Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    26-08-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    209
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Cosmote
    Router
    RT-86U/Speedport Plus
    Καλησπερα
    ήρθε σήμερα τεχνικος του οτε για καλωδιώση καινούργιας γραμμης nova 100mb/s. Στον κατανεμητη έβγαλε 82. Τον ρώτησα αν μπορούμε να κάνουμε κατι να την ανεβάσουμε. Αυτός μου είπε οτι πάνω από 75 είναι αποδεκτό.
    Πήρα τηλ στη νοβα. Μου είπαν οτι πάνω από 80 ειναι αποδεκτό και δεν μπορούνε να κάνουν τιποτα. Ξέρει κανενας αν μπορει να γίνει κάτι; Ας μην πιασει 100 αλλα κανα 90αρι έστω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ganza : 27-08-19 στις 15:02.

  2. #2
    Εγγραφή
    26-08-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    209
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Cosmote
    Router
    RT-86U/Speedport Plus
    Σήμερα ήρθε και τεχνικός της nova για μικτονομηση. Αφου την έκανε βάλαμε το ρουτερ μου(asus n17u) και συγχρόνησε, μετα την αλλαγη vlan από 1102 σε 835 γιατί στην αρχή δεν έπαιρνε ip. H ταχύτητα που κλέιδωσε ήταν 77Mbps. Το download στο speedtest ήταν 70mbps και από server της nvidia και ftp της nova μέσος όρος 7,5mb.
    Μετά δοκίμασε με ένα δικό του από αυτά που δίνει η εταιρία και είχαμε πάνω κάτω την ίδια ταχύτητα. Επίσης να πω οτι μου είπε το ίδιο νουμερο πριν συνδεσουμε κάποιο από τα 2 ρουτερ, μαλλον μετρησε με καποιο άλλο εξαρτημα απλα δεν κοιτουσα εκείνη τη στιγμη και δεν ξέρω με τι.
    Όταν έφυγε πήρα τηλ στη nova και μου είπαν ότι δεν μπορουν να δουν ακόμα στατιστικά γιατί η υπηρεσία μου δεν εχει ενεργοποιηθεί ακομα( ;;;; ) μιας και το τηλ που έδωσα για τη γραμμή παρέπεμπε σε παλιο κάτοχο και οχι σε εμένα.
    Θα ξαναμιλήσω μαζί τους από αύριο όμως αυτή η ταχύτητα είναι πολύ χαμηλή για 100 γραμμή.
    Δηλαδή στον κατανεμητή 82-83 και στο σπίτι 77.
    Εχει κανείς καμια ιδέα πως να κινηθώ και αν όντως μπορεί να υπάρξει βελτίωση;;

  3. #3
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.282
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Θα παρεις τηλεφωνο και θα πεις οτι η γραμμη σου κανει φτερα εχεις ολο αποσυνδεσεις και ολο προβληματα και ακους και καλα φραγη εισερχομενων οταν σε καλουν στο τηλεφωνο συν την χαμηλη ταχυτητα,αυτη θα σου λενε μα αυτα που λετε δεν τα βλεπουμε, σε μενα τα μισα εβλεπαν οτι θελουν βλεπουν,τελος παντων, θα προσπαθησεις να προωθησουν την βλαβη στον ΟΤΕ για να την κοιταξει ο ΟΤΕ απο την πλευρα του, πες τους τεχνικο βαλατε αλλα τιποτα δεν εγινε, θα βρεις εσυ δικαιολογιες θυμισουν η βλαβη να παει στον ΟΤΕ

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας