Σελ. 12 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 212
  1. #166
    Εγγραφή
    10-12-2002
    Περιοχή
    Greece/Σαλαμινα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 11,1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κάνε νεα καταγγελία στην ΕΕΤΤ αναφέροντας το ιστορικό και επισυνάπτοντας και το email της wind
    Α ρε Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  mpourloto.gif 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  1,39 MB 
ID: 211981 που τους χρειάζεται!!

  2. #167
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Μετά από αυτό έκανα συμπληρωματική καταγγελία στην ΕΕΤΤ στέλνοντας αντίγραφο του email που έλαβα από την Wind. Επίτηδες κάνουν ότι δεν καταλαβαίνουν εκεί στην wind

  3. #168
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Εκεί στην εεττ νιώθουν καθόλου; Έχω στείλει mail να μου απαντήσουν σχετικά με το αν γίνεται μόνο κατάργηση αριθμού Η αν μπορεί να γίνει και φορητότητα ώστε να γίνει η επιστροφή του ποσού, αλλά δεν απαντάνε να ξέρω τι θα κάνω.. Πριν λίγο καιρό είχα στείλει να ρωτήσω κάτι άλλο σχετικά με την ειδοποίηση στο 80% και δεν απάντησαν ποτέ.. Παλαιότερα βέβαια σε κάτι άλλο είχαν απαντήσει.. Όχι βέβαια όπως θα ήθελα, αλλά δε βαριέσαι.. Ένα είναι σίγουρο πάντως ότι στις καταγγελίες δεν μπορούν να μην επέμβουν.. Αλλά τώρα για μια ερμηνευτική ερώτηση να κάνω καταγγελία;
    Από την άλλη είναι και ο φόρτος εργασίας.. Τι να πω..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  4. #169
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Πάρε τηλέφωνο τις ώρες κοινού. Θέλει και εκεί λίγο υπομονή.

  5. #170
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάρε τηλέφωνο τις ώρες κοινού. Θέλει και εκεί λίγο υπομονή.
    Το σκέφτηκα.. Αλλά προφορικά δεν μου είναι και πολύ χρήσιμο..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  6. #171
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Αν καταλαβαίνω καλά, εννοείτε ότι μπορείς ΚΑΙ να μην χάσεις τον αριθμό (φορητότητα από f2g σε whatsup ας πούμε) ΚΑΙ να εισπράξεις το συσσωρευμένο υπόλοιπο χρημάτων που έχει μαζευτεί μέσα στο f2g σου; Πολύ καλό για να είναι αληθινό. Υπάρχει περίπτωση να ισχύει κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ

  7. #172
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ο αριθμός σε κάθε περίπτωση ακυρώνεται αν θες να πάρεις τα χρήματα σοθ. Στην δική μου περίπτωση ο αριθμός διακόπηκε επί τόπου όταν έκανα την αίτηση (χάθηκε) και έχω κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ γιατί κάθε φορά με έστελναν από τον έναν στον άλλον.
    Ο αριθμός κόπηκε τον Ιανουάριο και ακόμα περιμένω τα χρήματα. Άσε που σχεδόν κανένας υπάλληλος δεν γνώριζε ή έκανε ότι δεν γνώριζε την διαδικασία ακόμα και στα καταστήματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 09-03-20 στις 13:25.

  8. #173
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από almounia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν καταλαβαίνω καλά, εννοείτε ότι μπορείς ΚΑΙ να μην χάσεις τον αριθμό (φορητότητα από f2g σε whatsup ας πούμε) ΚΑΙ να εισπράξεις το συσσωρευμένο υπόλοιπο χρημάτων που έχει μαζευτεί μέσα στο f2g σου; Πολύ καλό για να είναι αληθινό. Υπάρχει περίπτωση να ισχύει κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ
    Σε δική μου περίπτωση ο πάροχος έλεγε μόνο διακοπή για επιστροφή ποσού.. Μετά από ερώτημα όμως στην εεττ έλαβα την εξής απάντηση..

    Κώδικας:
    Η καταγγελία μπορεί να γίνει είτε με κατάργηση της σύνδεσης είτε με φορητότητα του αριθμού σε άλλο δίκτυο. Στην επιστολή-αίτημα προς τον υφιστάμενο πάροχο συστήνουμε να τον ενημερώσετε για την επιλογή σας (κατάργηση σύνδεσης ή μέσω φορητότητας). 
    
    Εάν ο πάροχος δεν συμμορφωθεί με τα οριζόμενα από τις διατάξεις του Κανονισμού Γενικών Αδειών, τότε μπορείτε να υποβάλετε καταγγελία στην ΕΕΤΤ για το ζήτημα παραθέτοντας τα πραγματικά περιστατικά και διατυπώνοντας το αίτημα σας.
    
    Τέλος, ακόμα και στην περίπτωση που αποφασίσετε να προχωρήσετε σε κατάργηση της σύνδεσης σας, ο υφιστάμενος πάροχος έχει υποχρέωση να διατηρήσει τον αριθμό σας για διάστημα 6 μηνών χωρίς να τον εκχωρήσει σε άλλο συνδρομητή. Εντός των 6 αυτών μηνών έχετε το δικαίωμα να αιτηθείτε νέα σύνδεση από τον πάροχο σας χρησιμοποιώντας τον αριθμό αυτό.
    Μετά από αυτό ο πάροχος μου είπε (γραπτώς εννοείται) να κάνω τη φορητότητα και μετά να κάνω πάλι αίτημα για επιστροφή ποσού με ταυτότητα, iban, και ένα τηλέφωνο επικοινωνίας..
    Τα στοιχεία αυτά καθώς και τη πρόθεση να κάνω φορητότητα λόγω τιμολογιακών αλλαγών τους τα είχα στείλει και νωρίτερα εννοείται, αλλά μου είπαν να στείλω ξανά τα παραπάνω μόλις γίνει η φορητότητα.. Αυτά..

    Σε κάθε περίπτωση πρέπει να προσέξεις τις κινήσεις σου αλλά και τις όποιες προθεσμίες..
    Για περισσότερα διάβασε πίσω.. Νομίζω έχουμε γράψει αρκετά..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο αριθμός σε κάθε περίπτωση ακυρώνεται αν θες να πάρεις τα χρήματα σοθ. Στην δική μου περίπτωση ο αριθμός διακόπηκε επί τόπου όταν έκανα την αίτηση (χάθηκε) και έχω κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ γιατί κάθε φορά με έστελναν από τον έναν στον άλλον.
    Ο αριθμός κόπηκε τον Ιανουάριο και ακόμα περιμένω τα χρήματα. Άσε που σχεδόν κανένας υπάλληλος δεν γνώριζε ή έκανε ότι δεν γνώριζε την διαδικασία ακόμα και στα καταστήματα.
    Όπως καταλαβαίνεις δεν έμεινα μόνο στα λόγια του παρόχου..
    Καθώς η λογική λέει ότι και η φορητότητα ισοδυναμεί με κατάργηση/αποσύνδεση/διακοπή/καταγγελία, στο τωρινό δίκτυο που είναι ο αριθμός.. Τώρα το αν θες να το κόψεις αλλάζει..

    Στα σταθερά π.χ πως κάνουμε καταγγελία και φορητότητα ανά περίπτωση; Εδώ βέβαια, στα καρτοκινητά, έχουμε και την επιστροφή ποσού.. Στα συμβόλαια πάλι έχεις μπλέξιμο με τυχόν επιδότηση.. Γενικά κάθε περίπτωση διαφέρει..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 09-03-20 στις 14:34.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #174
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ευτυχώς που υπάρχουν κάποιοι που δεν το βάζουν κάτω.

  10. #175
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευτυχώς που υπάρχουν κάποιοι που δεν το βάζουν κάτω.
    Άτιμο; πράγμα η υπομονή.. Ίσως; Ανά περίπτωση.. Αλλά μερικές φορές σπάει νεύρα.. Ιδίως όταν οι πάροχοι σε παίζουν μπαλάκι.. Αλλά μετά εκεί πεισμώνεις πιο πολύ..
    Πάντως έχεις 6 μήνες να πάρεις τον αριθμό πίσω, ακόμα και σε άλλο δίκτυο αν κατάλαβα καλά από την απάντηση της εεττ, και αν θες εννοείται..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 09-03-20 στις 14:59.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #176
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Προσωπικά δεν τον ήθελα τον αριθμό, Τον είχα αποκλειστικά για data επειδή σε ένα ΙΕΚ που έκανα κάτι μαθήματα εντός κτιρίου δεν έπιανε η Vodafone και δεν διέθετε η σχολή ελεύθερο internet παρά μόνο σε κάποια γραφεία.
    Αν κράταγε η Q αυτό το 1G με 1 ευρώ τον μήνα για 8 μήνες θα τον κράταγα. Μου είπαν να βρω 12 φίλους να πάρω 12 Giga τον χρόνο και κάτι τέτοια.
    Δεν είμαι στην φάση ίσως λόγω ηλικίας να ψάχνομαι σε τέτοιες φάσεις πυραμίδας.

  12. #177
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου είπαν να βρω 12 φίλους να πάρω 12 Giga τον χρόνο και κάτι τέτοια. Δεν είμαι στην φάση ίσως λόγω ηλικίας να ψάχνομαι σε τέτοιες φάσεις πυραμίδας.
    που, σε κατάστημα;

  13. #178
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Όχι σε κατάστημα. Σε διαφήμιση στην σελίδα τους στο facebook. Γιατί πήρα τηλέφωνο και τους ρώτησα αν πρόκειται να ξαναβάλουν την προσφορά και μου είπαν ότι αντικαταστάθηκε με αυτό με τους 12 φίλους κτλ.
    Κάτι τώρα με τις ανανεώσεις κάθε δυο μήνες εκεί που ήταν αρχικά ετήσια, κάτι τώρα που έκοψαν την 6ευρη ανανέωση είπα τέλος. Δεν σταμάταγαν προς τα πάνω οι αυξήσεις απανωτά με διάφορα τέτοια κόλπα,

  14. #179
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    αναρωτιέμαι τι άλλο θα σκαρφιστούν για να αυξηθούν οι ενεργές sim - - - Updated - - -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι σε κατάστημα. Σε διαφήμιση στην σελίδα τους στο facebook. Γιατί πήρα τηλέφωνο και τους ρώτησα αν πρόκειται να ξαναβάλουν την προσφορά και μου είπαν ότι αντικαταστάθηκε με αυτό με τους 12 φίλους κτλ. Κάτι τώρα με τις ανανεώσεις κάθε δυο μήνες εκεί που ήταν αρχικά ετήσια, κάτι τώρα που έκοψαν την 6ευρη ανανέωση είπα τέλος. Δεν σταμάταγαν προς τα πάνω οι αυξήσεις απανωτά με διάφορα τέτοια κόλπα,
    μάντεψε το δίκτυο κινητής που έχει περίπου 80% των ενεργών sim του σε καρτοκινητα και το υπόλοιπο περίπου 20% σε συμβόλαια. Είμαι σίγουρος θα το βρεις και θα καταλάβεις ότι αν χρειάζονται αύξηση εσόδων ποιους συνδρομητές θα "στραγγίξουν" περισσότερο.

  15. #180
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά δεν τον ήθελα τον αριθμό, Τον είχα αποκλειστικά για data επειδή σε ένα ΙΕΚ που έκανα κάτι μαθήματα εντός κτιρίου δεν έπιανε η Vodafone και δεν διέθετε η σχολή ελεύθερο internet παρά μόνο σε κάποια γραφεία.
    Αν κράταγε η Q αυτό το 1G με 1 ευρώ τον μήνα για 8 μήνες θα τον κράταγα. Μου είπαν να βρω 12 φίλους να πάρω 12 Giga τον χρόνο και κάτι τέτοια.
    Δεν είμαι στην φάση ίσως λόγω ηλικίας να ψάχνομαι σε τέτοιες φάσεις πυραμίδας.
    Μήπως εννοούσαν το Κονέ που έχει η q για να φέρεις φίλους.. Αλλά όπως λες.. Που να ψάχνεσαι τώρα.. Για 12 γίγα μια φορά το χρόνο δεν αξίζει.. Εκτός αν ήταν 12γίγα κάθε μήνα.. Αλλά και πάλι θέλει βαβούρα για να βρεις άλλους..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι σε κατάστημα. Σε διαφήμιση στην σελίδα τους στο facebook. Γιατί πήρα τηλέφωνο και τους ρώτησα αν πρόκειται να ξαναβάλουν την προσφορά και μου είπαν ότι αντικαταστάθηκε με αυτό με τους 12 φίλους κτλ.
    Κάτι τώρα με τις ανανεώσεις κάθε δυο μήνες εκεί που ήταν αρχικά ετήσια, κάτι τώρα που έκοψαν την 6ευρη ανανέωση είπα τέλος. Δεν σταμάταγαν προς τα πάνω οι αυξήσεις απανωτά με διάφορα τέτοια κόλπα,
    Η 6ευρη στη q καπούτ; Πότε; Με το countdown το έβαζαν.. Τώρα δεν το βγάζει;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 12 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας