Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 24
  1. #1
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Exclamation
    Καλησπερα σε όλους. Πριν αναφέρω σχετικά με ένα πρόβλημα που υπάρχει εδώ και 3 μήνες σχετικά με μεταφορά τηλεφωνικής γραμμής, θέλω πρώτα να ρωτήσω κάτι.
    Αν γνωρίζει καποιος να μου πει το εξης γιατί από vodafone λένε αλλα ο ένας, και αλλα ο άλλος υπάλληλος. Οταν ζητάω μεταφορά τηλεφωνικής γραμμής (κρατάω δηλαδή τον αριθμό) και ζητάω μεταφορά της στην ίδια περιοχή αλλα σε αλλη διεύθυνση. ο αριθμός βρόχου παραμένει ο ίδιος ? Ο ένας μου λύει οτι ευ όσων κρατάω το ιδιο νούμερο οτι παραμένει ο ίδιος και άλλος μου λέει ότι καταργείτε.

    Παρακαλώ θα ήθελα μια εγκυρη απάντηση πάνω σε αυτό.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-11-2005
    Περιοχή
    ΝΙΚΑΙΑ - ΚΑΡΑΒΟΣΤΑΜΟ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    ΖΤΕ H367N
    Path Level
    Fastpath
    Ο αριθμός τηλεφώνου παραμένει ίδιος. Ο αριθμός βρόχου φυσικά και αλλάζει. Νέα αίτηση, νέα γραμμή.
    Σιφούνι μου στραβόραδο παλιά καταβολάδα,
    Κρασάκι μου που σ' έπινα όλη την εβδομάδα...

  3. #3
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Καλησπερα. Σε ευχαριστω φίλε μου για την απάντησή σου.

    Λοιπών στην Ελλάδα του 2019 θα περιγράψω τι εχω τραβήξει που εδώ και 3 μήνες περιμένω μεταφορά του νούμερου μου, αν και δεν νομιζω να είμαι ο μόνος.

    29 Μάιου παίρνω τηλ την Vodafone και ρωτάω τι χαρτιά χρειάζονται για να γίνει η μεταφορά της γραμμής στο νέο σπίτι Ρωτάω αν υπάρχει διαθεσιμότητα και μου λένε ότι ναι υπάρχει και σε 15 με 20 μέρες το αργότερο θα έχω τηλέφωνο. Δεν μου ανέφεραν και κακός όπως αποδείχτηκε ότι από εμάς υπάρχει διαθεσιμότητα αλλά από πλευράς ΟΤΕ ίσως να μην υπάρχει και ότι μπορεί να χρειαστεί να περιμένω και 2 μήνες!! Στης 30 του μήνα στέλνω μέσω email ότι μου ζήτησαν. Περνάνε οι μέρες 15-20 και λέω ας πάρω τη να ρωτήσω αν έχει προχωρήσει. Και τι μου λένε? ναι από εμάς είναι οκ αλλά περιμένουμε τον ΟΤΕ γιατί δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για να μου φέρουν την γραμμή. Μα λέω γιατί αλλά μου είπατε πριν και άλλα λέτε τώρα? Ο-η συνάδερφος κακός δεν σας ενημέρωσε σχετικά με αυτό το ζήτημα ήταν η απάντηση και ίσως θα χρειαστεί να περιμένετε και πάνω από 2 μήνες.

    Τσαντισμένος κλείνω το τηλ και σκεφτόμουν τι να κάνω? Εν το μεταξύ στο σπίτι υπήρχε γραμμή που ανήκει στον ιδιοκτήτη στην forthnet αλλά δεν ήθελα να το κρατήσω και ήθελα να φέρω το δικό μου νούμερο. Λέω θα πάω στη forthnet και ας πληρώσω και ρήτρα για σπάσιμο του συμβολαίου 100 ευρώ. Επίσης στα ιδία χρήματα το πακέτο της forthnet ήταν καλύτερο καθώς είχε απεριόριστα κινητά ενώ το δικό μου πρόγραμμα εχει μόνο 300 λεπτά. Πάω στο κατάστημα και με διαβεβαιώνουν και αυτοί ότι υπάρχει διαθεσιμότητα και ότι το πολύ σε 15 ημέρες θα έχει λήξει το θέμα, λέω άντε να δούμε……Την ιδία μέρα μέσω email αλλά και τηλεφώνου ζητάω ακύρωση της μεταφοράς από την Vodafone.Την επόμενη ημέρα με παιρνουν από vodafone, ρωτάνε τον λόγο που θέλω να φύγω. Τους εξηγώ και κλείνω το τηλ.

    Μετα από 4-5 ημέρες πάω να ρωτήσω στο κατάστημα της forthnet που έκανα την αίτηση. Έχουμε πρόβλημα με τον βρόχο μας βγάζει άγνωστο και θα πρέπει να μιλήσετε με την Vodafone αν αυτό που αναγράφει ο λογαριασμός είναι σωστό. Παίρνω τηλ και κάνουμε διασταύρωση ότι είναι σωστός. Ξαναπάω και τους λεν ότι κάτι άλλο συμβαίνει καθώς κάναμε διασταύρωση με την Vodafone και δεν υπάρχει πρόβλημα, οκ μου λένε θα το δούμε.Mετα από μέρες με παίρνουν τηλ από forthnet και μου λένε. Η Αίτηση σας έχει ακυρωθεί λέω για ποιο λόγο? Λόγο ότι η Vodafone έχει προχωρήσει σε κατάργηση του βρόχου σας και θα πρέπει να κατασκευαστεί νέος από εμάς από την αρχή με κόστος κάπου στα 70 ευρώ αν θυμάμαι καλά αλλα και πάλι θα πρέπει να περιμένω ίσως για πάνω από 2 μήνες!! Λέω αφήσετε να το σκεφτώ και θα σας απαντήσω.

    Ξανά τηλ στην Vodafone ρωτάω για τον βρόχο, δεν έχουμε καταργήσει τίποτα εμείς η απάντηση!! Το μόνο που βλέπουμε είναι μια αίτηση ακύρωσης που κάνανε αλλά ακόμα δεν έχει γίνει δεκτή…… Αφού της περιγράφω όλα τα παραπάνω και με ρωτάει τελικά που θέλετε να πάτε σε εμάς η στην forthnet? Λέω οκ παραμένω σε εσάς τελικά και ακυρώστε την αίτηση που έκανα για ακύρωση. Οι μέρες παίρνανε και ακόμα τηλέφωνο τίποτα. Προχθές λέω ας πάρω να δω τι θα μου πουν αυτή την φορά!!! Η αίτηση σας είναι σε αναμονή λόγο ΟΤΕ!! Σιγά το καινούργιο νέο της είπα! Δηλ πόσο θα χρειαστεί να περιμένω ακόμα? Άγνωστο μου απαντάει. Μα είναι ανάγκη είμαι ηλεκτρονικός και το internet μου είναι απολύτως απαραίτητο λόγο της δουλειάς μου της λέω. Δεν σας έχουν δώσει την ρεζέρβα επικοινωνίας? Ορίστε? Τι είπατε? Μα Φυσικά και όχι απαντάω, κακώς παράληψη των συναδέρφων μου απαντάει.


    Τελικά για να μην τα πολυλογώ ενεργοποίησα σε μια κάρτα cu που είχα την ρεζέρβα. Είναι ιδική υπηρεσία που την δίνουν σε τεχνικό πρόβλημα που δεν μπορεί να διορθωθεί σύντομα αλλά και σε περίπτωση σαν την δική μου που αργεί να συνδεθεί η γραμμή για πάνω από 1 μήνα. Κάθε εβδομάδα μπαίνουν 3 gb την ημέρα για internet και λεπτά ομιλίας. Αυτό μέχρι να συνδεθεί η γραμμή του σταθερού. Και ήταν κάτι που θα έπρεπε να μου το είχαν δώσει πριν 1 μήνα…..

    Πάμε για 3 μήνες υπόθεση περιπου και ακόμα δεν εχω τηλέφωνο...

    Και γι αυτό έχω βάλει την κάρτα στο κινητό, το έκανα hotspot ώστε να δώσω internet στο laptop και να σας γράφω.

    - - - Updated - - -

    Update.
    Την πέμπτη τηλέφωνο ξανά την στην εξυπηρέτηση πελατών της vodafone και ζητάω να με καλέσουν από το τεχνικό τμήμα για την υπόθεση. Όντως την επόμενη μέρα με πήραν τηλ.Τους ζητάω να μου πουν ποιο ακριβως ειναι το προβλημα και που εχει κολλήσει η αίτηση τσαντισμένος. Η απαντηση (χρειάζεται ειδική κατασκευή)! δηλαδή ρωτάω? Πρέπει ο οτε να κάνει ειδική κατασκευή για να σας φέρει την γραμμή. Δηλαδή ρωτάω ποιο συγκεκριμένα?? δεν υπαρχει από τον οτε στο καφαο κεντρικό ελευθερο? δεν υπαρχει από το καφαο στο βοξ η δεν υπαρχει από το βοχ στο σπίτι μου την ρωτάω? Δεν γνωρίζουμε λεπτομέρειες οτι μας αναφερει ο οτε σας λέμε. Μα 1 λεπτό της λεω. Στην οικία που θέλω να βάλω το τηλέφωνο, υπήρχε γραμμή στην forthnet που δούλευε κανονικα μέχρι και 25 ημέρες μετά περιπου όταν ενοικίασα το σπιτι εγω και καταργήθηκε. Απο το σπιτι μου μέχρι την πρώτη κολόνα που πάει το διζευγο δινει σε 2 σπίτια και απο εκεί μετά ενα πεντάρι καλώδιο από 3-4 κολόνες πάει στο βοχ της λέω! Δεν εχει φύγει και δεν εχει κοπεί κανένα καλώδιο! Άρα τι νέο καλώδιο να βάλει ο οτε? Και που τα γνωρίζεται αυτά η απαντηση! Ευτυχως τυχαίνει να είμαι ηλεκτρολόγος και να εχω δουλέψει και στον οτε πριν αρκετά χρονια στην συντήρηση δικτύων της απαντάω και γνωριζω αρκετά θέματα για τα καλώδια. Τεσπα μου ζηταει να περιμένω μέχρι τέλος και αυτού του μήνα για να δούμε αν ο οτε κατασκευάσει η οχι το κύκλωμα.

    Την ιδια ημέρα πάω στο τεχνικό τμήμα του οτε της περιοχής μου και βρίσκω τον τεχνικό προϊστάμενο. Του εξηγώ όλο το σκηνικό. Ευ όσων έχουν περάσει σχεδων 3 μήνες μου λέει η αίτηση σου σιγουρα εχει περάσει από εμας αλλα για καποιο λόγο κάτι εχει γινει κάπου εχει κολλήσει. Το μαχ 40 ημέρες εμείς παραδίδουμε στον παροχο το κύκλωμα μου λεει. Κοιτάζει μέσω της διευθυνση μου μηπως υπαρχει κάτι σε εκκρεμότητα αλλα μου λεει δεν βλεπω να υπαρχει κάτι για κατασκευή! Θα μπορούσα να σου πω σιγουρα τι εχει γινει μόνο μέσω του αριθμού βρόχου. Τον οποίο έδωσα τον παλιό μηπως και.... αλλα δεν του έβγαζε καποια πληροφορία. Και ο προϊστάμενος όταν του εξήγησα οτι στην οικία υπήρχε σταθερό πριν από εμένα που δούλευε κανονικα μου λεει. τι βλακείες λένε από απο την vodafone? Να έρθει ο εργολάβος να βάλει νέα καλώδια που στα υπάρχοντα? Και αυτό με την (ειδική κατασκευή) δεν το καταλάβαινε ούτε αυτός τι σημαίνει. Αυτό που μπορεί να εχει γινει ειναι ίσως να πήγαν σε άλλο σπιτι και μπερδεύτηκαν οι τεχνικοί μου απάντησε. Μα του λέω στην vodafone λόγο που στην οικία δεν υπαρχει αριθμός παρά μόνο διεύθυνση μου ζήτησαν συντεταγμένες μέσω GPS της οποίες και έδωσα φυσικά.

    Τελικά μου πρότεινε να ζητήσω ακύρωση της υπάρχουσας αίτησης και να προχωρήσω άμεσα σε νέα αίτηση. Και όταν την κανω να πάω να τον ενημερώσω με το νούμερο και το όνομά μου, ώστε να το παρακολουθεί όταν του πάει η εντολή απο την vodafone ώστε να προχωρήσει η αίτηση. Εχω ζητήσει ακύρωση και περιμένω την από vodafone γιατί μου είπαν οτι δεν ακυρώνουν εύκολα της αιτήσεις.

    Για οτι νεώτερο θα σας ενημερώσω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitris_p : 26-08-19 στις 00:27.

  4. #4
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Την μεταφορά όλων των συνδέσεων, σε όλη την χώρα (χωρίς καμία εξαίρεση) την κάνει αποκλειστικά ο ΟΤΕ αφού δικό του είναι το χάλκινο δίκτυο, άσχετα με ποιον πάροχο έχουμε σύνδεση.

    Η κάθε Vodafone κάνει σχετικό αίτημα και περίμενε ενέργειες και πληροφόρηση από τον ΟΤΕ. Αν η Vodafone δεν έκανε σωστά το αίτημα, είναι ένα θέμα. Αλλά το ίδιο προβληματικά είναι και αυτά που σου ανέφεραν από τον ΟΤΕ.

    Αν δεν υπάρχει ελεύθερο ζεύγος (καμία σχέση με το ότι το σπίτι έχει καλώδιο και πριν είχε ενεργή σύνδεση), μπαίνεις σε λίστα προτεραιότητας και αναμένεις να ελευθερωθεί κάποιο. Η λίστα αυτή ανανεώνεται ανά 2μηνο όποτε πρέπει να γίνει νέο αίτημα, αν στο μεταξύ δεν το έχεις σκυρωσει

  5. #5
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Η vodafone λεει οτι χρειάζεται να μπουν νέα καλώδια, αυτή την ενημέρωση εχει από τον οτε, κάτι που οπως περιγράφω ποιο πάνω για μένα δεν ισχύει καθώς το καλώδιο απο το box που ερχεται σε μένα δινει σε αλλα 2 σπίτια και πουθενά αλλού μια και εχω δει όλη την διαδρομή του. Αρα ζεύγος από το βοχ προς τα μένα τουλάχιστον υπάρχει και το λέω με βεβαιότητα 99%.

    Τώρα αν το box ειναι γεμάτο και δεν υπαρχει ζευγάρι αυτό δεν μπορώ να το γνωριζω εγω πάρα μόνο ο οτε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitris_p : 26-08-19 στις 01:04.

  6. #6
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Σε τέτοιες περιπτώσεις υπάρχουν 2 τινά. Είτε να μην υπάρχει ελεύθερο ζεύγος από το αστικό κέντρο μέχρι την καμπίνα είτε το συνηθέστερο από αυτήν μέχρι την οικοδομή.
    Όσο και να σου φαίνεται παράξενο είναι πανεύκολο σε μια περιοχή με ελλειπές δίκτυο, ένα σπίτι να μην μπορεί να έχει νέα σύνδεση όταν καταργηθεί κάποια προϋπάρχουσα, διότι θα την πάρει ο πρώτος της υπάρχουσας λίστας προτεραιότητας και όχι ο ένοικος του σπιτιού, η αίτηση του οποίου έγινε αργότερα.

    Πολύ σωστά λες ότι μόνο ο ΟΤΕ το γνωρίζει αυτό και εκτός από εμάς, κανείς άλλος πάροχος και γι'αυτό δεν μπορούν να το αναφέρουν προκαταβολικά παρά μόνον με το αίτημα μεταφοράς ή νέας σύνδεσης. Ούτε ο Θεός ι ίδιος δεν έχει αυτή την πληροφορία.

  7. #7
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Να πω και κάτι άλλο. Γιατί λέω με σιγουριά ότι κατά την γνώμη μου δεν ειναι θέμα καλωδίου. Εδω που είμαι ειναι το σπιτι μου και αλλα 2 σπίτια στα 50 μέτρα. Κανείς άλλος στα 500 τουλάχιστον μέτρα γιατί ειναι περίεργη η περιοχή εδώ και αραιοκατηκοιμενη.. Αρα δεν υπαρχει περίπτωση το καλώδιο που έρχετε από το box σε μένα να μην εχει ελευθερο μια και το καλώδιο ειναι 5 ζευγών.

    Όμως ειναι άλλο η vodafone να μου λέει ότι ο οτε της άπαντα οτι πρέπει να μπουν νέα καλώδια και άλλο να μην υπαρχει ελευθερο ζευγάρι στο box η στο καφαο.

  8. #8
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Το λογικό λάθος που κάνεις είναι ότι θεωρείς ότι το σπίτι σου συνδέεται απευθείας με την καμπίνα.

    Από την καμπίνα φεύγει ένα καλώδιο π.χ 50 ή περισσότερων ζευγών για να καλύψει μια μεγάλη σχετικά περιοχή.
    Κατά διαστήματα υπάρχουν κουτιά διακλάδωσης από τα οποία φεύγει άλλο καλώδιο λίγων ζευγών π.χ. 5 για τα γειτονικά σπίτια, ένα από αυτά και το δικό σου.

    Το θέμα όμως είναι, ότι τα 5 αυτά ζεύγη είναι μέρος του αρχικού καλωδίου που καλύπτει την ευρύτερη περιοχή και όχι μόνο την οικοδομή σου.
    Όσο έχεις σύνδεση είσαι μια χαρά. Αν την διακόψεις έστω και για μια μέρα, αυτόματα το ζεύγος μένει ελεύθερο προς χρήση όχι απαραίτητα από άλλον στην οικοδομή σου, αλλά από τον πρώτο στην λίστα αναμονής της ευρύτερης περιοχής.

    Το θέμα είναι γνωστό χρόνια τώρα (ψάξε για "έλλειψη ακραίου δικτύου") και μόνον με αναβάθμιση του χάλκινου δικτύου μπορεί να λυθεί, δηλαδή πέρασμα επιπλέον γραμμών, πράγμα που συνήθως δεν γίνεται ειδικά σε αραιοκατοικημένες περιοχές.

  9. #9
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Φυσικά και δεν θεωρω αυτό που λες!

    Η διαδρομή ειναι ΟΤΕ - ΚΑΦΑΟ - ΒΟΧ. Το συγκεκριμένο box εχει αρκετά καλώδια πάνω του απ οτι είδα και αυτό που ερχεται σε μένα οπως έγραψα δινει σε αλλα 2 σπίτια μόνο. Δεν καταλαβαίνω γιατί απορείτε σε αυτό που λέω? Δεν ξέρω τι βλεπω? Πήρα όλη την διαδρομή με τα πόδια από της κολώνες. Η μοναδική κώλωνα που εχει καλώδια προς σπίτια ειναι η τελευταια που συνδέομαι εγω και οι αλλοι 2 γείτονες. Μέτα η επόμενες 4-5 δεν δινουν κάπου καθώς δεν υπαρχει καλώδιο να φεύγει παρά μόνο πέρασμα το 5 ζευγών του οτε. Τι να κανω να βάλω φώτο με το κινητό μου όλες της κολόνες τελικά?!

  10. #10
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Θεώρησε ότι θέλεις. Η πραγματικότητα είναι όπως την αναφέρω και η διαδρομή είναι Α/Κ - Καμπίνα - πολλά κουτιά διακλάδωσης (όχι μόνο το δικό σου) σε αρκετά εκ των οποίων τερματίζει παράλληλα και το δικό σου ζεύγος, αλλά ενεργό είναι μόνον ένα και για όσο λειτουργεί η σύνδεση.

    Μόλις καταργήσεις την σύνδεσή σου, ο επόμενος της λίστας θα πάρει σύνδεση από άλλο κουτί διακλάδωσης όπου θα έχει παράλληλο ζεύγος με το δικό σου.

    Έψαξες για αυτό που ανέφερα;

  11. #11
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Αυτο που ελευθερωθικε απο εμενα το ζευγαρι πραγματι μοορει να το πηρε αλκος και το βοχ να ειναι γεματο.Αυτο με το καλωδιο κανεις λαθος.

  12. #12
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Το box που λες δεν είναι γεμάτο και το ζεύγος από αυτό μέχρι το σπίτι σου εξακολουθεί να είναι στη θέση του.
    Όμως πλέον μέχρι το box, αν και υπάρχει φυσική γραμμή εν τούτοις δεν είναι ελεύθερη διότι απλά έχει δοθεί υπηρεσία μέσω αυτής σε άλλον κι έτσι είναι αδύνατον να δοθεί και σε σένα.

  13. #13
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Καλημέρα. Φίλε μου μια ερώτηση με όλο το θάρος, μηπως εργάζεσαι στον οτε της περιοχής μου και λες ατά που λες με τόση σιγουριά?

    Τεσπα εγω θα περιμένω μέχρι τέλος του μήνα οπως μου είπαν εκτός και αν υπαρχει ποιο πριν από vodafone επικοινωνία. Θα το κυνηγήσω όσο μπορώ γιατί ειναι υποχρεωμενοι είτε από τον οτε είτε από vodafone να μου πουν την ακριβή αιτία που δεν μπορεί να έρθει η γραμμή μου.

  14. #14
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Έψαξες αυτό που σου έγραψα;
    Υπάρχουν εκατοντάδες σχετικές αναφορές στο φόρουμ, ενδεικτικά εδώ, εδώ, εδώ, εδώ κι εδώ. Ούτε ο πρώτος είσαι ούτε και ο τελευταίος με αυτό το πρόβλημα.

  15. #15
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Κοίταξε είμαι από mobile και δεν εχω χρονο να ψαχνω ούτε να χάνω gb. Είπα να γράψω τον πόνο μου.Αν ήσουν και εσύ εδώ που μένω εγω που η εγκληματικοτητα πάει σύννεφο με τους Ρομα και τους τσιγγάνους να τους έχεις στα 50 μέτρα, με της φωτιές που βάζουν να σου κάψουν το σπιτι και αλλα πολλά που δεν ειναι της παρούσης και δεν είχες τηλέφωνο να καλέσεις πχ την αστυνομία η την πυροσβεστική, θα με καταλάβαινες. Δεν είπα οτι είμαι ο πρώτος που του συμβαίνει αυτό.

    Τεσπα αν νομίζεται ότι το θέμα ειναι άνευ σημασίας και περιεχόμενου ας το διαγράψετε.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας