Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 53
  1. #16
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest

  2. #17
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Καλά, η ανακοίνωση είναι ακόμα χειρότερη από αυτό που συζητάγαμε, θα βρεθούν στον αέρα ακόμα κι αυτοί που έχουν δέσμευση συμβολαίου. Η vodafone έχει τους συνδρομητές γραμμένους κανονικότατα.
    hnesne

  3. #18
    Εγγραφή
    22-04-2006
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13500/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Technicolor TD5136 v2
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 17,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το Σεπτέμβριο του 2019 λήγουν και τα τελευταία συμβόλαια που έγιναν με τη CYTA. Το δικό μου έληξε τον Ιούλιο. Πέρασαν 2 χρόνια από τότε που ανέλαβε η VODAFONE.

    Στο σταθερό μου έκαναν προσφορά 24MBps, απεριόριστα σταθερά και 300΄κινητά 22,08€ μαζί με φόρους. Στο κινητό για το πρόγραμμα 1000΄ προς όλους με 13€ που είχα, μου δίνουν 1000’ προς όλους 70sms και 200ΜΒ στα 19,40 μαζί με φόρους.

    Ο υπάλληλος που μίλησα, μου είπε ότι μέχρι τέλους του έτους δεν θα πρέπει να υπάρχει σύνδεση σε CYTA και κάποια στιγμή, ανά περιοχή, θα αλλάζουν τους ρούτερ με δικούς της.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, η ανακοίνωση είναι ακόμα χειρότερη από αυτό που συζητάγαμε, θα βρεθούν στον αέρα ακόμα κι αυτοί που έχουν δέσμευση συμβολαίου. Η vodafone έχει τους συνδρομητές γραμμένους κανονικότατα.
    Όπως έγγραψα και παραπάνω το Σεπτέμβριο του 2019 λήγουν και τα τελευταία συμβόλαια που έγιναν με τη CYTA.

  4. #19
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Πότε περάσανε δύο χρόνια;;;;; Η Vodafone τον Απρίλιο ανέλαβε την cyta και η εξαγορά ολοκληρώθηκε το πολύ ένα 6μηνο νωρίτερα. Υπάρχουν συμβόλαια που ανανεώθηκαν με την cyta και τον Φεβρουάριο του 19, αρκετοί φίλοι από το forum το έχουν αναφέρει.

  5. #20
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Τότε εντάξει, όλα καλά
    hnesne

  6. #21
    Εγγραφή
    22-04-2006
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13500/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Technicolor TD5136 v2
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 17,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επιστολή μαζί με τον λογαριασμό από Vodafone

    Αγαπητέ συνδρομητή,
    Σε συνέχεια των ενημερώσεων που έχετε λάβει σχετικά με τη διαδικασία απορρόφησης της Cyta Ελλάδος από τη Vodafone,
    ακολουθούν σημαντικές πληροφορίες που σας ενδιαφέρουν σχετικά με την υπηρεσία σας:
    • Αναβάθμιση συστημάτων σταθερής Vodafone: Την 16/09/2019, μεταξύ 06:00-17:00, έχει
    προγραμματιστεί η αναβάθμιση των συστημάτων σταθερής Vodafone στην περιοχή σας και θα διαρκέσει το
    ανώτερο 6 ώρες. Για αυτό το χρονικό διάστημα, δεν θα λειτουργεί η υπηρεσία Σταθερής & Internet.
    • Αλλαγές που αφορούν το πρόγραμμα και τον λογαριασμό σας
    Ακολουθεί αναλυτική ενημέρωση και οδηγίες σχετικά με τη διαδικασία και τις ενέργειες που θα χρειαστεί να κάνετε για
    την ομαλή ολοκλήρωση της αναβάθμισης.

    Σημαντικές οδηγίες!
    1. Κατά την διάρκεια της αναβάθμισης παρακαλούμε να:
    • Έχετε συνδεδεμένο τον εξοπλισμό router καθ’ όλη την ημέρα της προγραμματισμένης αναβάθμισης
    • Μην κλείσετε και μην κάνετε reset τον εξοπλισμό router, για όσο μείνετε χωρίς υπηρεσία
    2. Μετά την ολοκλήρωση της αναβάθμισης θα χρειαστεί να:
    • Αλλάξετε Όνομα και Κωδικό WiFi, σε περίπτωση που έχετε αλλάξει τις αρχικές ρυθμίσεις
    • Ενεργοποιήσετε ξανά τυχόν ψηφιακές υπηρεσίες που είχατε (π.χ. φραγή ή προώθηση κλήσεων)
    Δείτε αναλυτικές οδηγίες στο vodafone.gr/exypiretisiCytaHellas/rythmiseis

    Σχετικά με την Υπηρεσία και τον Λογαριασμό σας
    Το πρόγραμμά σας μετά την ολοκλήρωση της αναβάθμισης θα είναι το Vodafone Home Double Play GR +300 με τα
    ακόλουθα χαρακτηριστικά:
    ΣΕΛΙΔΑ 2 ΑΠΟ 6
    o Απεριόριστο Internet ADSL 24/1 Mbps
    o Απεριόριστα αστικά/υπεραστικά
    o 300 λεπτά προς κινητά Ελλάδος
    o Απεριόριστα αστικά και κινητά απο Vodafone σε Vodafone
    Με την ολοκλήρωση της αναβάθμισης, το τελικό μηνιαίο σας πάγιο θα παραμείνει αμετάβλητο.

    Η διάρκεια του συμβολαίου σας παραμένει αμετάβλητη και ισχύει μέχρι την 01/09/2019. Σε περίπτωση διακοπής
    του συμβολαίου σας πριν την λήξη του, το τέλος πρόωρης αποσύνδεσης διαμορφώνεται στα 80€. Σας ενημερώνουμε ότι
    αν επιθυμείτε μπορείτε να καταγγείλετε τη σύμβασή σας αζημίως, εντός 2 μηνών από την ημερομηνία της αναβάθμισης
    των συστημάτων σταθερής Vodafone στην περιοχή σας.


    Ο τρόπος που έχετε επιλέξει να λαμβάνετε τον λογαριασμό
    σας, μέσω ταχυδρομείου ή ηλεκτρονικά/e-bill, δεν θα μεταβληθεί. Η ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού σας
    ενδέχεται να τροποποιηθεί, καθώς εξαρτάται από την ημερομηνία αναβάθμισης των συστημάτων σταθερής Vodafone.
    Τον επόμενο μήνα θα λάβετε δύο λογαριασμούς για την υπηρεσία χχχχχχχχχ :
    • Ο πρώτος θα αφορά το πρόγραμμα που έχετε ήδη και θα περιλαμβάνει χρεώσεις μέχρι την προγραμματισμένη
    ημερομηνία αναβάθμισης. Σε αυτόν τον λογαριασμό, το ποσό της τρέχουσας οφειλής για το πάγιο της υπηρεσίας σας θα
    είναι μειωμένο, καθώς θα αφορά σε περίοδο μικρότερη του ενός μήνα.
    • Ο δεύτερος θα αφορά το νέο σας πρόγραμμα, που θα περιλαμβάνει χρεώσεις από την ημερομηνία αναβάθμισης μέχρι
    και την ημερομηνία της επόμενης τιμολόγησής σας.
    Μετά την ολοκλήρωση της αναβάθμισης, ο λογαριασμός σας θα είναι πλέον διαθέσιμος στο My Vodafone App και στο
    vodafone.gr > My Vodafone, πραγματοποιώντας νέα εγγραφή (νέο Όνομα χρήστη και Κωδικό πρόσβασης).
    Ενημερωθείτε για τα σημεία εξόφλησής του, στη 2η σελίδα του λογαριασμού > σημαντικές ενημερώσεις
    Τέλος, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι για τεχνικούς λόγους, δεν θα είναι δυνατή οποιαδήποτε αλλαγή στην υπηρεσία
    σας (ενδεικτικά: αλλαγή προγράμματος, μεταβίβαση της υπηρεσίας) για διάστημα 60 ημερών πριν την προγραμματισμένη
    ημερομηνία αναβάθμισης. Επιπλέον, δεν θα είναι εφικτό το αίτημα για φορητότητα της γραμμής σας σε άλλον πάροχο
    το διάστημα 20 ημερών πριν την προγραμματισμένη ημερομηνία αναβάθμισης. Μετά την ολοκλήρωση των εργασιών
    αναβάθμισης θα μπορείτε να προχωρήσετε σε οποιαδήποτε αλλαγή επιθυμείτε.
    Ευχαριστούμε προκαταβολικά για τη συνεργασία και την κατανόηση σας.
    Με εκτίμηση,
    Εξυπηρέτηση Πελατών Vodafone

  7. #22
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Σταδιακά γίνεται αυτό σε περιοχές και μεταφέρονται σε προγράμματα Vodafone.

  8. #23
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Μα σε ολες τις εταιριες δεν γινεται αυτο; Δλδ οταν τελειωνει το συμβολαιο που ειχες σε ειδικη τιμη, μετα πληρωνεις την κανονικη τιμη. Και εμενα οταν ειχε ληξει η συνδεση μου και δεν το ειχα προσεξει, ο λογαριασμος τον επομενο μηνα ηρθε 15 ευρω παραπανω, μετα εκανα ξανα 2 χρονια συνδεση. Τωρα θα ληξει σε 1 μηνα και ψαχνω για να ξανακανω.

  9. #24
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.526
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Αν δε σε είχαν ειδοποιήσει ότι λήγει μπορείς (edit μπορούσες) να παζαρεψεις αυτά τα 15€ . Τουλάχιστον στην παλιά cyta μου τα πιστώσανε .
    Σίγουρα πάντως όλοι μπορούν να πετύχουν καλύτερο πρόγραμμμα, από τα τρέχων εμπορικά

    - - - Updated - - -

    Άσχετο αν και χτύπησα σούπερ deal , μου είπαν πως αν κόψω εντελώς τη γραμμή θα πληρώσω τέλη διακοπής (όχι την ταρίφα πρόωρης διακοπής συμβολαίου) .
    Γνωρίζει κάποιος αν όντως ισχύει ??

  10. #25
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Για να κάνεις διακοπή θα πρέπει πρώτα να γίνει η "αναβάθμιση" και να σε αλλάξουν προγραμμα όπως κάνουν σε όλους. Από εκείνη την μέρα και για 2 μήνες μπορείς να φύγεις αζημιως.

  11. #26
    Εγγραφή
    08-03-2009
    Μηνύματα
    1.169
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από qaz031 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Σεπτέμβριο του 2019 λήγουν και τα τελευταία συμβόλαια που έγιναν με τη CYTA. Το δικό μου έληξε τον Ιούλιο. Πέρασαν 2 χρόνια από τότε που ανέλαβε η VODAFONE.

    Στο σταθερό μου έκαναν προσφορά 24MBps, απεριόριστα σταθερά και 300΄κινητά 22,08€ μαζί με φόρους. Στο κινητό για το πρόγραμμα 1000΄ προς όλους με 13€ που είχα, μου δίνουν 1000’ προς όλους 70sms και 200ΜΒ στα 19,40 μαζί με φόρους.

    Ο υπάλληλος που μίλησα, μου είπε ότι μέχρι τέλους του έτους δεν θα πρέπει να υπάρχει σύνδεση σε CYTA και κάποια στιγμή, ανά περιοχή, θα αλλάζουν τους ρούτερ με δικούς της.

    - - - Updated - - -



    Όπως έγγραψα και παραπάνω το Σεπτέμβριο του 2019 λήγουν και τα τελευταία συμβόλαια που έγιναν με τη CYTA.
    Από που προκύπτει φίλε μου ότι το Σεπτέμβριο του 2019 λήγουν και τα τελευταία συμβόλαια που έγιναν με τη CYTA;

    Εγώ έχω συμβόλαιο μέχρι 31-5-2020 και άλλοι αν θυμάμαι καλά και μάλλον καλά θυμάμαι επειδή παρακολουθώ το νήμα της CYTA, ανανέωσαν με την CYTA πριν λίγους μήνες, δηλαδή λίγο πριν γίνει και τυπικά vodafon, με συμβόλαια και προγράμματα CYTA και όχι με προγράμματα vodafon.

    Οπως εξηγώ και εδώ εγώ δεν έχω λάβει κανενός είδους ενημέρωσης σχετικά με την ενημέρωση που αναφέρεις στο επόμενό σου post.
    ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ
    ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

  12. #27
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Μπορεί να μην έχεις λάβει ακόμα ενημέρωση γιατί πάνε με περιοχές. Όταν γίνει η "αναβαθμιση" στην περιοχή σου θα περάσεις στο πρόγραμμα που αναφέρει η επιστολή και θα έχεις δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης εντός 2 μηνών από την ενεργοποίηση στην Vodafone.

  13. #28
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.586
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    στον νομο Καστοριας η μεταβαση ολοκκληρωθηκε τελος Ιουλιου

  14. #29
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    (δεν παρακολούθησα το νήμα, δεν ήξερα πως μεγάλωσε)

    Το πρώτο μήνυμα το έγραψα Ιούλιο, τώρα έχουμε Ιανούαριο, ούτε αύξηση 5-10€ έγινε (νομίζω μηδενική) και τηλέφωνο + διαδίκτυο κανονικά, ούτε κάποια γραπτή ενημέρωση για κάποιο θέμα.

    Λέγανε ψέμματα για να με βάλουν (μακροπρόθεσμα) σε ακριβότερο συμβόλαιο.

    Μάλιστα η γραμμή είναι καλύτερη αφού παλιά οι θύρες ήταν κλειστές (ίσως ήμουν πίσω από proxy / firewall; ) τώρα άνοιξα θύρα 22 κανονικά. Η 80 δεν ανοίγει όμως, ίσως φταίει και το router και την έχει δεσμευμένη, βαρέθηκα να ψάξω.

    Όλα καλά, απλά αγνοήστε τους.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  15. #30
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Μήπως είσαι απλα ακόμη πρώην πελάτης cyta; Οι αλλαγές γίνονται στους πελάτες που μεταφέρονται.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας