Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-24 από 24
  1. #16
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν είπα ότι είναι άνευ σημασίας, αλλά το τι ισχύει που δεν το δέχεσαι.
    Το πέρασα κι εγώ χρόνια πολλά πριν και μάλιστα μετά από 2-3 μήνες που έγινε η σύνδεση με έβαλαν σε PCM που σημαίνει μόνο τηλεφωνία και πάπαλα DSL (δεν παίζει σε PCM). Εκεί να δεις άλλο τρέξιμο για να γίνει πάλι αλλαγή (λύση που ήταν τότε βολική, να βάλεις ISDN γραμμή από PSTN καθώς με το μεγαλύτερο κόστος σου έδινε δυνατότητα της σύνδεσης, αλλά σήμερα πλέον δεν ισχύει).

  2. #17
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Δείτε την φώτο που ανεβάζω να πάθετε πλάκα. Στο box δεν έχουν ανεβεί καθόλου. Εδω υποτίθεται οτι ειναι το box του οτε.Το φυτό εχει φτάσει μέχρι το πάνω μέρος της κολόνας. Και σκεφτομαι εγω, μηπως ήρθαν είδαν αυτό το πραγμα και βαρέθηκαν να το καθαρίσουν και έφυγαν. Αύριο θα πάω να δειξω την φώτο στον προϊστάμενο του ΟΤΕ.
    Ναι αυτό με τα pcm το γνωριζω. Είχα βάλει και εγω τότε αρκετά, τα βάζαμε όταν το box ήταν γεμάτο. Αλλα από τότε εχει γινει αναβάθμιση δικτύου και έχουν περαστεί νέα υπόγεια καλώδια και όλα σχεδων έχουν αφαιρεθεί.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20190823_150156.jpg 
Εμφανίσεις:  36 
Μέγεθος:  473,7 KB 
ID: 206242

    - - - Updated - - -

    Δεν ξέρω αλλα σκεφτομαι μηπως να πάρω ένα κλαδευτήρι και να πάω να καθαρίσω ο ίδιος το δέντρο από την κολόνα?

  3. #18
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    H αίτηση μου τελικά μετά τους 3 μήνες περιπου που περάσαν ακυρώθηκε. Aυτη ειναι η αιτία.

    Το αίτημά σας για γραμμή σε αυτή τη διεύθυνση απορρίφθηκε λόγω έλλειψης κυρίου ή ακραίου δικτύου. Αυτό σημαίνει πως δεν υπάρχει διαθέσιμο καλώδιο από το αστικό κέντρο μέχρι το ΚΑΦΑΟ (δηλαδή το Γκρι Ντουλάπι του ΟΤΕ που βρίσκεται εγκατεστημένο κάπου στη γειτονιά σας στο πεζοδρόμιο) ή από το ΚΑΦΑΟ μέχρι το μικρό κουτί του ΟΤΕ που είναι κάπου κοντά στο σπίτι σας ή μέχρι το ντουλάπι των γραμμών ΟΤΕ μέσα στην πολυκατοικία. Συνεπώς δεν μπορούμε να σας παρέχουμε τις συμφωνημένες υπηρεσίες

    Μου πρότειναν να κανω νέα αίτηση για νέο νούμερο στην οποία ο ΟΤΕ απαντά μέσα σε 4-5 ημέρες το πολυ την οποία και έκανα. Σε λίγες ήμερες περιμένω απάντηση.

  4. #19
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Στο έγραψα εξαρχής. Όταν δεν υπάρχει ελεύθερο ζεύγος (αυτό που σου είπαν για έλλειψη ακραίου ή κύριου δικτύου), μπαίνεις σε λίστα αναμονής για 2 μήνες, με το πέρας του οποίου πρέπει να ανανεωθεί το αίτημα.
    Σε όποιον πάροχο και να πας, θα έχεις το ίδιο θέμα, είτε είσαι με φορητότητα είτε κάνεις νέα σύνδεση. Απλά περιμένεις να ελευθερωθεί κάποιο ζεύγος και να είσαι σε σειρά προτεραιότητας.

  5. #20
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    H περιοχή εδω ειναι απόμακρη και δύσκολα να ζητήσει και άλλος νέα γραμμή ώστε ο ΟΤΕ να κάνει αυτή την ειδική κατασκευή που μου έλεγαν, σιγουρα για 1 συνδρομητή δεν το κάνει. Το άλλο σίγουρο ειναι οτι ο οτε κρατάει για τον εαυτό του ζευγάρια και κάτι από αυτά δινει στους εναλλακτικούς παροχους. Γι αυτό και ο προϊστάμενος μου είπε οτι αν πάω στον οτε σε 15 μέρες θα εχω τηλέφωνο! Τεσπα περιμένω λίγο ακόμα και βλέπουμε. Με βλεπω στο τέλος να καταλήγω στην λύση με την sim.

    Ο προϊστάμενος μου είχε υποσχεθεί οτι θα έρθει εδώ στην περιοχη και θα το κοιτάξει το θέμα (καφαο - βοχ) αλλα μάλλον ειναι πολυ απασχολημενος γιατί δεν ήρθε οπως είχε πει.

  6. #21
    Εγγραφή
    27-12-2015
    Μηνύματα
    773
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Smart
    Εγώ στου γραφείου τη σύνδεση έκαναν 1 μήνα αν με συνδέσουν και κοντά 2 πλυς και ακόμα δεν ξέρω πόσο ακόμα για την ενεργοποιήση του vdsl 50

  7. #22
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Έχω επιτέλους μετά από 3,5 μήνες καποια ελπιδα οτι θα εχω τηλέφωνο! Έλαβα sms απο vodafone που λέει ότι σε 10 μέρες περιπου θα έρθει τεχνικός για ενεργοποιηση της γραμμής. Το θέμα είχε κολλήσει καθώς λόγο ένστασης που ειχα κάνει επειδη με είχαν χρεώσει του 3 τελευταίους μήνες που δεν δούλευε η υπηρεσία, και έπρεπε να βγει ο πιστωτικός λογαριασμός και μετά να προχωρήσει η νέα αίτηση. Πάλι καλά που δέχτηκαν την ένσταση και ετσι δεν θα πληρώσω τσάμπα τους 3 μήνες. (Υπάρχει και ένα θετικό σε όλα αυτά που τράβηξα μέχρι σήμερα!)

  8. #23
    Εγγραφή
    27-12-2015
    Μηνύματα
    773
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Smart
    Α τόσο καλά εμένα μετά απο 3 μήνες μου ενεργοποιούν το vdsl 50 απο της 10 με άφησαν χωρί ιντερνετ αλλά τεσπα

  9. #24
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Επιτέλους! Υστερα από 5 σχεδών μήνες ταλαιπωρίας με πάνω από 20 τηλεφωνικές κλίσεις για να βρώ άκρη, εχω από το Σαββάτο τηλέφωνο και internet, οχι τον παλιό μου αριθμό αλλα νέο από vd, μικρο το κακό. Ο τεχνικός που τον ρώτησα δεν είδε λάθη στην γραμμή και μαχ μπορεί να μου δώσει (το ειδα και εγω στο μηχανημα) 14,500. Ενα Fritz!box ρουτερ που εχω μου πάει μαχ στα 13 mbps με 30 Line attenuation. Δεν είμαι και τόσο ευχαριστημένος απο την ταχύτητα συγχρονισμού και εχω ζητήσει έλεγχο αν υποστηρίζεται vdsl μια και τα καφάο του οτε ειναι όλα καινούργια εδώ στην περιοχή και περιμένω απαντηση.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας