Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    03-08-2012
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Αποδέχθηκα τηλεφωνική προσφορά (με ηχογράφηση) από τη Nova (στην οποία ήδη ανήκω), η οποία "αναβαθμίζει" την υπηρεσία μου με τη προσθήκη νέας παροχής όσον αφορά τα κινητά και χαμηλώνει ελάχιστα το μηναίο πάγιο, με την προϋπόθεση φυσικά νέας δέσμευσης για 24 μήνες (δεν δεσμευόμουν πριν με κάποιο συμβόλαιο καθώς είμαι πολλά χρόνια συνδρομητής). Εκ των υστέρων κρίνω πως η νέα παροχή και έκπτωση, αν και καλοδεχούμενες, δεν είναι τόσο σημαντικές που να δικαιολογούν την δέσμευση εκ νέου για ένα τόσο μεγάλο διάστημα. Έχω τη δυνατότητα ακύρωσης/υπαναχώρησης και παραμονής στην υπάρχουσα κατάσταση της υπηρεσίας μου; Αν ναι, ποια ακριβώς είναι η διαδικασία; Φαντάζομαι ιδανικά θα πρέπει να καταχωρηθεί γραπτά. Ευχαριστώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Glass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποδέχθηκα τηλεφωνική προσφορά (με ηχογράφηση) από τη Nova (στην οποία ήδη ανήκω), η οποία "αναβαθμίζει" την υπηρεσία μου με τη προσθήκη νέας παροχής όσον αφορά τα κινητά και χαμηλώνει ελάχιστα το μηναίο πάγιο, με την προϋπόθεση φυσικά νέας δέσμευσης για 24 μήνες (δεν δεσμευόμουν πριν με κάποιο συμβόλαιο καθώς είμαι πολλά χρόνια συνδρομητής). Εκ των υστέρων κρίνω πως η νέα παροχή και έκπτωση, αν και καλοδεχούμενες, δεν είναι τόσο σημαντικές που να δικαιολογούν την δέσμευση εκ νέου για ένα τόσο μεγάλο διάστημα. Έχω τη δυνατότητα ακύρωσης/υπαναχώρησης και παραμονής στην υπάρχουσα κατάσταση της υπηρεσίας μου; Αν ναι, ποια ακριβώς είναι η διαδικασία; Φαντάζομαι ιδανικά θα πρέπει να καταχωρηθεί γραπτά. Ευχαριστώ.
    Κανονικά όταν γίνεται αίτηση φορητότητας εξ αποστάσεως ο καταναλωτής έχει δικαίωμα υπαναχώρησης εντός 14 ημερών. Δεν ξέρω αν ισχύει και με τις ανανεώσεις αυτό το δικαίωμα (επειδή παραμένεις στην ίδια εταιρία), αλλά λογικά εφόσον είναι πώληση εξ αποστάσεως θα μπορείς. Δεν χάνεις τίποτα να τους ρωτήσεις. Ενοείται ότι αν γίνει κάτι, θα πρέπει να έχεις και τα ανάλογα αποδεικτικά στοιχεία για παν ενδεχόμενο.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-08-2012
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DVDLover75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονικά όταν γίνεται αίτηση φορητότητας εξ αποστάσεως ο καταναλωτής έχει δικαίωμα υπαναχώρησης εντός 14 ημερών. Δεν ξέρω αν ισχύει και με τις ανανεώσεις αυτό το δικαίωμα (επειδή παραμένεις στην ίδια εταιρία), αλλά λογικά εφόσον είναι πώληση εξ αποστάσεως θα μπορείς.
    Είναι ακριβώς αυτή η διαφοροποίηση που αναφέρεις που με έκανε να θέλω να το ψάξω καλύτερα. Και εγώ έτσι πιστεύω αλλά θα ήθελα να είμαι σίγουρος. Οπότε φαντάζομαι ένα τηλέφωνο δεν αρκεί και πρέπει να περάσω από κατάστημα έτσι;

  4. #4
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Glass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ακριβώς αυτή η διαφοροποίηση που αναφέρεις που με έκανε να θέλω να το ψάξω καλύτερα. Και εγώ έτσι πιστεύω αλλά θα ήθελα να είμαι σίγουρος. Οπότε φαντάζομαι ένα τηλέφωνο δεν αρκεί και πρέπει να περάσω από κατάστημα έτσι;
    E ναι... Καλύτερα

    Πάντως από πρόσφατη εμπειρία με ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω, πιο καλή εξυπηρέτηση είχα από το κατάστημα παρά από το τηλέφωνο...

  5. #5
    Εγγραφή
    06-01-2006
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    FritzBox 7530
    Πρόσφατα έκανα υπαναχώρηση σε τηλεφωνική ανανέωση-αναβάθμιση συμβολαίου στην Cosmote. Οπότε δε βλέπω κάποιο λόγο να μη γίνεται

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας