Σελ. 6 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 4567811 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 212
  1. #76
    Εγγραφή
    07-08-2019
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16740 /1021
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    Speedport Plus 002
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 25.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως μπορούμε να ακούσουμε το μήνυμα αυτό;

    Σε παίρνει η Wind και σου βάζει το δίσκο στο πικάπ.

  2. #77
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.268
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Τους έχω απαγορέψει να με καλούν για διαφημιστικούς λόγους και προωθήσεις προϊόντων.

  3. #78
    Εγγραφή
    10-12-2002
    Περιοχή
    Greece/Σαλαμινα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 11,1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλημέρα και χρόνια πολλά
    Μια ερώτηση
    Μπορώ να πατήσω σε αυτη την ανακοίνωση και να διακόψω το ενα καρτοκινητό f2g που εχω και να πάρω πίσω το υπόλοιπο μου?
    Απότι καταλαβαίνω ναι αλλα θα ήθελα μια επιβεβαίωση.
    Ευχαριστώ

  4. #79
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.268
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Από 1η του έτους θα ζητήσω και εγώ την διακοπή ενός καρτοκινητού επειδή οι όροι αλλάχτηκαν μονομερώς.
    Είναι μια αρκετά περίπλοκη διαδικασία για να αποτρέψουν τους συνδρομητές να διακόψουν και να φάνε τα υπόλοιπα. Την έχει περιγράψει ένα μέλος σε άλλο forum.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 30-12-19 στις 14:11.

  5. #80
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.892
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Οι άθλιοι εν τω μεταξύ έχουν σταματήσει και τις ειδοποιήσεις για την λήξη της διάρκειας ισχύος. Μια φορά 15 μέρες πριν και αυτό ήταν. Φυσικά τα μηνύματα για προσφορές, διαγωνισμούς έρχονται κανονικά.

  6. #81
    Εγγραφή
    10-12-2002
    Περιοχή
    Greece/Σαλαμινα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 11,1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από 1η του έτους θα ζητήσω και εγώ την διακοπή ενός καρτοκινητού επειδή οι όροι αλλάχτηκαν μονομερώς.
    Είναι μια αρκετά περίπλοκη διαδικασία για να αποτρέψουν τους συνδρομητές να διακόψουν και να φάνε τα υπόλοιπα. Την έχει περιγράψει ένα μέλος σε άλλο forum.
    Σου είναι ευκολο να μου στείλεις ενα link που να αναφέρει την διαδικασία;
    Απότι κατάλαβα εγω απλά κάνεις αίτηση στο κατάστημα...λάθος κατάλαβα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SiR_DreAm : 30-12-19 στις 19:50.

  7. #82
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.268
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Χθες πήγα να κάνω αίτηση διακοπής αλλά και για να μου επιστραφούν τα χρήματα λόγω αλλαγής τιμολογιακής πολιτικής σε καρτοκινητό γιατί δεν με συμφέρει να το συντηρώ και έκαναν το Κινέζο Μου είπαν ότι δεν ισχύει στα καρτοκινητά. Ο αριθμός είναι Q και δεν θέλω να τον ταΐζω κάθε λίγο και λιγάκι αφού δεν με εξυπηρετεί πλέον.
    Πήγα στο κατάστημα λεωφόρου XXXXXX γιατί το κατάστημα XXXXXXX έχει βάλει λουκέτο χωρίς να γράφει κάτι απέξω. Μάλιστα τους είπα να επικοινωνήσουν με τα κεντρικά και μου είπαν. Πάρε εσύ από το δικό σου τηλέφωνο.
    Δεν ισχύει κύριε αυτό που λες.
    Εντάξει να πάρω του λέω αλλά δεν πρόκειται να απαντήσουν και στις 3μμ κλείνετε. Πήγα γύρω στις 1μμ.
    Μάλιστα στα καρτοκινητά μου είπαν δεν υπάρχει καμία συμφωνία, Του λέω είναι όλα χύμα. Ναι κάπως έτσι μου λέει.

    Mε πείραξε περισσότερο η αγένεια και η μη διάθεση εξυπηρέτησης, Τώρα αφού πήρα τα στοιχεία τους τους έστειλα e-mail στο συγκεκριμένο κατάστημα με το αίτημα και θα συνεχίσω από Δευτέρα την διαδικασία.
    Εδώ η ανακοίνωση της Wind για το τι λένε οι ίδιοι αλλά κάνουν την κορόιδα.

    Σήμερα πρωί πρωί πήρα τηλέφωνο το 13800 για να απαντήσουν και να αποφύγω τις αναμονές. Πάλι δεν γνώριζαν τίποτα και ότι δεν υφίσταται θέμα επιστροφής χρημάτων. Όταν τους ανέφερα την σχετική ανακοίνωση με έβαλαν σε αναμονή. Μετά μου είπε ο υπάλληλος ότι θα πρέπει να στείλω αίτημα με email. Του τόνισα πάλι ότι προσπαθούν να αποκρύψουν την δυνατότητα της επιστροφής χρημάτων αφού η ανακοίνωση γράφει ότι για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στα καταστήματα ή στο 13888 και μου λέτε αρχικά ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα επιστροφής χρημάτων....και όταν σας ζορίσουν αρχίζετε να τα μασάτε.

    Θα συνεχίσω με email στην Wind και κατόπιν θα απευθυνθώ στην ΕΕΤΤ

  8. #83
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.448
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες πήγα να κάνω αίτηση διακοπής αλλά και για να μου επιστραφούν τα χρήματα λόγω αλλαγής τιμολογιακής πολιτικής σε καρτοκινητό γιατί δεν με συμφέρει να το συντηρώ και έκαναν το Κινέζο Μου είπαν ότι δεν ισχύει στα καρτοκινητά. Ο αριθμός είναι Q και δεν θέλω να τον ταΐζω κάθε λίγο και λιγάκι αφού δεν με εξυπηρετεί πλέον.
    Πήγα στο κατάστημα λεωφόρου XXXXXX γιατί το κατάστημα XXXXXXX έχει βάλει λουκέτο χωρίς να γράφει κάτι απέξω. Μάλιστα τους είπα να επικοινωνήσουν με τα κεντρικά και μου είπαν. Πάρε εσύ από το δικό σου τηλέφωνο.
    Δεν ισχύει κύριε αυτό που λες.
    Εντάξει να πάρω του λέω αλλά δεν πρόκειται να απαντήσουν και στις 3μμ κλείνετε. Πήγα γύρω στις 1μμ.
    Μάλιστα στα καρτοκινητά μου είπαν δεν υπάρχει καμία συμφωνία, Του λέω είναι όλα χύμα. Ναι κάπως έτσι μου λέει.

    Mε πείραξε περισσότερο η αγένεια και η μη διάθεση εξυπηρέτησης, Τώρα αφού πήρα τα στοιχεία τους τους έστειλα e-mail στο συγκεκριμένο κατάστημα με το αίτημα και θα συνεχίσω από Δευτέρα την διαδικασία.
    Εδώ η ανακοίνωση της Wind για το τι λένε οι ίδιοι αλλά κάνουν την κορόιδα.

    Σήμερα πρωί πρωί πήρα τηλέφωνο το 13800 για να απαντήσουν και να αποφύγω τις αναμονές. Πάλι δεν γνώριζαν τίποτα και ότι δεν υφίσταται θέμα επιστροφής χρημάτων. Όταν τους ανέφερα την σχετική ανακοίνωση με έβαλαν σε αναμονή. Μετά μου είπε ο υπάλληλος ότι θα πρέπει να στείλω αίτημα με email. Του τόνισα πάλι ότι προσπαθούν να αποκρύψουν την δυνατότητα της επιστροφής χρημάτων αφού η ανακοίνωση γράφει ότι για περισσότερες πληροφορίες απευθυνθείτε στα καταστήματα ή στο 13888 και μου λέτε αρχικά ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα επιστροφής χρημάτων....και όταν σας ζορίσουν αρχίζετε να τα μασάτε.

    Θα συνεχίσω με email στην Wind και κατόπιν θα απευθυνθώ στην ΕΕΤΤ
    Τι ψάχνεις να βρεις; Εδώ πριν κάμποσο καιρό σου έστελνε sms η wind για να πάρεις δωρεάν 4g sim και στο κατάστημα όταν πήγαινες σε χρέωναν 5€.

    Απ'τις χειρότερες εταιρείες είναι. Ευτυχώς τα κατήργησα όλα και ησύχασα. Σου προτείνω να κάνεις το ίδιο.

    Μπρος στην ηρεμία που θα αποκτήσεις μόλις απαλλαγείς από δ'αύτους, χαλάλι το όποιο υπόλοιπο είχες στην κάρτα.

    Σιγά μην καθόμουν να τους παίρνω τηλέφωνα. Μια φορά έκανα το λάθος να τους πάρω από κινητό άλλου δικτύου και χρεώθηκα 7 ευρώ για 5 λεπτά ομιλίας.

    Άστο...
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  9. #84
    Εγγραφή
    10-12-2002
    Περιοχή
    Greece/Σαλαμινα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 11,1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η επιστροφη χρηματων ισχυει κανονικα
    Εγω εκανα το εξης
    Ερωτημα στο fb τους.Μου απαντησαν οτι δεν υπαρχει κατι τετοιο οποτε τους εστειλα επιτοπου την ανακοινωση της ιδιας της wind καθως και την οδηγια της εεττ.Την επομενη μερα με καλεσαν απο την wind και μου επιβεβαιωσαν οτι ισχυει κανονικα η επιστροφη του υπολοιπου
    Το μονο που χρειαζεται ειπαν ειναι να παω σε ενα καταστημα με ενα αντιγραφο της 1ης σελιδας του βιβλιαριου που θα γινει η πιστωση ωστε να φαινεται το iban.Η αιτηση γινεται στο καταστημα και σε 2 μερες ολοκληρωνεται η διαδικασια(ισως χρειαστουν 1-2 μερες ακομα για να φανει η πιστωση)
    Μην μασησεις στις εξυπναδες τους.
    Τυπωσε την ανακοινωση της wind και την οδηγια της εεττ και πηγαινε στο καταστημα!
    Και ας σου πουνε μετα οτι δεν γινεται...

  10. #85
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.268
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Εσύ καλά τα λες. Ο υπάλληλος εκεί το μόνο που δεν μου είπε ότι είναι μαϊμού η ανακοίνωση.
    Από Τρίτη συνεχίζουμε.

  11. #86
    Εγγραφή
    10-12-2002
    Περιοχή
    Greece/Σαλαμινα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 11,1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εδω η οδηγια της ΕΕΤΤ
    https://www.eett.gr/opencms/opencms/...egulation.html
    Ειδικά για την καρτοκινητή τηλεφωνία, εφόσον τα τιμολόγια τροποποιηθούν σε διάστημα μικρότερο των τριών μηνών από την ημερομηνία ενημέρωσης του συνδρομητή, ο πάροχος οφείλει, εντός 30 ημερών και κατόπιν αίτησης του συνδρομητή, να επιστρέψει το εναπομείναν χρηματικό υπόλοιπο.

  12. #87
    Εγγραφή
    10-12-2002
    Περιοχή
    Greece/Σαλαμινα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 11,1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Νεώτερα
    Πήγα σήμερα το πρωί στο κατάστημα της wind για να κάνω την διακοπή.
    Αρχικά τα κλασσικά
    -Ποιός σας είπε οτι μπορείτε να πάρετε πίσω το υπόλοιπο σας?
    Τους έδειξα την ανακοίνωση της wind, την οδηγία της EETT και τους ενημέρωσα οτι εχω ηδη μιλήσει με την wind και εχω πάρει επιβεβαίωση οτι μπορώ να τα πάρω πίσω
    Είπαν οτι δεν το γνώριζαν αλλα θα έκαναν την αίτηση.
    Συμπληρώνουν λοιπόν την ηλεκτρονική αίτηση και μου λένε να υπογράψω στο κλασσικό ταμπλετάκι
    Επειδή είμουν πονηρεμένος ειπα οτι δεν μπορώ να υπογράψω αν δεν διαβάσω πρώτα τι γράφει η αίτηση
    Μου την τυπώνουν λοιπόν και διαβάζω οτι "κατανοώ και συμφωνώ στην διαγραφή του υπολοίπου μου."
    Του λεω οτι δεν μπορώ να το υπογράψω αυτο και να επιμένει ο πωλητής οτι δεν γνωρίζει κάποια αλλη διαδικασία και οτι θα πρέπει να μιλήσω με το 13800
    Του εξήγησα οτι εγω δεν πρέπει να μιλήσω με κανέναν και αν δεν γνωρίζει την διαδικασία θα πρέπει εκείνος να μιλήσει με τα κεντρικά της wind να τον ενημερώσουν.
    Άρχισε τις δικαιολογίες οτι υπάρχει ειδικό τμήμα για τα καρτοκινητά και θα πρέπει να μιλήσω εγω αλλα μετά απο πιέσεις μου τελικά κάλεσαν εκείνοι
    Απότι είπαν απο τα κεντρικά δεν υπάρχει προκαθορισμένη διαδικασία
    Οπότε σε ενα αντίγραφο της ταυτότητας μου γράψαμε με το χέρι οτι αιτούμε διακοπή του τηλεφώνου μου και επιστροφή του υπολοίπου στον τραπεζικό μου λογαριασμό.
    Σε 2-3 μέρες θα έχουμε απάντηση απότι είπαν
    Εγω στην χειρόγραφη "αίτηση" έγραψα και την ημερομηνία με το χρηματικό υπόλοιπο που εχω αυτη τη στιγμή ωστε να είμαι καλυμμένος αν τυχών αργήσουν και διαγραφεί το υπόλοιπο μου γιατι σε 3 μέρες λήγει.

  13. #88
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Κουτοπόνηροι μέχρι τέλους.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #89
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.892
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Απίστευτοι, πραγματικά.

  15. #90
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.726
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Δεν έχουν υπόδειγμα αίτησης; Μήπως να το κοινοποιούσες στην ΕΕΤΤ και σε τίποτε καταναλωτικές οργανώσεις;
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

Σελ. 6 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 4567811 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας