Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    09-10-2018
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    INALAN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Είμαι συνδρομητής Cosmote double play 24. Το συμβόλαιό μου λήγει Φεβρουάριο του 2020. Επειδή ενεργοποιήθηκε πλέον η καμπίνα vdsl που με εξυπηρετεί, θέλω να αναβαθμίσω σε 100αρα. Σκέφτομαι μήπως παω στην wind ή στην vodafone, εφόσον μου κάνουν κάποια καλή προσφορά.
    Το ερώτημα είναι: Η cosmote ανακοίνωσε ότι:Την 01/06/2019 Για τους πελάτες των προγραμμάτων COSMOTE Single Play & COSMOTE Double Play (εξαιρουμένων των προγραμμάτων COSMOTE Double Play που περιλαμβάνουν 250’ το μήνα ενιαίο χρόνο ομιλίας προς εθνικά σταθερά και κινητά) η χρέωση για κλήσεις μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης προς εθνικά σταθερά αυξάνεται από 0,15€ σε 0,20€ ανά λεπτό ενώ προς εθνικά κινητά αυξάνεται από 0,33€ σε 0,40€ ανά λεπτό. Οι ανωτέρω αυξήσεις ισχύουν και για τα προγράμματα στα οποία δεν συμπεριλαμβάνεται χρόνος ομιλίας.Οι συνδρομητές έχουν δικαίωμα επιλογής κάποιου οικονομικού προγράμματος COSMOTE που ικανοποιεί καλύτερα τις ανάγκες τους ή καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως εντός δύο (2) μηνών (εφόσον λαμβάνουν μηνιαίο λογαριασμό) ή τριών (3) μηνών (εφόσον λαμβάνουν διμηνιαίο λογαριασμό) από την ως άνω ημερομηνία.
    Επειδή λαμβάνω διμηνιαίο λογαριασμό και είμαι στην παραπάνω περίπτωση, έχω δικαίωμα να λύσω το συμβόλαιό μου μέχρι 01/09/2019 χωρίς να πληρώσω το πέναλτι; Και αν αποφασίσω να το κάνω, πρέπει πρώτα να καταγγείλω την σύμβαση και μετά να αιτηθώ φορητότητα; Έχει κάνει κάποιος παρόμοια διαδικασία να μου εξηγήσει πως γίνεται; Ευχαριστώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.304
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Νομίζω σε αυτό το thread έχει συζητηθεί διεξοδικά. Για μένα το καλύτερο είναι να ξεκινήσεις παίρνοντας τηλέφωνο στο 13888 και να τους πεις το και το, να σου επιβεβαιώσουν ότι έχεις το δικαίωμα να το έχουν καταγεγραμμένο και μετά αίτηση φορητότητα για αλλού. Ενδιάμεσα, και μόνο αν καταγράψουν στο 13888 την πρόθεση ακύρωσης μπορεί να σου προτείνουν πρόγραμμα vdsl σε καλύτερη τιμή. Κι αυτό το ζητάς από το 13888. Βλέπεις τι θα σου πουν, ρωτάς και τις άλλες εταιρείες (πάντα παίζουν τιμές καλύτερες από τις δημοσιευμένες) και αναλόγως αποφασίζεις.
    hnesne

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας