Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    06-01-2006
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    Είμαι εδώ και πάρα πολλά χρόνια συνδρομητής κινητής στη Vodafone. Πλέον έχοντας περάσει από κάθε είδους σύμβαση είμαι σε καρτοσυμβολαιο το οποίο μου προσέφεραν φέτος την άνοιξη καθώς θα έληγε το φοιτητικό Cu (μετά από κάτι αιώνες που έχουν τελειώσει οι σπουδές μου - no comments). Το καρτοσυμβολαιο μου προσφέρει 1200 σε όλους, 3 γιγα και 100sms με κόστος 18 ευρώ τελική τιμή.

    Φέτος το καλοκαίρι έφτασα για μια ακόμη στα όριά μου με το σήμα της Vodafone. Σε τουριστικό μέρος, όπως κάθε καλοκαίρι, και συγκεκριμένα στη νότια Πιερία, το σήμα είναι άθλιο. Φαίνεται και καλά 4g ή H, αλλά για να βγάλεις γραμμή χρειάζεται θαύμα. Για χρήση δεδομένων δεν το συζητώ.

    Οπότε σκέφτομαι να πάω στην cosmote μετά από χρόνια. Απ' ότι είδα στο σαιτ τους το καρτοσυμβολαιο που προσφέρουν ούτε πλησιάζει αυτά που μου δίνει η Vodafone. Θα συνέφερε ίσως περισσότερο το καρτοκινητο; Έχει κανείς ιδέα για το αν δίνουν καλές προσφορές πλέον, ειδικά όταν πρόκειται για φορητότητα; Εκανα κλήση στο 13897 και περιμένω προσφορά.

    Θεωρείτε ότι θα μπορούσα να πετύχω κάτι αντίστοιχο της προσφοράς που έχω τώρα με τη Vodafone? Ή χλωμό;

  2. #2
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mikeone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι εδώ και πάρα πολλά χρόνια συνδρομητής κινητής στη Vodafone. Πλέον έχοντας περάσει από κάθε είδους σύμβαση είμαι σε καρτοσυμβολαιο το οποίο μου προσέφεραν φέτος την άνοιξη καθώς θα έληγε το φοιτητικό Cu (μετά από κάτι αιώνες που έχουν τελειώσει οι σπουδές μου - no comments). Το καρτοσυμβολαιο μου προσφέρει 1200 σε όλους, 3 γιγα και 100sms με κόστος 18 ευρώ τελική τιμή.

    Φέτος το καλοκαίρι έφτασα για μια ακόμη στα όριά μου με το σήμα της Vodafone. Σε τουριστικό μέρος, όπως κάθε καλοκαίρι, και συγκεκριμένα στη νότια Πιερία, το σήμα είναι άθλιο. Φαίνεται και καλά 4g ή H, αλλά για να βγάλεις γραμμή χρειάζεται θαύμα. Για χρήση δεδομένων δεν το συζητώ.

    Οπότε σκέφτομαι να πάω στην cosmote μετά από χρόνια. Απ' ότι είδα στο σαιτ τους το καρτοσυμβολαιο που προσφέρουν ούτε πλησιάζει αυτά που μου δίνει η Vodafone. Θα συνέφερε ίσως περισσότερο το καρτοκινητο; Έχει κανείς ιδέα για το αν δίνουν καλές προσφορές πλέον, ειδικά όταν πρόκειται για φορητότητα; Εκανα κλήση στο 13897 και περιμένω προσφορά.

    Θεωρείτε ότι θα μπορούσα να πετύχω κάτι αντίστοιχο της προσφοράς που έχω τώρα με τη Vodafone? Ή χλωμό;
    Συγκρινεις ανομοια πακετα οποτε δεν μπορει να ταιριαξει.

    Στην cosmote το φοιτητικο μου εχει 8.5 € ( 1.200MB + 1200 λεπτα προς ολους + 1200 sms προς ολους + 600ΜΒ καθε αρχη του μηνα δωρο )
    Οποτε αν βαλεις 2 πακετα με 17€/μηνα εχεις τα ιδια και περισσοτερα με την VF και 1 ευρω φτηνοτερα.

    Δες ποσο εχουν τα καρτοσυμβολαια της VF και ποσο των αλλων παροχων. Μονο ετσι θα μπορεις να κανεις συγκριση.

    Υ.Γ. Δες τα οικογενειακα πακετα της cosmote μηπως σε συμφερει.
    The gr81 .

  3. #3
    Εγγραφή
    06-01-2006
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγκρινεις ανομοια πακετα οποτε δεν μπορει να ταιριαξει.

    Στην cosmote το φοιτητικο μου εχει 8.5 € ( 1.200MB + 1200 λεπτα προς ολους + 1200 sms προς ολους + 600ΜΒ καθε αρχη του μηνα δωρο )
    Οποτε αν βαλεις 2 πακετα με 17€/μηνα εχεις τα ιδια και περισσοτερα με την VF και 1 ευρω φτηνοτερα.

    Δες ποσο εχουν τα καρτοσυμβολαια της VF και ποσο των αλλων παροχων. Μονο ετσι θα μπορεις να κανεις συγκριση.

    Υ.Γ. Δες τα οικογενειακα πακετα της cosmote μηπως σε συμφερει.
    Αν δεν κάνω λάθος αυτή είναι η φοιτητική προσφορά του what's up. Σωστά ; κάτι τέτοιο είχα και στη Vodafone με το cu πριν το κάνω καρτοσυμβολαιο. Το θέμα μου είναι ότι το καρτοσυμβολαιο (και όχι η καρτοκινητη) του ΟΤΕ φαίνεται να δίνει πολύ λίγα σε σχέση με αυτά που έχω στο δικό μου καρτοσυμβολαιο αυτή τη στιγμή.
    Κ γι αυτό ρώτησα μήπως ξέρει κανείς αν μπορεί να κάνει μια προσφορά η κοσμοτε να είμαι στα ίδια με αυτά που μου δίνει η βονταφον αυτή τη στιγμή.

    Γιατί σε περίπτωση που δεν κάνει πλέον καλές προσφορές σε κινητή τοτε δεν αξίζει για κανένα λόγο

  4. #4
    Εγγραφή
    30-06-2019
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    TEE
    https://www.wind.gr/f2g/gr/paketa/da...YaAv6bEALw_wcB

    η wind ειναι η καλυτερη επιλογη για καρτοκινητο!

  5. #5
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aribas1993 Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.wind.gr/f2g/gr/paketa/da...YaAv6bEALw_wcB

    η wind ειναι η καλυτερη επιλογη για καρτοκινητο!
    Που την ειδες οτι ειναι η καλυτερη? με μια περιστασιακη προσφορα για το καλοκαιρι? Και η cosmote εβγαλε 8 gb με 8€ οπως ολοι.
    Σε ολα ειναι χειροτερη η wind (τιμολογια-εξυπηρετηση-καλυψη δικτυου)
    The gr81 .

  6. #6
    Εγγραφή
    06-01-2006
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    Λοιπόν, η wind όντως μπορεί να χτυπάει τιμές, όμως δεν μπορεί να ανταγωνιστεί κάλυψη δικτύου και εξυπηρέτηση (όσον αφορά το πρώτο, ειδικά την κοτέ δεν τη χτυπάει με τίποτα).

    Δυστυχώς, αφού πέρασαν λίγες μέρες και επικοινώνησαν από το τμήμα φορητότητας μαζί μου και η κοσμοτέ προσφέρει μόνο τα εμπορικά διαθέσιμα προγράμματά της. Δεν παρεκκλίνει ούτε στο ελάχιστο για να προσφέρει έστω κάτι παραπάνω. με το 1/3 των παροχών που έχω αυτή τη στιγμή (και σε data/voice/text) η τιμή ήταν δέκα ευρώ πάνω.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας