυτο.ενα μικρο προβλημα ειναι για 2 χρόνια δεν εχω λαβει αποδειξη για το πετρελαιο που πληρωνω .ειναι 200 ευρω ανα σεζον=400 ευρω.
    βεβαια αν θα κινηθει δικαστικα η ευλογη ερωτηση θα ειναι : γιατι το θυμηθηκε τωρα.
    Δεν εχει καμια σημασια το ποτε κινηθηκε. Εντος 5ετιας δεν υπαρχει παραγραφη για την αξιωση. Αυτο παντως ειναι το μικροτερο των προβληματων σου. Το βασικο ειναι οτι δεν σε θελουν. Εαν λοιπον σε καλυπτει η 3ετια, σχεδιασε απο τωρα το που θα μετακομισεις, εαν οχι εχεις ηδη αργησει. Τα δικαστικα δεν συμφερουν κανενα και εσυ εισαι οπωσδηποτε το πιο αδυναμο μερος.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας