Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-27 από 27
  1. #16
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.616
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiriakos_ITTSB_EU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κινητό με ενσωματωμένη μπαταρία είναι πεταμένα λεφτά.

    Κρατάω το G900F , μόνιμη επιλογή 2G για οικονομία ενέργειας στην μπαταρία, φραγή δεδομένων μέσο κινητής τηλεφωνίας, και δεδομένα μέσο του σπιτικού Wifi και όχι αγνώστων ή ελεύθερα.
    Η Samsung ονειρεύεται χιλιάρικα, γνωρίζοντας ότι οι παλιοί πελάτες της γύρισαν την πλάτη, σταμάτησαν με το έτσι θέλω την παραγωγή μπαταριών για μοντέλα τεσσάρων χρονών.

    Think Green - Σώστε το πλανήτη - κάντε ανακύκλωση, εσείς όλοι εσείς εκτός από την Samsung την μηχανή της απόλυτης κερδοσκοπίας.
    Πολύ καλύτερα να κλείνεις τα δεδομένα τελείως όταν δεν τα θες (για οικονομία μπαταρίας που λες), παρά να έχεις την πρωτόγονη ταχύτητα 2G.

  2. #17
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.918
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλύτερα να κλείνεις τα δεδομένα τελείως όταν δεν τα θες (για οικονομία μπαταρίας που λες), παρά να έχεις την πρωτόγονη ταχύτητα 2G.
    Δεν τη νιώθει την ταχύτητα του 2G, αφού σου λέει ότι τα δεδομένα είναι απενεργοποιημένα από την πηγή.
    Ανυπόγραφος

  3. #18
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.616
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τη νιώθει την ταχύτητα του 2G, αφού σου λέει ότι τα δεδομένα είναι απενεργοποιημένα από την πηγή.
    Έχεις δίκιο, άρα συνειδητά διαλέγει να σερφάρει με 2G

  4. #19
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο, άρα συνειδητά διαλέγει να σερφάρει με 2G
    Μόνο με wifi γράφει ο άνθρωπος ότι σερφαρει. Το 2g εννοεί για κλήσεις, όχι data. - - - Updated - - -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την βλέπω την απορία σου και πάω παρακάτω, και να πιάσεις 3G-4G-5G, τι πρόγραμμα θα έχεις στο Ελλαδιστάν και με τι κόστος που οτιδήποτε πάνω από 3G θα έχει νόημα? Να εξαιρέσω κάποιους large συνφορουμήτες με συνδέσεις και πολλά data... αλλά όλοι οι άλλοι βία να έχουμε max 1-2GB το μήνα στο πρόγραμμά μας. Εγώ προσωπικά και όντας ΙΤ στην εταιρία μόλις μου σκάει κάποιος νέο κινητό να του το ρυθμίσω (εταιρικό mail κλπ) το πρώτο που κάνω είναι να του ρυθμίσω να παίζει μαξ 3G και αυτό το εξηγώ για 2 λόγους. 1ος σε περίπτωση βλακείας του (background download η κάτι ξεχασμένο να κατεβάζει) θα προλάβει να κάνει κιχ και να κλείσει τα data μόλις φάει το μνμ πως έχει χρησιμοποιήσει το 80% των δεδομένων του. 2ος λόγος η μπαταρία. Με 4G η μπαταρία σε ότι κινητό έχω δοκιμάσει (iphone, samsung κλπ) η μπαταρία χάνει 20-30% περισσότερο.
    Εμένα αντιθέτως η συσκευή σε 4g-only καταναλώνει λιγότερη ενέργεια σε σχέση με 3g-only. Ο λόγος; Σε εσωτερικούς χώρους έχει καλύτερη κάλυψη στο 4g απ' ότι σε 3g και ζοριζεται λιγότερο. πχ στην Αθήνα και τα 3 δίκτυα στο umts εκπέμπουν μόνο σε high frequency band. Ενώ στο 4g όλοι εκπέμπουν και σε low frequency.

  5. #20
    Εγγραφή
    07-08-2019
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16740 /1021
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    Speedport Plus 002
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 25.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τη νιώθει την ταχύτητα του 2G, αφού σου λέει ότι τα δεδομένα είναι απενεργοποιημένα από την πηγή.
    Αναγκάστηκα, διότι η Q-wind μου υπέκλεψε επανειλημμένα υπόλοιπο χρόνου ομιλίας με αφορμή χρήση δεδομένων.
    Μια εφαρμογή έκανε κίνηση 25kb και μου αφαίρεσαν 1.5 Ευρό.

  6. #21
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.685
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πως στο θέμα του ultraflagship Note10 φτάσαμε να μιλάμε για 2G και μίζερες καταστάσεις, θα το ανακαλύψει ο ιστορικός του μέλλοντος.

    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #22
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Έχω iPhone και κάνω αναπάντητη. Σου θυμίζει κάτι;

  8. #23
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.685
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω iPhone και κάνω αναπάντητη. Σου θυμίζει κάτι;
    Αμέ.....
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #24
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Εχετε πλακα παντως.....να εχετε κινητα που κανουν χιλιαρικα και να κανετε χρηση 2G για να μην χρεωσετε κανενα ευρω........Αν ειναι δυνατον...μιλαμε με ανεκδοτα πλεον

  10. #25
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Στο μεταξύ σε διπλανό AV Forum έχουν αρχίσει τα τύμπανα. Ο δικάναλος ήχος έχει πεθάνει. Θες 2-3 subwoofer και οι ενισχυτές των 5000€ είναι άχρηστοι. Από 20000 και πάνω.

    Παράνοια. Που χάθηκε η κοινή λογική;

    Εγώ πχ έχω πάθει μια ήττα με την απόφαση της Xiaomi να παγώσει τη σειρά Max που έχω. Τεράστια οθόνη και μπαταρία. Όλα ανοιχτά για 2 μέρες αυτονομία και τιμή 250. Και εδώ συζητάμε για το αν το κορυφαίο τηλέφωνο της αγοράς θα παίζει με 2G. Δε μου το κάνετε δώρο να δείτε τι έχει να πάθει;

  11. #26
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.685
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχω μια περισσευούμενη κάρτα Q χωρίς data, να το πάρω γιατρέ ?

    Καλά το θέμα ήχου είναι τεράστια πονεμένη ιστορία. Έχω διαβάσει τρελλές απόψεις για το πως πρέπει να ακούς, με τι να ακούς και τι να ακούς
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  12. #27
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Όπως έγραψα και πιο πάνω με αφήνει αδιάφορο σαν τηλέφωνο μόνο και μόνο λόγω της τρύπας. Όπως και όλα τα αντίστοιχα με δρακουλόδοντα. Αλλά δε μπορώ να παραβλέψω το γεγονός πως είναι ΕΡΓΑΛΕΙΟ και πνίγεται όπως και όλα τα αντίστοιχα με κλειστό internet.

    Πχ έχω το ρουφιάνο της Google πάντα ενεργό. Έχω βρει μικρά μαγαζάκια που δεν το περίμενα. Ή φαγάδικα που είναι κλειστά το πρωί. Για να μη μιλήσω για προχτές που ψάχναμε να βρούμε μια πελάτισσα και στο τέλος τη βρήκαμε μέσω FB και μας έδωσε οδηγίες.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας