Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 38
  1. #16
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσημα η Euroleague λέει παπαριές. Αυτό έλεγε και ο πρόεδρος της ομάδας που υποστηρίζεις. Και το θέμα δεν έχει να κάνει με την cosmote όσο με το ότι δεν υπήρχε καμία διαφάνεια ως προς την ανάθεση που θα μπορούσε να πήγαινε και σε ελεύθερο κανάλι.
    Το θέμα είναι ότι το να είσαι οπαδός μίας ομάδας αρκεί. Δεν χρειάζεται να το ασπάζεσαι και σε άλλα πράγματα στη ζωή, όπως καλή ώρα οι πάροχοι. Είναι θλιβερό.

    Αναρωτιέμαι αν η ίδια η Cosmote εξέφρασε κάποια παράπονα ή όλο αυτό είναι δική σου πρωτοβουλία.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #17
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.515
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι ότι το να είσαι οπαδός μίας ομάδας αρκεί. Δεν χρειάζεται να το ασπάζεσαι και σε άλλα πράγματα στη ζωή, όπως καλή ώρα οι πάροχοι. Είναι θλιβερό.

    Αναρωτιέμαι αν η ίδια η Cosmote εξέφρασε κάποια παράπονα ή όλο αυτό είναι δική σου πρωτοβουλία.
    Ακριβώς. Το ότι μιλάω για ελεύθερο κανάλι κι εσύ μου λες για cosmote δείχνει ποιος είναι οπαδός κι εμπαθής. Θλίψη μόνο για εσένα (το έχεις αποδείξει άλλωστε). Αν έχω αναφέρει κάπου cosmote για τα δικαιώματα πιο πάνω στο θέμα αυτό να μου το υποδείξεις. Ο μόνος που μυγιάστηκε είσαι εσύ.

  3. #18
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς. Το ότι μιλάω για ελεύθερο κανάλι κι εσύ μου λες για cosmote δείχνει ποιος είναι οπαδός κι εμπαθής. Θλίψη μόνο για εσένα (το έχεις αποδείξει άλλωστε). Αν έχω αναφέρει κάπου cosmote για τα δικαιώματα πιο πάνω στο θέμα αυτό να μου το υποδείξεις. Ο μόνος που μυγιάστηκε είσαι εσύ.
    Το link που παρέθεσες αναφέρει μόνο την COSMOTE TV.

    Και το link και εσύ, έρχονται σε αντίθεση με την επίσημη ανακοίνωση της ίδιας της Euroleague. Υπάρχει κάτι άλλο πέρα από την προσωπική σου άποψη που να διαψεύδει την διοργάνωση? Κάποιος θα πρέπει να παραπονέθηκε εάν παίχτηκε τέτοιο μεγάλο κόλπο.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #19
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Οπως και να 'χει τελειωσε!!Η nova τα πηρε τα δικαιωματα,δεν χρειαζεται να μαλωνουμε....Μετα απο 4 χρονια τα ξαναλεμε

  5. #20
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    "Μάχη" Nova και Cosmote TV για την EuroLeague

    Η Nova και η Cosmote TV δίνουν σκληρή "μάχη" τις τελευταίες εβδομάδες προκειμένου να εξασφαλίσουν τα τηλεοπτικά δικαιώματα της EuroLeague για την τριετία 2020-2023.

    Το συμβόλαιο της Nova για τα τηλεοπτικά δικαιώματα της EuroLeague - αλλά και του EuroCup - ολοκληρώνεται το καλοκαίρι του 2020, με τις συζητήσεις περί ανανέωσης της συμφωνίας να έχουν ξεκινήσει. Στο παιχνίδι όμως έχει μπει πλέον και η Cosmote TV.

    Οι δύο ψηφιακές πλατφόρμες της Ελλάδας δίνουν μεγάλη "μάχη" τις τελευταίες εβδομάδες προκειμένου να αποκτήσουν τα τηλεοπτικά δικαιώματα της EuroLeague για την τριετία 2020-2023. Στην συμφωνία περιλαμβάνονται ως "πακέτο" και τα δικαιώματα του EuroCup, στο οποίο η Ελλάδα θα έχει έπειτα από αρκετά χρόνια εκπρόσωπο με τον Προμηθέα.

    Την δεδομένη στιγμή οι ιθύνοντες της EuroLeague Basketball βρίσκονται σε διαδικασία διαπραγματεύσεων με τους εκπροσώπους τόσο της Nova όσο και της Cosmote και δεν αποκλείεται σύντομα να υπάρξουν εξελίξεις.

    Υπενθυμίζεται πάντως ότι ανεξάρτητα με την έκβαση των διαπραγματεύσεων, τα τηλεοπτικά δικαιώματα της EuroLeague για την σεζόν 2019/20 ανήκουν στη Nova.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #21
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Γνωριζει κανενας απο ποδοσφαιρο φετος τι θα εχει?Championship φετος που αρχιζει την επομενη εβδομαδα νομιζω δεν υπαρχει στο nova guide καποιο παιχνιδι ακομα,την δευτερα παντως εχει Β Γαλλιας.Με τη Serie A τι παιζει,θα την εχει και φετος?

  7. #22
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.515
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το link που παρέθεσες αναφέρει μόνο την COSMOTE TV.

    Και το link και εσύ, έρχονται σε αντίθεση με την επίσημη ανακοίνωση της ίδιας της Euroleague. Υπάρχει κάτι άλλο πέρα από την προσωπική σου άποψη που να διαψεύδει την διοργάνωση? Κάποιος θα πρέπει να παραπονέθηκε εάν παίχτηκε τέτοιο μεγάλο κόλπο.

    Το link προέρχεται από μια εκ των εγκυρότερων πηγών σε ότι αφορά τα δορυφορικά νέα και όχι την πλέμπα της Euroleague. Link παρέθεσα, όχι προσωπική άποψη. Μια συμβουλή, μην εκδηλώνεις τα κόμπλεξ σου δημόσια ακόμη και μέσα από την ανωνυμία των forum.

  8. #23
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Ενδεχομένως να απαιτείται μια κεντρική διαχείριση (σε επίπεδο forum) των username που επανειλημμένα χαρακτηρίζουν και κολλούν ταμπέλες σε άλλους συμφορουμιτες που διαφωνούν με τις προσωπικές απόψεις/ιδέες τους.

  9. #24
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το link προέρχεται από μια εκ των εγκυρότερων πηγών σε ότι αφορά τα δορυφορικά νέα και όχι την πλέμπα της Euroleague. Link παρέθεσα, όχι προσωπική άποψη. Μια συμβουλή, μην εκδηλώνεις τα κόμπλεξ σου δημόσια ακόμη και μέσα από την ανωνυμία των forum.
    Το link δεν έχει καμία αξία χωρίς την παραμικρή επιβεβαίωση από πουθενά την στιγμή που όλα τα υπόλοιπα μέσα καθώς και η ίδια η Euroleague, αναφέρουν το ακριβώς αντίθετο.

    Κόμπλεξ για την Nova και την Cosmote TV, κανένα απολύτως. Δεν έχω κανένα από τα δύο και δεν με ενδιαφέρει να αποκτήσω. Δεν έχω καν τηλεόραση.

    Και δεν κατανοώ την έκρηξη σου. Όταν παραθέτεις κάτι έχει να κάνει και με την άποψη σου. Το link δεν αναφέρει καθολου ελεύθερα κανάλια παρά μόνο την Cosmote TV. Δεν είναι η πρώτη φορά που "επιτίθεσαι" στην Nova. Δεν μπήκα χθες στο φόρουμ.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #25
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.515
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Από πότε το να παραθέτεις ένα link είναι "επίθεση" στη Nova; Ποια άποψη μου έχει το link; Άλλος το έχει γράψει το άρθρο, αυτή τη σελίδα διαβάζω, από αυτή παρέθεσα το link. Η συγκεκριμένη δεν είναι παπαγαλάκι κανενός, ειδήσεις έχεις και θέματα δορυφορικά και TV που είναι ένα εκ των hobby μου. Το ότι δεν έχεις τηλεόραση και κάνεις επίθεση σε κάποιον επειδή παρέθεσε ένα link για "επίθεση" στη Nova μάλλον μιλάει από μόνο του. Κόμπλεξ δεν έχεις για Nova η cosmote, έχεις για άλλα μέλη και το έχεις αποδείξει πολλάκις. Σημειωτέον, έχω και cosmote και nova και με ενδιαφέρει καν αν πήγε στον έναν ή στον άλλον, με ενδιαφέρει η διαδικασία και η διαφάνεια και το κατά πόσο ένα ελεύθερο κανάλι θα μπορούσε να έχει πάρει τα δικαιώματα ώστε το προϊόν να φτάσει σε περισσότερα σπίτια.

  11. #26
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...με ενδιαφέρει η διαδικασία και η διαφάνεια και το κατά πόσο ένα ελεύθερο κανάλι θα μπορούσε να έχει πάρει τα δικαιώματα ώστε το προϊόν να φτάσει σε περισσότερα σπίτια.
    Συγνωμη που παρεμβαινω,αλλα για ποιο λογο να παρει τα δικαιωματα ελευθερο καναλι??Οποιος θελει να δει euroleague θα πρεπει να βαλει νοβα,ξερεις δεν βλεπουν ολοι μπασκετ...Επισης αν πχ παρει η ΕΡΤ τα δικαιωματα αυτο σημαινει αυτοματα μεγαλυτερη οικονομικη επιβαρυνση για τους Ελληνες πολιτες,οπως επισης για ποιο λογο στην σουπερ λιγκα τις μισες ομαδες να τις εχει η nova και τις αλλες μισες η ΕΡΤ?Γιατι πχ εγω ας πουμε που ειμαι ΑΕΚ να πρεπει να πληρωσω για να δω τα εντος εδρας της ομαδας μου και ο αλλος που ειναι ΑΡΗΣ να τα βλεπει τζαμπε?Κατι τετοιο θα γινει και αν παρει ας πουμε τους αγωνες του Ολυμπιακου στη euroleague ελευθερο καναλι.

  12. #27
    Εγγραφή
    19-01-2008
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    307
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    HOL
    Άρα θα έχουμε για άλλα 4 χρόνια Δώρα Παντέλη στους δέκτες μας

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  dailymedia_201944_121531_560412.jpg 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  143,2 KB 
ID: 205548
    Τ'απολωλότα πρόβατα τα φάγανε οι λύκοι
    κι'αυτά που μείναν στο κοπάδι τα έφαγε ο βοσκός

  13. #28
    Εγγραφή
    24-02-2012
    Μηνύματα
    514
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγνωμη που παρεμβαινω,αλλα για ποιο λογο να παρει τα δικαιωματα ελευθερο καναλι??Οποιος θελει να δει euroleague θα πρεπει να βαλει νοβα,ξερεις δεν βλεπουν ολοι μπασκετ...Επισης αν πχ παρει η ΕΡΤ τα δικαιωματα αυτο σημαινει αυτοματα μεγαλυτερη οικονομικη επιβαρυνση για τους Ελληνες πολιτες,οπως επισης για ποιο λογο στην σουπερ λιγκα τις μισες ομαδες να τις εχει η nova και τις αλλες μισες η ΕΡΤ?Γιατι πχ εγω ας πουμε που ειμαι ΑΕΚ να πρεπει να πληρωσω για να δω τα εντος εδρας της ομαδας μου και ο αλλος που ειναι ΑΡΗΣ να τα βλεπει τζαμπε?Κατι τετοιο θα γινει και αν παρει ας πουμε τους αγωνες του Ολυμπιακου στη euroleague ελευθερο καναλι.
    Αν και δεν είναι αυτό το θέμα του topic, προφανώς και είναι δικαίωμα κάθε πολίτη να έχει ελεύθερη πρόσβαση σε "ποιοτικό" αθλητικό και πολιτιστικό περιεχόμενο. Και πέραν του πόσο μπορεί να βρίζει κάποιος σήμερα τη superleague, τη euroleague κλπ., αυτή τη στιγμή αυτά είναι τα ποιοτικότερα πρωταθλήματα στα οποία συμμετέχουν ελληνικές ομάδες. Επίσης, η ΕΡΤ δε ζήτησε κάποια αύξηση του ανταποδοτικού τέλους από τη στιγμή που αγόρασε αυτά τα δικαιώματα και στις αθλητικές διοργανώσεις μάλιστα πιάνει και πολύ υψηλά ποσοστά τηλεθέασης. Το τελευταίο σημαίνει, πως πολύ καλά κάνει και τις έχει, και πως πιάνουν τόπο τα χρήματα. Ακόμη, αν η ΕΡΤ αυτή τη στιγμή δεν έμπαινε να στηρίξει τη superleague, δε θα υπήρχε καν superleague σήμερα.

    Τώρα, αν το ζήτημα είναι ότι έχει τις μισές και όχι όλες τις ομάδες, ναι και εγώ μαζί σου, να αποκτήσει κι άλλους οικονομικούς πόρους, ώστε να αγοράσει κι άλλο περιεχόμενο.

    Τέλος, στην πρώτη πρόταση που γράφεις γενικά για "ελεύθερο κανάλι", μπα, δεν υπάρχει καν τέτοια περίπτωση. Κανένα ελεύθερο ιδιωτικό κανάλι δε θα κάνει τέτοια επένδυση. Ο πολιτισμός εκεί περιορίζεται σε εκπομπές μαγειρικής, σε τσοντοριάλιτι και σε κανένα σίριαλ της κακιάς ώρας...

  14. #29
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.752
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Για ποιο λογο η δημοσια ερτ να χρηματοδοτει ΠΑΕ?Πριν γινουν οι εκλογες ξερεις τι ποσα ειχαν ακουστει για τον ΠΑΟΚ?Εκτος του οτι ειναι ζημιογονο οικονομικα και γενικα δεν ''συνφερει'' μια δημοσια υπηρεσια να ξοδευει τοσα χρηματα για κατι το οποιο ειναι στοιχημα για το αν της επιφερει εσοδα,πρεπει απο καπου να βγαλει κερδος.Γι'αυτο αλλωστε υπαρχουν σημερινα και χθεσινα δημοσιευματα στις φυλλαδες οτι πλεον δεν θελει την SL,και κατα την γνωμη μου πολυ καλα κανει διοτι αν συνεχισει ετσι θα εχει αντικτυπο στα οικονομικα της. Η ΕΡΤ θα επρεπε να εχει σαν κυριο αξονα της στα αθλητικα γεγονοτα μονο οτι αφορα την Ελλαδα σε Εθνικο επιπεδο οπως Εθνικη Ελλαδος στο ποδοσφαιρο-μπασκετ, διεθνης αγωνες στηβου με συμμετοχη Ελληνων αθλητων κ.α.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bill27 : 29-07-19 στις 22:23.

  15. #30
    Εγγραφή
    24-02-2012
    Μηνύματα
    514
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιο λογο η δημοσια ερτ να χρηματοδοτει ΠΑΕ?Πριν γινουν οι εκλογες ξερεις τι ποσα ειχαν ακουστει για τον ΠΑΟΚ?Εκτος του οτι ειναι ζημιογονο οικονομικα και γενικα δεν ''συνφερει'' μια δημοσια υπηρεσια να ξοδευει τοσα χρηματα για κατι το οποιο ειναι στοιχημα για το αν της επιφερει εσοδα,πρεπει απο καπου να βγαλει κερδος.Γι'αυτο αλλωστε υπαρχουν σημερινα και χθεσινα δημοσιευματα στις φυλλαδες οτι πλεον δεν θελει την SL,και κατα την γνωμη μου πολυ καλα κανει διοτι αν συνεχισει ετσι θα εχει αντικτυπο στα οικονομικα της. Η ΕΡΤ θα επρεπε να εχει σαν κυριο αξονα της στα αθλητικα γεγονοτα μονο οτι αφορα την Ελλαδα σε Εθνικο επιπεδο οπως Εθνικη Ελλαδος στο ποδοσφαιρο-μπασκετ, διεθνης αγωνες στηβου με συμμετοχη Ελληνων αθλητων κ.α.
    Η ΕΡΤ δεν είναι ζημιογόνα αυτή τη στιγμή. Δεν τρώει ούτε ένα ευρώ από τον κρατικό προϋπολογισμό. Επίσης, κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά. Η ΕΡΤ δεν περιμένει τα έσοδα από τη διαφήμιση, ούτε έχει λόγο να είναι μακροπρόθεσμα κερδοφόρα και να επιστρέφει χρήματα στον κρατικό προϋπολογισμό. Το κύριο έσοδο της ΕΡΤ είναι το ανταποδοτικό τέλος και ο στόχος της είναι να προσφέρει στους πολίτες για αυτά τα χρήματα ποιοτικό περιεχόμενο. Αν μακροπρόθεσμα παρουσιάζει κέρδη, κάτι έγινε λάθος. Είτε ότι άδικα έπαιρνε το τέλος από τους πολίτες, είτε ότι δεν επένδυσε τα χρήματα αυτά υπέρ του πολιτισμού της χώρας.

    Τα αθλητικά λοιπόν, είναι προϊόν που το βλέπει μια πολύ μεγάλη μερίδα του ελληνικού πληθυσμού, η ΕΡΤ σε αυτά κάνει καλές τηλεθεάσεις και άρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να μην τα έχει. Αυτό δείχνει κιόλας, ότι τα λεφτά πιάνουν τόπο. Επίσης, δίνει την ευκαιρία σε κάποιον, είτε έχει είτε δεν έχει για να πληρώνει συνδρομητική πλατφόρμα, να βλέπει το περιεχόμενο. Πόσο μάλλον, όταν διαφορετικά κινδύνευε να μην υπάρξει καν superleague, γιατί οι μισές ομάδες ομάδες δε θα είχαν χρηματοδότηση, καθώς συνδρομητής δε γίνεται κανείς γι' αυτές, παρόλο που σε ελεύθερο κανάλι θα δει τους αγώνες τους. Οπότε, οι συνδρομητικές πλατφόρμες δεν ήταν διατεθειμένες να τους δώσουν τίποτα. Και προσωπικά είμαι άνθρωπος που σπάνια θα δει μπάλα...

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας