Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-52 από 52
  1. #46
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιο πολύ νόημα θα είχε να ήταν whitelist. Δηλαδή block σε όλα τα πενταψήφια από την αρχή και όποιος θέλει να επιτρέψει έναν συγκεκριμένο αριθμό ας μπει στην εφαρμογή να τον ξεμπλοκάρει.
    Μπα αυτό δε το έκαναν ούτε για τις διαφημιστικές/προωθητικές κλήσεις. Πρέπει να δηλώσεις ο ίδιος ότι δεν θέλεις να σε κλέψουν, δεν εννοείται, μπορεί και να θέλεις

  2. #47
    Εγγραφή
    18-12-2009
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    739
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Netgear
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papados Εμφάνιση μηνυμάτων
    STOP στο 1213 για όλο το φασμα των 5ψήφιων
    Σε ευχαριστω!

    Παρατηρησα στο link απο το επισημο site της WIND οτι υπαρχει επισημος τιμοκαταλογος με τις τιμές που χρεωνουν τα 5ψηφια και μάλιστα αναγραφουν κανονικά και την εταιρεία στην οποια ανηκει το καθε 5 ψηφιο.
    Μαλιστα αναγράφει ξεκάθαρα οτι οι υπηρεσιες παρέχονται απο Εξωτερικους ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ της wind

    ΔΗλαδη η ολη απατη γινεται απο ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ τους αρα με την πλήρη ΓΝΩΣΗ, την ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗ και κυριως την ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ολων των παρόχων!!!!

  3. #48
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.889
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Verde Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω!

    Παρατηρησα στο link απο το επισημο site της WIND οτι υπαρχει επισημος τιμοκαταλογος με τις τιμές που χρεωνουν τα 5ψηφια και μάλιστα αναγραφουν κανονικά και την εταιρεία στην οποια ανηκει το καθε 5 ψηφιο.
    Μαλιστα αναγράφει ξεκάθαρα οτι οι υπηρεσιες παρέχονται απο Εξωτερικους ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ της wind

    ΔΗλαδη η ολη απατη γινεται απο ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ τους αρα με την πλήρη ΓΝΩΣΗ, την ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗ και κυριως την ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ολων των παρόχων!!!!
    Κάποιες φορές και συνέταιροι.

    https://dimoco.eu/press/deutsche-tel...s-partnership/

  4. #49
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Verde Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω!

    Παρατηρησα στο link απο το επισημο site της WIND οτι υπαρχει επισημος τιμοκαταλογος με τις τιμές που χρεωνουν τα 5ψηφια και μάλιστα αναγραφουν κανονικά και την εταιρεία στην οποια ανηκει το καθε 5 ψηφιο.
    Μαλιστα αναγράφει ξεκάθαρα οτι οι υπηρεσιες παρέχονται απο Εξωτερικους ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ της wind

    ΔΗλαδη η ολη απατη γινεται απο ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ τους αρα με την πλήρη ΓΝΩΣΗ, την ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗ και κυριως την ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ολων των παρόχων!!!!
    Έχουν να κλείσουν πολλοί συνεργάτες αν μπλοκαριστούν τα 5ψηφια από default. Είναι πολλά τα λεφτά.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #50
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Verde Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω!

    Παρατηρησα στο link απο το επισημο site της WIND οτι υπαρχει επισημος τιμοκαταλογος με τις τιμές που χρεωνουν τα 5ψηφια και μάλιστα αναγραφουν κανονικά και την εταιρεία στην οποια ανηκει το καθε 5 ψηφιο.
    Μαλιστα αναγράφει ξεκάθαρα οτι οι υπηρεσιες παρέχονται απο Εξωτερικους ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ της wind

    ΔΗλαδη η ολη απατη γινεται απο ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ τους αρα με την πλήρη ΓΝΩΣΗ, την ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗ και κυριως την ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ολων των παρόχων!!!!
    Για την ακρίβεια οι αδειοδοτημένο πάροχοι ΥΠΠ είναι πελάτες των παρόχων τηλεπικοινωνιών. Προφανώς έχουν σύμβαση, τσάμπα θα δούλευαν οι ISP για τους ΥΠΠ;
    Συνεχώς ξεχνάμε ότι η αγορά ΥΠΠ είναι μια νόμιμη αγορά. Ότι υπάρχουν προβλήματα με αυθαίρετες χρεώσεις από συγκεκριμένους ΥΠΠ είναι σίγουρο. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως όλη η αγορά των ΥΠΠ είναι απατεωνιά.

  6. #51
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Έτσι για την ιστορία να αναφέρω οτι μετά απο email στην εταιρία, καταγγελία στην ΕΕΤΤ και στο συνήγορο του καταναλωτή (που δεν τη δέχτηκε γιατί θέλει αυτοπρόσωπη παρουσία ή ταυτότητα μέσω email... ήμαρτον) έλαβα ενα email απο την εταιρία οτι θα μου επιστρέψουν τα λεφτά μου. Πράγματι, σήμερα τα πήρα πίσω. Λίγο αργότερα μου ήρθε ενα SMS οτι ο κωδικός εγγραφής είναι ΧΧΧΧ. Το SMS ήρθε απο ονομαστικό νούμερο οχι πενταψήφιο. Αυτά τα έχω μπλοκάρει. Δηλαδή μου έδωσαν πίσω τα λεφτά μου αλλά προσπάθησαν ταυτόχρονα να μου τα ξαναπάρουν. Είμαι 1000% σίγουρος οτι αν δεν είχα μπλοκάρει τα πενταψήφια θα με είχαν χρεώσει πάλι χωρίς να κάνω τίποτα. Φυσικά μια φορά την πάτησα, τη δεύτερη πήραν το ....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για την ακρίβεια οι αδειοδοτημένο πάροχοι ΥΠΠ είναι πελάτες των παρόχων τηλεπικοινωνιών. Προφανώς έχουν σύμβαση, τσάμπα θα δούλευαν οι ISP για τους ΥΠΠ;
    Συνεχώς ξεχνάμε ότι η αγορά ΥΠΠ είναι μια νόμιμη αγορά. Ότι υπάρχουν προβλήματα με αυθαίρετες χρεώσεις από συγκεκριμένους ΥΠΠ είναι σίγουρο. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως όλη η αγορά των ΥΠΠ είναι απατεωνιά.
    Όλη οχι, αλλά η συντριπτική πλειοψηφία.

  7. #52
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Τότε γιατί τα προβλήματα που διαβάζω αφορούν 3-4 εταιρείες;

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας