Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    ...../.....
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    CISCO 877W
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 23(dB)
    Γεια σας.

    Από τον Φεβρουάριο σε κάθε 2ο λογαριαμό που μου έρχεται, υπάρχει μια αύξηση 0,38€,.Την πρώτη φορά πήγα στη WIND να ρωτήσω σε τι οφείλεται η αύξηση και μου είπαν να κάνω αίτημα για αποστολή αναλυτικού λογαριασμού. Ηθελαν όμως ταυτότητα που όμως δεν είχα μαζί μου, οπότε το άφησα.

    Τη δεύτερη φορά ξαναπήγα και μου είπαν ότι αν έχω Iphone (που έχω), το facetime χρεώνει 0,38€ κάθε φορά που ανοίγω το κινητό!!! Τους είπα ότι δεν το έχω ενεργό και ότι το τηλ. το ανοιγοκλείνω αρκετές φορές, αλλά μια χρέωση υπάρχει. Δε μου απάντησε κάτι οπότε ζήτησα να μου σταλεί αναλυτικός λογαριασμός. Αυτή τη φορά το έστειλαν το αίτημα χωρίς να ζητήσουν ταυτότηταα (την οποία είχα μαζί).
    Ηρθαν λοιπόν 2 αναλυτικοί για τους μήνες που έγινε η χρέωση.

    Την πρώτη φορά, υποτίθεται ότι εγω κάλεσα ενα πενταψήφιο αριθμό το 30122 (ιδέα δεν έχω τι είναι και δεν το έχω καλέσει φυσικά ποτέ). Η χρέωση ήταν 0,28 € προ ΦΠΑ
    Τη δεύτερη φορά, όσο και αν έψαξα τον αναλυτικό, δε βρήκα κάποια χρέωση που να μην είναι μηδενική, παρόλα αυτά η χρέωση υπάρχει στο συνολικό λογαριασμό.

    Εχετε κάποια ιδέα τι συμβαίνει;

    When you raise walls among yourself and other people, you also have to be able to discriminate, whether a person aint trying to "climb" that wall because, is paying respect to you or this is just being indifferent.





  2. #2
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    30122 μπορεί να είναι κλήση τηλεφωνητή από το εξωτερικό. Ίσως μέσω μενού του τηλεφώνου.

    Άκρη δεν βγάζεις, θα έπρεπε αν δεν μπορούν να σου εξηγήσουν μια χρέωση να την αφαιρούν επιτόπου.
    hnesne

  3. #3
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    ...../.....
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    CISCO 877W
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 23(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    30122 μπορεί να είναι κλήση τηλεφωνητή από το εξωτερικό. Ίσως μέσω μενού του τηλεφώνου.

    Άκρη δεν βγάζεις, θα έπρεπε αν δεν μπορούν να σου εξηγήσουν μια χρέωση να την αφαιρούν επιτόπου.
    Μα το "εξήγησαν" ότι με χρεώνει το facetime λόγω iphone.
    Τι εννοείς με την κλήση τηλεφωνητή από εξωτερικο;. Οτι κάλεσα τον τηλεφωνητή εγώ, όταν ήμουν στο εξωτερικό; Γιατί δεν ήμουν το συγκεκριμένο διάστημα.

    When you raise walls among yourself and other people, you also have to be able to discriminate, whether a person aint trying to "climb" that wall because, is paying respect to you or this is just being indifferent.





  4. #4
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Εννοώ τη 2η υποσημείωση εδώ: https://www.wind.gr/gr/wind/upiresie...to-ekswteriko/

    Αφού δεν ήσουν εξωτερικό δεν ισχύει. Αν λες ότι έχεις ανενεργό το facetime ούτε αυτό ισχύει.
    hnesne

  5. #5
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    ...../.....
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    CISCO 877W
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 23(dB)
    Μάλιστα, ευχαριστώ πολύ!

    When you raise walls among yourself and other people, you also have to be able to discriminate, whether a person aint trying to "climb" that wall because, is paying respect to you or this is just being indifferent.





Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας