Παιδια καλησπερα παρακαλω την βοηθεια σας!

Στο σπιτι εχω συνδεση vodafone (δυστυχως) εδω και πολλα χρονια με ρουτερ Tp-link archer vr900 v1 το ειχα αλλαξει εδω και 2-3 χρονια γιατι το εργοστασιακο της hol ηταν ενα παναρχαιο και εκανε νερα. Πριν καποιους μηνες αγοραζω μια ip camera ezviz DP-1 την συνδεω στο ασυρματο δικτυο 2,4ghz και δουλευε μια χαρα ειχα live εικονα και notifications με screenshot οταν περνουσε καποιος απο μπροστα. Ολα καλα μεχρι εδω.

Εδω και ενα μηνα περιπου ενω η καμερα ειναι συνδεδεμενη στο wifi βλεπω live εικονα μου ερχονται κανονικα τα notifications αλλα δεν μου ερχεται εικονα (screenshot) με τα notifications. Βρε μιλαω με την εταιρια (ezviz) βρε απο εδω βρε απο εκει τιποτα λυση καμια η καμερα λειτουργει κανονικα οταν την συνδεω με hotspot στο κινητο μου με 4g και επισης λειτουργει κανονικα οταν την συνδεω στο wifi του γειτονα με ειδοποιησεις και ολα κομπλε! Αλλαζω ρουτερ δοκιμαζω το παλιο της vodafone και παλι τα ιδια ενω συνδεεται βλεπω live εικονα και μου ερχονται ειδοποιησεις δεν μου ερχεται εικονα με τις ειδοποιησεις αρα ειναι θεμα δικτυου στο σπιτι κατι γινεται.

Παιρνω την vodafone και μονο εξωγηινο δεν με βγαλανε δεν γινονται αυτα τα πραγματα λεει κλπ. Στο τελος τους λεω ρε παιδια καντε ενα ρεσετ τη γραμμη μηπως και ξεκολλησει τιποτα, το κανουν και δουλευει κανονικα! Αλλα για μια εβδομαδα μετα παλι τα ιδια και ουτε ρε ρεσετ εστρωσε παλι!

τι αλλο μπορω να κανω παρακαλω τα φωτα σας!!