Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-53 από 53
  1. #46
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.523
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επομένως συμβατό με τα πακέτα που έχει η βόντα.. Από άποψης λεπτών προς κινητά..
    Σου κράτησαν το ίδιο πάγιο;
    ναι, αλλά ποτέ δε θα ξεχάσω την υπηρεσία που μέσω app χρησιμοποιούσες το σταθερό...τρελό εργαλείο ...

    Απλά τώρα ολοκληρώθηκε και η μετάβαση του δικτύου (χωρίς να καταλαβαίνω τι είναι) και έκανα λογαριασμό στη vodafone ,αλλά είδα το παραπάνω σχόλιο και φοβήθηκα μήπως μου αλλάξανε το πάγιο.

  2. #47
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.788
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι, αλλά ποτέ δε θα ξεχάσω την υπηρεσία που μέσω app χρησιμοποιούσες το σταθερό...τρελό εργαλείο ...

    Απλά τώρα ολοκληρώθηκε και η μετάβαση του δικτύου (χωρίς να καταλαβαίνω τι είναι) και έκανα λογαριασμό στη vodafone ,αλλά είδα το παραπάνω σχόλιο και φοβήθηκα μήπως μου αλλάξανε το πάγιο.
    Cyta 4u, r.i.p... Σιγά που θα το κρατούσαν.. Ήταν πολύ μπροστά για την εποχή του..

    Τι ακριβώς δεν κατάλαβες σχετικά με την ενοποίηση;

    Όλοι οι πελάτες της cyta έγιναν βόντα..
    Πακέτα, λογαριασμοί, ip, εξοπλισμοί.. Όλα..
    Πρακτικά στο λογιστήριο οι λογαριασμοί βγαίνουν πλέον με τη μορφή βόντα και τιμολογούνται προγράμματα βόντα..
    Πριν έγραφε βόντα αλλά είχε τη φόρμα των λογαριασμών της cyta & με τα παλιά προγράμματα που είχαμε..

    Και σαν τεχνικής πλευράς, οι ip's πλέον πέρασαν στη βόντα και οι πελάτες συνδέθηκαν σε dslam βόντα από cyta..
    Υποπτεύομαι ότι σε μερικές περιπτώσεις δεν άλλαξαν dslam αλλά τους πέρασαν fw της βόντα με δικό τους provisioning/ρυθμίσεις/tr069.. Σε αυτές τις περιπτώσεις το downtime ήταν μηδενικό.. Αυτό μπορείς να το καταλάβεις περίπου αν έχεις ρουτερ που αναφέρει το chipset της κάρτας στο dslam..
    Για τους εξοπλισμούς-ρουτερ έστελναν νέους σε όσους δεν είχαν συμβατά με την ενοποίηση ρουτερ, σε άλλους απλά έκαναν ένα fw update και από cyta έγινε βόντα το ρουτερ και ας λέει απ'έξω η στο wifi cyta..
    Α! Και η τηλεφωνία από τον sip της cyta πέρασε στο sip της βόντα..
    Και πριν βασικά σαν ίντερνετ βόντα είχαμε αλλά υπήρχαν διπλά συστήματα με ρυθμίσεις cyta/voda και όλο αυτό ήταν κάπως..
    Ίσως να προσέθετε και latency σαν επιπλέον hop.. Τώρα όμως λογικά όλα πλέον είναι βόντα..

    Δεν ξέρω αν η σκέψη μου για αυτά είναι σωστή.. Αλλά κάπως έτσι το σκέφτομαι..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #48
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.975
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Για να τα συνοψίσουμε όλα αυτά, έγινε φορητότητα από την Cyta στη Vodafone. Ανήκεις πλέον στο δίκτυο της Vodafone, ενώ παλιότερα άνηκες σε αυτό της Cyta, στο οποίο απλά είχαν αλλάξει τα λογότυπα (στον λογαριασμό ή το My Cyta πχ).

  4. #49
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να τα συνοψίσουμε όλα αυτά, έγινε φορητότητα από την Cyta στη Vodafone. Ανήκεις πλέον στο δίκτυο της Vodafone, ενώ παλιότερα άνηκες σε αυτό της Cyta, στο οποίο απλά είχαν αλλάξει τα λογότυπα (στον λογαριασμό ή το My Cyta πχ).
    Όχι, άλλο γράφω από το 1ο μήνυμα. Με ενοχλούν τα ψέμματα και η συμπεριφορά. Μου τηλεφώνησαν ξανά πριν από 6 μήνες και μου είπαν πάλι ψέμματα πως το router μου συγχρονίζει στα 3 (συγχρονίζει στα 6) για να μου πουλήσουν με το ζόρι vDSL 50 ενώ τους είπα θέλω 30άρα.

    Για να συνοψίσω:

    α) μου έχουν πει πολλά ψέμματα (1. «Δεν έχω σύμβαση», 2. «Θα ακριβύνει», 3 «Συνδέεστε στα 3mbps») και με ενοχλούν εδώ και τρία χρόνια.
    β) ακόμη μου τηλεφωνούν και σταμάτησα να το σηκώνω.
    γ) Έκανα αίτηση μεταφοράς στην Nova ηλεκτρονικά και ούτε που απάντησαν. Ευτυχώς έχουμε επιλογές
    δ) στέλνουν ψευδές sms πως ανανεώνεις ηλεκτρονικά ενώ όταν το πατάς σου βγαίνει μετά μήνυμα «θα σας τηλεφωνήσουμε». Ναι, αλλά εγώ τα θέλω γραπτά, τα τηλεφωνικά ψέμματα δεν τα εμπιστεύομαι.

    Εκεί που είχαμε το μονοπώλιο, τώρα έχουμε το ακριβοπώλιο.

    Παρατήρησα πως οι γυναίκες είναι πολύ επιθετικές, στους άνδρες λέω όχι και τελειώνουμε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το θα περάσουμε καλά, σκέψου το λίγο καλύτερα, Μπορεί αύριο να γυρίσει ο παροχος και να σου πει πως το πρόγραμμα σου πλέον θα κοστίζει 300 ευρώ τον μήνα και θα έχεις 10 λεπτά χρόνο ομιλίας και η χρέωση για κάθε λεπτό θα είναι 10 ευρώ. Φυσικά πάντα έχεις το δικαίωμα να καταγγείλεις την σύμβαση
    Αυτορυθμίζω την αγορά τρία χρόνια. Ωραία περνάμε.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  5. #50
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ludist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, άλλο γράφω από το 1ο μήνυμα. Με ενοχλούν τα ψέμματα και η συμπεριφορά. Μου τηλεφώνησαν ξανά πριν από 6 μήνες και μου είπαν πάλι ψέμματα πως το router μου συγχρονίζει στα 3 (συγχρονίζει στα 6) για να μου πουλήσουν με το ζόρι vDSL 50 ενώ τους είπα θέλω 30άρα.

    Για να συνοψίσω:

    α) μου έχουν πει πολλά ψέμματα (1. «Δεν έχω σύμβαση», 2. «Θα ακριβύνει», 3 «Συνδέεστε στα 3mbps») και με ενοχλούν εδώ και τρία χρόνια.
    β) ακόμη μου τηλεφωνούν και σταμάτησα να το σηκώνω.
    γ) Έκανα αίτηση μεταφοράς στην Nova ηλεκτρονικά και ούτε που απάντησαν. Ευτυχώς έχουμε επιλογές
    δ) στέλνουν ψευδές sms πως ανανεώνεις ηλεκτρονικά ενώ όταν το πατάς σου βγαίνει μετά μήνυμα «θα σας τηλεφωνήσουμε». Ναι, αλλά εγώ τα θέλω γραπτά, τα τηλεφωνικά ψέμματα δεν τα εμπιστεύομαι.

    Εκεί που είχαμε το μονοπώλιο, τώρα έχουμε το ακριβοπώλιο.

    Παρατήρησα πως οι γυναίκες είναι πολύ επιθετικές, στους άνδρες λέω όχι και τελειώνουμε.


    Αυτορυθμίζω την αγορά τρία χρόνια. Ωραία περνάμε.
    Θα σου έδινα το βραβείο gravedigger αλλά το έχει πάρει άλλος

  6. #51
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.278
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Ναι, αλλά είναι σε δικό του thread και απαντά κανονικά στο τελευταίο μήνυμα. Next level.
    hnesne

  7. #52
    Εγγραφή
    21-02-2006
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    835
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    γνωριζει κανεις εαν οι κωδικοι που εχει το router της vodafone για την WAN (για την συνδεση με την εταιρια) ειναι default η ειναι για τον καθε χρηστη ξεχωριστα ?

  8. #53
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Είναι γενικοί και όχι ατομικοί.

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας