Σελ. 17 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 712151617
Εμφάνιση 241-250 από 250
    Περιοχή
    kifissia
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    9998/99999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Asus RT-AC58U ZTE H267N
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matse Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα εγινε το εξης κουλο.Ενω ειχα κανονικα ιντερνετ.Για μια στιγμη δεν με ακουγαν στο τηλεφωνο,Δεχομουν κανονικα κλησεις αλλα ουτε φωνη ουτε και ακροαση..Με το που εκλεισα και ανοιξα ξανα το ρουτερ το πρόβλημα ξεπεραστηκε.Δηλαδη τωρα θα κανουμε συνεχεια αυτό το πραγμα ?Αν είναι δυνατον πια με τα σαπια ρουτερ που μας δινουν
    Πες τους να στο αλλάξουν..

Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Το τελευταίο διάστημα παρατήρησα μία αύξηση στο συγχρονισμό μου. Κέρδισα 2Mbps. Παίζει ρόλο που ήρθε η 100άρα στην περιοχή ή γενικότερα όσοι πάνε προς VDSL βοηθάνε εμάς που μένουμε πίσω?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

Εθνικισμός και μετανάστες

Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49999
    ISP
    Forthnet
    Router
    TECNICOLOR TG788VN
    SNR / Attn
    23,2(dB) / 7,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τελευταίο διάστημα παρατήρησα μία αύξηση στο συγχρονισμό μου. Κέρδισα 2Mbps. Παίζει ρόλο που ήρθε η 100άρα στην περιοχή ή γενικότερα όσοι πάνε προς VDSL βοηθάνε εμάς που μένουμε πίσω?
    Το δεύτερο γιατί το έχω ξανακούσει πολλές φορές, μάλλον επειδή το vdsl έχει οπτική και πολλές γραμμές μπορούν να εξυπηρετηθούν απο την οπτική, απελευθερώνεται μεγάλο μέρος του χαλκού στις υπόλοιπες γραμμές

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109999 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE-H267N
    SNR / Attn
    31(dB) / 12.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες τους να στο αλλάξουν..
    Τους πηρα τηλεφωνο.Εκανα ρισετ στο ρουτερ και μου ειπαν ότι αν το ξανακανει να τους παρω τηλεφωνο.

Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Σημερα εγινε το εξης κουλο.Ενω ειχα κανονικα ιντερνετ.Για μια στιγμη δεν με ακουγαν στο τηλεφωνο,Δεχομουν κανονικα κλησεις αλλα ουτε φωνη ουτε και ακροαση..Με το που εκλεισα και ανοιξα ξανα το ρουτερ το πρόβλημα ξεπεραστηκε.Δηλαδη τωρα θα κανουμε συνεχεια αυτό το πραγμα ?Αν είναι δυνατον πια με τα σαπια ρουτερ που μας δινουν
    Εγώ στα ξαφνικά δεν είχα τηλέφωνο και ιντερνετ απο τις 10:00 το πρωί. Γυρνάω απο την δουλειά στις 17:30, παίρνω την τεχνική υποστήριξη της NOVA και ο τεχνικός με έκανε να βάζω-βγάζω καλώδια και να κάνω Restart το ρούτερ.
    Εβαλα έναν φίλο μου να μιλήσει με τους τεχνικούς και του είπαν οτι είχε πρόβλημα η περιοχή στο Αιγάλεω. Το τηλέφωνο και το ίντερνετ ήρθαν γύρω στις 20:00 το απόγευμα.
    Αυτό έχει ξανασυμβεί πάλι πριν 2 εβδομάδες και πραγματικά μου την δίνει που δεν έχω και τηλέφωνο λόγω VOIP.

Ηθελα να ρωτήσω το εξής.
    Στον συγχρονισμό στο Actual Rate το Down την μια πάει 96 την άλλη 93571 kbps και γενικά όσα Restart και αν κάνω αυξομειώνεται. Εχει συμβεί και σε κάποιον άλλο αυτό;

Περιοχή
    kifissia
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    9998/99999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Asus RT-AC58U ZTE H267N
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από play Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ στα ξαφνικά δεν είχα τηλέφωνο και ιντερνετ απο τις 10:00 το πρωί. Γυρνάω απο την δουλειά στις 17:30, παίρνω την τεχνική υποστήριξη της NOVA και ο τεχνικός με έκανε να βάζω-βγάζω καλώδια και να κάνω Restart το ρούτερ.
    Εβαλα έναν φίλο μου να μιλήσει με τους τεχνικούς και του είπαν οτι είχε πρόβλημα η περιοχή στο Αιγάλεω. Το τηλέφωνο και το ίντερνετ ήρθαν γύρω στις 20:00 το απόγευμα.
    Αυτό έχει ξανασυμβεί πάλι πριν 2 εβδομάδες και πραγματικά μου την δίνει που δεν έχω και τηλέφωνο λόγω VOIP.

Ηθελα να ρωτήσω το εξής.
    Στον συγχρονισμό στο Actual Rate το Down την μια πάει 96 την άλλη 93571 kbps και γενικά όσα Restart και αν κάνω αυξομειώνεται. Εχει συμβεί και σε κάποιον άλλο αυτό;
    Ναι λόγω λανθασμένης καλωδίωσης θα πρέπει να αποφύγεις χρήση σπλιττερ και φίλτρων αφού δε προσφέρουν κάτι πλέον. Μπορείς με μια διπλή πρίζα που θα μπει στο κατανεμητή να συνδέσεις το ρούτερ και στην άλλη από πίσω όλα τα καλώδια από τις τηλ πρίζες και συνδέοντας τη 2η υποδοχή με τη τηλεφωνική είσοδο του ρούτερ.

Καλό βράδυ.

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109999 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE-H267N
    SNR / Attn
    31(dB) / 12.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από play Εμφάνιση μηνυμάτων

Ηθελα να ρωτήσω το εξής.
    Το πρόβλημα δεν ηταν μονο στο αιγαλεω.Περιοχες όπως η αγια βαρβαρα,κορυδαλος νικαια.Δεν ειχαν ιντερνετ από τις 10 το πρωι.Λογω κοψιμο καλωδίου από εργα του οτε στην περιοχη νέο ηρακλειο.Αυτο μου ανεφερε ενας τεχνικος της νοβα

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μείωση crosstalk. Έχεις VDSL από Α/Κ;

Όσοι πάνε σε KV σίγουρα βοηθάνε και λόγω διευρυμένου φάσματος, αλλά και λόγω μειωμένου TX power. Συν ότι μειώνονται οι καλωδιακές βλάβες (αυτό είναι το μεγάλο κέρδος για τον incumbent).

Αν παίρνεις από Α/Κ, πλέον έχεις λιγότερα ζεύγη μέσα στην πλεξούδα να σε ανταγωνίζονται στο τελευταίο κομμάτι καλωδίωσης (αυτό που καταλήγει στο Α/Κ).

Στο αρχικό κομμάτι καλωδίωσης όπως είπα υπάρχουν διαφορετικά χαρακτηριστικά σε MHz και dBm.

Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109999 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE-H267N
    SNR / Attn
    31(dB) / 12.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τους πηρα τηλεφωνο.Εκανα ρισετ στο ρουτερ και μου ειπαν ότι αν το ξανακανει να τους παρω τηλεφωνο.
    Τελικα αλλαξα το ρουτερ(και αυτή την στιγμη εχω κανονικα ιντερνετ)αλλα το τηλεφωνο δειχνει ότι μιλαει.Μιλησα με την τεχνικη υποστιριξη και μου ειπαν ότι αν δεν εχει διορθωθεί μεσα στην επομενη ωρα να τους παρω ξανα τηλεφωνο για να κανουμε διαφορετικες ρυθμισεις.Αντε να δουμε αν τελικα θα βγαλουμε ακρη με αυτή την περιβοητη voip συνδεση.

Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μείωση crosstalk. Έχεις VDSL από Α/Κ;

Όσοι πάνε σε KV σίγουρα βοηθάνε και λόγω διευρυμένου φάσματος, αλλά και λόγω μειωμένου TX power. Συν ότι μειώνονται οι καλωδιακές βλάβες (αυτό είναι το μεγάλο κέρδος για τον incumbent).

Αν παίρνεις από Α/Κ, πλέον έχεις λιγότερα ζεύγη μέσα στην πλεξούδα να σε ανταγωνίζονται στο τελευταίο κομμάτι καλωδίωσης (αυτό που καταλήγει στο Α/Κ).

Στο αρχικό κομμάτι καλωδίωσης όπως είπα υπάρχουν διαφορετικά χαρακτηριστικά σε MHz και dBm.
    Έχω adsl και έχει ανέβει τουλάχιστον 2mbps ο συγχρονισμός το τελευταίο διάστημα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

Εθνικισμός και μετανάστες

Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 17 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 712151617

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •