Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 70
  1. #31
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Dan τα λέει αυτά ενώ ζει στην Ουάσιγκτον;
    Θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος που ζει στο Πεκίνο μπορεί να δημοσιεύσει στα social media ανάλογο βίντεο στο οποίο κριτικάρει την Κίνα για (random example) το Θιβέτ.

  2. #32
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Dan τα λέει αυτά ενώ ζει στην Ουάσιγκτον;
    Θα ήθελα να ξέρω αν κάποιος που ζει στο Πεκίνο μπορεί να δημοσιεύσει στα social media ανάλογο βίντεο στο οποίο κριτικάρει την Κίνα για (random example) το Θιβέτ.
    Είναι κάτι από αυτά που λέει λάθος;

  3. #33
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι κάτι από αυτά που λέει λάθος;
    Στα πρώτα 2 λεπτά που είδα δεν είπε κάτι που είναι αντικειμενικά λάθος (δηλαδή δεν κατασκεύασε facts).
    Είπε όμως ότι είναι κακό που οι διαδηλωτές συναντήθηκαν με στελέχη της αμερικάνικης πρεσβείας, και αναρωτιέμαι που είναι το κακό σε αυτό.
    Και εγώ αν έβλεπα ένα απολυταρχικό καθεστώς να παίρνει σιγά-σιγά τα δημοκρατικά μου δικαιώματα θα ήθελα να το συζητήσω και με άλλους πιο έμπειρους για να δω τι συμβουλές έχουν να μου δώσουν για την αντίσταση σε αυτό το απολυταρχικό καθεστώς.
    Καλά κάνουν που βγαίνουν στους δρόμους οι πολίτες του Χονγκ Κονγκ και καλά κάνουν που ζητούν υποστήριξη από τη Δύση.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι κάτι από αυτά που λέει λάθος;
    Επίσης, θα έβαζα και εγώ links από Κινέζους που καταδικάζουν τις παραβιάσεις των ανθρωπίνων δικαιωμάτων στην Κίνα, αλλά δεν υπάρχουν πουθενά στο Internet γιατί τους έχουν χώσει όλους στα κάτεργα.

  4. #34
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά κάνουν που βγαίνουν στους δρόμους οι πολίτες του Χονγκ Κονγκ και καλά κάνουν που ζητούν υποστήριξη από τη Δύση.
    Καλοκάγαθη και φιλεύσπλαχνη η Δύση όπως πάντα

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, θα έβαζα και εγώ links από Κινέζους που καταδικάζουν τις παραβιάσεις των ανθρωπίνων δικαιωμάτων στην Κίνα, αλλά δεν υπάρχουν πουθενά στο Internet γιατί τους έχουν χώσει όλους στα κάτεργα.
    Και ποιος λέει ότι και ο Dan (και ο κάθε Dan) δε μπορεί να πάθει κάνα ατυχηματάκι αν κάποιοι το κρίνουν;
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  5. #35
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλοκάγαθη και φιλεύσπλαχνη η Δύση όπως πάντα
    Δεν ξέρω που είδες κάτι τέτοιο γραμμένο, από εμένα πάντως σίγουρα όχι. Αλλά σου αρέσει να φαντάζεσαι τις γνώμες των άλλων.
    Η Δύση έχει τα σχέδιά της.
    Οι πολίτες του Χονγκ Κονγκ έχουν κάθε δικαίωμα να χρησιμοποιήσουν ο,τι μέσο τους δίνεται για να καθυστερήσουν την πλήρη ενσωμάτωσή τους στην δικτατορία της Κίνας. Ακόμα και αν το μέσο αυτό τους κάνει πιόνια της Δύσης.
    Διαφωνείς;


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποιος λέει ότι και ο Dan (και ο κάθε Dan) δε μπορεί να πάθει κάνα ατυχηματάκι αν κάποιοi το κρίνουν;
    Πάντως δεν έχει πάθει κανένα ατυχηματάκι ακόμα, επομένως από τη μια μιλάμε για φυλάκιση κάθε διαφωνούντα και από την άλλη για το ενδεχόμενο να πάθει ατύχημα;
    Ποιο είναι χειρότερο να δεις.

    Την ταινία Fair Game την έχεις δει;
    Η πράκτορας που τα έβγαλε όλα αυτά στη φόρα ζει και είναι ελεύθερη;
    Αυτό μου αρκεί για να μπορώ να πάρω θέση 100% υπέρ της Αμερικής στη γεωπολιτική σκακιέρα με την Κίνα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι συμπαθώ την Αμερική.

  6. #36
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω που είδες κάτι τέτοιο γραμμένο, από εμένα πάντως σίγουρα όχι. Αλλά σου αρέσει να φαντάζεσαι τις γνώμες των άλλων.
    Η Δύση έχει τα σχέδιά της.
    Οι πολίτες του Χονγκ Κονγκ έχουν κάθε δικαίωμα να χρησιμοποιήσουν ο,τι μέσο τους δίνεται για να καθυστερήσουν την πλήρη ενσωμάτωσή τους στην δικτατορία της Κίνας. Ακόμα και αν το μέσο αυτό τους κάνει πιόνια της Δύσης.
    Διαφωνείς;
    Πρώτον δεν είπα ότι έγραψες κάτι τέτοιο και δεύτερον δε φαντάζομαι τίποτα για τις γνώμες των άλλων. Αλλά όποιος έχει τη μύγα... Στην ουσία το ίδιο λέμε. Η Δύση σαφώς και δεν κάνει τίποτα από την καλή της την καρδιά. Η υποκρισία της όμως τσακίζει κόκαλα. Τώρα αν ο κάθε λαός συνειδητά ή ασυνείδητα θέλει να γίνεται πιόνια του καθ' ένα και ελπίζει σε μεσσίες, εντάξει γι' αυτό σηκώνω τα χέρια. Αν ακόμα οι λαοί και τα έθνη δεν έχουν μάθει από την Παγκόσμια Ιστορία...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως δεν έχει πάθει κανένα ατυχηματάκι ακόμα, επομένως από τη μια μιλάμε για φυλάκιση κάθε διαφωνούντα και από την άλλη για το ενδεχόμενο να πάθει ατύχημα;
    Ποιο είναι χειρότερο να δεις.

    Την ταινία Fair Game την έχεις δει;
    Η πράκτορας που τα έβγαλε όλα αυτά στη φόρα ζει και είναι ελεύθερη;
    Αυτό μου αρκεί για να μπορώ να πάρω θέση 100% υπέρ της Αμερικής στη γεωπολιτική σκακιέρα με την Κίνα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι συμπαθώ την Αμερική.
    Εντάξει, τώρα παιδιά δεν είμαστε. Στο ίντερνετς είμαστε και λέμε το μακρύ μας και το κοντό μας, αλλά θέλω να ελπίζω ότι τουλάχιστον σε ένα βασικό επίπεδο συνεννοούμαστε.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  7. #37
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτον δεν είπα ότι έγραψες κάτι τέτοιο και δεύτερον δε φαντάζομαι τίποτα για τις γνώμες των άλλων. Αλλά όποιος έχει τη μύγα... Στην ουσία το ίδιο λέμε. Η Δύση σαφώς και δεν κάνει τίποτα από την καλή της την καρδιά. Η υποκρισία της όμως τσακίζει κόκαλα. Τώρα αν ο κάθε λαός συνειδητά ή ασυνείδητα θέλει να γίνεται πιόνια του καθ' ένα και ελπίζει σε μεσσίες, εντάξει γι' αυτό σηκώνω τα χέρια. Αν ακόμα οι λαοί και τα έθνη δεν έχουν μάθει από την Παγκόσμια Ιστορία...


    Εντάξει, τώρα παιδιά δεν είμαστε. Στο ίντερνετς είμαστε και λέμε το μακρύ μας και το κοντό μας, αλλά θέλω να ελπίζω ότι τουλάχιστον σε ένα βασικό επίπεδο συνεννοούμαστε.
    Φυσικά συνεννοούμαστε.
    Εγώ έχω πάρει σαφή θέση υπέρ των διαδηλώσεων στο Χονγκ Κονγκ, αν και έγραψα ότι αν ήμουν πολίτης του αντί να διαδηλώνω θα είχα αρχίσει τις προσπάθειες να μεταναστεύσω σε πιο φιλελεύθερη χώρα εδώ και χρόνια, και τέλος πάντων μετά τα τελευταία γεγονότα θα το επιτάχυνα όσο μπορούσα.

    Εσύ υιοθετείς του ισχυρισμούς του "δημοσιογράφου" στο βίντεο που έβαλε ο famous-walker;
    Θεωρείς ότι κακώς βγαίνουν στο δρόμο;
    Πιστεύεις ότι η Κίνα είναι φιλεύσπλαχνη;
    Θεωρείς ότι επειδή η Δύση θέλει να τους εκμεταλλευτεί, θα πρέπει να αφήσουν την Κίνα να τους πάρει όλα τα δικαιώματα που απολαμβάνουν σήμερα και δεν απολαμβάνουν οι υπόλοιποι Κινέζοι;

  8. #38
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα πρώτα 2 λεπτά που είδα δεν είπε κάτι που είναι αντικειμενικά λάθος (δηλαδή δεν κατασκεύασε facts).
    Είπε όμως ότι είναι κακό που οι διαδηλωτές συναντήθηκαν με στελέχη της αμερικάνικης πρεσβείας, και αναρωτιέμαι που είναι το κακό σε αυτό.
    Και εγώ αν έβλεπα ένα απολυταρχικό καθεστώς να παίρνει σιγά-σιγά τα δημοκρατικά μου δικαιώματα θα ήθελα να το συζητήσω και με άλλους πιο έμπειρους για να δω τι συμβουλές έχουν να μου δώσουν για την αντίσταση σε αυτό το απολυταρχικό καθεστώς.
    Καλά κάνουν που βγαίνουν στους δρόμους οι πολίτες του Χονγκ Κονγκ και καλά κάνουν που ζητούν υποστήριξη από τη Δύση.

    - - - Updated - - -



    Επίσης, θα έβαζα και εγώ links από Κινέζους που καταδικάζουν τις παραβιάσεις των ανθρωπίνων δικαιωμάτων στην Κίνα, αλλά δεν υπάρχουν πουθενά στο Internet γιατί τους έχουν χώσει όλους στα κάτεργα.
    Δεν είναι κακό να επεμβαίνεις στο εσωτερικό μιας χώρας; Τότε γιατί όλοι καταδίκαζαν, την υποτιθέμενη, εμπλοκή της Ρωσίας στην εκλογή Προέδρου; Εκεί είναι κακό; Μήπως όπου μας βολεύει είναι καλό και όπου δεν μας βολεύει κακό;

    Επίσης δεν βρίσκεις τίποτα κακό στο γεγονός πως ο μόνος λόγος που η Δύση υποστηρίζει, στην πράξη υποκίνησε, την αναταραχή δεν έχει να κάνει με τα δημοκρατικά δικαιώματα των κατοίκων του Χονγκ-Κονγκ, στους οποίους ποτέ δεν είχε παραχωρήσει δημοκρατικά δικαιώματα έτσι και αλλιώς όσο ήταν αποικία και πριν επιστραφεί στους Κινέζους δεν είχαν κανέναν απολύτως λόγο για το ποιος τους κυβερνά, και εξυπηρετεί αποκλειστικά και μόνο τους γεωπολιτικούς τους σχεδιασμούς;

    Μπορείς να μου πεις έστω μια φορά που ενεπλάκη κάπου η Δύση και τα πράγματα γίνανε καλύτερα για την πλειοψηφία του κόσμου;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων

    Εσύ υιοθετείς του ισχυρισμούς του "δημοσιογράφου" στο βίντεο που έβαλε ο famous-walker;
    Θεωρείς ότι κακώς βγαίνουν στο δρόμο;
    Πιστεύεις ότι η Κίνα είναι φιλεύσπλαχνη;
    Θεωρείς ότι επειδή η Δύση θέλει να τους εκμεταλλευτεί, θα πρέπει να αφήσουν την Κίνα να τους πάρει όλα τα δικαιώματα που απολαμβάνουν σήμερα και δεν απολαμβάνουν οι υπόλοιποι Κινέζοι;
    Τώρα είναι ισχυρισμοί και "δημοσιογράφος" και μάλιστα με ""; Πριν δεν είπες πως δεν λέει κάτι factual λάθος; Επίσης να σου θυμίσω πως παραδέχτηκες πως δεν το είδες όλο.

  9. #39
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Με κάλυψε ο famous-walker
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  10. #40
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι κακό να επεμβαίνεις στο εσωτερικό μιας χώρας;
    Κακό είναι.

    Σειρά σου: είναι κακό να βγαίνει ο κόσμος στους δρόμους για να αντιδράσει στην προσπάθεια ενός απολυταρχικού καθεστώτος να περιορίσει τις προσωπικές ελευθερίες του;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με κάλυψε ο famous-walker

  11. #41
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακό είναι.

    Σειρά σου: είναι κακό να βγαίνει ο κόσμος στους δρόμους για να αντιδράσει στην προσπάθεια ενός απολυταρχικού καθεστώτος να περιορίσει τις προσωπικές ελευθερίες του;

    Αφού είναι κακό τότε γιατί το υποστηρίζεις;

    Κακό να βγαίνει ο κοσμος και να αντιδρά δεν είναι. Αν όμως καταλήγει να ειναι απλα ταραχές υποκινούμενες για ιμπεριαλιστικούς σκοπους με την "ηγεσία" ξεπουλημενη σε αυτούς και τους διαδηλωτές να μην έχουν καν πάρει χαμπάρι ώστε να περιχαρακωσουν την θέση τους, ναι είναι.

    Θες να γίνεις πιο συγκεκριμένος για ποιες προσωπικές ελευθερίες περιορίζει το απολυταρχικό καθεστώς όπως λες;

  12. #42
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού είναι κακό τότε γιατί το υποστηρίζεις;

    Κακό να βγαίνει ο κοσμος και να αντιδρά δεν είναι. Αν όμως καταλήγει να ειναι απλα ταραχές υποκινούμενες για ιμπεριαλιστικούς σκοπους με την "ηγεσία" ξεπουλημενη σε αυτούς και τους διαδηλωτές να μην έχουν καν πάρει χαμπάρι ώστε να περιχαρακωσουν την θέση τους, ναι είναι.
    Καλά, τότε να κάτσουν στα σπίτια τους για να μην τους χαρακτηρίσει κανείς πιόνια των ιμπεριαλιστών.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θες να γίνεις πιο συγκεκριμένος για ποιες προσωπικές ελευθερίες περιορίζει το απολυταρχικό καθεστώς όπως λες;
    https://en.wikipedia.org/wiki/Human_rights_in_China

  13. #43
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, τότε να κάτσουν στα σπίτια τους για να μην τους χαρακτηρίσει κανείς πιόνια των ιμπεριαλιστών.


    https://en.wikipedia.org/wiki/Human_rights_in_China
    Αυτό έχεις να πει μόνο; Κάπως απογοητευτική η απάντηση σου.

    Μπορείς να γίνεις συγκεκριμένος; Ποιες προσωπικές ελευθερίες θέλει περιορίσει στο Hong Kong;

  14. #44
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Πάντως οι διαδηλωτές πλέον βγάζουν το μένος τους σε οτιδήποτε κινέζικο (με βίαιες επιθέσεις σε κινέζους που μιλάνε mandarin και κινέζικες επιχειρήσεις κάτι που για μένα τους έχει ρίξει πολύ στα μάτια μου). Το απίστευτο είναι που σπανε τράπεζες και μετά να γράφουν με σπρέι απο πάνω "συγγνώμη νομίζαμε οτι ήσαστε κινέζικοι".

    Κατα τα άλλα παρόλο το οτι λέγανε τα ΜΜΕ που μου φάνηκε οτι τους τρέχαν τα σάλια για μια νέα Τιαν Αν Μεν, η Κίνα μέχρι τώρα τους έχει αφήσει να βγάλουν μόνοι τους το φύδι απ την τρύπα.

  15. #45
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως οι διαδηλωτές πλέον βγάζουν το μένος τους σε οτιδήποτε κινέζικο (με βίαιες επιθέσεις σε κινέζους που μιλάνε mandarin και κινέζικες επιχειρήσεις κάτι που για μένα τους έχει ρίξει πολύ στα μάτια μου). Το απίστευτο είναι που σπανε τράπεζες και μετά να γράφουν με σπρέι απο πάνω "συγγνώμη νομίζαμε οτι ήσαστε κινέζικοι".

    Κατα τα άλλα παρόλο το οτι λέγανε τα ΜΜΕ που μου φάνηκε οτι τους τρέχαν τα σάλια για μια νέα Τιαν Αν Μεν, η Κίνα μέχρι τώρα τους έχει αφήσει να βγάλουν μόνοι τους το φύδι απ την τρύπα.
    Τιαν Αν Μεν;
    Τι είναι αυτό;
    Αν πάω στην Κίνα και το βάλω στο Baidu τι θα μου βγάλει;

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας