Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 32
  1. #16
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η περιοχή μου, που είναι κέντρο Αθήνας (δήμος Αθηναίων και όχι άλλος της συνολικής μητροπολιτικής έκτασης) δεν έχει FTTH ούτε 200άρες ταχύτητες και ειδικά εγώ ούτε καμπίνα VDSL.
    Μακάρι να έπιανα 50άρι (όπως στο χωριό σου) και τότε θα πανηγύριζα. Και σίγουρα δεν κλαίγομαι όπως εσύ, για την κατσίκα του γείτονα.
    Ωραία πετάει ο γάιδαρος πετάει! Και για πες μου εσυ που δεν έχεις καθόλου VDSL στο δημο Αθηναίων να έχει ένας οικισμός στην άλλη άκρη 200ρες! Πως σου φαίνεται; Σούπερ ε;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η περιοχή μου, που είναι κέντρο Αθήνας (δήμος Αθηναίων και όχι άλλος της συνολικής μητροπολιτικής έκτασης) δεν έχει FTTH ούτε 200άρες ταχύτητες και ειδικά εγώ ούτε καμπίνα VDSL.
    Μακάρι να έπιανα 50άρι (όπως στο χωριό σου) και τότε θα πανηγύριζα. Και σίγουρα δεν κλαίγομαι όπως εσύ, για την κατσίκα του γείτονα.
    Εδώ γράφεις ότι μένεις Αμπελοκήπους και έχεις VDSL 50ρα! Το εξοχικό που το έχεις δασκαλειο η κακκηθαλασσα;

  2. #17
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ούτε σούπερ αλλά ούτε μοιρολόι. Διάβασε τι έγραψαν και τα άλλα μέλη στο θέμα, μπας και καταλάβεις για ποιον πιθανόν λόγο έγινε αυτό. Κάποια στιγμή θα αναβαθμισθεί και η δικιά σου καμπίνα.
    Και ξαναρωτώ. Θα έπρεπε και σε αυτούς να βάλουν παλιό εξοπλισμό όπως σε σας πριν από 3 χρόνια (τότε που δεν υπήρχε ο κανονισμός του Vectoring) ή καλώς τους έβαλαν κατευθείαν καινούργιο;
    Όσο και να σου φαίνεται παράξενο, απίστευτο ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο, σου απάντησαν σχετικά οι πλέον αρμόδιοι φορείς.

    Τα στοιχεία στο προφίλ και ότι έχω αναφέρει είναι πραγματικά. Που βρήκες ότι έχω 50άρα; Ξαναδιάβασε τι ακριβώς έχω γράψει και όχι τι φαντάζεσαι.

  3. #18
    Εγγραφή
    11-06-2003
    Περιοχή
    Καμίνια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    ISP
    Cosmote LTE
    Router
    MikroTik Chateau lte12
    Γιατί δεν τους ρωτάς για να σου δώσουν προσφορά για καμια μισθωμένη γραμμή? Αφού η 50αρα δεν σε καλύπτει....

  4. #19
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.933
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάγκες δεν κάνω πλάκα έχουμε φτάσει στην παράνοια! Εγώ μένω στην ΚΕΡΑΤΕΑ και είχε γίνει αναβαθμίσει VDSL από το 2016! Το 2018 έκανα αίτηση για το 200ρι και πήρα τα 3 του Καράμπελα! Δεν είναι διαθεσιμο μου έλεγαν πέρασε ένας χρόνος τίποτα εγώ επερνα καθε μήνα τηλεφωνο τίποτα! Τους έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ τίποτα μου απάντησε ο ΟΤΕ στην αρχή δεν υπάρχει σχέδιο για μεγαλύτερες ταχύτητες! Η ΕΕΤΤ μου απάντησε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε κουμάντο στην εμπορική πολιτική του παρόχου! Ωραία και καλά μέχρι εδώ! Μαθαίνουμε τελικά ότι σε οικισμό στην ΚΕΡΑΤΕΑ στην κακκηθαλασσα με 500 κατοίκους το πολύ έγινε αναβάθμιση VDSL 200mpbs ναι καλά ακούτε! Όλοι η κακκηθαλασσα υποστηρίζει 200ρα! Και λέω καλά ρε μας δουλεύουν εκεί στον ΟΤΕ η έχουν τίποτα εξοχικά εκεί! Ολόκληρη πόλη με 12000 κατοίκους δεν μας βάζουν το 200ρι που τους παρακαλαγα ένα χρόνο και το βάζουν σε οικισμούς στα βουνά και στα λαγκάδια! Έκανα παράπονα πάλι στο 13888 και πάλι τίποτα δεν έγινε! Τι να πει κανείς! Μιλάμε για παρανοϊκούς τρελούς είναι εκεί στον ΟΤΕ δεν εξήγησε αλλιώς!!
    Έλα από άνω πλάκα κερατεα να συνδεθείς στα 12-17mbps.Ελεος εχεις 50αρα και φωνάζεις γιατι η κακια θαλασσα εχει 200αρα;

  5. #20
    Εγγραφή
    26-11-2018
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB751G-2HnD & HAP Lite TC
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάγκες δεν κάνω πλάκα έχουμε φτάσει στην παράνοια! Εγώ μένω στην ΚΕΡΑΤΕΑ και είχε γίνει αναβαθμίσει VDSL από το 2016! Το 2018 έκανα αίτηση για το 200ρι και πήρα τα 3 του Καράμπελα! Δεν είναι διαθεσιμο μου έλεγαν πέρασε ένας χρόνος τίποτα εγώ επερνα καθε μήνα τηλεφωνο τίποτα! Τους έκανα καταγγελία στην ΕΕΤΤ τίποτα μου απάντησε ο ΟΤΕ στην αρχή δεν υπάρχει σχέδιο για μεγαλύτερες ταχύτητες! Η ΕΕΤΤ μου απάντησε ότι δεν μπορούμε να κάνουμε κουμάντο στην εμπορική πολιτική του παρόχου! Ωραία και καλά μέχρι εδώ! Μαθαίνουμε τελικά ότι σε οικισμό στην ΚΕΡΑΤΕΑ στην κακκηθαλασσα με 500 κατοίκους το πολύ έγινε αναβάθμιση VDSL 200mpbs ναι καλά ακούτε! Όλοι η κακκηθαλασσα υποστηρίζει 200ρα! Και λέω καλά ρε μας δουλεύουν εκεί στον ΟΤΕ η έχουν τίποτα εξοχικά εκεί! Ολόκληρη πόλη με 12000 κατοίκους δεν μας βάζουν το 200ρι που τους παρακαλαγα ένα χρόνο και το βάζουν σε οικισμούς στα βουνά και στα λαγκάδια! Έκανα παράπονα πάλι στο 13888 και πάλι τίποτα δεν έγινε! Τι να πει κανείς! Μιλάμε για παρανοϊκούς τρελούς είναι εκεί στον ΟΤΕ δεν εξήγησε αλλιώς!!
    Ζεις ένα δράμα

  6. #21
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλα εχεις Vdsl 50 ρα και μιλας;
    επειδη μενω Δασκαλειο και ξερω ,το αστικο κεντρο του Δασκαλειο καλυπτε και την κακη θαλασσα για adsl αλλα περασανε οπτικες ινες οποτε παιρνει απο αυτες και αποσυμφορηθηκε το κεντρο και δεν παιρνει πια απο αστικο κεντρο αλλα απο την καμπινα οποτε οσοι εχουνε adsl 24 θα κλειδωνουνε στα 24! στην περιοχη. ( μακαρι να επιανα και εγω 24! ) .

    το κακο ειναι οτι εγω που μενω Δασκαλειο μεχρι Μαριστρα φτασανε την τελευταια vdsl καμπινα. Απο εκει και μετα που ειναι και το αστικο κεντρο του Δασκαλειου τιποτα .
    εμεις δεν αναβαθμιστηκαμε σε vdsl και απο οτι το εψαξα με τηλεφωνα στα κεντρικα μιλησα και με ατομα που ασχολουνται με τα πλανα οτι στα υπολοιπα 3 χρονια μου λεει ουτε να το σκεφτεσαι το vdsl. ισως να ασχοληθουνε μου λεει σε fiber to the home κατευθειαν. οποτε μενουμε εμεις στο Δασκαλειο στα 10mbs . εγω περιμενα να ενεργοποιηθει το δικτυο vdsl στην κακη θαλλασσα μπας και παρουμε απο αστικο κεντρο vdsl αλλα δεν εχει αναβαθμιστει το αστικο κεντρο, και δεν δινει και σε κοντινο σπιτι που το εψαξα αλλα ουτε και σε εμενα που επεχω 1,7 χλμ απο το αστικο κεντρο.
    αφου εχεις και vdsl μην μιλας καθολου. επισης αμα ειναι τοσο αναγκη το 200 ρι βαλε προσωρινα το home booster που εχει 100gb internet με φουλ 4g και μετα πεφτει η ταχυτητα στα 15mbs ! . πρακτικα απεριοριστο ειναι !
    επισης εσεις στην κερατεα στο κεντρο εχετε και εναλλακτικους παροχους wind και vodafone ( ειχανε περασει και cyta καλωδια αμα δεις εξω απο τον οτε εχει φρεατια που παει προς τον φουρνο, αλλα δεν ενεργοποιηθηκαν ποτε , επισης εχουνε περασει παλι η cyta καλωδια και φρεατια νεα οδο προς λαυριο θα το δεις στο δρομο , μακαρι να τα αξιοποιησει η vodafone! ) . ενω εμεις στο Δασκαλειο αλλα και στην Κακη θαλλασσα δεν υπαρχει κανενας εναλλακτικος παροχος! . αν και πιστευω οτι επειδη ειναι λιγοι οι μονιμοι κατοικοι στο Δασκαλειο για αυτο και δεν το προχωρησαν το εργο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johnmegarythmos : 11-09-19 στις 01:32.

  7. #22
    Εγγραφή
    30-11-2018
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote Σταθερη
    Εγω μενω αμοργο μας βαλανε οπτικες ινες αλλα δεν εχουμε γιατρους και νοσοκομειο και αναγκαζομαστε ακομα και για απλη εξεταση να πηγαινουμε στην ναξο.
    Ανταλλαζουμε???

  8. #23
    Εγγραφή
    14-12-2004
    Μηνύματα
    293
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50 Mbps προσεχως
    ISP
    Wind
    DSLAM
    HOL - ΚΙΛΚΙΣ
    Router
    Pirelli
    Μου αρέσει όταν υπάρχουν απορίες...πως γίνεται στο εξοχικό να υπάρχουν 200ρες και στην πόλη να σερνόμαστε...τα πράγματα είναι απλά....ξυπνήστε...το καρτελ δεν ενδιαφέρεται για τίποτα και για κανένα....έχουν την μεγάλη πελατειακή βάση που δεν μπορεί κατά 99,99999% να πάει πουθενά αλλού και τους ξεζουμίζει μέχρι να ματώσεις....είσαι τυχερός/η και το τετράγωνο σου είναι εκει που έπεσε ο σχεδιασμός (έπεσε δεν υπάρχει μελέτες και άλλα κουραφεξαλα... οι μισές καμπίνες εδώ είναι στα χωράφια για να παίζουν παπούδες - γιαγιάδες κολιτσίνα online) ...καλώς....μπορείς να ανοίξεις μια σαμπάνια και να το γιορτάσεις δεόντως...ΔΕΝ είσαι κλάφτα Χαράλαμπε.....τα χρόνια προχωράνε.... η ΕΕΤΤ είναι 1 απλό αόρατο όργανο που κάθε 4-6 μήνες κάνει μια ανάρτηση στην ιστοσελίδα τους και αυτό δικαιολογεί τα αδικαιολόγητα ...και...απλώς δεν γίνεται τίποτα)...αν δεν πέσει η σαιτα στο τετράγωνο δεν πρόκειται να δεις γρήγορο Internet που να χτυπιέσαι και την Κυριακή αν πας στην εκκλησία θα ανάβεις και 1 κεράκι για να κρατήσει ότι έχεις και να επαρκεί να δεις λίγο Youtube χωρίς buffering...
    Να ξέρεται ότι εδώ μέσα καθώς και στα αδερφά forum υπάρχουν αρκετοί "εγκάθετοι" ...(υπάλληλοι των καρτέλ) που προσπαθούν να στοχοποιήσουν όποιον παραπονιέται με "αστροφυσικές" αρλούμπες...του τύπου ότι το δίκτυο είναι σωστά σχεδιασμένο...είναι σωστά έτσι...ότι δεν μπορεί να είναι αλλιώς ...ότι δεν ξέρεις...και κολοκύθια τούμπανο...
    Εγώ ξέρω ότι το τετραγωνο μου είνα ζωσμένο απο VDSL/Οπτικές ίνες αλλά απλως δεν πατάνε "μέσα"....
    Ξέρω ότι βγαίνω στο μπαλκόνι μου και βλέπω την καμπίνα VDSL να "εξυπηρετεί" το χωράφι (ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ)....σε 1 μεγάλο τετράγωνο είναι μια μικρή οικοδομή στην άλλη γωνία και 1 χαμόσπιτο που νομίζω δεν κατοικείται....για να μην πω για την καμπίνα στο γήπεδο που σίγουρα έχει τρομερές ανάγκες σε γρήγορο Internet με την ομάδα κατηγορίας κωλοπετεινίτσας.
    Και όλα αυτά όταν κάθομαι και αναρωτιέμαι πως και γιατί δεν μπορεί να περάσει 1 δρομάκι πλάτους 2 διασκελιών ...η απάντηση των εγκάθετων είναι ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ....φανταστείτε αν αυτοί οι άνθρωποι δουλεύαν διχτυάδες και το server room ήταν στο κέντρο του κτηρίου μόνο ότι μπορούσε να πάει τοίχο-τοίχο θα είχε διασύνδεση...το υπολοιπο μισό απο την άλλη πλευρά του διαδρόμου θα ήταν με περιστέρια...
    Φυσικά όταν είναι για την βολή τους .....όχι απλώς σκάβουμε τον δρόμο...μόνο την υπογραφη τους δεν ζωγραφίζουν.

  9. #24
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παντός έχεις δίκιο σε πολλά! Έτσι μου λένε είναι το δίκτυο μας είναι καλά σχεδιασμένο! Και έχουν βάλει καμπίνες στα χωράφια στην μέση του πουθενά να έχει 200ρα η ταβέρνα του γιωργακη μια λυόμενη ταβέρνα στην μέση του πουθενά και αναρωτιέσαι έχεις να κανείς με τρελούς η τι παιχνίδια παίζονται δεν έχω καταλάβει!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα εχεις Vdsl 50 ρα και μιλας;
    επειδη μενω Δασκαλειο και ξερω ,το αστικο κεντρο του Δασκαλειο καλυπτε και την κακη θαλασσα για adsl αλλα περασανε οπτικες ινες οποτε παιρνει απο αυτες και αποσυμφορηθηκε το κεντρο και δεν παιρνει πια απο αστικο κεντρο αλλα απο την καμπινα οποτε οσοι εχουνε adsl 24 θα κλειδωνουνε στα 24! στην περιοχη. ( μακαρι να επιανα και εγω 24! ) .

    το κακο ειναι οτι εγω που μενω Δασκαλειο μεχρι Μαριστρα φτασανε την τελευταια vdsl καμπινα. Απο εκει και μετα που ειναι και το αστικο κεντρο του Δασκαλειου τιποτα .
    εμεις δεν αναβαθμιστηκαμε σε vdsl και απο οτι το εψαξα με τηλεφωνα στα κεντρικα μιλησα και με ατομα που ασχολουνται με τα πλανα οτι στα υπολοιπα 3 χρονια μου λεει ουτε να το σκεφτεσαι το vdsl. ισως να ασχοληθουνε μου λεει σε fiber to the home κατευθειαν. οποτε μενουμε εμεις στο Δασκαλειο στα 10mbs . εγω περιμενα να ενεργοποιηθει το δικτυο vdsl στην κακη θαλλασσα μπας και παρουμε απο αστικο κεντρο vdsl αλλα δεν εχει αναβαθμιστει το αστικο κεντρο, και δεν δινει και σε κοντινο σπιτι που το εψαξα αλλα ουτε και σε εμενα που επεχω 1,7 χλμ απο το αστικο κεντρο.
    αφου εχεις και vdsl μην μιλας καθολου. επισης αμα ειναι τοσο αναγκη το 200 ρι βαλε προσωρινα το home booster που εχει 100gb internet με φουλ 4g και μετα πεφτει η ταχυτητα στα 15mbs ! . πρακτικα απεριοριστο ειναι !
    επισης εσεις στην κερατεα στο κεντρο εχετε και εναλλακτικους παροχους wind και vodafone ( ειχανε περασει και cyta καλωδια αμα δεις εξω απο τον οτε εχει φρεατια που παει προς τον φουρνο, αλλα δεν ενεργοποιηθηκαν ποτε , επισης εχουνε περασει παλι η cyta καλωδια και φρεατια νεα οδο προς λαυριο θα το δεις στο δρομο , μακαρι να τα αξιοποιησει η vodafone! ) . ενω εμεις στο Δασκαλειο αλλα και στην Κακη θαλλασσα δεν υπαρχει κανενας εναλλακτικος παροχος! . αν και πιστευω οτι επειδη ειναι λιγοι οι μονιμοι κατοικοι στο Δασκαλειο για αυτο και δεν το προχωρησαν το εργο.
    Σε όλη την ΚΕΡΑΤΕΑ έχουν περασει 10 καμπίνες VDSL και έχουμε 30 με 40 καφαο σάπια ADSL! Έβαλαν 200ρες στην κακκηθαλασσα να μπαίνει ο γιωργακης η ταβέρνα ο τομ; Και εναλλακτικούς δεν έχουμε πουλήθηκαν στον ΟΤΕ όλοι! Παλιά κάτι είχαμε! Στο μαρκοπουλο έχουν περασει 27 καμπίνες και σε εμάς 10!

  10. #25
    Εγγραφή
    14-12-2004
    Μηνύματα
    293
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50 Mbps προσεχως
    ISP
    Wind
    DSLAM
    HOL - ΚΙΛΚΙΣ
    Router
    Pirelli
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Alexgtigti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντός έχεις δίκιο σε πολλά! Έτσι μου λένε είναι το δίκτυο μας είναι καλά σχεδιασμένο! Και έχουν βάλει καμπίνες στα χωράφια στην μέση του πουθενά να έχει 200ρα η ταβέρνα του γιωργακη μια λυόμενη ταβέρνα στην μέση του πουθενά και αναρωτιέσαι έχεις να κανείς με τρελούς η τι παιχνίδια παίζονται δεν έχω καταλάβει!
    Μακάρι να μην είχα δίκιο άλλα όπως τα λέω είναι....
    Ξέρεις τι ωραίο σχεδιασμό κάνεις με σαϊτες...βάζεις μια καρφίτσα και όπου καρφωθεί καρφώθηκε....όταν δηλαδή σου λένε αυτό το ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ....μας κοροιδεύουν στα μούτρα μας...αλλά δεν φταίει κανένας ...το στραβό μας το κεφάλι φταίει...αντί να κάνουμε μια ένωση και να μοιράζονται μια καλή γραμμή Χ άτομα και να τους αφήνεις να ψάχνονται...
    Φαντάζεσαι σκηνικό να υπάρχουν πωλήσεις μόνο 200αρες VDSL και όλα τα άλλα στον πάτο....να σε παίρνουν ΤΦ ...και να σου λένε "γειά σας έχω μια προσφορά..." και να τους λές ..."δεν κάνεται 2 ανάποδες κωλοτούμπες"...άντε να πουλάνε κανένα σταθερό για να έχει ο καθένας την γραμμή του.
    Καρτέλ είναι ...είχαν μια υποχρεώση να βάλουν καμπίνες σε 1 ποσοστό του υφιστάμενου δικτύου γιατί έτσι έπρεπε...δεν τους είπε κανένας...τι θα γίνει μετά..τι θα γίνει με τους υπόλοιπους .... πολλά τι....πετάξαν τις σαιτες...όπου καρφώθηκαν ...καρφώθηκαν...κάναν και μια συμφωνία κυρίων αναλόγως ποιός την είχε πιο μεγάλη ....την πελατεία και έκλεισε η δουλειά....ξέρεις πόσες διαφημίσεις βγαίνουν να σου ζαλίζουν τον έρωτα με το απίστευτο δικτυο...αντί να βάζουν τις ταπεινές καμπίνες....και φυσικά όλα δύσκολα...όλα αδύνατα...

  11. #26
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τι εννοιες πουληθηκαν ολοι στον οτε;;
    υπαρχουνε 2 παροχοι κανονικα vodafone και wind ( Μπορει η wind να εκλεισε στην κερατεα και να εξυπηρετει απο το λαυριο σαν καταστημα , οπως και η vodafone που δεν υπαρχει στο Λαυριο αλλα εξυπηρετειται απο την κερατεα αλλα αυτο δεν εχει να κανει ) .
    αγοραζουνε απο τον οτε καλωδια και παρεχουνε τις υπηρεσιες τους.
    οσο για τις νεες καμπινες στην κακη θαλλασσα και ολο τον δρομο θα πιανει απο την αρχη του δρομου , κοντρα βιλαρα και πιο κατω οποτε ολος ο δρομος μεχρι κακη θαλλασσα θα πρεπει να πιανει 200ρα! ολα μαζι μπηκανε την ιδια περιοδο οπως και στην μαριστρα . παντως γενικα πιστευω επειδη υπαρχει ο βραχος και αυτος που το εχει εχει χρηματα μπορει αυτο να εκανε αιτηση.

    κατι αλλο στο κουβαρα αττικης που εχει και εκει vdsl . ενω παλια επαιρνε απο το δικο σου αστικο κεντρο της κερατεας το μεγιστο 6,5mbs στην 24ρα! με οτε .
    τωρα πιανει εως 50 κοντα στην καμπινα και η γιαγια μου που παιρνει απο το ιδιο κεντρο βγαζει διαθεσιμοτητα 100ρα! πολυ κουλο , απλα η μια καμπινα vdsl δινει με οπτικες ινες σε μια παλια καμπινα adsl για αυτο παει στα 50! .
    τωρα οι κατοικοι που μενουνε εκει που δεν εχει καλυψει με vdsl ο οτε κανανε αιτημα στην κοινοτητα και εστειλαν στον οτε για να βαλει οπτικες ινες στα χωραφια που εχει σπιτια και μενουνε κοσμος! απλα δεν υπαρχει μεχρι τον δορυφορο κοντα θα φτασει ακουστηκε και τελικα το εργο το ανελαβε η vodafone και εχει περασει καλωδια ξανα στο ιδιο δρομο.

    αρα ισως θα επρεπε να κανεις παραπονα στο δημο μπας και του στειλει καμια επιστρολη; .
    παντως ειναι αξιοπρεπεστατη η ταχυτητα τα 50ρα!
    τωρα αμα η φυση της δουλεια σου δεν σε εξυπηρετει ειναι αλλο θεμα.
    κανε παραπονα για τον εξοπλισμο της δικη σου καμπινας που εχει τον παλιο σε συγκριση με το εξοπλισμο το νεο στην κακη θαλλασσα. τι να πω .

  12. #27
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι εννοιες πουληθηκαν ολοι στον οτε;;
    υπαρχουνε 2 παροχοι κανονικα vodafone και wind ( Μπορει η wind να εκλεισε στην κερατεα και να εξυπηρετει απο το λαυριο σαν καταστημα , οπως και η vodafone που δεν υπαρχει στο Λαυριο αλλα εξυπηρετειται απο την κερατεα αλλα αυτο δεν εχει να κανει ) .
    αγοραζουνε απο τον οτε καλωδια και παρεχουνε τις υπηρεσιες τους.
    οσο για τις νεες καμπινες στην κακη θαλλασσα και ολο τον δρομο θα πιανει απο την αρχη του δρομου , κοντρα βιλαρα και πιο κατω οποτε ολος ο δρομος μεχρι κακη θαλλασσα θα πρεπει να πιανει 200ρα! ολα μαζι μπηκανε την ιδια περιοδο οπως και στην μαριστρα . παντως γενικα πιστευω επειδη υπαρχει ο βραχος και αυτος που το εχει εχει χρηματα μπορει αυτο να εκανε αιτηση.

    κατι αλλο στο κουβαρα αττικης που εχει και εκει vdsl . ενω παλια επαιρνε απο το δικο σου αστικο κεντρο της κερατεας το μεγιστο 6,5mbs στην 24ρα! με οτε .
    τωρα πιανει εως 50 κοντα στην καμπινα και η γιαγια μου που παιρνει απο το ιδιο κεντρο βγαζει διαθεσιμοτητα 100ρα! πολυ κουλο , απλα η μια καμπινα vdsl δινει με οπτικες ινες σε μια παλια καμπινα adsl για αυτο παει στα 50! .
    τωρα οι κατοικοι που μενουνε εκει που δεν εχει καλυψει με vdsl ο οτε κανανε αιτημα στην κοινοτητα και εστειλαν στον οτε για να βαλει οπτικες ινες στα χωραφια που εχει σπιτια και μενουνε κοσμος! απλα δεν υπαρχει μεχρι τον δορυφορο κοντα θα φτασει ακουστηκε και τελικα το εργο το ανελαβε η vodafone και εχει περασει καλωδια ξανα στο ιδιο δρομο.

    αρα ισως θα επρεπε να κανεις παραπονα στο δημο μπας και του στειλει καμια επιστρολη; .
    παντως ειναι αξιοπρεπεστατη η ταχυτητα τα 50ρα!
    τωρα αμα η φυση της δουλεια σου δεν σε εξυπηρετει ειναι αλλο θεμα.
    κανε παραπονα για τον εξοπλισμο της δικη σου καμπινας που εχει τον παλιο σε συγκριση με το εξοπλισμο το νεο στην κακη θαλλασσα. τι να πω .
    100ρα έχω που δούλευε μια χαρά τώρα έχει πέσει στα 82! 20 μέτρα είμαι από τη καμπίνα την 230! Έχω ανεβάσει ποστ που τα εξηγώ όλα τι έχει παιχτεί! Γενικά μας θεωρούν πελάτες δεύτερης κατηγορίας! Πρέπει να στείλει μια επιστολή ο Δήμος στο ΟΤΕ γιατί με σχέση με τις άλλες πόλεις μας έχει αδίκησει! Ούτε τις βλάβες δεν θέλουν να φτιάξουν!

  13. #28
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πάντος στον Καλαμάτα ο ΠΌΤΕ έβαλε 200αρες και στίς καμπίνες του, να κάνουν παρέα στα ψάρια

  14. #29
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλα δεν υπαρχει η εξυπηρετηση πελατων του οτε! η γιαγια μου στον κουβαρα εμεινε χωρις τηλεφωνο 1,5 μηνα και τιποτα . μιλαμε δεν τους νοιαζει....
    παλια κανανε αποχρεωση στον λογαριασμο για τις ημερες που δεν δουλευε το τηλεφωνο τωρα τιποτα. ετσι μου ειπε η ιδια οτι τα ιδια πληρωσε. ( χωρια οτι θελω να την αλλαξω παροχο αλλα με τη υγρασια που εχει το σπιτι , φοβαμαι να τις βαλω adsl και να ειναι το τηλεφωνο voip και να μην δουλευει. οποτε εμεινε στο σκετο παγιο του οτε ! χωρις χρονο ομιλιας ακομα. )
    και ο κουβαρας και η κερατεα και το Δασκαλειο και οτι ανηκει στην κερατεα εξυπηρετουνται απο το μαρκοπουλο , απο τον οτε μαρκοπουλου , που παλια δουλευε σαν καταστημα τωρα δουλευει ως εξυπηρετηση βλαβων. θα σου δωσω το τηλεφωνο να δινεις εκει βλαβη κατευθειαν.

    οσο για την 100ρα που πληρωνεις , που παραπανω καταλαβαμε οτι ειχες 50ρα! και οχι 100! θα ελεγα οτι με αποσταση 20 μετρα απο την καμπινα δεν δικαιολογειται τοσο χασιμο ταχυτητας .
    εχεις δηλωσει βλαβη στο 13788 ειναι το κεντρο βλαβων οτε που το καλεις δωρεαν απο οποιασδηποτε τηλεφωνο ειτε κινητο ειτε σταθερο εντος ελλαδος .
    και κανε τους παραπονα .
    οτι αλλο επιανεις και αλλο πιανεις τωρα
    ζητησε επανεκκινηση στην γραμμη σου , συνηθως καθαριζει τον θορυβο και επανερχεται η ταχυτητα στον αρχικο της συνχρονισμο που ακομα και με απλη επανεκκινηση του ρουτερ δεν γινεται .
    παλια με την 100ρα ποσο επιανες; 97 ; ή λιγοτερο; .

  15. #30
    Εγγραφή
    22-06-2018
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    451
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritzbox 5530AX
    Εγώ γράψει άρνηση ΟΤΕ για αντικατάσταση καλωδίου! Για να καταλάβεις η καμπίνα είναι αριστερά του δρόμου και δεξια σχεδόν 5 μέτρα πιο μακριά είναι η ξύλινη κολώνα του ΟΤΕ που ανεβαίνει το καλώδιο στο μποξακι! Το υπόγειο καλώδιο είναι περίπου 20 μέτρα! Το δηλώσαμε βλάβη γιατί μας έπεσε η ταχύτητα 20 και 30mbps κάτω! Πέρασαν 2 μήνες για να έρθουν οι τεχνικοί καλώδιου και να αλλαξουν 5 μέτρα καλώδιο και έκλεισαν τη Βάλβη ότι το έφτιαξαν και καλά και τίποτα χειροτέρεψε! Μετά από πολλα και πολύ ψάξιμο με έναν φίλο τεχνικό πεδίου μου εξήγησε ότι φτάιει το καλώδιο γιατί έχει 7 μούφες και ρίχνει την ταχύτητα! Από τότε έκανα παράπονα καταγγελίες τίποτα με εγαψαν στα @@@@

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας