Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Το avatar του μέλους zebithakis
    zebithakis Guest
    Συναγωνιστές,
    μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει σε απόσταση 500μ από τηλ, κέντρο φυσιολογικό αυτό;
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  63 
Μέγεθος:  5,3 KB 
ID: 205794
    συχνές αποσυνδέσεις, και τίποτα παραπάνω.. Τέτοιες ταχύτητες είχα το 2007! Μπορώ να κάνω κάτι ή να πάρω ξανα τηλέφωνο με ελπίδα πως θα ασχοληθούν;
    συντροφικους χαιρετισμους
    zebithakis

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zebithakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συναγωνιστές,
    μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει σε απόσταση 500μ από τηλ, κέντρο φυσιολογικό αυτό;
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  63 
Μέγεθος:  5,3 KB 
ID: 205794
    συχνές αποσυνδέσεις, και τίποτα παραπάνω.. Τέτοιες ταχύτητες είχα το 2007! Μπορώ να κάνω κάτι ή να πάρω ξανα τηλέφωνο με ελπίδα πως θα ασχοληθούν;
    συντροφικους χαιρετισμους
    zebithakis
    το 36 στο attenuation σημαίνει 2600+ μέτρα. Κανονικά σε συνθήκες εργαστηριού θα έπρεπε να πιάνεις κοντά στα 10Mbit, σε κανονικές συνθήκες όμως υπάρχει και το crosstalk που ρίχνει πολύ την ταχύτητα.
    Θα έλεγα αν έχεις κάποιον γνωστό εκεί κοντά να τον ρωτήσεις αυτός τι πιάνει, αν και αυτός είναι στα ίδια περίπου νούμερα τότε δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, νέες καμπίνες vdsl δεν έχει η περιοχή;

  3. #3
    Το avatar του μέλους zebithakis
    zebithakis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 36 στο attenuation σημαίνει 2600+ μέτρα. Κανονικά σε συνθήκες εργαστηριού θα έπρεπε να πιάνεις κοντά στα 10Mbit, σε κανονικές συνθήκες όμως υπάρχει και το crosstalk που ρίχνει πολύ την ταχύτητα.
    Θα έλεγα αν έχεις κάποιον γνωστό εκεί κοντά να τον ρωτήσεις αυτός τι πιάνει, αν και αυτός είναι στα ίδια περίπου νούμερα τότε δεν μπορείς να κάνεις και πολλά, νέες καμπίνες vdsl δεν έχει η περιοχή;

    Οι γειτονες δεν τους εχω ρωτησει, αλλα ένας ενοικιαστής μου έβαλε δορυφορικό και μετά έβαλε οπτική ίνα. Το αστικό κέντρο είναι 700-900μ μακριά (με τα μάτια μου το βλέπω), η wind λεει 1200.. Το σπίτι είναι δεκαετίας χτισμένο το 2008 δεν ειναι προσβολή να σου λέει ο άλλος ότι οι γραμμές είναι παμπάλαιες; Πληρώνω 32€ το μήνα γιατί έχω πακέτο για να μιλάω με συγγενείς σε κύπρο, ήπα, γερμανία, κτλ. Σκέφτομαι αφού έχει μπεί οπτική ίνα στο οικήμα να έβαζα 29€ το μήνα 100/10 με SFBB.
    Αλλά κολλάω στο εξής
    1. Υπάρχει κάποια ιντερνετική υπηρεσία να αναπληρώσει το International Talk; Σκέφτομαι να κάνω Viber στο σταθερό και με ένα παλιό κινητό να κάνω viber out. (Συμφωνείτε
    2. Το τηλέφωνο, θα λειτουργεί με voip, ή με κλασσική γραμμή;
    3. Αφού η ίνα έχει εγκατασταθεί στο οίκημα, και απλά θέλει σύνδεση στο διαμέρισμα που διαμένω, θα πληρώσω τέλη εγκατάστασης;
    Συντροφικούς χαιρετισμούς

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zebithakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι γειτονες δεν τους εχω ρωτησει, αλλα ένας ενοικιαστής μου έβαλε δορυφορικό και μετά έβαλε οπτική ίνα. Το αστικό κέντρο είναι 700-900μ μακριά (με τα μάτια μου το βλέπω), η wind λεει 1200.. Το σπίτι είναι δεκαετίας χτισμένο το 2008 δεν ειναι προσβολή να σου λέει ο άλλος ότι οι γραμμές είναι παμπάλαιες; Πληρώνω 32€ το μήνα γιατί έχω πακέτο για να μιλάω με συγγενείς σε κύπρο, ήπα, γερμανία, κτλ. Σκέφτομαι αφού έχει μπεί οπτική ίνα στο οικήμα να έβαζα 29€ το μήνα 100/10 με SFBB.
    Αλλά κολλάω στο εξής
    1. Υπάρχει κάποια ιντερνετική υπηρεσία να αναπληρώσει το International Talk; Σκέφτομαι να κάνω Viber στο σταθερό και με ένα παλιό κινητό να κάνω viber out. (Συμφωνείτε
    2. Το τηλέφωνο, θα λειτουργεί με voip, ή με κλασσική γραμμή;
    3. Αφού η ίνα έχει εγκατασταθεί στο οίκημα, και απλά θέλει σύνδεση στο διαμέρισμα που διαμένω, θα πληρώσω τέλη εγκατάστασης;
    Συντροφικούς χαιρετισμούς
    Τα καλώδια σχεδόν πότε δεν πάνε στην ευθεία, το attenuation Που αναφέρει το Modem σου σημαίνει πως το η καλωδιακή απόσταση είναι στα 2600+ μέτρα
    Το ότι το σπίτι είναι καινούργιο, δεν σημαίνει πως και το καλώδιο που πάει απο το καφάο της περιοχής στο κέντρο πως είναι καινούργιο.

    Απο την στιγμή που έχει μπει οπτική γιατί δεν τους ρωτάς αν σου δίνουν το ίδιο πακέτο μέσω οπτικής;
    1. Ρώτα πρώτα τον πάροχο που θα επιλέξεις, αρκετοί δίνουν πακέτα για κλήσεις στο εξωτερικό
    2. voip
    3. Ναι θα πληρώσεις τα τέλη εγκατάστασης

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας