Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    06-08-2019
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Τον τελευταίο καιρό (περίπου 2 μήνες για την ακρίβεια) παρατηρώ σοβαρά προβλήματα όσον αφορά την κάλυψη του WiFi στο σπίτι. Έχω 50αρι VDSL γραμμή, πολύ σταθερή και καλή. Όμως το ρούτερ της Vodafone (IVV24200.N3UHM) μου δημιουργεί άπειρα προβλήματα όσον αφορά το WiFi. Σε 2 κινητά μέσα στο σπίτι το δίκτυο γίνεται ''Saved, Disabled'' και ο μόνος τρόπος μέχρι νωρίτερα για να διορθωθεί είναι επανεκκίνηση στην συσκευή. Εκτός αυτού όμως ειδικά τις τελευταίες μέρες παρατηρώ συνεχόμενα drop outs και για να ξανασυνδεθεί είτε χρειάζεται να περιμένω μερικά δεύτερα (ειδικά αν είμαι σε άλλο δωμάτιο εκτός αυτού που είναι το ρούτερ) είτε να πάω στην λίστα των δικτύων στο κινήτο (απλά ανοίγοντας την ξανασυνδέεται).

    Όσον αφορά τις ρυθμίσεις του ρούτερ έχω δοκιμάσει πολλά κανάλια και Auto, από 20/40 MhZ σε 20 μόνο και να βάλω το security σε WPA/WPA2 έναντι απλώς WPA2. Το πρόβλημα συνεχίζει. Φταίει το ρούτερ? (έτσι φαίνεται) Να ζητήσω νέο ή θα μου δώσουν κάτι ακόμη χειρότερο?

    Ευχαριστώ!

    Υ.Γ Τα εν λόγω κινητά στα οποία παρουσιάστηκε το πρόβλημα είναι Redmi Note 7, Redmi 5 (υποστηρίζυον b/g/n και το 7 και ac)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος polgr : 06-08-19 στις 23:06.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    653
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    μηπως συνδεονται και σε καποιο αλλο δικτυο εκτος του σπιτιου;

    - - - Updated - - -

    η μηπως τα εχεις συνδεδεμενα και σε Α αλλα και σε Β στον ιδιο ρουτερ;
    You pull me in Here we go again And my heart beats faster now And I don’t know Why I’m powerless And there’s no way out...
    https://www.youtube.com/watch?v=WPVv-Jjb0wQ

  3. #3
    Εγγραφή
    06-08-2019
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    όχι, ειδικά στο ένα είναι ένα αποθηκευμένο WiFi δίκτυο μόνο (σπίτι). Ένα δίκτυο είναι στο ρούτερ

  4. #4
    Εγγραφή
    15-12-2005
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Δοκίμασε να "ξεχάσεις" όλα τα αποθηκευμένα δίκτυα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας