Εμφάνιση 1-6 από 6

Θέμα: Tplink CPE210 V3

  1. #1
    Εγγραφή
    28-05-2013
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλημέρα σε όλη την υπέροχη παρέα που πιστεύω να βρίσκεστε κάπου όμορφα και να περνάτε τις διακοπές σας.Αυτό προσπαθώ να κάνω και εγώ αλλά η παραπάνω κεραία δεν με αφήνει!!!!
    Εδώ και 2 ημέρες προσπαθώ να συνδεθώ στο Ίντερνετ του γείτονα μήπως και καταφέρω να έχω και εγώ λίγο Ίντερνετ στο σπίτι αλλά δεν ξέρω τι λάθος κάνω!!Έχω δει όλα τα βίντεο για το setup τις εν λόγω κεραίας αλλά δυστυχώς κάτι πάει λάθος και το Laptop δεν μπορεί να συνδεθεί.Παραθέτω μερικά screeshots μήπως και πάλι με βοηθήσετε να πάρω λίγο Ίντερνετ.
    Σας ευχαριστώ πολύ δεν ξέρω πλέον τι μπορεί να φταίει.Και πάλι ευχαριστω.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot (16).png  

    Screenshot (17).png  

    Screenshot (18).png  

    Screenshot (19).png  

    Screenshot (20).png  

    Screenshot (21).png  

    Screenshot (22).png  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος airjim : 12-08-19 στις 00:39.

  2. #2
    Εγγραφή
    19-12-2005
    Περιοχή
    ΧΙΟΣ
    Μηνύματα
    841
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΥΜΙΑΝΑ
    Router
    Fritz!box 7390
    SNR / Attn
    6(dB) / 36(dB)
    Path Level
    Interleaved
    2 μέρες;; το συγκεκριμένο είναι οτι πιο απλό υπάρχει σε 5 λεπτά έπρεπε να έχεις ίντερνετ.
    Τρέχεις το quick setup βάζεις client ορίζεις ip ανάλογα με το κεντρικό ρουτερ στο ίδιο range πχ 192.168.1.1 το router που θες να συνδεθείς εσύ βάζεις στο tp-link 192.168.1.254. Βρίσκεις το WiFi που θες βάζεις password και τέλος.

    Το tp-link έχω και εγώ και πραγματικά σε λιγότερο απο 5 λεπτά δεν κάνω να συνδεθώ οπουδήποτε έχω δοκιμάσει.
    motherboard: msi 970a-g43 cpu: AMD fx6300, ram: 8GB corsair, sound: soundblaster z gpu: asus gt730 4gb.

    Mobile Phones: Xiaomi redmi note 3G Xiaomi redmi pro (omega), Meizu pro 6 plus.
    Mi A3 (laurel_sprout)

  3. #3
    Εγγραφή
    28-05-2013
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση συνδέθηκα με το κεντρικό modem αλλά με μια κεραία και απόσταση περίπου 80 μέτρα τα αποτελέσματα είναι απογοήτευτικα !!!!έχω κάτι λιγότερο από 30 dB σήμα με το απέναντι modem !!!!και κάνει συνεχώς αποσυνδέσεις και τις περισσότερες φορές είναι εκτός σύνδεσης
    Απογοήτευση πίστευα ότι με την κεραία θα έκανα περισσότερα πράγματα αλλά από ότι διάβασα χρειάζονται 2 κεραίες η μια κουμπωμένη μόνιμα στο modem και να στέλνει στην απέναντι Ίντερνετ αλλιώς δεν γίνεται τίποτα .
    Μπαίνω ασύρματα στο modem του γείτονα με την κεραία επέλεξα και το ποιο καθαρό κανάλι στο WiFi αλλά ζεύξη είναι χάλια ενώ συνδέομαι κανονικά η ταχύτητα άλλες φορές είναι από 1mbs έως 108 kbbs πολύ χάλια και ο browner φορτώνει μετά κόπων και βασάνων και φυσικά δεν μπορείς να κανείς τίποτα.
    Αυτά είναι τα συμπεράσματα μετά από προσπάθειες 2 ημερών και πλήθος σεταρισματος της κεραίας χωρίς αποτέλεσμα
    Σας ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια να έχετε ένα υπόλοιπο όμορφο καλοκαίρι
    Θα αγοράσω ακόμη μια κεραία για να δούμε τι θα καταφέρω .Ευχαριστω για την υπομονή σας.

  4. #4
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από airjim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση συνδέθηκα με το κεντρικό modem αλλά με μια κεραία και απόσταση περίπου 80 μέτρα τα αποτελέσματα είναι απογοήτευτικα !!!!έχω κάτι λιγότερο από 30 dB σήμα με το απέναντι modem !!!!και κάνει συνεχώς αποσυνδέσεις και τις περισσότερες φορές είναι εκτός σύνδεσης
    Απογοήτευση πίστευα ότι με την κεραία θα έκανα περισσότερα πράγματα αλλά από ότι διάβασα χρειάζονται 2 κεραίες η μια κουμπωμένη μόνιμα στο modem και να στέλνει στην απέναντι Ίντερνετ αλλιώς δεν γίνεται τίποτα .
    Μπαίνω ασύρματα στο modem του γείτονα με την κεραία επέλεξα και το ποιο καθαρό κανάλι στο WiFi αλλά ζεύξη είναι χάλια ενώ συνδέομαι κανονικά η ταχύτητα άλλες φορές είναι από 1mbs έως 108 kbbs πολύ χάλια και ο browner φορτώνει μετά κόπων και βασάνων και φυσικά δεν μπορείς να κανείς τίποτα.
    Αυτά είναι τα συμπεράσματα μετά από προσπάθειες 2 ημερών και πλήθος σεταρισματος της κεραίας χωρίς αποτέλεσμα
    Σας ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια να έχετε ένα υπόλοιπο όμορφο καλοκαίρι
    Θα αγοράσω ακόμη μια κεραία για να δούμε τι θα καταφέρω .Ευχαριστω για την υπομονή σας.
    Να κάνεις οπωσδήποτε upgrade στο τελευταίο firmware γιατί σ'εμένα η ίδια κεραία λόγω ασταθούς παροχής ρεύματος έχανε τις ρυθμίσεις. Που ξέρεις ίσως καλυτερεύση και η λήψη.

  5. #5
    Εγγραφή
    19-12-2005
    Περιοχή
    ΧΙΟΣ
    Μηνύματα
    841
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΥΜΙΑΝΑ
    Router
    Fritz!box 7390
    SNR / Attn
    6(dB) / 36(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το ιδανικό θα ήταν αυτό που λες να βάλεις άλλη μία κεραία στον γείτονα και να στέλνει σήμα σε σένα, σε τόσο κοντινή απόσταση θα έχεις πολύ καλή ζεύξη.
    motherboard: msi 970a-g43 cpu: AMD fx6300, ram: 8GB corsair, sound: soundblaster z gpu: asus gt730 4gb.

    Mobile Phones: Xiaomi redmi note 3G Xiaomi redmi pro (omega), Meizu pro 6 plus.
    Mi A3 (laurel_sprout)

  6. #6
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΝΑ ΑΥΞΗΣΩ ΤΑ dbm ΣΤΟ
    cpe210v3 ΑΠΟ ΤΑ 11 ΣΤΑ 27 ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ REGION;

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας