Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 32
  1. #1
    Εγγραφή
    13-06-2005
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    17998/999
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Belkin N1 Wireless Router
    Κάτοχος της 50αρας και εγώ εδώ και ένα χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα και ξαφνικά χθες κόπηκε το ίντερνετ, φαίνεται ότι συγχρονίζει, χωρίς να έχω ιντερνετ μιας και η ταχύτητα δεν φτάνει ούτε να ανοίξει σελίδα και ενώ όταν σηκώνω το τηλέφωνο ο ήχος είναι καλός, με το που γίνεται κλήση ακούγεται το παράσιτο της αρκούδας. Μίλησα με την εξυπηρέτηση το δήλωσαν σαν βλάβη και βλέπουμε... Σημειωτέον οι καμπίνες είναι της Wind μαζί με όλο το δίκτυο επέκτασης οπτικών ινών (περιοχή Λάρισας). Άντε να δούμε πότε θα υπάρξει λύση....
    P. S. Στην επικοινωνία με το τμήμα εξυπηρέτησης - βλαβών μου επιβεβαίωσε ότι ενώ βλέπω εγώ συγχρονισμό στο μέγιστο αυτοί από την δικιά τους πλευρά βλέπουν ότι δεν έχω συγχρονίσει.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oasiss24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτοχος της 50αρας και εγώ εδώ και ένα χρόνο χωρίς κανένα πρόβλημα και ξαφνικά χθες κόπηκε το ίντερνετ, φαίνεται ότι συγχρονίζει, χωρίς να έχω ιντερνετ μιας και η ταχύτητα δεν φτάνει ούτε να ανοίξει σελίδα και ενώ όταν σηκώνω το τηλέφωνο ο ήχος είναι καλός, με το που γίνεται κλήση ακούγεται το παράσιτο της αρκούδας. Μίλησα με την εξυπηρέτηση το δήλωσαν σαν βλάβη και βλέπουμε... Σημειωτέον οι καμπίνες είναι της Wind μαζί με όλο το δίκτυο επέκτασης οπτικών ινών (περιοχή Λάρισας). Άντε να δούμε πότε θα υπάρξει λύση....
    P. S. Στην επικοινωνία με το τμήμα εξυπηρέτησης - βλαβών μου επιβεβαίωσε ότι ενώ βλέπω εγώ συγχρονισμό στο μέγιστο αυτοί από την δικιά τους πλευρά βλέπουν ότι δεν έχω συγχρονίσει.
    Λογικό είναι να μην σε βλέπει να έχεις συγχρονίσει αφού είσαι σε καμπίνα της Wind, κάτι μου λέει πως υπάρχει πρόβλημα γενικά με την wind εκεί και το σημείο που παραδίδει την κίνηση στους άλλους παρόχους, γιατί παρόμοια προβλήματα έχει και ακόμα ενα παλικάρι στην Λάρισα σε καμπίνα Wind με πάροχο Forthnet Σχετικό νήμα εδώ

  3. #3
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.440
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σε ποιον πάροχο είσαι; Wind ή κάποιον άλλον;
    Μπορείς να μπεις στη σελίδα του ρούτερ και να μας ανεβάσεις ένα screenshot με τα στατιστικά συγχρονισμού της γραμμής σου;

  4. #4
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άρα είναι όντως γενικό το πρόβλημα... Και εγώ με Forthnet έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.Χαμηλές ταχύτητες και θόρυβο στο τηλέφωνο (εγώ είμαι το άλλο το παλικάρι ). Να ρωτήσω σε ποια καμπίνα της Wind είσαι (αν γνωρίζεις); Εγώ είμαι στη D110 (Μπροστά από την παλιά ιατρική σχολή)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DVDLover75 : 24-08-19 στις 22:02.

  5. #5
    Εγγραφή
    13-06-2005
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    17998/999
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Belkin N1 Wireless Router
    Αυτά είναι τα στατιστικά μου. Ο πάροχος είναι η Cosmote (OTE).
    Δεν ξέρω ακριβώς ποια καμπίνα είμαι αλλά είμαι στην περιοχή Ιπποκράτης κοντά στον Αγ. Χαράλαμπο.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20190824_225243.jpg  


  6. #6
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oasiss24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά είναι τα στατιστικά μου. Ο πάροχος είναι η Cosmote (OTE).
    Δεν ξέρω ακριβώς ποια καμπίνα είμαι αλλά είμαι στην περιοχή Ιπποκράτης κοντά στον Αγ. Χαράλαμπο.
    Απλά έλεγα μην τυχόν και ήμασταν στην ίδια καμπίνα (φαντάζεσαι να βγαίναμε γείτονες; ) Επομένως ή αρχίζουν να χαλάνε από τώρα οι καμπίνες της wind ( ), ή υπάρχει όντως πρόβλημα με την γενικότερη διασύνδεση, μιας που εσύ ανήκεις στη Φιλελλήνων και εγώ στην Ακαδημία (αναφέρομαι στα αντίστοιχα αστικα κέντρα)

    Πάντως τα στατιστικά σου, μια χαρά είναι

  7. #7
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Προβλημα έχω και εγώ με ftth, το δήλωσα βλάβη στον ΟΤΕ, υποδομή wind

  8. #8
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gravis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προβλημα έχω και εγώ με ftth, το δήλωσα βλάβη στον ΟΤΕ, υποδομή wind
    Άντε μπας και πιέσει πιο πολύ ο ΟΤΕ την wind για την αποκατάσταση του προβλήματος, και δούμε φως και εμείς στην Forthnet

  9. #9
    Εγγραφή
    26-10-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    138
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46800/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ
    Router
    Speedport
    SNR / Attn
    9.3(dB) / 16,8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εχει πρόβλημα η διασύνδεση Wind OTE στη Λάρισα, μέχρι και Παρασκευή μεσημέρι η wind δεν ήξερε τίποτα. Ήξεραν μόνο για τη διασύνδεση Wind Forthnet. Αφορά για τις συνδέσεις μέσω καμπινων.

  10. #10
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από smyrosnik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει πρόβλημα η διασύνδεση Wind OTE στη Λάρισα, μέχρι και Παρασκευή μεσημέρι η wind δεν ήξερε τίποτα. Ήξεραν μόνο για τη διασύνδεση Wind Forthnet. Αφορά για τις συνδέσεις μέσω καμπινων.
    Αφού το ξέρουν, γιατί δεν κάνουν τίποτα τότε ; Έχω πρόβλημα με χαμηλές ταχύτητες από τις 07/08...

  11. #11
    Εγγραφή
    13-06-2005
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    17998/999
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Belkin N1 Wireless Router
    Άρα προφανώς και υπάρχει γενικότερο πρόβλημα με τους χρήστες και Cosmote και Forthnet μέσω Wind. Ας ελπίσουμε ότι θα λυθεί το θέμα και να μην πάρει καιρό το θέμα... Είναι λίγο τραγικό. Συν ότι μου έκανε αρκετά αρνητική εντύπωση να μην έχουν κάποιους τεχνικούς σε αναμονή σε περίπτωση που είναι γενικευμένο πρόβλημα ασχέτως εαν είναι Σ/Κ. Το μόνο που ελπίζω είναι επειδή βλέπω ένα γενικευμένο πρόβλημα (δεν λέω καθολικό) ίσως γίνει μια ποιο άμεση κινητοποίηση.

    - - - Updated - - -



    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από smyrosnik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει πρόβλημα η διασύνδεση Wind OTE στη Λάρισα, μέχρι και Παρασκευή μεσημέρι η wind δεν ήξερε τίποτα. Ήξεραν μόνο για τη διασύνδεση Wind Forthnet. Αφορά για τις συνδέσεις μέσω καμπινων.

    Χμμμ... Άρα να υποθέσω ότι από Δευτέρα καλώς εχόντων των πραγμάτων θα κινηθεί μια λύση... Γιατί έτσι πως μου ακούγεται είναι συνολικό πρόβλημα και όχι μόνο δικό μου.

  12. #12
    Εγγραφή
    10-10-2018
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    766
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10999/110092
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    29.8(dB) / 3.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oasiss24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα προφανώς και υπάρχει γενικότερο πρόβλημα με τους χρήστες και Cosmote και Forthnet μέσω Wind. Ας ελπίσουμε ότι θα λυθεί το θέμα και να μην πάρει καιρό το θέμα... Είναι λίγο τραγικό. Συν ότι μου έκανε αρκετά αρνητική εντύπωση να μην έχουν κάποιους τεχνικούς σε αναμονή σε περίπτωση που είναι γενικευμένο πρόβλημα ασχέτως εαν είναι Σ/Κ. Το μόνο που ελπίζω είναι επειδή βλέπω ένα γενικευμένο πρόβλημα (δεν λέω καθολικό) ίσως γίνει μια ποιο άμεση κινητοποίηση.

    - - - Updated - - -

    Χμμμ... Άρα να υποθέσω ότι από Δευτέρα καλώς εχόντων των πραγμάτων θα κινηθεί μια λύση... Γιατί έτσι πως μου ακούγεται είναι συνολικό πρόβλημα και όχι μόνο δικό μου.
    Από το στόμα σου και στων τεχνικών το αυτί.. Το άλλο δεν το σχολιάζω. Είναι απλά απαράδεκτο για μια εταιρία που δίνει χονδρική σε άλλους να μην έχει έστω και έναν standby

  13. #13
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.440
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν μπορέσεις, ανέβασε μας κι ένα traceroute. Ανοίγεις γραμμή εντολών και δίνεις: traceroute ote-dns.otenet.gr -4

  14. #14
    Εγγραφή
    16-09-2004
    Μηνύματα
    498
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    Κι εγώ με 100άρα σύνδεση Cosmote από καμπίνα Wind, έχω το ίδιο πρόβλημα από Παρασκευή μεσημέρι και ακόμα να επιλυθεί.

    Έχω ανοίξει ticket στον ΟΤΕ και μου είπαν ότι είναι γενικευμένο πρόβλημα στη Λάρισα (καθώς έχουν παραπονεθεί πολλοί συνδρομητές) και προσπαθούν να το επιλύσουν.

    Στο γραφείο που έχω 100άρα σύνδεση Cosmote από καμπίνα Cosmote, κανένα πρόβλημα.

  15. #15
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nodens Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ με 100άρα σύνδεση Cosmote από καμπίνα Wind, έχω το ίδιο πρόβλημα από Παρασκευή μεσημέρι και ακόμα να επιλυθεί.

    Έχω ανοίξει ticket στον ΟΤΕ και μου είπαν ότι είναι γενικευμένο πρόβλημα στη Λάρισα (καθώς έχουν παραπονεθεί πολλοί συνδρομητές) και προσπαθούν να το επιλύσουν.

    Στο γραφείο που έχω 100άρα σύνδεση Cosmote από καμπίνα Cosmote, κανένα πρόβλημα.
    Η wind τα σκατωσε

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας