Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 52
  1. #16
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papako Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα υψηλής χρέωσης αποστελλόμενα SMS και τα υψηλής χρέωσης λαμβανόμενα SMS είναι διαφορετικές υπηρεσίες.

    θυμάμαι όταν έκανα την φραγή, με ρώτησαν αν θέλω να κόψω και τα δυο ή μόνο τα λαμβανόμενα
    Τους είχα στείλει και εγώ μήνυμα από την φόρμα επικοινωνίας
    https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...i-cosmote.html

    να μου τα μπλοκάρουν όλα όσα αναφέρονται εδώ:
    https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...formation.html

    και με πήραν τηλ. για επιβεβαίωση.. και ξανά τους είπα όλες τις υπηρεσίες.. και sms και φωνή.. εκτός τα Deals 4 You!

    -----------
    Μετά την Wind και τον OTE..
    Ελπίζω να το βάλει τώρα και η Vodafone αυτό!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 29-07-19 στις 16:21.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  2. #17
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από papako Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα υψηλής χρέωσης αποστελλόμενα SMS και τα υψηλής χρέωσης λαμβανόμενα SMS είναι διαφορετικές υπηρεσίες.

    θυμάμαι όταν έκανα την φραγή, με ρώτησαν αν θέλω να κόψω και τα δυο ή μόνο τα λαμβανόμενα
    Ένα πράγμα. Πολλοί τρόποι φραγής (μπορείς να κόψεις εισερχόμενα/εξερχόμενα όπως είπες, όλα ή επιλεκτικά νούμερα)

  3. #18
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους είχα στείλει και εγώ μήνυμα από την φόρμα επικοινωνίας
    https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...i-cosmote.html

    να μου τα μπλοκάρουν όλα όσα αναφέρονται εδώ:
    https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...formation.html

    και με πήραν τηλ. για επιβεβαίωση.. και ξανά τους είπα όλες τις υπηρεσίες.. και sms και φωνή.. εκτός τα Deals 4 You!

    -----------
    Μετά την Wind και τον OTE..
    Ελπίζω να το βάλει τώρα και η Vodafone αυτό!
    Και η Vodafone απο όσο έχω ακούσει το έχει στην εφαρμογή της, η Wind γίνεται μέσω SMS και όχι μέσω app

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν κάνουν το ίδιο και για το σταθερό;
    έχεις δυνατότητα φραγής υπηρεσιών αυξημένης χρέωσης, εισερχόμενα μηνύματα δεν έχει

  4. #19
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και η Vodafone απο όσο έχω ακούσει το έχει στην εφαρμογή της, η Wind γίνεται μέσω SMS και όχι μέσω app
    Με έβαλες να ψάχνω τώρα.. και όντως το έχει στην εφαρμογή!
    Νόμιζα ότι δεν το έχει.. δεν αναφέρει και τίποτα εδώ για την εφαρμογή..
    https://www.vodafone.gr/exypiretisi/...mita-minymata/

    Για Vodafone καρτοκινητό πάτε
    Μενού επιλογών -> Ρυθμίσεις και κάτω κάτω έχει την επιλογή..

    Πάντως δεν έχουν βάλει ακόμη αναλυτικά τους αριθμούς.. λέει σύντομα διαθέσιμοι..
    απλά χωρίζουν τους αριθμούς στα 2.. 19xxx & 54xxx

    * Στην εφαρμογή για CU δεν το βρίσκω αυτό..
    Για CU πάντως είχα για άλλα θέματα πολύ καλή εξυπηρέτηση από το Live Chat που έχει η σελίδα του.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 29-07-19 στις 17:07.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  5. #20
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δελτίο Τύπου:
    Τη δυνατότητα άμεσης φραγής πενταψήφιων αριθμών Υπηρεσιών Πολυμεσικής Πληροφόρησης (ΥΠΠ), μέσω του My COSMOTE App, δίνει στους πελάτες της η COSMOTE, με στόχο την προστασία τους από ανεπιθύμητες υψηλές χρεώσεις.

    Εντελώς δωρεάν, εύκολα και γρήγορα, μέσω του ανανεωμένου My COSMOTE App, οι πελάτες της εταιρείας μπορούν μόνοι τους, οποιαδήποτε στιγμή και για όσο διάστημα επιθυμούν, από το κινητό τους να κάνουν φραγή σε όλους ή σε επιλεγμένους πενταψήφιους αριθμούς ΥΠΠ οι οποίοι χρεώνουν τους πελάτες για την αποστολή ή την λήψη SMS.

    Συγκεκριμένα, μέσω του My COSMOTE app, οι χρήστες μπορούν εντελώς δωρεάν:

    • να βλέπουν στο κινητό τους τη λίστα όλων των πενταψήφιων ΥΠΠ

    • να κάνουν άμεσα φραγή ή άρση φραγής σε όλα τα SMS που λαμβάνουν στο κινητό τους με χρέωση στη λήψη (πχ. συνδρομητικά)

    • να κάνουν άμεσα φραγή ή άρση φραγής συγκεκριμένων πενταψήφιων αριθμών από τους οποίους λαμβάνουν ή στέλνουν SMS με υψηλή χρέωση. Αυτούς τους αριθμούς τους επιλέγουν οι ίδιοι από λίστα που είναι διαθέσιμη στο My COSMOTE app.

    Η δυνατότητα φραγής πενταψήφιων αριθμών υψηλής χρέωσης μέσω του My COSMOTE App έρχεται να προστεθεί στους ήδη διαθέσιμους τρόπους αιτημάτων φραγής που παρέχει η εταιρεία, όπως είναι η ηλεκτρονική αίτηση στο cosmote.gr ή τηλεφωνικά στο 13888.

    Με περισσότερους από 1 εκατομμύριο ενεργούς χρήστες, το My COSMOTE App εξελίσσεται συνεχώς και εμπλουτίζεται με νέες δυνατότητας, επιτρέποντας στους συνδρομητές να διαχειρίζονται εύκολα όλες τις συνδέσεις τους, σε σταθερή, κινητή και καρτοκινητή, αλλά και να μπορούν να έχουν ένα πλήθος λειτουργιών απευθείας από τα κινητά τους.

    Υπηρεσίες Πολυμεσικής Πληροφόρησης
    Οι Υπηρεσίες Πολυμεσικής Πληροφόρησης (ΥΠΠ) μέσω SMS είναι υπηρεσίες περιεχομένου, που παρέχονται από αδειοδοτημένους από την Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών & Ταχυδρομείων (ΕΕΤΤ) παρόχους περιεχομένου, οι οποίοι έχουν και την αποκλειστική ευθύνη για το περιεχόμενο και τον τρόπο παροχής τους. Το περιεχόμενο ενδεικτικά, μπορεί να αφορά σε συμμετοχή σε τηλεοπτικά προγράμματα και ραδιοφωνικές εκπομπές, υπηρεσίες αστρολογίας, παιχνίδια, υπηρεσίες ενηλίκων, ringtones, wallpapers κ.ά. Οι ΥΠΠ μέσω SMS διακρίνονται σε δύο κατηγορίες, με βάση τον τρόπο χρέωσης: Υπηρεσίες χρεώσιμες κατά την αποστολή SMS και Υπηρεσίες χρεώσιμες κατά τη λήψη SMS. Περισσότερα στο https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...formation.html
    επιβεβαίωσα μέσω της εφαρμογής ότι ισχύει η φραγή σε όλα τα γραπτά μηνύματα από 5 ψήφιους αριθμούς με χρέωση
    ενεργοποίησα μέσω της εφαρμογής την φραγή στην τηλεφωνική σύνδεση της μητέρας μου

    απλά η ένσταση που έχω ότι θα έπρεπε να είναι πιο εύκολο...

  6. #21
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.889
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    * Στην εφαρμογή για CU δεν το βρίσκω αυτό..
    Νομίζω ότι υπάρχει στο My Vodafone App.

  7. #22
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Σε WIND F2G.?

  8. #23
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε WIND F2G.?
    Με.sms

  9. #24
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με.sms
    Ευχαριστώ
    αυτό ήδη το γνωρίζω ότι γίνεται με SMS ή με τηλεφωνική κλήση
    απλά έλεγα μήπως γίνεται μέσω εφαρμογής ή ιστοσελίδας του WIND F2G

  10. #25
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι υπάρχει στο My Vodafone App.
    Νομίζω ότι παλιότερα δεν το έπερνε το CU νούμερο η Vodafone εφαρμογή, και έπρεπε να βάλεις την CU..
    Τώρα που δοκιμάσα, το πήρε.. και τα μπλόκαρα όλα και εκεί..

    Χαμός γίνεται λέμε!

    Απάτες SMS: «Καταπέλτης» η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος
    https://www.newsit.gr/ellada/apates-...matos/2842365/
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 29-07-19 στις 19:51.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  11. #26
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι παλιότερα δεν το έπερνε το CU νούμερο η Vodafone εφαρμογή, και έπρεπε να βάλεις την CU..
    Τώρα που δοκιμάσα, το πήρε.. και τα μπλόκαρα όλα και εκεί..

    Χαμός γίνεται λέμε!

    Απάτες SMS: «Καταπέλτης» η Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος
    https://www.newsit.gr/ellada/apates-...matos/2842365/
    ναι τώρα πήραν μπρος ... και λένε για "απάτες" και κάποιοι άλλοι φοβούνται που τους αποκαλώ έτσι και μου λένε μην μου κάνουν μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση...εδώ γελάνε φυσικά γιατί δεν υπάρχει γνωστή λέξη (από το λεξικό του Κυρίου Μπαμπινιώτη) που να περιγράφει πως λέγεται αυτός που εν αγνοία σου παίρνει χρήματα από λογαριασμό σου και όταν διαμαρτυρηθείς να λέει ότι εγώ σου έστειλα το PIN και τις υπηρεσίες που ΕΣΥ έκανες εγγραφή χωρίς καμία άλλη απόδειξη και όταν τον απειλήσεις με καταγγελία/μήνυση/αγωγή να λέει ως ένδειξη καλής θέλησης θα σου επιστρέψω τα χρήματα που παράνομα σου πήρα (με το παραπάνω) συγνώμη αλλά εγώ το αποκαλώ απάτη και αυτούς που το διαπράττουν απατεώνες αν κάποιος θίγεται ας μου κάνει καταγγελία/μήνυση/αγωγή και τα λέμε στα δικαστήρια...

  12. #27
    Εγγραφή
    28-06-2007
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    ASUS DSL-AC68u
    Path Level
    Interleaved
    Δεν κοιτάνε να φτιάξουν τις ανοχές του δικτύου τους λέω εγώ....που με έναν σεισμό έπεσαν όλα.... Δηλαδή αν συμβεί καταστροφικό γεγονός θα βγούμε έξω με τις κουβέρτες για σήματα καπνού....

  13. #28
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι τώρα πήραν μπρος ... και λένε για "απάτες" και κάποιοι άλλοι φοβούνται που τους αποκαλώ έτσι και μου λένε μην μου κάνουν μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση...εδώ γελάνε φυσικά γιατί δεν υπάρχει γνωστή λέξη (από το λεξικό του Κυρίου Μπαμπινιώτη) που να περιγράφει πως λέγεται αυτός που εν αγνοία σου παίρνει χρήματα από λογαριασμό σου και όταν διαμαρτυρηθείς να λέει ότι εγώ σου έστειλα το PIN και τις υπηρεσίες που ΕΣΥ έκανες εγγραφή χωρίς καμία άλλη απόδειξη και όταν τον απειλήσεις με καταγγελία/μήνυση/αγωγή να λέει ως ένδειξη καλής θέλησης θα σου επιστρέψω τα χρήματα που παράνομα σου πήρα (με το παραπάνω) συγνώμη αλλά εγώ το αποκαλώ απάτη και αυτούς που το διαπράττουν απατεώνες αν κάποιος θίγεται ας μου κάνει καταγγελία/μήνυση/αγωγή και τα λέμε στα δικαστήρια...
    Πραγματικά μας έχεις μπερδέψει, στο άλλο νήμα λες πως τους έχεις πάει στα δικαστήρια και πως σου είπανε οι δικηγόροι να μην δίνεις πληροφορίες και εδώ λες να σε πάνε στα δικαστήρια!

    “Υπάρχει και η περίπτωση που έχουμε καταχωρίσει το κινητό μας και δεν έχουμε διαβάσει τους όρους και τις προϋποθέσεις συμμετοχής στο διαγωνισμό, το έχουμε καταχωρίσει με ένα είδος επιπολαιότητας θα μου επιτρέψετε να πω, υπάρχει όμως και η περίπτωση, πράγματι, κάποιοι από εμάς να λάβουμε τέτοια μηνύματα χωρίς να έχουμε καταχωρίσει τον αριθμό του κινητού μας και φαίνεται ότι στις συγκεκριμένες περιπτώσεις η επιλογή του αριθμού κινητής τηλεφωνίας γίνεται τυχαία”, λέει η Ιωάννα Ροτζιώκου, δικαιώνοντας εκατοντάδες καταναλωτές που “ορκίζονται” ότι δεν καταχώρισαν πουθενά τον τηλεφωνικό τους αριθμό και παρόλα αυτά είδαν στους λογαριασμούς τους ότι χρεώθηκαν από αυτού του είδους τα μηνύματα.

    “Η Υπηρεσία Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος λαμβάνει τέτοιες καταγγελίες και σχηματίζει δικογραφίες για το αδίκημα της οικονομικής εξαπάτησης. Να επισημάνω ότι τα τελευταία χρόνια συνολικά έχουν σχηματιστεί δικογραφίες για περισσότερες από 2.000 καταγγελίες τέτοιου περιεχομένου” επισημαίνει η εκπρόσωπος Τύπου της ΕΛ.ΑΣ. και προσθέτει: “Εμείς οποιαδήποτε τέτοια περίπτωση είμαστε υποχρεωμένοι να τη δεχτούμε ως καταγγελία από τους πολίτες, καταγράφουμε το τι ακριβώς έχει συμβεί να σχηματίζουμε δικογραφίες. Από εκεί και πέρα, είναι αρμοδιότητα των δικαστικών αρχών να αποφασίσουν για το αν όντως πρόκειται για το αδίκημα της οικονομικής εξαπάτησης και για το τι θα γίνει από εκεί και πέρα”.
    Θα έλεγα πως το newsit έβαλε clickbait τίτλο, καθώς η αστυνομία είναι αρκετά προσεχτική στην επιλογή των λέξεων

    Οι συμβουλές της αστυνομίας

    “Οι πολίτες πρέπει να μην ελκύονται από διαγωνισμούς και προσφορές που είναι πολύ καλές για να είναι αληθινές. Πρέπει να μην απαντούν στα μηνύματα αυτά, που δε γνωρίζουν από πού προέρχονται. Να μην καταχωρούν τον αριθμό του κινητού τους σε διαδικτυακούς τόπους, αν προηγουμένως δεν έχουν διαβάσει τους όρους και τις προϋποθέσεις που αφορούν στην υπηρεσία που τους παρέχεται. Θα ήθελα, επίσης, να πω στους πολίτες ότι σε οποιαδήποτε περίπτωση μπορούν να απευθύνονται στην διεύθυνση Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, στο 11188, για να καταγγείλουν αυτές τις περιπτώσεις σε αστυνομικό επίπεδο, αλλά μπορούν να απευθύνονται και στην Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων, όπως και στο Συνήγορο του Καταναλωτή” λέει στο Newsit.gr η Ιωάννα Ροτζιώκου.
    Το “νέο φρούτο” στους τρόπους εξαπάτησης μέσω sms

    “Σαφώς υπάρχουν περιπτώσεις κατά τις οποίες οι καταναλωτές δεν έχουν αποδεχτεί αυτό του είδους τα μηνύματα και όμως χρεώνονται. Υπάρχουν όμως και περιπτώσεις που εν αγνοία τους κάποιος άλλος έχει κάνει την εγγραφή χρησιμοποιώντας το κινητό τους και υπάρχουν και περιπτώσεις εγγραφής καταναλωτών σε συνδρομητικές υπηρεσίες, χωρίς να το ξέρουν οι ίδιοι, λόγω μόλυνσης του κινητού τους από κάποιο κακόβουλο λογισμικό. Είναι κάτι που έχει διαπιστωθεί τους τελευταίους μήνες, από ελέγχους που έχουμε κάνει.

    Υπάρχουν εφαρμογές και για Android και για Apple που “κατεβάζει” ο ανυποψίαστους καταναλωτής, όλοι μας κατεβάζουμε κατά καιρούς διάφορες τέτοιες εφαρμογές και κάποιες από αυτές έχουν παραβιαστεί από τρίτους. Όχι, δηλαδή, από τον κατασκευαστή της εφαρμογής, αλλά από κάποιον άλλον. Με αυτόν τον τρόπο “φυτεύουν” κακόβουλο λογισμικό στην εφαρμογή και η εφαρμογή παίρνει υπό τον έλεγχό της κάποιες λειτουργίες του κινητού. Μετά, αυτό που κάνει είναι να “διαβάζει” ποιος είναι ο αριθμός του κινητού, άρα γνωρίζει τον τηλεφωνικό αριθμό του χρήστη, επικοινωνεί με κάποιους server και επί της ουσίας εκκινεί τη διαδικασία εγγραφής του συγκεκριμένου ακινήτου στις συνδρομητικές υπηρεσίες, σα να το έκανε ο ίδιος ο καταναλωτής.

  14. #29
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δηλαδή κάποιος τρίτος δημιουργεί ένα κακόβουλο λογισμικό για να τα οικονομήσει μία άσχετη εταιρία? Γιατί να το κάνει αυτό?

    Το πιθανότερο είναι ότι πίσω από το κακόβουλο λογισμικό βρίσκεται η ίδια η εταιρία που θέλει να βγάλει κέρδος από αέρα κοπανιστό. Άρα σε κάθε περίπτωση μιλάμε για απάτη.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #30
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά μας έχεις μπερδέψει, στο άλλο νήμα λες πως τους έχεις πάει στα δικαστήρια και πως σου είπανε οι δικηγόροι να μην δίνεις πληροφορίες και εδώ λες να σε πάνε στα δικαστήρια!

    Θα έλεγα πως το newsit έβαλε clickbait τίτλο, καθώς η αστυνομία είναι αρκετά προσεχτική στην επιλογή των λέξεων
    εγώ δεν σας έχω μπερδέψει να με συγχωρείς εγώ μια χαρά απλά και κατανοητά τα λέω

    για το τελευταίο θα συμφωνούσα αν δεν υπήρχε το ηχητικό ντοκουμέντο από την εκπρόσωπο της ΕΛ.ΑΣ

    για το πρώτο να σε ενημερώσω ότι έχω προβεί σε καταγγελίες στις αρμόδιες αρχές και το πράγμα προχωράει...

    για το δεύτερο σκέλος αφορά τις λέξεις "απάτη" και "απατεώνες" καθώς "κάποιοι" μου έδωσαν "φιλική συμβουλή" να μην λέω αυτές τις εκφράσεις γιατί μπορεί να φάω μήνυση/αγωγή για συκοφαντική δυσφήμιση και απρεπείς χαρακτηρισμούς

    εγώ θα αποκαλώ την πράξη "απάτη" και αυτούς που την διαπράττουν "απατεώνες" ας με πάνε στα δικαστήρια και να δούμε ποιος θα αποδείξει τι...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sortie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κοιτάνε να φτιάξουν τις ανοχές του δικτύου τους λέω εγώ....που με έναν σεισμό έπεσαν όλα.... Δηλαδή αν συμβεί καταστροφικό γεγονός θα βγούμε έξω με τις κουβέρτες για σήματα καπνού....
    για το σεισμό και οι τρεις πάροχοι κινητής τηλεφωνίας

    αλλά και οι πάροχοι σταθερής τηλεφωνίας και υπηρεσιών διαδικτύου

    πιάστηκαν αδιάβαστοι

    σε έναν σεισμό 5 R

    αν δηλαδή ήταν 6-7-8 R και υπήρχαν καταστροφές και θύματα τι θα είχαμε...

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας