Σελ. 9 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 244
  1. #121
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.989
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λόγω του φάουλ από τον Θανάση.
    Σαχλαμάρες των Αμερικάνων αν ήταν αυτός ο λόγος. Ο Θανάσης έκανε ότι θα έκανε και οποιοσδήποτε άλλος στη θέση του.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  2. #122
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαχλαμάρες των Αμερικάνων αν ήταν αυτός ο λόγος. Ο Θανάσης έκανε ότι θα έκανε και οποιοσδήποτε άλλος στη θέση του.
    Η πρόσπαθεια για κόψιμο ήταν κανονικότατη. Για αυτό άλλωσε και δεν έδωσαν κάτι διαφορετικό οι διαιτητές. Θα μου πεις στο -πόσο ίσως δενείχε νόημα αλλά εντάξει. ας μην πήγαινε για θεαματικό κάρφωμα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #123
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Περιοχή
    @Genova/Italy
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    894
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Να πώ και 'γω τον καημό μου . Εγώ σήμερα είδα μια αδούλευτη ομάδα (κάτι που βαραίνει φυσικά την προπονητική ομάδα) χωρίς εγωισμό, χωρίς ψυχολογία, η οποία δεν ξέρει εναλακτικές σε περίπτωση που δεν βγουν τα σουτ (που εφόσον δεν έχουμε σουτερ είναι το πιο πιθανό, εκτός από κάποιες εκλάμψεις όπως με βραζιλία πρώτο ημίχρονο) ή μπλοκάρουν τον γιάννη. Και για να εξηγούμε, σήμερα (βέβαια παρόμοιες καταστάσεις παρατήρησα και σε προηγούμενους αγώνες) σε πολλές περιπτώσεις οι αμερικάνοι έβαζαν τοίχος ακόμα και 3 παιχτών όταν έβλεπαν ότι ο γιάννης είχε την μπάλα και υπήρχε περίπτωση να κάνει drive στην ρακέτα. Αυτομάτως έμεναν 2 της ομάδας μας ελέυθεροι, το θέμα όμως είναι ότι αυτοί οι δύο μένουν στατικοί περιμένοντας να πάρουν το τρίποντο. Ωστόσο εφόσον δεν έχουν την αυτοπεποίθηση (ειδικά μετά από τα πρώτα σουτ που δεν θα μπουν) και βασικά ούτε την ικανότητα για το τρίποντο ας μην γελιόμαστε δεν έκαναν το σουτ και τελικά απλά την γύριζαν γύρω γύρω χωρίς σκοπό. Οπότε ρωτάω εγώ με το αγαθό μυαλό μου, σε αυτή την περίπτωση γιατί δεν έχεις δουλέψει σαν ομάδα την κίνηση χωρίς την μπάλα από αυτούς τους παίχτες ώστε να κόψουν κάθετα προς την ρακέτα να βρεθείς με πλεονέκτημα και με την έξτρα πάσα να χτυπήσεις τον αντίπαλο εκεί? Σαν προπονητικό τιμ ξέρεις ότι μειονεκτείς στο σουτ, κάτσε και δούλεψε τουλάχιστον 2-3 plays με το συγκεκριμένο στόχο (ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχε και ο Πιτίνο στις αρχές με τον Παναθηναικό, μόλις το κατάλαβε ότι δεν γινεται με το σουτ και άλλαξε στρατηγική η ομάδα πήγε τρένο ασχετα αν δεν πέρασε φιναλ φορ). Εσύ ρε φίλε κάνεις προετοιμασία ένα μήνα, μέχρι και οι πέτρες ξέρουν πως θα σε μπλοκάρουν και ότι το σουτ σου είναι κακό και ένα play με κίνηση χωρίς την μπάλα δεν έχεις παρουσιασει. Επιπλεόν σαν προπονητής, βλεπεις ότι οι παίχτες χάνουν την συγκεντρωση και την ψυχολογία τους κάνε ρε φίλε κάτι να τους ξυπνήσεις, χτύπα τους λίγο τον εγωισμό πάρε ένα γ@μ...νο ταιμ αούτ, φώναξε λίγο. Γι' αυτό και αρκετά άλλα πιστεύω ότι ο συγκεκριμένος προπονητης είνα λίγος, και δυστηχώς μια καλή φουρνιά παιχτών μένει ανεκμετάλευτη.

    Και για να μην ξεχνιόμαστε κ.Βασιλακόπουλε δεν πάει άλλο πρέπει να το καταλάβεις, κάνε χάρη και σε 'σενα και στην ομοσπονδία και άσε να έρθει κάποιος με νέες ιδεές και παραστάσεις. Οι άλλοι βάζουν σε θέσεις κλειδιά μποτιρογκα κιριλενκο και εμείς έχουμε Βασιλακοπουλο με τους εγωισμούς του.

    υ.γ. το σφάξιμο των λιθουανών σε δύο συνεχόμενους αγώνες είχα πολύ καιρό να το δώ, που βασικά δεν πιστεύω ότι είναι στοχευμένο απλά δείχνει την ανικανότητα των διαιτητών της φίμπα και έτυχε, αυτό ειναι ατυχία, να την φάνε οι λιθουανοί σε δύο αγώνες τους
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ttsesm : 08-09-19 στις 00:17.
    “The truth is rarely pure and never simple.”― Oscar Wilde

    "A man lives three lifes...
    The first, ends with the loss of naiveness,
    the second, with the loss of innocence
    and the third one with the loss of his soul itself.
    It's inevitable that we go through all three." ― Dark

  4. #124
    Εγγραφή
    16-10-2004
    Περιοχή
    ΝΕΟΣ ΚΟΣΜΟΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.666
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    21.3(dB) / 5.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πώ και 'γω τον καημό μου . Εγώ σήμερα είδα μια αδούλευτη ομάδα (κάτι που βαραίνει φυσικά την προπονητική ομάδα) χωρίς εγωισμό, χωρίς ψυχολογία, η οποία δεν ξέρει εναλακτικές σε περίπτωση που δεν βγουν τα σουτ (που εφόσον δεν έχουμε σουτερ είναι το πιο πιθανό, εκτός από κάποιες εκλάμψεις όπως με βραζιλία πρώτο ημίχρονο) ή μπλοκάρουν τον γιάννη. Και για να εξηγούμε, σήμερα (βέβαια παρόμοιες καταστάσεις παρατήρησα και σε προηγούμενους αγώνες) σε πολλές περιπτώσεις οι αμερικάνοι έβαζαν τοίχος ακόμα και 3 παιχτών όταν έβλεπαν ότι ο γιάννης είχε την μπάλα και υπήρχε περίπτωση να κάνει drive στην ρακέτα. Αυτομάτως έμεναν 2 της ομάδας μας ελέυθεροι, το θέμα όμως είναι ότι αυτοί οι δύο μένουν στατικοί περιμένοντας να πάρουν το τρίποντο. Ωστόσο εφόσον δεν έχουν την αυτοπεποίθηση (ειδικά μετά από τα πρώτα σουτ που δεν θα μπουν) και βασικά ούτε την ικανότητα για το τρίποντο ας μην γελιόμαστε δεν έκαναν το σουτ και τελικά απλά την γύριζαν γύρω γύρω χωρίς σκοπό. Οπότε ρωτάω εγώ με το αγαθό μυαλό μου, σε αυτή την περίπτωση γιατί δεν έχεις δουλέψει σαν ομάδα την κίνηση χωρίς την μπάλα από αυτούς τους παίχτες ώστε να κόψουν κάθετα προς την ρακέτα να βρεθείς με πλεονέκτημα και με την έξτρα πάσα να χτυπήσεις τον αντίπαλο εκεί? Σαν προπονητικό τιμ ξέρεις ότι μειονεκτείς στο σουτ, κάτσε και δούλεψε τουλάχιστον 2-3 plays με το συγκεκριμένο στόχο (ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχε και ο Πιτίνο στις αρχές με τον Παναθηναικό, μόλις το κατάλαβε ότι δεν γινεται με το σουτ και άλλαξε στρατηγική η ομάδα πήγε τρένο ασχετα αν δεν πέρασε φιναλ φορ). Εσύ ρε φίλε κάνεις προετοιμασία ένα μήνα, μέχρι και οι πέτρες ξέρουν πως θα σε μπλοκάρουν και ότι το σουτ σου είναι κακό και ένα play με κίνηση χωρίς την μπάλα δεν έχεις παρουσιασει. Επιπλεόν σαν προπονητής, βλεπεις ότι οι παίχτες χάνουν την συγκεντρωση και την ψυχολογία τους κάνε ρε φίλε κάτι να τους ξυπνήσεις, χτύπα τους λίγο τον εγωισμό πάρε ένα γ@μ...νο ταιμ αούτ, φώναξε λίγο. Γι' αυτό και αρκετά άλλα πιστεύω ότι ο συγκεκριμένος προπονητης είνα λίγος, και δυστηχώς μια καλή φουρνιά παιχτών μένει ανεκμετάλευτη.
    Πολύ ωραία αναλύεις τα βασικά μειονεκτήματα της εθνικής μπάσκετ. Συμφωνώ απόλυτα πάντως σε αυτό που λες για τον προπονητή , ότι πρέπει να γίνει λίγο Ιωαννίδης και να ξυπνά τους παίκτες όταν βλέπει ότι πέφτει η ψυχολογία τους ή όταν κάνουν παιδαριώδη λάθη.

    Σε γενικές γραμμές στην επίθεση δεν έχουμε κάποιον άλλο να σηκώσει το βάρος όταν μπλοκάρουν το Γιάννη(δε νομίζω ότι φταίει ο προπονητής γι αυτό, γίνονται τα διάφορα συστήματα και οι κινήσεις, βγαίνει ελεύθερος κάποιος παίκτης αλλά διστάζει να σουτάρει η να πάει στη διείσδυση), και στην άμυνα παίζουμε ενίοτε αλλά και εκεί έχουμε πρόβλημα. Εχθές ο Μπουρούσης που πήγε να πάρει ένα ριμπάουντ και του έφυγε η μπάλα μέσα από τα χέρια εκείνη η φάση ήταν για γέλια και για κλάματα.

    Θέλω να πιστεύω όμως ότι η Τσεχία είναι μέσα στις δυνατότητες μας , έστω και με όλα αυτά τα προβλήματα που έχουμε. Αρκεί να το πιστέψουμε και να παίξουμε δυνατά και με ψυχή (αλλά και με μυαλό) σε άμυνα και επίθεση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Unreal : 08-09-19 στις 09:48.

  5. #125
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Άντε να δούμε και σήμερα, καλή επιτυχία - δύσκολο μεν αλλά όχι ακατόρθωτο

    - - - Updated - - -

    Με τέτοια αστοχία βέβαια, όχι +12 αλλά και νίκη να δούμε αν βγάζουμε
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #126
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Έπρεπε να κράξει όλος ο πλανήτης για να κατεβάσει ορθολογική 5αδα ο... προπονητής.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #127
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.989
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Ζαλίζουμε τη μπάλα γύρω, γύρω και στο τέλος αστοχία. Γαμώ το κέρατό μου δηλαδή

    Ο Σλούκας πολύ άτολμος. Φαίνεται ο τραυματισμός του τον έχει επηρεάσει, αλλά τόσο πολύ;;
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  8. #128
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζαλίζουμε τη μπάλα γύρω, γύρω και στο τέλος αστοχία. Γαμώ το κέρατό μου δηλαδή

    Ο Σλούκας πολύ άτολμος. Φαίνεται ο τραυματισμός του τον έχει επηρεάσει, αλλά τόσο πολύ;;
    Είναι άτολμος γιατί είναι αρκετά άστοχος. 1/4
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #129
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    No way, δεν πρόκειται, όχι έτσι και νομίζω όχι γενικά.

    Να πάρουμε τα μαθήματα που πρέπει. Το ότι έχουμε βασικό τον καλύτερο παίκτη στον πλανήτη είναι μια ευκαιρία που θα είναι έγκλημα αν δεν αξιοποιήσουμε σε μελλοντικές διοργανώσεις
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #130
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    O Παπαγιάννης γιατί έχει παροπλιστεί μετά από έναν πολύ καλό αγώνα? Έγινε κάτι στα αποδυτήρια και δείχνει πυγμή ο "προπονητής"?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #131
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.989
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    O Παπαγιάννης γιατί έχει παροπλιστεί μετά από έναν πολύ καλό αγώνα? Έγινε κάτι στα αποδυτήρια και δείχνει πυγμή ο "προπονητής"?
    Δε νομίζω. Είναι φανερό ότι δεν έχει την απαιτούμενη εμπειρία. Είναι μεγάλο κεφάλαιο για το Ελληνικό μπάσκετ, ελλείψει ψηλών, αλλά πρέπει να δουλέψει παααααρα πολύ.

    Λυπάμαι που θα το γράψω, αλλά όσο και μπασκετόφιλος να είμαι και όσο και να τρελαίνομαι με την Εθνική του μπάσκετ, αν περάσουμε θα είναι μεγάλη αδικία για να μην πω κλοπή για τους άλλους. Εκτός αν μπούμε μέσα στο δεύτερο ημίχρονο και τους ρίξουμε μια 30αρα ξέρω γω.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  12. #132
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με προπονητή από το λιντλ και παίκτες που μπήκαν στην ομάδα με μέσο, δεν πας παρακάτω.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  13. #133
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω. Είναι φανερό ότι δεν έχει την απαιτούμενη εμπειρία. Είναι μεγάλο κεφάλαιο για το Ελληνικό μπάσκετ, ελλείψει ψηλών, αλλά πρέπει να δουλέψει παααααρα πολύ.

    Λυπάμαι που θα το γράψω, αλλά όσο και μπασκετόφιλος να είμαι και όσο και να τρελαίνομαι με την Εθνική του μπάσκετ, αν περάσουμε θα είναι μεγάλη αδικία για να μην πω κλοπή για τους άλλους. Εκτός αν μπούμε μέσα στο δεύτερο ημίχρονο και τους ρίξουμε μια 30αρα ξέρω γω.
    Μία χαρά εμπειρία έχει. Τον εμπιστεύτηκε ο πιτινιο και δεν τον εμπιστεύεται κάποιος σκουρτοπουλος?

    Και να πω ότι οι έμπειροι τα πήγαιναν καλά, εντάξει. Ο Μπουρουσης περιφέρεται.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #134
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Η ομαδα αυτη δεν αξιζει ουτε για πλακα να περασει. Τεραστια απογοητευση κυριως απο την εικονα που εδειξε. Και αυτη η εικονα εχει υπευθυνους.
    No Justice - No Peace

  15. #135
    Εγγραφή
    04-04-2006
    Περιοχή
    Άστεγος στο Παρίσι
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.184
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    ISP
    Κάποιος άλλος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    No way, δεν πρόκειται, όχι έτσι και νομίζω όχι γενικά.

    Να πάρουμε τα μαθήματα που πρέπει. Το ότι έχουμε βασικό τον καλύτερο παίκτη στον πλανήτη είναι μια ευκαιρία που θα είναι έγκλημα αν δεν αξιοποιήσουμε σε μελλοντικές διοργανώσεις
    Δυστυχως αυτό είναι κάτι πολύ δύσκολο, ο Γιάννης δηλαδή να μπορέσει να αξιοποιηθεί στην Εθνική.

    Καταρχάς, έχει λιγότερους χώρους σε FIBA περιβάλλον να κάνει αυτό που κάνει καλύτερα από κάθε άλλον, να προσπεράσει δλδ με τον διασκελισμό του, ακόμα και σε σετ παιχνίδι τον προσωπικό αντίπαλο, και την βοήθεια.

    Κατα δέυτερον, το άστρο του έλαμψε, και βγήκε MVP, όταν ο Budenholzer τον πλαισίωσε με 4 σουτέρ για να του δώσει ακόμα μεγαλύτερους χώρους, καθώς, κακά τα ψέματα, το τεχνικό του παιχνίδι υστερείται πολλών υπολοίπων all-star, αλλά όταν βρει χώρο είναι ανώτερος όλων των υπολοίπων (μόνο τον Lebron στα prime του θυμάμαι να θυμίζει οδοστρωτήρα όπως ο Γιάννης). Άρα χρειαζόμαστε 4 καλούς σουτέρ στην πεντάδα να τον πλαισιώνουν ανοιγοντας τους περιορισμένους FIBA χώρους, που δεν ειναι "ψυχολογιας" (sic), αλλα σταθεροί. Αυτό είναι όμως παραδοσιακά, το αγκάθι των Ελληνων, η έλλειψη σταθερών σουτέρ, το οποίο είναι αποτέλεσμα "νοοτροπίας" θεωρώ, στην προπόνηση σε μικρές ηλικίες. Προσωπικά δεν βλέπω τρόπο που να μπορεί να αξιοποιηθεί όπως πρέπει ο Γιάννης δυστυχώς, σε πλαίσια Εθνικής ομάδας.

Σελ. 9 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας