Σελ. 17 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 303
  1. #241
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matse Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα εγινε το εξης κουλο.Ενω ειχα κανονικα ιντερνετ.Για μια στιγμη δεν με ακουγαν στο τηλεφωνο,Δεχομουν κανονικα κλησεις αλλα ουτε φωνη ουτε και ακροαση..Με το που εκλεισα και ανοιξα ξανα το ρουτερ το πρόβλημα ξεπεραστηκε.Δηλαδη τωρα θα κανουμε συνεχεια αυτό το πραγμα ?Αν είναι δυνατον πια με τα σαπια ρουτερ που μας δινουν
    Πες τους να στο αλλάξουν..

  2. #242
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.071
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Το τελευταίο διάστημα παρατήρησα μία αύξηση στο συγχρονισμό μου. Κέρδισα 2Mbps. Παίζει ρόλο που ήρθε η 100άρα στην περιοχή ή γενικότερα όσοι πάνε προς VDSL βοηθάνε εμάς που μένουμε πίσω?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #243
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.295
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τελευταίο διάστημα παρατήρησα μία αύξηση στο συγχρονισμό μου. Κέρδισα 2Mbps. Παίζει ρόλο που ήρθε η 100άρα στην περιοχή ή γενικότερα όσοι πάνε προς VDSL βοηθάνε εμάς που μένουμε πίσω?
    Το δεύτερο γιατί το έχω ξανακούσει πολλές φορές, μάλλον επειδή το vdsl έχει οπτική και πολλές γραμμές μπορούν να εξυπηρετηθούν απο την οπτική, απελευθερώνεται μεγάλο μέρος του χαλκού στις υπόλοιπες γραμμές

  4. #244
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE- H288A
    SNR / Attn
    31(dB) / 0.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες τους να στο αλλάξουν..
    Τους πηρα τηλεφωνο.Εκανα ρισετ στο ρουτερ και μου ειπαν ότι αν το ξανακανει να τους παρω τηλεφωνο.

  5. #245
    Εγγραφή
    05-02-2009
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matse Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα εγινε το εξης κουλο.Ενω ειχα κανονικα ιντερνετ.Για μια στιγμη δεν με ακουγαν στο τηλεφωνο,Δεχομουν κανονικα κλησεις αλλα ουτε φωνη ουτε και ακροαση..Με το που εκλεισα και ανοιξα ξανα το ρουτερ το πρόβλημα ξεπεραστηκε.Δηλαδη τωρα θα κανουμε συνεχεια αυτό το πραγμα ?Αν είναι δυνατον πια με τα σαπια ρουτερ που μας δινουν
    Εγώ στα ξαφνικά δεν είχα τηλέφωνο και ιντερνετ απο τις 10:00 το πρωί. Γυρνάω απο την δουλειά στις 17:30, παίρνω την τεχνική υποστήριξη της NOVA και ο τεχνικός με έκανε να βάζω-βγάζω καλώδια και να κάνω Restart το ρούτερ.
    Εβαλα έναν φίλο μου να μιλήσει με τους τεχνικούς και του είπαν οτι είχε πρόβλημα η περιοχή στο Αιγάλεω. Το τηλέφωνο και το ίντερνετ ήρθαν γύρω στις 20:00 το απόγευμα.
    Αυτό έχει ξανασυμβεί πάλι πριν 2 εβδομάδες και πραγματικά μου την δίνει που δεν έχω και τηλέφωνο λόγω VOIP.

    Ηθελα να ρωτήσω το εξής.
    Στον συγχρονισμό στο Actual Rate το Down την μια πάει 96 την άλλη 93571 kbps και γενικά όσα Restart και αν κάνω αυξομειώνεται. Εχει συμβεί και σε κάποιον άλλο αυτό;

  6. #246
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από play Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ στα ξαφνικά δεν είχα τηλέφωνο και ιντερνετ απο τις 10:00 το πρωί. Γυρνάω απο την δουλειά στις 17:30, παίρνω την τεχνική υποστήριξη της NOVA και ο τεχνικός με έκανε να βάζω-βγάζω καλώδια και να κάνω Restart το ρούτερ.
    Εβαλα έναν φίλο μου να μιλήσει με τους τεχνικούς και του είπαν οτι είχε πρόβλημα η περιοχή στο Αιγάλεω. Το τηλέφωνο και το ίντερνετ ήρθαν γύρω στις 20:00 το απόγευμα.
    Αυτό έχει ξανασυμβεί πάλι πριν 2 εβδομάδες και πραγματικά μου την δίνει που δεν έχω και τηλέφωνο λόγω VOIP.

    Ηθελα να ρωτήσω το εξής.
    Στον συγχρονισμό στο Actual Rate το Down την μια πάει 96 την άλλη 93571 kbps και γενικά όσα Restart και αν κάνω αυξομειώνεται. Εχει συμβεί και σε κάποιον άλλο αυτό;
    Ναι λόγω λανθασμένης καλωδίωσης θα πρέπει να αποφύγεις χρήση σπλιττερ και φίλτρων αφού δε προσφέρουν κάτι πλέον. Μπορείς με μια διπλή πρίζα που θα μπει στο κατανεμητή να συνδέσεις το ρούτερ και στην άλλη από πίσω όλα τα καλώδια από τις τηλ πρίζες και συνδέοντας τη 2η υποδοχή με τη τηλεφωνική είσοδο του ρούτερ.

    Καλό βράδυ.

  7. #247
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE- H288A
    SNR / Attn
    31(dB) / 0.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από play Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ στα ξαφνικά δεν είχα τηλέφωνο και ιντερνετ απο τις 10:00 το πρωί. Γυρνάω απο την δουλειά στις 17:30, παίρνω την τεχνική υποστήριξη της NOVA και ο τεχνικός με έκανε να βάζω-βγάζω καλώδια και να κάνω Restart το ρούτερ.
    Εβαλα έναν φίλο μου να μιλήσει με τους τεχνικούς και του είπαν οτι είχε πρόβλημα η περιοχή στο Αιγάλεω. Το τηλέφωνο και το ίντερνετ ήρθαν γύρω στις 20:00 το απόγευμα.
    Αυτό έχει ξανασυμβεί πάλι πριν 2 εβδομάδες και πραγματικά μου την δίνει που δεν έχω και τηλέφωνο λόγω VOIP.

    Ηθελα να ρωτήσω το εξής.
    Στον συγχρονισμό στο Actual Rate το Down την μια πάει 96 την άλλη 93571 kbps και γενικά όσα Restart και αν κάνω αυξομειώνεται. Εχει συμβεί και σε κάποιον άλλο αυτό;
    Το πρόβλημα δεν ηταν μονο στο αιγαλεω.Περιοχες όπως η αγια βαρβαρα,κορυδαλος νικαια.Δεν ειχαν ιντερνετ από τις 10 το πρωι.Λογω κοψιμο καλωδίου από εργα του οτε στην περιοχη νέο ηρακλειο.Αυτο μου ανεφερε ενας τεχνικος της νοβα

  8. #248
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τελευταίο διάστημα παρατήρησα μία αύξηση στο συγχρονισμό μου. Κέρδισα 2Mbps. Παίζει ρόλο που ήρθε η 100άρα στην περιοχή ή γενικότερα όσοι πάνε προς VDSL βοηθάνε εμάς που μένουμε πίσω?
    Μείωση crosstalk. Έχεις VDSL από Α/Κ;

    Όσοι πάνε σε KV σίγουρα βοηθάνε και λόγω διευρυμένου φάσματος, αλλά και λόγω μειωμένου TX power. Συν ότι μειώνονται οι καλωδιακές βλάβες (αυτό είναι το μεγάλο κέρδος για τον incumbent).

    Αν παίρνεις από Α/Κ, πλέον έχεις λιγότερα ζεύγη μέσα στην πλεξούδα να σε ανταγωνίζονται στο τελευταίο κομμάτι καλωδίωσης (αυτό που καταλήγει στο Α/Κ).

    Στο αρχικό κομμάτι καλωδίωσης όπως είπα υπάρχουν διαφορετικά χαρακτηριστικά σε MHz και dBm.

  9. #249
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE- H288A
    SNR / Attn
    31(dB) / 0.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από matse Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους πηρα τηλεφωνο.Εκανα ρισετ στο ρουτερ και μου ειπαν ότι αν το ξανακανει να τους παρω τηλεφωνο.
    Τελικα αλλαξα το ρουτερ(και αυτή την στιγμη εχω κανονικα ιντερνετ)αλλα το τηλεφωνο δειχνει ότι μιλαει.Μιλησα με την τεχνικη υποστιριξη και μου ειπαν ότι αν δεν εχει διορθωθεί μεσα στην επομενη ωρα να τους παρω ξανα τηλεφωνο για να κανουμε διαφορετικες ρυθμισεις.Αντε να δουμε αν τελικα θα βγαλουμε ακρη με αυτή την περιβοητη voip συνδεση.

  10. #250
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.071
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μείωση crosstalk. Έχεις VDSL από Α/Κ;

    Όσοι πάνε σε KV σίγουρα βοηθάνε και λόγω διευρυμένου φάσματος, αλλά και λόγω μειωμένου TX power. Συν ότι μειώνονται οι καλωδιακές βλάβες (αυτό είναι το μεγάλο κέρδος για τον incumbent).

    Αν παίρνεις από Α/Κ, πλέον έχεις λιγότερα ζεύγη μέσα στην πλεξούδα να σε ανταγωνίζονται στο τελευταίο κομμάτι καλωδίωσης (αυτό που καταλήγει στο Α/Κ).

    Στο αρχικό κομμάτι καλωδίωσης όπως είπα υπάρχουν διαφορετικά χαρακτηριστικά σε MHz και dBm.
    Έχω adsl και έχει ανέβει τουλάχιστον 2mbps ο συγχρονισμός το τελευταίο διάστημα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #251
    Εγγραφή
    17-01-2019
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αττικής
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lord_British Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλή προσφορά επίσης για όσους είχαν Νόβα δορυφορική και έψαχναν ευκαιρία να κάνουν συνδυαστικό με τηλεφωνία.

    Η πιο χαμηλή τιμή που έπαιζε για σκέτη Νόβα ήταν 25 ευρώ το φουλ. Τώρα με επιπλέον 28.17 παίρνεις 100ερι Ίντερνετ και αστικά υπεραστικά.

    Σύνολο 53.17 και για όσους πληρώνουν με πιστωτική κάρτα μην ξεχνάτε ότι δίνουν δωρεάν το 13 και το 24 πάγιο με αποτέλεσμα η τιμή να πέφτει στα 48.83 ευρώ.

    Πόσο πιο κάτω ρε παιδιά;
    Καλησπέρα εμένα πάντως που είμαι συνδρομητής από το 2002 με triple play full+ με το κλασσικό 24αρι μου πρότειναν να ανανεώσω με 59,90 με ότι είχα και 100αρι. Η μηνιαία μου επιβάρυνση θα ήταν περιπου 16,5€. Αν μου πρότειναν να ανανεώσω με 10€ επιπλέον ανά μήνα θα είχα συμφωνήσει. Όμως τωρα κοιτάω για 50αρι σε άλλο πάροχο καθώς θεωρώ ότι μου αφαιρούν την προνομιακή τιμή που είχα λόγω της πιστότητας μαυ. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω την πολιτική τους όταν θέλεις να τους δώσεις επιπλέον €120 το χρόνο αυτοί να επιμένουν να ζητούν €198 δηλαδή €68 παραπάνω και τελικά να χάσουν και τα €520 που παίρνουν σταθερά τόσα χρόνια και μέσω πιστωτικής.

  12. #252
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.754
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lion37 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα εμένα πάντως που είμαι συνδρομητής από το 2002 με triple play full+ με το κλασσικό 24αρι μου πρότειναν να ανανεώσω με 59,90 με ότι είχα και 100αρι. Η μηνιαία μου επιβάρυνση θα ήταν περιπου 16,5€. Αν μου πρότειναν να ανανεώσω με 10€ επιπλέον ανά μήνα θα είχα συμφωνήσει. Όμως τωρα κοιτάω για 50αρι σε άλλο πάροχο καθώς θεωρώ ότι μου αφαιρούν την προνομιακή τιμή που είχα λόγω της πιστότητας μαυ. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω την πολιτική τους όταν θέλεις να τους δώσεις επιπλέον €120 το χρόνο αυτοί να επιμένουν να ζητούν €198 δηλαδή €68 παραπάνω και τελικά να χάσουν και τα €520 που παίρνουν σταθερά τόσα χρόνια και μέσω πιστωτικής.
    78 € ειναι η διαφορα.

    Απο εκει και περα το 10€ επιπλεον που θες εσυ να δινεις.... γιατι να το δεχτουν? Αν ηταν να βγαζαμε μονοι μας τιμες... θα ειχαν φαλιρισει ολοι οι παροχοι.

    Οι τιμες ειναι ψιλοστανταρ και κοντα απο τον εναν παροχο στον αλλο. Απλα αν κανεις αιτηση φορητοτητας (με οτι αυτο συνεπαγεται) τοτε ισως κανουν μια επιπλεον εκπτωση.

    Τα 520€ τον χρονο που αναφερεις καταλαβαινεις οτι δεν μπαινουν ολα στα ταμεια ετσι? Εχουν να πληρωσουν γραμμες ιντερνετ, πνευματικα δικαιωματα τηλεορασης , αγορα-συντηρηση εξοπλισμου , μισθους , κλπ κλπ

    edit: και να πληρωσουν και τους ΚΑΚΟ-πληρωτες που αφηνουν φεσι.
    The gr81 .

  13. #253
    Εγγραφή
    17-01-2019
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Αττικής
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    78 € ειναι η διαφορα.

    Απο εκει και περα το 10€ επιπλεον που θες εσυ να δινεις.... γιατι να το δεχτουν? Αν ηταν να βγαζαμε μονοι μας τιμες... θα ειχαν φαλιρισει ολοι οι παροχοι.

    Οι τιμες ειναι ψιλοστανταρ και κοντα απο τον εναν παροχο στον αλλο. Απλα αν κανεις αιτηση φορητοτητας (με οτι αυτο συνεπαγεται) τοτε ισως κανουν μια επιπλεον εκπτωση.

    Τα 520€ τον χρονο που αναφερεις καταλαβαινεις οτι δεν μπαινουν ολα στα ταμεια ετσι? Εχουν να πληρωσουν γραμμες ιντερνετ, πνευματικα δικαιωματα τηλεορασης , αγορα-συντηρηση εξοπλισμου , μισθους , κλπ κλπ

    edit: και να πληρωσουν και τους ΚΑΚΟ-πληρωτες που αφηνουν φεσι.
    Σωστά τα λες, όταν όμως δύο συνάδελφοι σου συνδρομητές στην ίδια υπηρεσία με το 50αρι επιβαρύνονται €5 ανά μήνα και εσένα σου ζητάνε €16,5 ανά μήνα για το κατοστάρι, εκτιμώ ότι με τη λήξη του συμβολαιου σου όντας 17 χρόνια συνδρομητής, συνεπέστατος στις πληρωμές σου και σε εποχές που οι χρεώσεις προσέγγιζαν τα €80 ανά μήνα τότε απλά φεύγεις. Χωρίς καμία παρεξήγηση οι απόψεις είναι καθαρά προσωπικές και δεν αφορούν την ιδιαίτερα καλή άποψη που έχω για τις παρεχόμενες υπηρεσίες της εταιρείας.

  14. #254
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.754
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lion37 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά τα λες, όταν όμως δύο συνάδελφοι σου συνδρομητές στην ίδια υπηρεσία με το 50αρι επιβαρύνονται €5 ανά μήνα και εσένα σου ζητάνε €16,5 ανά μήνα για το κατοστάρι, εκτιμώ ότι με τη λήξη του συμβολαιου σου όντας 17 χρόνια συνδρομητής, συνεπέστατος στις πληρωμές σου και σε εποχές που οι χρεώσεις προσέγγιζαν τα €80 ανά μήνα τότε απλά φεύγεις. Χωρίς καμία παρεξήγηση οι απόψεις είναι καθαρά προσωπικές και δεν αφορούν την ιδιαίτερα καλή άποψη που έχω για τις παρεχόμενες υπηρεσίες της εταιρείας.
    Εχουμε μια κοινη γραμμη αποψεων. Και εγω σαφως θα "παζαρεψω " την τιμη. Απλα να εχεις υποψιν οτι σκετο 100αρι το εχουν απο 27 μεχρι και 45€ αναλογως την εταιρια και τον πελατη.
    Για την τηλεοραση σαφως παιζει ρολο και το πακετο που εχεις . Οποτε θα πρεπει να κανεις μια συγκριση τις αναγκες σου ... ποσο κοστιζουν σε καθε παροχο.
    Βεβαια αν εχεις και αθλητικα.. θα ειναι ανομοια συγκριση.

    Οι συναδελφοι με το 50αρι μηπως ειχαν κανει παλιοτερα ανανεωση? Γιατι και εγω το ειχα παρει περισι με 5€ και χωρις τελη. και τωρα οντως ειναι παραπανω .
    The gr81 .

  15. #255
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδιά αυτά παντού συμβαίνουν.

    Εδώ παντρεύεσαι και η γυναίκα μόλις δέσει τον γάιδαρο της αλλάζει εντελώς και σαν εμφάνιση και σαν χαρακτήρας...

    Περιμένατε κάτι διαφορετικό από τις εταιρίες;

    Λέξη-κλειδί: leverage. Να είσαι ΠΑΝΤΑ έτοιμος να αποχωρήσεις, κι ας είσαι "παντρεμένος" 17 χρόνια με την "λεγάμενη". Να το εννοείς όμως, όχι να μπλοφάρεις (όπως κάνουν πολλοί)!

    Εκεί να δεις για πότε στρώνουν επιδερμίδα... είναι καθαρά θέμα ανθρώπινης ψυχολογίας. Το δεδομένο δεν το εκτιμά κανείς και είναι λογικό αν το σκεφτείς.

Σελ. 17 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας