Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Καλησπέρα σας,
    Αντιμετωπίζω πρόβλημα στην εξ αποστάσεως παρακολούθηση των καμερών που διαθέτω.
    Εχω δημιουργήσει domain name στο no ip ,και ανανεώνω κάθε μήνα τη συνδρομή μου. Το πρόβλημα είναι πως αρκετές φορές μες την ημέρα δεν έχω εικόνα, καο λαμβάνω το μήνυμα Server is unavailiable.
    Παρακαλώ πολύ, αν είναι δυνατόν πείτε μου βάσει των γνώσεων σας ποιό θα μπορούσε να είναι το πρόβλημα, και με ποιόν τρόπο θα μπορούσα να το αντιμετωπίσω.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από astrapogiannos0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σας,
    Αντιμετωπίζω πρόβλημα στην εξ αποστάσεως παρακολούθηση των καμερών που διαθέτω.
    Εχω δημιουργήσει domain name στο no ip ,και ανανεώνω κάθε μήνα τη συνδρομή μου. Το πρόβλημα είναι πως αρκετές φορές μες την ημέρα δεν έχω εικόνα, καο λαμβάνω το μήνυμα Server is unavailiable.
    Παρακαλώ πολύ, αν είναι δυνατόν πείτε μου βάσει των γνώσεων σας ποιό θα μπορούσε να είναι το πρόβλημα, και με ποιόν τρόπο θα μπορούσα να το αντιμετωπίσω.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Εννοεις την δωρεαν εγγραφη προφανως. Η πληρωνεις συνδρομη?

    Απο εκει και περα επειδη εχω χρησιμοποιησει παρα πολλες φορες NOIP με καμερες... δεν θυμαμαι να εβγαλε ποτε καποιο τετοιο μυνημα.

    Οποτε αν ειναι κινεζικο το καταγραφικο-καμερες εκει οφειλεται το προβλημα...... αλλιως λαθος ρυθμισεις στο ρουτερ σου.

    Σε καθε περιπτωση αν θες επιπλεον καθοδηγηση-βοηθεια θα πρπει να βαλεις αναλυτικα το τι εχεις κανει και πως.
    The gr81 .

  3. #3
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Πώς ενημερώνεις το no-ip για την αλλαγή ip?
    Προτείνω όταν δεν έχεις πρόσβαση να δεις εκείνη τη στιγμή ποια ip έχει το no-ip για το domain σου και αν συμφωνεί με τη δικιά σου (πχ https://www.whatismyip.com/)

  4. #4
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    οι καμερες πανε σε καταγραφικο ; μηπως εχει χαλασει το τροφοδοτικο του καταγραφικου και ζεσταινεται ;
    κοιτα αν εχει logs το καταγραφικο ,την κατασταση του .
    αν δεν εχεις καταγραφικο , κοιτα τις καμερες μηπως κανουνε reboot απο καποια αναλογη αιτια .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας