Σελ. 11 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 212
  1. #151
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.079
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Οι τηλεπικοινωνίες στην Ελλάδα αντί να γίνονται πιο προσιτές και οικονομικές ανεβαίνουν και άλλο. Δεν έχουν τον θεό τους
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #152
    Εγγραφή
    10-12-2002
    Περιοχή
    Greece/Σαλαμινα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 11,1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Να ενημερωσω οτι πιστώθηκε στον τραπεζικό μου λογαριασμό το υπόλοιπο.
    Δεν μου ήρθε ειδοποίηση οπότε δεν τον ειχα πάρει χαμπάρι
    Η πίστωση έγινε 11 ημέρες μετά την αίτηση
    Τελικά όπως λένε και ο Άγιος φοβέρα θέλει!

  3. #153
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Σε μένα δεν τα έχουν επιστραφεί ακόμα. Σε δυο μέρες κλείνω μήνα.
    Χθες επικοινώνησα πάλι μέσω messenger Facebook και σήμερα το πρωί μου απάντησαν ότι πρέπει να πάω σε κατάστημα να κάνω αίτηση και να δώσω αριθμό λογαριασμού τραπέζης
    τα οποία εννοείται ότι έχω κάνει.
    Ότι να ναι.
    Σταματάει ο διάλογος μαζί τους και σε μερικές μέρες απευθύνομαι στην ΕΕΤΤ. Τα είπαμε και τα ξανά είπαμε τόσες φορές.

  4. #154
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Σε ότι αφορά ένα νούμερο που είχα στη wind, έστειλα μέσω φόρμας επικοινωνίας το θέμα μου, αυτό που συζητάμε δλδ, και μου απάντησαν με sms να πάω σε κατάστημα με ταυτότητα και iban. Πράγμα που έγινε, στο κατάστημα τους είπα το όλο θέμα, δεν γνώριζαν κάτι επί αυτού.. Κλασική κατάσταση.. Κατέθεσα τα χαρτιά αναφέροντας και τον αριθμό αιτήματος της προηγούμενης επικοινωνίας με την εταιρία, μου έδωσαν το voucher της courier που θα πάει την επιστολή στα κεντρικά και αναμένω ενημέρωση τους, καθώς δεν αιτήθηκα διακοπή αλλά θα κάνω φορητότητα σε άλλο πάροχο..= το ίδιο στη τελική, στην ουσία διακόπτεται ο αριθμός από τον τωρινό πάροχο.. Αιτήθηκα επιστροφή του ποσού, και αναμένω το οκ τους, για να προχωρήσω στη διαδικασία της φορητότητας.. Μάλλον θα στείλω τα ίδια έγγραφα κ μέσω της φόρμας επικοινωνίας για πιο σίγουρα..

    Άλλο αριθμό που είχα στη βόντα με ίδιο σενάριο, αλλά με τη μόνη διαφορά ότι θα το καταργήσω το νούμερο αυτό τελείως..
    Είναι μεγάααλη ιστορία αυτή.. Πραγματικά δλδ.. Τα ανέφερα κ πίσω.. Καθώς έχουν καταργήσει κ τη φόρμα επικοινωνίας...
    Πρώτη επικοινωνία 2φορές μέσω chat, όπου πήρα την απάντηση ότι επιστροφή δεν γίνεται λόγω των αλλαγών που ανακοινώθηκαν και να απευθυνθώ στην εεττ η στο 13830..
    Επόμενη επικοινωνία μέσω fb messenger όπως μου πρότεινε συμφορουμίτης πίσω, με απάντηση τους ότι θα με καλέσουν από το αρμόδιο τμήμα.. Δεν είδα κάποια κλήση.. Μπορεί βέβαια κ να μη το πρόσεξα..
    Επόμενο βήμα επίσκεψη σε κατάστημα (έχουν αρχίσει και μειώνονται κ αυτά η είναι ιδέα μου; ), όπου αρχικά πήρα την απάντηση.. 12 βάζατε, ε 12 θα βάζετε.. Ποιο είναι το θέμα με τις αλλαγές που ανακοινώθηκαν;
    Αφού μπήκαμε στο ζουμί της υπόθεσης..γιατί κ στους ανθρώπους εκεί πάλι ήταν πρωτόγνωρο.. Και αφού τους φάνηκε άκρως περίεργο ότι θέλω κ διακοπή του αριθμού..
    Πήρα την απάντηση, ξανά, ότι επιστροφή δεν γίνεται λόγω των αλλαγών... Μετά από ερωτήσεις του υπαλλήλου στον υπεύθυνο του καταστήματος (2-3 πήγαινε-έλα), μου είπαν να κρατήσουν τα χαρτιά μου για να τα στείλουν με εσωτερική αλληλογραφία (email) στα κεντρικά, πράγμα που δέχτηκα μεν, αλλά δεν μπορούσαν να μου δώσουν ίχνος ότι εμφανίστηκα όντως εκεί και ότι όντως τους τα έδωσα.. Anyway..Η αυτό ήταν, η τα έπαιρνα κ έφευγα χωρίς να τα στείλουν.. Διότι δεν μπορούσαν να μου δώσουν κάποιο αποδεικτικό.. Ούτε μια φωτοτυπία.. Κάτι.. Τέλος πρότειναν πάλι τηλ στο 13830..
    Κλήση στο 13830 λοιπόννν.. Απαντάει σχετικά γρήγορα η εκπρόσωπος και αφού της λέω το θέμα και ότι δεν μπορώ να βγάλω άκρη..
    Μου λέει το φοβερό.. Πήραν παράταση οι αλλαγές.. Πότε της λέω; Μισό λεπτό να το κοιτάξω λέει.. Ναι όντως μου λέει βλέπω και εγώ στο site μας ότι δεν υπάρχει νεώτερη ανακοίνωση.. Μισό λεπτό μου λέει και με βάζει στην αναμονή.. Ε..μετά από 15 λεπτά αναμονής με μουσικούλα η γραμμή έπεσε; έκλεισε; δεν ξέρω.. Anyway.. Περιμένω λίγο μπας και με πάρει πίσω..τπτ..
    Ξαναπαίρνω.. Αναμονή γύρω στο 25λεπτο πριν απαντήσει ο εκπρόσωπος.. Του λέω μίλαγα πριν αλλά έπεσε η γραμμή.. Του τα ξαναλέω..
    Μια από τα ίδια η συζήτηση με την ανακοίνωση, μου λέει ότι απλά προστέθηκαν παροχές στα πακέτα, κ ότι δεν είναι δυνατή επιστροφή του υπολοίπου κλπ κλπ.. Τα γνωστά... Και μετά περάσαμε στον λόγο που θέλω να κάνω ότι θέλω και να με βοηθήσει να βρω κάποιο πακέτο κάτι που να με καλύπτει για να λυθεί το θέμα.. Άρχισε να πηγαίνει αλλού δλδ η φάση..
    Του λέω του ανθρώπου.. Δεν προστέθηκαν μόνο παροχές, αυξήθηκε κ η τιμή τους.. Αν κάποιος δεν θέλει τα παραπάνω; Γιατί καταργούνται τα παλιά πακέτα; Σε κάθε περίπτωση του απαντώ..επειδή δεν θέλω να κάνω αυτή τη συζήτηση, καθώς έχω πάρει την απόφαση μου.. Δηλαδή κατάργηση μετά από επιστροφή του υπολοίπου.. Υπάρχει κάποιο φαξ η email να κάνω το αίτημα μου, να στείλω κάποια έγγραφα που έχω, και να πάρω την απάντηση της εταιρίας;
    Μου έδωσε τελικά ένα mail, τα έστειλα εκεί και περιμένω...
    Μετά από καμιά ώρα με πήρε πίσω η προηγούμενη εκπρόσωπος, όπου απολογήθηκε για το ότι έπεσε η γραμμή=τεχνική βλάβη και λόγω φόρτου δεν μπόρεσε να πάρει νωρίτερα.. Της είπα ότι μίλησα με άλλο παιδί για το θέμα.. Μου έδωσε και η ίδια πάλι το mail για να κάνω το αίτημα μου... Και κλείσαμεεεε....

    Τώρα είμαστε στο περίμενε για απαντήσεις..

    Πάντως..σκέτο χάος δλδ...εντελώς... Όχι ότι είναι η πρώτη φορά με παρόμοια θέματα...
    Αλλά η υπάρχει όντως μεγάλη άγνοια γύρω από το θέμα... Η μας δουλεύουν.. Σε κοιτάνε λες και ήρθες από τον πλανήτη Άρη όταν τους τα λες.. Θέλει γερή υπομονή..

    Σεντόνι ε;...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 06-02-20 στις 08:31.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #155
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.896
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Σίγουρα μας δουλεύουν. Προσπαθούν να το κάνουν δύσκολο και να σου σπαταλήσουν τόσο πολύ χρόνο που να πεις δεν βαριέσαι.

  6. #156
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Μετά από συνεχή κοροιδία εδώ και ένα μήνα του τύπου "Εξετάζουμε το αίτημά σας και ένας εκπρόσωπος θα επικοινωνήσει μαζί σας" και ποτέ δεν επικοινωνεί κανείς μαζί μου έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ.
    Υπενθυμίζω ότι είχε ζητήσει την διακοπή ενός αριθμού της Q λόγω αλλαγής τιμολογιακής πολιτικής και επιστροφής του υπολοίπου σύμφωνα με αυτήν την ανακοίνωση. Από την αρχή έκαναν τον Κινέζο ότι χρήματα δεν επιστρέφονται. Ακόμα και με την επίδειξη της ανακοίνωσης τα μάσαγαν.
    Θα ενημερώσω σχετικά με την εξέλιξη.

  7. #157
    Εγγραφή
    10-12-2002
    Περιοχή
    Greece/Σαλαμινα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 11,1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    'Ετσι χρειάζονται αν δεν καταλαβαίνουν!
    Όπως ήδη ειπώθηκε προσπαθούν να σε κάνουν να το παρατήσεις!
    Εγω μάλλον ήμουν η εξαίρεση που τα πηρα σε 15 μέρες.

  8. #158
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Πάντως και στην φόρμα που συμπλήρωσα online της ΕΕΤΤ δεν μου ήρθε απάντηση με αριθμό πρωτοκόλλου και αυτό δεν το θεωρώ σωστό. Με το που απάντησα βέβαια αποστολή μου έβγαλε μια οθόνη ότι η καταγγελία εστάλει επιτυχώς αλλά ποιος με πιστεύει;

  9. #159
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Εγώ ακόμη στην αναμονή..
    Για wind σήμερα έφυγε από το κατάστημα η επιστολή με την courier, κάθε τρίτη στέλνει στα κεντρικά το κατάστημα.. 1 εβδομάδα καθόταν εκεί.. Τι να πεις..
    Η βόδα από την άλλη που τα έστειλα με mail & τα πήγα σε κατάστημα, τπτ ακόμη..
    Η wind τουλάχιστον δείχνει να ακολουθεί κάποια διαδικασία.. Η βόδα πέρα βρέχει..
    Θα δείξει..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #160
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Σκέτος κυκεώνας προβλημάτων οι όποιες διαδικασίες... Δυστυχώς.. Αλλά θέλω να πιστεύω ότι ο επιμένων νικά.. Κοινώς έπεται συνέχεια..
    Όταν βγει άκρη, προχωρήσουν τα πράγματα, και βρω το χρόνο και την όρεξη να τα γράψω, θα σας πω την υπόλοιπη εμπειρία μου..

    - - - Updated - - -

    Λοιπόν.. Τώρα βρήκα το χρόνο για το update..

    Σε ότι αφορά τη wind δεν έχω κάποιο νέο από τότε που το κατάστημα έστειλε με courier ότι δικαιολογητικά μου ζήτησαν για να προχωρήσει η διαδικασία και αναγκάστηκα να τους τα στείλω ξανά μέσω της φόρμας επικοινωνίας, ρωτώντας παράλληλα το τι γίνεται..
    Να θυμίσω ότι περιμένω έγκριση για επιστροφή του ποσού ώστε να προχωρήσω σε φορητότητα..

    Σε ότι αφορά τη βόντα τώρα...
    Είχα γράψει επάνω ότι μου έδωσαν κάποιο mail και τους έστειλα τα σχετικά έγγραφα..
    Την απάντηση την πήρα από το livechat ώστε να την έχω εγγράφως, αν και με έπαιρναν τηλέφωνο αλλά δεν κατέστη δυνατή η επικοινωνία..
    Στην απάντηση τους μου είπαν ότι θα κάνουν την επιστροφή (άσχετα αν μέχρι και σήμερα όλοι οι εκπρόσωποι τους λένε ότι στα καρτοκινητά ΔΕΝ γίνεται επιστροφή), εφόσον όμως προηγηθεί διαδικασία αποσύνδεσης του αριθμού σε κατάστημα...

    Πάω λοιπόν σε κατάστημα, το οποίο btw όπως με ενημέρωσαν, επειδή ήταν franchise δεν μπορούσαν να προχωρήσουν το αίτημα μου και με παρέπεμψαν σε άλλο κοντινό ιδιόκτητο κατάστημα της μαμάς εταιρίας..
    Πάω στο ιδιόκτητο, τους τα λέω, έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να τα επαναλαμβάνω σε τηλέφωνα & καταστήματα, μου λένε τι να γράψουμε σαν αιτιολογία; Τους λέω: λόγω τιμολογιακών αλλαγών - επιστροφή ποσού στο χ iban...
    Μου δίνουν μια φόρμα αποσύνδεσης η οποία αναγράφει σαν αιτιολογία: Τιμολογιακή πολιτική εταιρίας, καλύτερη προσφορά από άλλη εταιρία στο εμπόριο η κάτι τέτοιο, δε θυμάμαι..
    Και πίσω με ψιλά γραμματάκια, ότι με την αποσύνδεση θα χαθεί το υπόλοιπο & ότι μετά την αποσύνδεση δεν έχω καμία οικονομική απαίτηση από την εταιρία..
    Τους λέω ότι δεν μπορώ να το υπογράψω αυτό για το υπόλοιπο που γράφει, και επίσης η αιτιολογία δεν είναι αυτή που δήλωσα.. Μου λέει ο υπάλληλος αυτή είναι η φόρμα, δεν μπορούμε να επέμβουμε και να αφαιρέσουμε πράγματα..
    Και σε ότι αφορά την αιτιολογία, άλλο το τι γράφει το χαρτί, στο σύστημα σαν αιτιολογία υπάρχει αυτό που τους δήλωσα.. Τρέχα γύρευε..
    Ζήτησα ακύρωση της διαδικασίας, να ακυρωθεί το αίτημα καθώς δεν μπορούσα να το δεχτώ.. Μου είπαν ότι ακυρώθηκε..
    Ζήτησα αποδεικτικό ότι ακυρώθηκε..αλλά δεν υπήρχε κάποια φόρμα κάτι να βγάλει το σύστημα... Μόνο προφορική επιβεβαίωση..

    Μετά μου είπαν ότι για ότι άλλο θέλω μπορώ να καλέσω μέσα από το κατάστημα στην εξ.πελατών..
    Έφαγα άλλη μισή ώρα +, εκεί να πηγαίνω από εκπρόσωπο σε εκπρόσωπο, λέγοντας τα ίδια & τα ίδια, κ προσπαθώντας να βρω λύση, και με την γραμμή να "πέφτει;" συνεχώς.. 5+ φορές τους πήρα από εκεί μέσα..
    Με διαβεβαίωσαν προφορικά ότι δεν θα προχωρήσει το αίτημα ακύρωσης που εκτυπώθηκε και ότι μπορώ να δω και στο σύστημα του καταστήματος ότι έχει ακυρωθεί, χωρίς να μπορώ να έχω κάποιο αποδεικτικό.. Και ότι θα με καλέσει κάποιος εξειδικευμένος υπάλληλος
    για να το διευθετήσουμε σε 2 ώρες.. Έφυγα από το κατάστημα, ουδείς πήρε σε αυτές τις 2 ώρες..

    Τους πήρα πάλι εγώ αργότερα, είπαμε πάλι τα ίδια σχετικά με το ζήτημα, μου είπαν πάλι ότι χρήματα δεν επιστρέφονται και ότι έτσι συμβαίνει μέχρι σήμερα.. Στα καρτοκινητά ότι χρηματικό υπόλοιπο μπαίνει ανά 2μηνο ανανεώσεων , μετατρέπεται σε άυλο αεροχρόνο και δεν μετατρέπεται ξανά σε χρήματα.. Τόνισα ότι εδώ αφορά άλλο θέμα, και ότι υπάρχει σχετική πρόβλεψη της εεττ, "ειδικά" για τα καρτοκινητά... Και μπορεί καλώς η ίσως κακώς;, να συμβαίνει έτσι μέχρι σήμερα, λόγω άγνοιας του κόσμου;
    Έγινε και ένα σχόλιο από την εκπρόσωπο ότι ανανέωνα χωρίς να κάνω χρήση του υπολοίπου και μαζεύτηκε αυτό το υπόλοιπο.. (Wtf θα μας ορίσουν και τι χρήση θα κάνουμε; ) Το οποίο βέβαια είναι ένα ποσό διόλου ευκαταφρόνητο όπως δηλωσε..
    Η εκπρόσωπος όπως με ενημέρωσε μιας και το θέμα ήταν νομικό, δήλωσε αναρμόδια, δεν μπορούσε να μου πει κάτι ποιο συγκεκριμένο, μόνο τα τυπικά, και με παρέπεμψε πάλι να τους πω το τι συνέβη στο mail που μου είχαν δώσει και πριν, γιατί εκεί είναι το αρμόδιο τμήμα..

    Τους έστειλα το ιστορικό, τα σχετικά έγγραφα πάλι, και περιμένω.. Επίσης ενημέρωσα ότι εγώ πήγα σε κατάστημα (3 φορές συνολικά) όπως μου ζήτησαν αλλά υπήρξε κόλλημα.. Και ότι αν δεν υπάρξει κάποια σχετικά σύντομη διαδικασία δρομολόγησης του θέματος, θα αναγκαστώ λόγω ταλαιπωρίας και απουσίας σχετικού πλαισίου - διαδικασίας επιστροφής υπολοίπου, τη στιγμή που υπάρχει οδηγία της εεττ, να προχωρήσω σε καταγγελία στην εεττ & όποιες άλλες νομικές διαδικασίες κριθούν απαραίτητες..
    Και αναμένω όπως ζήτησα έγγραφη μόνο απάντηση τους, και όχι τηλεφωνική η προφορική.. Για να είμαστε εντάξει...

    Έχω να κάνω μια υποσημείωση πάντως εδώ.. Σε όλους τους παρόχους υπάρχουν παιδιά & τεχνικοί, κλπ, ότι να ναι με την ανάλογη διάθεση εξυπηρέτησης, και παιδιά κυριολεκτικά διαμάντια τα οποία βλέπεις ότι θέλουν να σε εξυπηρετήσουν και κάνουν ότι καλύτερο μπορούν αλλά κωλύονται κιόλας λόγω της δουλειάς τους.. Απλά ήθελα να το πω αυτό..

    Υπομονή τώρα.. Το πήγαινε-έλα πάντως και τα τηλέφωνα, τέρμα από εμένα.. Τώρα θα μιλήσουν μόνο τα γραπτά...

    Σεντόνι μεν.. Αλλά το να το βιώνεις είναι χειρότερο από το να το διαβάζεις.. Όχι ότι θα είναι η πρώτη περίπτωση αυτή στα χρονικά.. Αλλά γενικά προσπαθούμε να αποφεύγουμε τέτοιες καταστάσεις..

    - - - Updated - - -

    Να ρωτήσω κάτι αλήθεια...

    Αυτό που αναφέρεται για καταγγελία της σύμβασης εντός μηνός αζημίως, θεωρώ ότι αφορά τα συμβόλαια κινητή/σταθερή..
    Στα καρτοκινητά δεν υπάρχει απ'όσο γνωρίζω κάποια ποινή για να το κόψεις..

    Και το άλλο:

    Μεγαλύτερη προθεσμία για καταγγελία σύμβασης
    Αυξάνεται η προθεσμία για την καταγγελία σύμβασης ορισμένου/αορίστου χρόνου αζημίως, σε περίπτωση μονομερούς τροποποίησης των συμβατικών όρων ή των τιμολογίων από τον πάροχο. Η προθεσμία καθορίζεται:
    • είτε στους δύο μήνες, εάν ακολουθείται μηνιαίος κύκλος τιμολόγησης,
    • είτε στους τρεις μήνες, για διμηνιαίο κύκλο τιμολόγησης,
    από την ημερομηνία εφαρμογής των τροποποιήσεων.
    Και αυτό θεωρώ ότι αφορά περισσότερο τη σταθερή και τα συμβόλαια των κινητών..
    Αν και θα μπορούσε κάποιος να πει ότι και τα καρτοκινητά έχουν διμηνιαίο κύκλο τιμολόγησης.. Βλέπε ανανέωση ανά 2μηνο..

    Οπότε μας μένει το:

    Ειδικά για την καρτοκινητή τηλεφωνία, εφόσον τα τιμολόγια τροποποιηθούν σε διάστημα μικρότερο των τριών μηνών από την ημερομηνία ενημέρωσης του συνδρομητή, ο πάροχος οφείλει, εντός 30 ημερών και κατόπιν αίτησης του συνδρομητή, να επιστρέψει το εναπομείναν χρηματικό υπόλοιπο.
    Απ'ότι καταλαβαίνω.. Εφόσον υπάρξει ανακοίνωση για τροποποίηση τιμολογίων σε λιγότερο διάστημα των 3μηνών από την ανακοίνωση.. Μπορεί κάποιος να αιτηθεί το χρηματικό του υπόλοιπο πίσω..
    Αν δεν γίνει η τροποποίηση των τιμολογίων την ημερομηνία που αναφέρεται στην ανακοίνωση, ενώ παράλληλα η αρχική ανακοίνωση υφίσταται χωρίς να έχει υπάρξει αναθεώρηση η ανάκληση της.. Τότε..What;
    Και τέλος, πως ακριβώς ορίζεται αν γίνεται πρώτα το αίτημα αποσύνδεσης Η μετά την επιστροφή;
    Δεν είναι παράδοξο να σε βάζουν να κάνεις διακοπή πρώτα με ρίσκο να χαθεί το υπόλοιπο; Εκτός αν πάρεις έγγραφο αίτημα τους ότι δέχονται την επιστροφή και ότι μπορείς να κάνεις τη διακοπή άφοβα.. Μόνο έτσι..

    Μου δημιουργήθηκε αυτή η όλη απορία..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 19-02-20 στις 07:25.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #161
    Εγγραφή
    10-12-2002
    Περιοχή
    Greece/Σαλαμινα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 11,1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χαρά στο κουράγιο σου.
    Ευτυχώς σε εμένα η διαδικασία ήταν πολύ πιο σύντομη.
    Παντώς και η δικιά μου αίτηση που έκανα στο κατάστημα έγραφε οτι δεν επιστρεφεται το ποσό και στην συνέχεια εστάλει απο το κατάστημα email με τα στοιχεία για την επιστροφή του υπολοίπου.
    Καλό κουράγιο θα έλεγα και υπομονή
    Βάλε την ΕΕΤΤ στο παιχνίδι και ας βρουν την άκρη αυτοί.

  12. #162
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Τηλεφωνώντας στην ΕΕΤΤ πήρα αριθμό πρωτοκόλλου και αναμένω την συνέχεια στο θέμα της καταγγελίας.. Εκπρόσωπος της Wind ακόμα να φανεί και να δώσει εξηγήσεις για τους λόγους που δεν έχουν επιστρέψει το ποσό μέχρι τώρα. Συμπλήρωσα πάνω από ενάμιση μήνα περιμένοντας.

  13. #163
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Γενικά είναι λίγο θολό το τοπίο και θέλει προσεκτικά βήματα.. Μπόλικη υπομονή & κουράγιο.. Και τα μάτια 14, αλλιώς σε 'φάγαν λάχανο που λένε..

    Update..

    Η wind μου απάντησε ότι φορητότητα δεν μπορώ να κάνω, παρά μόνο κατάργηση..
    Έστειλα μνμ στην εεττ για το σχετικό και αναμένω..
    Φαίνεται πάντως ότι η wind έχει κάποια διαδικασία για αυτές τις περιπτώσεις σε σύγκριση με άλλους παρόχους..
    Από την άλλη και κατάργηση να κάνω αν δεν γίνεται φορητότητα, εάν μου δώσουν χαρτί που πάλι γράφει ότι χάνεται το υπόλοιπο και τα σχετικά, καθώς αυτές οι φόρμες υπάρχουν στα καταστήματα, πάλι δεν θα μπορέσω να το υπογράψω και θα έχουμε τα ίδια προβλήματα.. Γιατί μπορεί να σου πει, ότι και αν είχαμε συζητήσει πριν, άλλαξες γνώμη και υπέγραψες να χαθεί το υπόλοιπο.. Δλδ μπορεί κ να μπλέξεις μετά..
    Ίσως εάν μου επιβεβαιώσουν γραπτώς ότι δεν θα ισχύσει αυτό το κομμάτι.. Τότε βλέπουμε..

    Η δε βόντα μου απάντησε στο mail, ότι σε ~20ημέρες θα έχω έγγραφη απάντηση τους..
    Αυτά..
    Για εμένα η εεττ θα έπρεπε να έχει μεριμνήσει με τους παρόχους ώστε να υπάρχει σχετική διαδικασία για αυτές τις περιπτώσεις..
    Αλλά κ τι γίνεται σωστά εδώ που τα λέμε;;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SiR_DreAm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαρά στο κουράγιο σου.
    Ευτυχώς σε εμένα η διαδικασία ήταν πολύ πιο σύντομη.
    Παντώς και η δικιά μου αίτηση που έκανα στο κατάστημα έγραφε οτι δεν επιστρεφεται το ποσό και στην συνέχεια εστάλει απο το κατάστημα email με τα στοιχεία για την επιστροφή του υπολοίπου.
    Καλό κουράγιο θα έλεγα και υπομονή
    Βάλε την ΕΕΤΤ στο παιχνίδι και ας βρουν την άκρη αυτοί.
    Αυτό δύσκολα στο κάνουν θα έλεγα.. Δεν ξέρω.. Ιδίως στη βόντα από αυτά που βίωσα το κόβω δύσκολο να γίνει.. Αλλά και να γίνει, αντίγραφα ότι έγινε το αίτημα, δεν δίνουν για εσωτερική αλληλογραφία.. Τα έχω γράψει..
    Σε wind δεν έφτασα ακόμη σε αυτό το σημείο, θα το δοκιμάσω, αλλά βλέπω ότι υπάρχει πολύ άγνοια Η όπως έχω πει μας δουλεύουν..

    Εν τω μεταξύ, τότε που είχα πάει στο κατάστημα της βόντα ήμουν με ένα φίλο μαζί, και ο άνθρωπος τα είχε παίξει που με άκουγε να λέω τα ίδια κ τα ίδια κ πάλι ξανά τα ίδια στους εκπροσώπους που η "ζαλιζόταν και έπεφτε η γραμμή" Η πηγαίναν τη κλήση από τον Άννα στον εκάστοτε ειδικό Καϊάφα.. Και εκτός αυτού, επειδή έπαιρνα από σταθερό του καταστήματος, πάλι καλά που προσφέρθηκαν οι άνθρωποι, είχα βαρεθεί να πατάω το 9 για να βγάλει γραμμή το τηλ.κέντρο τους πριν καλέσω.. Το θυμόμουν ότι ήταν το 9.. Το κέντρο τους πάντως είχε περίεργο dialtone.. Άσε που σε μια δόση νόμιζαν ότι είμαι και υπάλληλος του καταστήματος και μου άρχισαν τα συνάδελφε και τα σχετικά, τους λέω ο κάτοχος είμαι.. Προφανώς επειδή έβλεπαν τηλ.καταστήματος.. Α και για τον προηγούμενο μάλλον λόγο το σήκωναν καρφί στην εξυπηρέτηση..

    Τι να πω.. Ότι να 'ναι.. Εμπειρίες κ αυτές.. Εις το επανιδείν μέχρι νεωτέρας..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 23-02-20 στις 13:38.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #164
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.940
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Προχτές έκοψε τον αριθμό η βόδα.. Νέο τους δεν είχα καθώς μου είπαν ότι θα απαντήσουν σε ~20ημέρες.. Οπότε περιμένω..
    Αν και πριν με στείλουν να τρέχω στο κατάστημα τη τελευταία φορά για διακοπή, είχαν δεχτεί την επιστροφή..
    Θα δούμε πως θα πάει..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #165
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.269
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Για να μου σπάσουν τα νεύρα. Θυμίζω ότι έχω ζητήσει διακοπή αριθμού Q και επιστροφή του υπολοίπου λόγω αλλαγής τιμολογιακής πολιτικής.
    Αναγκάστηκα σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ αφού δεν απαντούσαν ποτέ και με κορόιδευαν.
    Σήμερα. email από την EETT
    Σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε την καταγγελία σας με Αρ. Πρωτ. 5ΧΧΧ και ημερομηνία 11-02-2020.
    Η καταγγελία σας με αριθμό 5ΧΧΧ έχει αποσταλεί στην/στις εταιρία/εταιρίες

    WIND ΕΛΛΑΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΑΕΒΕ
    Η προθεσμία για την απάντηση της καταγγελίας σας είναι 30-03-2020.
    Το παρόν μήνυμα είναι αυτοματοποιημένο. Παρακαλούμε μην απαντήσετε.
    Τομέας Εξυπηρέτησης Καταναλωτών
    Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων (ΕΕΤΤ)

    Πριν από λίγο. Δέχομαι email απάντηση από την Wind
    Αγαπητέ κύριε ,

    Σας ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη σας. Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας με κωδικό 37-XXXXXXX και μετά από διερεύνηση των στοιχείων σχετικά με την τηλεφωνική σύνδεση …69XXXXXX., σας ενημερώνουμε ότι παρακαλω οπως απευθυνθειτε στο καταστημα να ακυρωθει το νουμερο και να περαστει το αιτημα με τα αντιστοιχα δικαιολογητικα προκειμενου να ελεγχθει η επιστροφη του ποσού

    Για οτιδήποτε χρειαστείτε, παρακαλούμε επικοινωνήστε μαζί μας, με γραπτό αίτημα μέσω της ιστοσελίδας μας www.WIND.gr, καλέστε μας στο 13800 (από σταθερό με χρέωση 0,26€ ανά κλήση).
    Θα χαρούμε να σας εξυπηρετήσουμε

    Mε εκτίμηση,

    Ομάδα Εξυπηρέτησης WIND

    Εννοείται αυτό που μου λέει να κάνω η Wind έχει γίνει από τον Ιανουάριο και έχει διακοπεί ο αριθμός. Απλά περιμένω τα χρήματά μου πίσω.

Σελ. 11 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας