Σελ. 14 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 4912131415 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 212
  1. #196
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.927
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω να βάλω τουλάχιστον 6 μήνες λεφτά στην Q
    Συνεχίζω να έχω εισερχόμενες κανονικά
    Όντως έτσι συμβαίνει, το έχω παρατηρήσει και εγώ αυτό..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοντά στον 9ο και δεχομουν
    Μη σου πω και μέχρι να διακοπεί τελείως.. Μάλλον μόνο στις εξερχόμενες μπαίνει φραγή, όπως είναι επόμενο..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  2. #197
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Α καλό αυτό, δηλαδή μπορώ να λειτουργώ το κινητό με μηδενισμένο υπόλοιπο για να δέχομαι μόνο κλήσεις (εισερχόμενες) και να κάνω τις εξερχόμενές μου μέσω voip ΓΙΑ 9 ολόκληρους μήνες ΧΩΡΙΣ να ανανεώσω; Τέλειο.
    Δεν πιστεύω να πάθουμε καμιά λαχατάρα και να χάσουμε τον αριθμό μας;

  3. #198
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από almounia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α καλό αυτό, δηλαδή μπορώ να λειτουργώ το κινητό με μηδενισμένο υπόλοιπο για να δέχομαι μόνο κλήσεις (εισερχόμενες) και να κάνω τις εξερχόμενές μου μέσω voip ΓΙΑ 9 ολόκληρους μήνες ΧΩΡΙΣ να ανανεώσω; Τέλειο.
    Δεν πιστεύω να πάθουμε καμιά λαχατάρα και να χάσουμε τον αριθμό μας;
    Λογικά θα έχεις ειδοποίηση όταν είναι να γίνει φραγή (με επιφύλαξη)
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  4. #199
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.927
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από almounia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α καλό αυτό, δηλαδή μπορώ να λειτουργώ το κινητό με μηδενισμένο υπόλοιπο για να δέχομαι μόνο κλήσεις (εισερχόμενες) και να κάνω τις εξερχόμενές μου μέσω voip ΓΙΑ 9 ολόκληρους μήνες ΧΩΡΙΣ να ανανεώσω; Τέλειο.
    Δεν πιστεύω να πάθουμε καμιά λαχατάρα και να χάσουμε τον αριθμό μας;
    Σε μία κάρτα Q, μπορεί και άλλη δε θυμάμαι, πέρυσι που άφησα να κοπεί μόνη της, έτσι έγινε, δεχόταν κλήσεις μέχρι το τέλος.. Κανά χρόνο δλδ..
    Για το voip που λες πως το κάνεις;
    Να χάσεις τον αριθμό νωρίτερα; Τι να πω..

    https://www.myq.gr/files/MyQ/Q_v4/Mi...oi_Kinitis.pdf - Αν έχεις q..
    Αλλά φαντάζομαι ότι είναι universal για τα καρτοκινητά στη wind αυτά..
    Στο 7. ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ - ΔΙΑΡΚΕΙΑ, λέει κάτι αν και δεν διευκρινίζει με μήνες ξεκάθαρα κλπ..
    Κώδικας:
    7.3 Μετά την παρέλευση του ως άνω χρονικού διαστήματος ισχύος της Σύνδεσης, όπως αυτό διαμορφώνεται βάσει
    του Άρθρου 7, παράγραφος 2, και εφόσον ο Συνδρομητής δεν προβεί σε ανανέωση προπληρωμένου χρόνου
    ομιλίας, πραγματοποιείται φραγή των εξερχόμενων κλήσεων για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, κατόπιν σχετικής
    ενημέρωσης του Συνδρομητή. Εντός του ως άνω διαστήματος ο Συνδρομητής δύναται να πραγματοποιεί κλήσεις σε
    Αριθμούς Έκτακτης Ανάγκης. Μετά την παρέλευση του ως άνω χρονικού διαστήματος και στην περίπτωση που ο
    Συνδρομητής δεν προβεί σε ανανέωση προπληρωμένου χρόνου ομιλίας, η Σύνδεση διακόπτεται αυτοδικαίως.
    Αλλά όπως αναφέρθηκε λέει ότι θα ενημερωθείς..
    Μήνυμα 15 ημέρες πριν τη λήξη του υπολοίπου έχω δει.. Μήνυμα προειδοποίησης για φραγή η διακοπή υπάρχει; Δε θυμάμαι.. Αρκεί να το λάβεις κ να το δεις βέβαια..

    Στο f2g πάλι λέει αυτά.. Εδώ δλδ..
    Κώδικας:
    Για πόσο ισχύει η σύνδεσή μου;
    Διάρκεια ισχύος της σύνδεσης WIND F2G καρτοκινητής είναι 4 μήνες από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας.
    Με το πέρας 4 μηνών από την τελευταία ανανέωση χρόνου ομιλίας, φράσσονται αυτόματα οι εξερχόμενες κλήσεις. Από την ημερομηνία φραγής, έχεις στη διάθεσή σου 35 μέρες για να ανανεώσεις τον χρόνο ομιλίας σου και να επιστρέψεις στην κανονική λειτουργία του τηλεφώνου σου..
    Με τη λήξη της προθεσμίας των 35 ημερών, ο αριθμός του κινητού σου τηλεφώνου διαγράφεται και κατά συνέπεια σταματά και η σύνδεσή σου με το δίκτυο GSM WIND.
    Υπάρχει και κάτι αντίστοιχο (για το f2g) με τους όρους της q που έβαλα πάνω.. https://www.wind.gr/f2g/files/f2g/pr...i_Kinitis.pdf/

    Αυτά τα πάνω βρήκα, ελπίζω να σε καλύπτουν..
    Οπότε μην τα παίρνεις ως δεδομένα επειδή έτυχε σε κάποιους από εμάς.. Αυτό κατάλαβα..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 12-03-20 στις 20:56.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #200
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Εγω παντως που δεν ειχα βαλει ρευστο για 1.5 μηνα μου ειχε ερθει σμσ οτι σε 15 μερες θα εχω φραγη,δηαλδη στυς 2 μηνες.
    Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου
    http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

  6. #201
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    αυτά τα ενημερωτικά σμς της wind δεν διευκρινίζουν αν αφορά εισερχόμενες ή εξερχομενες ή και τα δύο. Kι εγώ το είχα λάβει αλλά μετά τη παρέλευση εξακολουθούσα να δέχομαι εισερχόμενες κλήσεις+σμς

  7. #202
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.927
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Απλά ως ενημέρωση στο θέμα μου και σε αυτά που είχα γράψει πίσω..
    Η βόντα έκοψε τον αριθμό όπως είχα πει πίσω και με έχει γειώσει κανονικά, καμία ενημέρωση..
    Η δε wind με έχει στην αναμονή μετά τη φορητότητα που έκανα..
    Αυτά.. Κοινώς περιμένω..και θα περιμένω και άλλο μου φαίνεται με την κατάσταση που επικρατεί έξω.. Υγεία..

    Παρακάτω τώρα..

    Τώρα το είδα αυτό..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...-Wind-και-Q

    Επιπλέον, από 1 Μαΐου 2020 μεταβάλλεται το 6μηνιαίο τέλος ανανέωσης του bonus των 1500’ προς Q, με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο αξίας 1,70€, το οποίο εφαρμόζεται κατά την πρώτη ανανέωση του εξαμήνου (Ιανουάριος ’20 – Ιούνιος ’20 και Ιούλιος ‘20 – Δεκέμβριος ‘20) σε 4μηναιίο. Πλέον θα εφαρμόζεται κατά την πρώτη ανανέωση κάθε ημερολογιακού 4μήνου εφεξής από τον Μάιο 2020.
    Κατάλαβα καλά; Το 6 μηνιαίο τέλος έγινε 4 μηνιαίο.. Πριν καλά καλά περάσει λίγος καιρός; Αν και θεωρητικά πέρασε λίγος καιρός.. https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-...1526313977813/
    Από 1 Ιανουαρίου 2020 το bonus ανανέωσης της Q που αποδίδει 1000’ προς Q με διάρκεια 30 ημέρες στην πρώτη ανανέωση του μήνα από 10€ κ άνω, ενισχύεται και αποδίδει 1500’ προς Q με κατανάλωση ανά δευτερόλεπτο και διάρκεια 4 εβδομάδες. Επιπλέον, από 1 Ιανουαρίου 2020 εφαρμόζεται εξαμηνιαίο τέλος ανανέωσης της προσφοράς αξίας 1,75€ και θα εφαρμόζεται κατά την πρώτη ανανέωση του εξαμήνου (Ιανουάριος – Ιούνιος και Ιούλιος – Δεκέμβριος).
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #203
    Εγγραφή
    23-04-2020
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καταρχάς, μεγάλο respect στον GregoirX23.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε δική μου περίπτωση ο πάροχος έλεγε μόνο διακοπή για επιστροφή ποσού.. Μετά από ερώτημα όμως στην εεττ έλαβα την εξής απάντηση..

    Κώδικας:
    Η καταγγελία μπορεί να γίνει είτε με κατάργηση της σύνδεσης είτε με φορητότητα του αριθμού σε άλλο δίκτυο. Στην επιστολή-αίτημα προς τον υφιστάμενο πάροχο συστήνουμε να τον ενημερώσετε για την επιλογή σας (κατάργηση σύνδεσης ή μέσω φορητότητας). 
    
    Εάν ο πάροχος δεν συμμορφωθεί με τα οριζόμενα από τις διατάξεις του Κανονισμού Γενικών Αδειών, τότε μπορείτε να υποβάλετε καταγγελία στην ΕΕΤΤ για το ζήτημα παραθέτοντας τα πραγματικά περιστατικά και διατυπώνοντας το αίτημα σας.
    
    Τέλος, ακόμα και στην περίπτωση που αποφασίσετε να προχωρήσετε σε κατάργηση της σύνδεσης σας, ο υφιστάμενος πάροχος έχει υποχρέωση να διατηρήσει τον αριθμό σας για διάστημα 6 μηνών χωρίς να τον εκχωρήσει σε άλλο συνδρομητή. Εντός των 6 αυτών μηνών έχετε το δικαίωμα να αιτηθείτε νέα σύνδεση από τον πάροχο σας χρησιμοποιώντας τον αριθμό αυτό.
    Έχω στείλει αλλεπάλληλα ερωτήματα στην ΕΕΤΤ σχετικά με την φορητότητα αλλά με είχαν αγνοήσει.
    Φαίνεται πώς έπεσες σε φιλότιμο υπάλληλο και ξεκαθάρισε μια και καλή αυτό που υποθέταμε όλοι και υπάρχει στον κανονισμό της ΕΕΤΤ, αλλά που στην πράξη αρνούνται προκλητικά να εφαρμόσουν οι πάροχοι.

    Αυτό που παραθέτεις είναι πολύ σημαντικό.
    Σε email έλαβες αυτή την απάντηση;
    Καλό θα ήταν να παραθέσεις εδώ screenshot από το μήνυμα αποκρύπτοντας φυσικά τα στοιχεία σου, είτε σε pm εάν δεν θέλεις.
    Πιστεύω είναι πολύ χρήσιμο και θα βοηθήσει πολλούς.

  9. #204
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.927
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MikroTAK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς, μεγάλο respect στον GregoirX23.



    Έχω στείλει αλλεπάλληλα ερωτήματα στην ΕΕΤΤ σχετικά με την φορητότητα αλλά με είχαν αγνοήσει.
    Φαίνεται πώς έπεσες σε φιλότιμο υπάλληλο και ξεκαθάρισε μια και καλή αυτό που υποθέταμε όλοι και υπάρχει στον κανονισμό της ΕΕΤΤ, αλλά που στην πράξη αρνούνται προκλητικά να εφαρμόσουν οι πάροχοι.

    Αυτό που παραθέτεις είναι πολύ σημαντικό.
    Σε email έλαβες αυτή την απάντηση;
    Καλό θα ήταν να παραθέσεις εδώ screenshot από το μήνυμα αποκρύπτοντας φυσικά τα στοιχεία σου, είτε σε pm εάν δεν θέλεις.
    Πιστεύω είναι πολύ χρήσιμο και θα βοηθήσει πολλούς.
    Κατ'αρχήν, welcome to the forum..

    Φίλε μου, εγώ στη περίπτωση μου έκανα μπόλικη υπομονή..

    Μετά & αφού με πίεζαν και οι ημέρες διότι είχα υπόλοιπο και δεν είχα σκοπό να ανανεώσω εφόσον δεν δεχόμουν τις αυξήσεις.. Τα έχω γράψει..
    Πέρασα μια ημέρα, μέχρι το μεσημέρι σχεδόν, στο τηλέφωνο ανάμεσα στα διάφορα τμήματα της εεττ ώστε να βγάλω άκρη.. Αλλιώς πιθανότατα θα περίμενα ακόμα..
    Βρέθηκε ο/η φιλότιμος υπάλληλος που λες, σε κάποιο τμήμα που μου διαφεύγει τώρα, και έλυσε το θέμα..
    Και στην ουσία επιβεβαίωσε αυτό που έλεγε ο νους μου & η κοινή λογική.. Ότι και η φορητότητα ισοδυναμεί με καταγγελία-ακύρωση στο τρέχον δίκτυο που είσαι..

    Ναι σε email έλαβα την απάντηση, όχι από το γνωστό email της εεττ, δεν απαντούσαν.. Και ούτε απάντησαν με επίσημο έγγραφο.. Βέβαια όταν τους κάλεσα βρήκαν όλα τα mail, αλλά είχαν φόρτο όπως είπαν.. Ο/η φιλότιμος υπάλληλος που λες μου απάντησε με το όνομα του/της όπως είπα σε email.. Οπότε δεν έχω κάποιο έγγραφο να αναρτήσω.. Αλλά η πληροφορία είναι έγκυρη, η υπόθεση μου ολοκληρώθηκε επιτυχώς.. Και στον πάροχο ακόμα όπως το έβαλα επάνω το έστειλα.. Δεν μου ζήτησαν παραπάνω πληροφορίες.. Απλά το δέχτηκαν..
    Θα προσπαθήσω να ανεβάσω κάτι ως υπόδειγμα αν μπορέσω.. Δεν ξέρω αν πρέπει να φαίνονται και τα στοιχεία του/της εκπροσώπου καθώς είναι προσωπικά δεδομένα και δεν μπορούμε να τα βάζουμε όπου να 'ναι χωρίς την άδεια του καθενός.. Οπότε θα τα μουτζουρώσω σχετικά.. Θα φαίνονται τα υπόλοιπα αν εξυπηρετεί κάπου αυτό..
    https://i.imgur.com/kuAQU28.gif
    https://i.imgur.com/wJNa2cJ.gif

    Ακόμα να αναφέρω ότι μόλις έλαβα την απάντηση έκανα άμεσα αίτημα φορητότητας σε άλλο πάροχο..

    Να σημειωθεί ακόμα ότι το θέμα αφορά καρτοκινητά & επιστροφή υπολοίπου υπό όρους στη διαδικασία έτσι; Μη τα γράφω ξανά τώρα.. Είναι όλα γραμμένα πίσω..

    & Btw γενικά η εεττ τώρα τελευταία σέρνεται κάπως.. Δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα τώρα με την κατάσταση που υπάρχει έξω.. Και για πιο πριν.. Αν έχεις σκοπό να κάνεις δουλειά πάρε συμπληρωματικά τηλέφωνο κ εσύ.. Μη περιμένεις μόνο mail.. Οφείλω να ομολογήσω πάντως ότι οι υπάλληλοι ήταν ευγενέστατοι..

    Τέλος να πω ότι η wind πέρα από την όλη δυσκολία της διαδικασίας & τη φορητότητα σε άλλο πάροχο όπου έλεγε τα δικά της.. Ξηγήθηκε οκ και μόλις ολοκληρώθηκε η φορητότητα επέστρεψε το ποσό μετά από λίγες ημέρες.. Η wind τουλάχιστον έχει κάποια διαδικασία για αυτά τα θέματα.. Σε σύγκριση με άλλους παρόχους..
    Αλλά γενικά θέλει μελετημένα βήματα..

    Όσο αφορά το άλλο θέμα μου με βόντα, περί αλλού τυρβάζει η εταιρία & είμαστε σε καταγγελία στη εεττ.. Έχω πάρει αρ.πρωτοκόλλου, έχει γίνει η κοινοποίηση και περιμένω να δω την απάντηση τους..

    Η υπομονή λέει ένα ρητό είναι μια αρετή που την έχουν λίγοι..
    Βέβαια θέλει μέτρο κ αυτή..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 24-04-20 στις 08:52.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #205
    Εγγραφή
    23-04-2020
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Φίλε αυτό ακριβώς εννοούσα το email που σου έστειλαν. Ευχαριστώ.
    Εμένα μου έστελναν αυτοματοποιημένα μηνύματα από το info@eett.gr να προχωρήσω σε καταγγελία, ενώ τους ρωτούσα για διευκρινήσεις αρχικά.
    Θα προσπαθήσω να τους βρω τηλεφωνικά ώστε να λάβω και εγώ επιβεβαίωση.

    Στην απάντησή τους συνοπτικά ξεκαθαρίσουν το τοπίο και δεν αφήνουν κανένα περιθώριο για δόλιες και άδολες παρερμηνείες από κανέναν.
    Δεν είναι απλώς πληροφορία, είναι η επίσημη θέση της ΕΕΤΤ γι αυτό και είναι σημαντικό θεωρώ.

    Το λογικό και το αυτονόητο αυτό ήταν, σύμφωνα με τον κανονισμό δεν προκύπτει από πουθενά ότι απαιτείται κατάργηση του αριθμού.
    Φυσικά και οι πάροχοι θα το δεχτούν, αφού το γνωρίζουν ήδη, αλλά επιμένουν να αυθαιρετούν.
    Με τις "μαφιόζικες" τύπου πρακτικές που ακολουθούν, τον εκβιασμό για την λήξη του υπολοίπου και τον τελικό εκβιασμό για την κατάργηση του αριθμού, ώστε να αποτρέψουν τους συνδρομητές από την καταγγελία.

    Μπράβο στην ΕΕΤΤ που φαίνεται πως όποιος επιμένει μπορεί να βρει μια διέξοδο αρκεί να απευθυνθεί στους υπεύθυνους.
    Ας μην ρίχνουμε μόνο ευθύνες πρέπει και εμείς ως πολίτες να κινητοποιηθούμε.

  11. #206
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.927
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MikroTAK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε αυτό ακριβώς εννοούσα το email που σου έστειλαν. Ευχαριστώ.
    Εμένα μου έστελναν αυτοματοποιημένα μηνύματα από το info@eett.gr να προχωρήσω σε καταγγελία, ενώ τους ρωτούσα για διευκρινήσεις αρχικά.
    Θα προσπαθήσω να τους βρω τηλεφωνικά ώστε να λάβω και εγώ επιβεβαίωση.

    Στην απάντησή τους συνοπτικά ξεκαθαρίσουν το τοπίο και δεν αφήνουν κανένα περιθώριο για δόλιες και άδολες παρερμηνείες από κανέναν.
    Δεν είναι απλώς πληροφορία, είναι η επίσημη θέση της ΕΕΤΤ γι αυτό και είναι σημαντικό θεωρώ.

    Το λογικό και το αυτονόητο αυτό ήταν, σύμφωνα με τον κανονισμό δεν προκύπτει από πουθενά ότι απαιτείται κατάργηση του αριθμού.
    Φυσικά και οι πάροχοι θα το δεχτούν, αφού το γνωρίζουν ήδη, αλλά επιμένουν να αυθαιρετούν.
    Με τις "μαφιόζικες" τύπου πρακτικές που ακολουθούν, τον εκβιασμό για την λήξη του υπολοίπου και τον τελικό εκβιασμό για την κατάργηση του αριθμού, ώστε να αποτρέψουν τους συνδρομητές από την καταγγελία.

    Μπράβο στην ΕΕΤΤ που φαίνεται πως όποιος επιμένει μπορεί να βρει μια διέξοδο αρκεί να απευθυνθεί στους υπεύθυνους.
    Ας μην ρίχνουμε μόνο ευθύνες πρέπει και εμείς ως πολίτες να κινητοποιηθούμε.
    Ps, ανά καιρούς και εμένα μου έχουν έρθει αυτά τα αυτοματοποιημένα μηνύματα που λες..
    Όταν όμως τους λες ότι ζητάς μια διευκρίνιση επί του κανονισμού γενικών αδειών και ότι ως στιγμής προχωράει καλά η διαδικασία με τον πάροχο, απλά υπάρχει αυτή η μια λεπτομέρεια και από εεττ σου λένε κάνε καταγγελία, go figure.. Στη τελική και να μη μου απαντούσαν πάντως θα έκανα καταγγελία..
    Βέβαια δεν ξέρω τι θα έκανα με το υπόλοιπο καθώς έληγε και δεν είχα πρόθεση να ανανεώσω εφόσον δεν αποδεχόμουν τις πρόσφατες αυξήσεις.. Το είχα ξεκαθαρίσει αυτό στο πάροχο.. Οπότε καταλήγουμε πάλι στη τηλεφωνική επικοινωνία προς εεττ ως έσχατο μέτρο.. Πρέπει επίσης να υπολογίζουμε και τον φόρτο που μπορεί να υπάρχει μέχρι να σου απαντήσουν..
    Τα τηλέφωνα επικοινωνίας υπάρχουν στην σελίδα τους..
    Δεν είναι και σαν να έβγαλαν ανακοίνωση επί του θέματος, αλλά κάνεις τη δουλειά σου..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 24-04-20 στις 16:29.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #207
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Για ποιον λόγο υπάρχει τέτοια ομερτά γύρω από το θέμα (από τους παρόχους);
    Φαίνεται ικανό να τους προκαλέσει ζημιές ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΩΝ ευρώ το να μπορούμε να απεμπλακούμε από το δίκτυό τους και να μας πληρώνουν στον τραπεζικό μας λογαριασμό την ίδια στιγμή (να μας δίνουν το συσσωρευμένο υπόλοιπο χρημάτων μας).
    SITES όπως το adslgr.com νομίζω σε τόσο θεμελειώδη θέματα θα έπρεπε να έχουν οδηγό (για να μην πω να το δημοσιεύσουν ως είδηση), ότι μπορούν εκατομμύρια συνδρομητές να πάρουν τα λεφτά τους και να ρίξουν μαύρη πέτρα στον υπάρχοντα πάροχό τους.
    Υπάρχει μια ενοχλητική σιγή γύρω από το θέμα.

  13. #208
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από almounia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ποιον λόγο υπάρχει τέτοια ομερτά γύρω από το θέμα (από τους παρόχους);
    Φαίνεται ικανό να τους προκαλέσει ζημιές ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΩΝ ευρώ το να μπορούμε να απεμπλακούμε από το δίκτυό τους και να μας πληρώνουν στον τραπεζικό μας λογαριασμό την ίδια στιγμή (να μας δίνουν το συσσωρευμένο υπόλοιπο χρημάτων μας).
    SITES όπως το adslgr.com νομίζω σε τόσο θεμελειώδη θέματα θα έπρεπε να έχουν οδηγό (για να μην πω να το δημοσιεύσουν ως είδηση), ότι μπορούν εκατομμύρια συνδρομητές να πάρουν τα λεφτά τους και να ρίξουν μαύρη πέτρα στον υπάρχοντα πάροχό τους.
    Υπάρχει μια ενοχλητική σιγή γύρω από το θέμα.
    Είναι κουραστικό κάθε φόρα κάποιος να έχει μια ιδέα, αλλά να μην θέλει να κάνει τίποτα για αυτή και να ρωτάει γιατί δεν κάνουν οι άλλοι.
    Το φόρουμ είναι ελεύθερο, αυτό σημαίνει οτι μπορείς να κάνεις εσύ εναν τέτοιο οδηγό

  14. #209
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    ΟΚ, δεν διαφωνώ με αυτό που λες.
    Είμαστε ευγνώμονες στον φίλο που το επιχείρησε και νίκησε την τηλεπικοινωνιακή εταιρία και πήρε τα λεφτά του.
    Δυστυχώς δεν έχω εμπειρία για να γράψω τον οδηγό, όπως κάποιοι που το έχουν ζήσει.
    Πιστεύω θα είχε εξαιρετικά μεγάλη δημοφιλία όλο αυτό.
    Επαναλαμβάνω θα με βρεις σύμφωνω με την ανάγκη να παίρνουμε πρωτοβουλίες για να εξυπηρετούμε το γενικό καλό.

  15. #210
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.927
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Καλά εγώ ήμουν διατεθειμένος μέχρι και διακοπή του αριθμού να κάνω.. Δεν με ένοιαζε η έξτρα βαβούρα.. Αλλά για το γμτ, γιατί πήγαινε κόντρα στη κοινή λογική..
    Κανονικά εφόσον δεν σου κάνει πλέον το πακέτο σου, παίρνεις το υπόλοιπο σου και σε άλλη παραλία..
    Όσο για τον οδηγό.. Όποιος ψάχνει βρίσκει..
    Δόξα τον ύψιστο, έχουν γραφτεί πολλά εδώ και το φόρουμ είναι γεμάτο πληροφορίες..
    Με λίγη βοήθεια από τα μέλη όλα τα βρίσκουμε..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 26-04-20 στις 19:59.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 14 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 4912131415 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας