Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ- Λαμια-πηγαινε ελα...
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    707
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    SpeedTouch 585i v.6
    Καλημερα φιλοι μου. Στο λαπτοπ της συζυγου μου, εδω και ενα[1] μηνα περιπου, βγαινει αυτο το μνμ-->Adobe will stop supporting Flash at the end of 2020. ...Βγαινει στα Ελληνικα...παταει βεβαια το Χ η συζυγος μου & το διωχνει....Στον δικο μου υπολογιστη-desktop, δεν το βγαζει...γνωριζεται κατι γι αυτο ? θα σταματησει πραγματικα ? Υπαρχει καποια ρυθμιση να διωξουμε απο το λαπτοπ αυτο το ενοχλητικο μνμ ? ευχαριστω πολυ.

  2. #2
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athletic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα φιλοι μου. Στο λαπτοπ της συζυγου μου, εδω και ενα[1] μηνα περιπου, βγαινει αυτο το μνμ-->Adobe will stop supporting Flash at the end of 2020. ...Βγαινει στα Ελληνικα...παταει βεβαια το Χ η συζυγος μου & το διωχνει....Στον δικο μου υπολογιστη-desktop, δεν το βγαζει...γνωριζεται κατι γι αυτο ? θα σταματησει πραγματικα ? Υπαρχει καποια ρυθμιση να διωξουμε απο το λαπτοπ αυτο το ενοχλητικο μνμ ? ευχαριστω πολυ.
    Είναι παλιό νέο. Θα σταματήσει να βγάζει ενημερώσεις η Adobe. Κάτι σαν τα Windows XP που η Microsoft σταμάτησε να τα υποστηρίζει. Φυσικά αν θες μπορείς να συνεχίσεις να το χρησιμοποιείς, απλώς δεν θα λαμβάνεις ενημερώσεις για τυχόν κενά ασφαλείας. Στον δικό σου υπολογιστή μήπως δεν το έχεις εγκατεστημένο;
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  3. #3
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.513
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ειναι μηνυμα που βγαζει ο chorme απο την ενημερωση του στην 76 και μετα. Αγνοησε το.
    Δεν γινετια να απενεργοποιηθει απο καπου επειδη, εδω και καμια 10αρια εκδοσεις, δεν γινεται να κλεισει η infobar (η μπαρα που πετιεται στο πανω μερος για διαφορες ειδοποιησεις).
    Αν δεν χρειαζεσαι το flash για καποια σελιδα, μπορεις να το απενεργοποιησεις πηγαινοντας ρυθμισεις > συνθετες > απορρητο και ασφαλεια > ρυθμισεις ιστοτοπου > flash και κλεινεις το διακοπτακι που εχει εκει.
    ديميتريس

  4. #4
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ- Λαμια-πηγαινε ελα...
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    707
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    SpeedTouch 585i v.6
    Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...γενικα ειναι χρησιμος ο Flash...το ξερετε...& εγω προσπαθω παντα να τον αναβαθμιζω...βαζω & μια φωτο για του λογου το αληθες....
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ADOBE flash.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  51,6 KB 
ID: 205940

  5. #5
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athletic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...γενικα ειναι χρησιμος ο Flash...το ξερετε...& εγω προσπαθω παντα να τον αναβαθμιζω...βαζω & μια φωτο για του λογου το αληθες....
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ADOBE flash.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  51,6 KB 
ID: 205940
    Όλοι προσπαθούν να φύγουν από τον Flash, πλέον υπάρχει το HTML5. Μάλιστα η Adobe έχει ενημερώσει εδώ και αρκετό διάστημα (ίσως και χρόνια) ότι θα σταματήσει να υποστηρίζει τον flash, για να δώσει κάποιο προβάδισμα στους κατασκευαστές σελίδων για να μεταβούν σε HTML5. Απεγκατέστησέ τον και δες σε πόσες σελίδες θα σου ζητήσει να τον εγκαταστήσεις πάλι. Μόνο σε καμιά σελιδούλα με παιχνίδια, στις υπόλοιπες δεν θα ιδρώσει καν το αυτί σου. Εγώ προσωπικά τον έχω αφαιρέσει εδώ και πάνω από 2 χρόνια, μάλιστα επειδή κάνω και τακτικά φοράτ τον υπολογιστή τις 2-3 τελευταίες φορές δεν τον εγκατέστησα καν, και κυριολεκτικά δεν μου έχει ζητηθεί πουθενά να τον εγκαταστήσω πάλι.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  6. #6
    Εγγραφή
    28-09-2012
    Μηνύματα
    860
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athletic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας...γενικα ειναι χρησιμος ο Flash...το ξερετε...& εγω προσπαθω παντα να τον αναβαθμιζω...βαζω & μια φωτο για του λογου το αληθες....
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ADOBE flash.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  51,6 KB 
ID: 205940
    Είναι πολύ χρήσιμος ο flash ...για τους επιτιθέμενους που θέλουν να αποκτήσουν πρόσβαση στο συστημά σου.

  7. #7
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.667
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι προσπαθούν να φύγουν από τον Flash, πλέον υπάρχει το HTML5. Μάλιστα η Adobe έχει ενημερώσει εδώ και αρκετό διάστημα (ίσως και χρόνια) ότι θα σταματήσει να υποστηρίζει τον flash, για να δώσει κάποιο προβάδισμα στους κατασκευαστές σελίδων για να μεταβούν σε HTML5. Απεγκατέστησέ τον και δες σε πόσες σελίδες θα σου ζητήσει να τον εγκαταστήσεις πάλι. Μόνο σε καμιά σελιδούλα με παιχνίδια, στις υπόλοιπες δεν θα ιδρώσει καν το αυτί σου. Εγώ προσωπικά τον έχω αφαιρέσει εδώ και πάνω από 2 χρόνια, μάλιστα επειδή κάνω και τακτικά φοράτ τον υπολογιστή τις 2-3 τελευταίες φορές δεν τον εγκατέστησα καν, και κυριολεκτικά δεν μου έχει ζητηθεί πουθενά να τον εγκαταστήσω πάλι.
    Αυτό ακριβώς. Βγάλε τον και δες ποια σελίδα θα στον ζητήσει. Μάλλον καμία, εκτός από παιχνιδάκια.

  8. #8
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Περιοχή
    ΑΙΓΑΛΕΩ- Λαμια-πηγαινε ελα...
    Ηλικία
    72
    Μηνύματα
    707
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    SpeedTouch 585i v.6
    Σας ευχαριστω πολυ. μου δωσατε πολλες καλες ιδεες.κατι θα κανω σιγουρα, στην τελικη τον βγαζω.γεια χαρα!

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας