Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    26-07-2019
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα,

    έχω ταχύτητα 35mbs με την γραμμή να μπορεί να φτάσει μέχρι 38, ping 26. Όλα φαίνονται καλά όμως έχω πολλά lagging spikes, αυξομειώσεις στην ταχύτητα και αποσυνδέσεις. Τεχνικός του οτε έλεγξε το δίκτυο και διαπιστώθηκε ότι μέχρι το σπίτι όλα είναι καλά. Ήμουν μαζί του στις μετρήσεις, μέχρι το σπίτι η γραμμή δίνει 50mbs οπότε όντως κάτι συμβαίνει στην καλωδίωση του σπιτιού. 2-3 λεπτά που το παρακολουθούσα είχε errors 0 ενώ στο σπίτι σε 2 λεπτά έχω 50-100 errors.

    Μου είπε να φέρω ηλεκτρολόγο να με συνδέσει κατευθείαν στο ρουτερ με καλώδιο UTP.

    Γνωρίζει κάποιος πως είναι δυνατόν να γίνει αυτή η συνδεση; Γίνεται δηλαδη μετατροπή του UTP κατάληλα ώστε να συνδεθεί στο ρουτερ στη θύρα DSL;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Konstantinos5261772 : 26-07-19 στις 16:03.

  2. #2
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα.

    Μέχρι την κεντρική μπρίζα του σπιτιού σου θα αλλάξεις το καλώδιο, και εκεί θα συνδέσεις πάνω το ρούτερ του OTE και ότι άλλες τηλ. συσκευές έχεις,
    σύμφωνα με τις οδηγίες του ρούτερ.

    Εάν έχεις και άλλες μπρίζες στο σπίτι για τηλ. ο ηλεκτρολόγος να κοιτάξει να τις συνδέσει κατάλληλα..
    δες και πάλι τις οδηγίες του ρούτερ έαν έχεις σύνδεση VOIP.

    Το ρούτερ να είναι πάνω στην κεντρική μπρίζα..

    Τώρα ανάλογα το πως θα περάσεις το καλώδιο στο σπίτι σου, δες και αυτό το θέμα εδώ:
    https://www.adslgr.com/forum/threads...AE-UTP-STP-FTP
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Others : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE, Samsung S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας