Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    13-08-2019
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα παιδιά, μόλις γράφτηκα στο φόρουμ γιατί δεν ξέρω που αλλού να απευθυνθώ για το πρόβλημα μου.

    Λοιπόν, πήγα σε ένα υποκατάστημα Vodafone πριν τρεις(3!) μήνες για να κάνω αίτηση για ίντερνετ και έτσι αναγκαστικά και γραμμής τηλεφώνου νέας.
    Περνάει ο καιρός και μου στέλνουν μνμα ότι επειδή δεν υπάρχουν διαθέσιμες θύρες αυτήν την στιγμή μπαίνω σε σειρά προτεραιότητας, και θα ειδοποιηθώ όταν θα υπάρξουν.

    Εγώ όμως επειδη τελικα θα με φιλοξενησει η θεια μου μεχρι το περας των σπουδων μου μιλαω μαζί τους μέσω facebook (όπως διαφημίζουν πλέον ότι μπορείς να επικοινωνείς) και κάνω την εξής συνομιλία

    Εγω: καλησπερα τι μπορω να κανω για να ακυρωσω την αιτηση συμβολαιου ?
    Vod: στελνεις ενα ιμειλ στο *ταδε* με τα στοιχεια σου γραφεις οτι θες ακυρωση και στελνεις την ταυτοτητα σου μπρος πισω
    Εγω: μετα απο αυτο χρειαζετ κατι αλλο?
    Vod: οχι

    Στελνω εγω στο ιμειλ που ηθελε οτι ζητουσε και ενω πιστευω οτι ολα ειναι οκ οπως με διαβεβαιωσε η υπαλληλος ερχεται μετα απο καποιο καιρο μνμα οτι η γραμμη του οτε μπηκε και θα ερθει τεχνικος. Λεω εγω ενταξει δεν εχουν κανει ακομα process το ιμειλ μου γιατι μαλλον θα το κανει ατομο και οχι καποιο αυτοματοποιημενο συστημα και οκ.
    Τελοσπαντων ερχεται εξεταστικη εγω γραφω κλεινω κινητο γιατι μπαινω σε zombieχρωσταω100μαθηματαγιαπτυχιοmode.jpg

    Τελειωνω εξεταστικη και βλεπω οτι ειχα πολλες κλησεις απο την vodafone μεχρι καποια στιγμη και μετα οτι ειχε σταματησει ας πουμε 5 μερες πριν.
    Λεω εγω θα καταλαβαν το λαθος θα τσεκαραν αυτο που τους εστειλα και ολα ομορφα.

    Ελα μου ομως οτι τωρα περιπου κανα διμηνο μετα την τελευταια επαφη μου στελνουν πριν μια εβδομαδα καπακι, 3 μνμτα 1)να κανονισουμε να ερθει ο τεχνικος και 2)να επικοινωνησω μαζι τους για να ολοκληρωθει η συνδεση και 3)οτι απο δω και περα θα μου στελνουν τον λογαριασμο σε εγγραφη μορφη.

    Παιδες μπορει κανεις να με βοηθησει να δω τι θα κανω? Δεν θελω ιντερνετ(απο κανεναν παροχο) και του χρονου ξενοικιαζω(φοιτητης γαρ) για αλλη περιοχη ουτως η αλλως. Πως μπορω να φυγω απο αυτην την κατασταση οσο πιο αναιμακτα γινετ?

    Ευχαριστω πολυ ρε μαγκες για το διαβασμα

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αζημίως δεν μπορείς να ακυρώσεις, αυτό γίνεται μόνο σε περίπτωση σύμβασης εξ αποστάσεως και για 14 ημέρες απο την αίτηση.

    Αν δεν σε ενδιαφέρει το αζημίως μπορείς να ζητήσεις διακοπή και θα πρέπει να πληρώσεις το πόσο που αναγράφεται στην σύμβαση.

  3. #3
    Εγγραφή
    13-08-2019
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Σε ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση. Δηλαδη μπορω να χρεωθω χωρις να ολοκληρωσω την συνδεση της γραμμης?(με τεχνικο μεσα στο σπιτι κτλπ)

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας