Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17

Θέμα: Samsung ή Apple?

  1. #1
    Εγγραφή
    12-04-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    847
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 41(dB)
    Καλησπέρα σε όλους.Γνωρίζω ότι το συγκεκριμένο θέμα εχει πολυσυζητηθεί.Ομως θέλω να πω την γνώμη μου και να πάρω και απόψεις απο αυτους που εχουν iphone.

    Στις περισσότερες αναζητήσεις που εχω βρεί στο ιντερνετ,για το ποιο τηλ να αγοράσω,ή ποιο συνηθισμένη απάντηση είναι ότι εξαρτάται απο τι θέλει ο καθένας και απο τί λεφτά μπορεί να δώσει.Η οτι αν είσαι πλούσιος πάρε iphone.αν θες κατι ποιο οικονομικό πάρε samsung.
    Αυτή η απάντηση ομως είναι τελείως γενική,και δεν εξηγεί ποιο τηλεφωνο είναι καλό.
    Μια απάντηση που ηταν υπερ του iphone και ηταν κατανοητή για μενα είναι το οτι το firmware δενει απολυτα με το Hardware,και όλα ανοιγουν σφαιρα με ελάχιστη ραμ.Επισης μου αρεσε και η απάντηση ότι οταν βγαινει καποιο καινουργιο firmware το παιρνουν την ιδια μέρα όλοι.Ολα καλά ως εδω
    Εγω είχα χρόνια samsung και τωρα τελευταια huawei.Θελω λοιπόν να ρωτήσω αν αξιζει να αγοράσω το αντιστοιχο τεχνολογικα ιPhone με το s10 plus,και αν υπάρχει κάποιο να το συγκρίνει.Η απάντηση εξαρτάται απο το πορτοφόλι μου για μενα ειναι μια δικαιολογια απο τους ιφονακιδες που δεν ξερουν να δικαιολογησουν για ποιο λόγο αγόρασαν την συσκευη τους.Αν καποιος μου πει παρε το ιPhone xr των 128 γιγα,και μου πει για ποιο λογο ειναι καλύτερο,το παιρνω με δόσεις απο πλαίσιο η απο κωτσόβολο.ειλικρινα δεν θέλω να παρεξηγηθεί κάποιος.Οντως θέλω να πιάσω ενα iphone στα χερια μου,να κάνω μία αλλαγή.Απλα δεν καταλαβαινω.Πχτο Iphone xr Γραφει οτι εχει ανάλυση οθόνης 1792 x 828 pixels και το samsung 3040 x 1440 pixels.Ποια οθονη ειναι καλυτερη?Ειναι ίδιες απλά εχει αλλη τεχνολογια η καθεμια και ειναι και οι δυο φανταστικές;Η κερδιζει το iphone μιας και ειναι ακριβότερο?

  2. #2
    Εγγραφή
    28-09-2012
    Μηνύματα
    860
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Interleaved
    Με βάση την παρακάτω σύγκριση εγώ θα επέλεγα ξεκάθαρα το samsung:
    https://www.gadgetsnow.com/compare-m...alaxy-S10-Plus

    + του ότι android = μεγαλύτερος έλεγχος της συσκευής σου, αλλά αυτό είναι θέμα προσωπικής επιλογής / skill level του χρήστη.
    None of our beliefs are quite true; all have at least a penumbra of vagueness and error.
    Bertrand Russell

  3. #3
    Εγγραφή
    12-04-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    847
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 41(dB)
    Τον θέμα των χαραχτηριστικων στα samsung εννοειται υπερτερεί.Αλλα καποιος θα μας απαντησει οτι τα 1100 μπαταρια λιγοτερο στο Iphone δεν επηρεζουν το πόσο κρατάει η μπαταρια συγκριτικά με το samsung.Ισχύει κάτι τετοιο?

  4. #4
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Έχουν φτάσει σε τέτοιο επίπεδο ευχρηστίας που είναι σχεδόν ίδια. Θέμα είναι εσύ τι ζητάς από ένα κινητό και τι γίνεται με τα δεδομένα σου.

    Σαν συσκευές είναι 100% ίδιες σε χαρακτηριστικά. Κορυφαία σε όλα. Ταχύτητα, φωτογραφίες, ποιότητα κατασκευής.

    Από κει και πέρα εσύ τι ψάχνεις. Πχ έχεις εφαρμογές αγορασμένες από το Play Store; Αυτές δε μεταφέρονται. Ή αν παίζεις παιχνίδια αντίστοιχα δε μεταφέρεται η πρόοδος τους ανάμεσα στις 2 πλατφόρμες. Επίσης αν μεταφέρεις συχνά πυκνά δεδομένα στο κινητό σου τότε το iPhone δε θα σε βολέψει εκτός και αν παίζεις με VDSL και iCloud. Άν όμως είσαι καθαρά "ψηφιακός" τότε πάλι ισοπαλία. Επίσης το iPhone θα παίρνει για μερικά χρόνια αναβαθμίσεις ενώ τα Androids συνήθως αραιώνουν τις αναβαθμίσεις μετά τα νέα μοντέλα. Αν και αυτό αλλάζει. Επίσης αν σε ενδιαφέρει και στο μέλλον κάποιο tablet τότε με ένα iPad θα έχεις σχεδόν 100% κλώνο.

  5. #5
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.618
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν φτάσει σε τέτοιο επίπεδο ευχρηστίας που είναι σχεδόν ίδια. Θέμα είναι εσύ τι ζητάς από ένα κινητό και τι γίνεται με τα δεδομένα σου.

    Σαν συσκευές είναι 100% ίδιες σε χαρακτηριστικά. Κορυφαία σε όλα. Ταχύτητα, φωτογραφίες, ποιότητα κατασκευής.

    Από κει και πέρα εσύ τι ψάχνεις. Πχ έχεις εφαρμογές αγορασμένες από το Play Store; Αυτές δε μεταφέρονται. Ή αν παίζεις παιχνίδια αντίστοιχα δε μεταφέρεται η πρόοδος τους ανάμεσα στις 2 πλατφόρμες. Επίσης αν μεταφέρεις συχνά πυκνά δεδομένα στο κινητό σου τότε το iPhone δε θα σε βολέψει εκτός και αν παίζεις με VDSL και iCloud. Άν όμως είσαι καθαρά "ψηφιακός" τότε πάλι ισοπαλία. Επίσης το iPhone θα παίρνει για μερικά χρόνια αναβαθμίσεις ενώ τα Androids συνήθως αραιώνουν τις αναβαθμίσεις μετά τα νέα μοντέλα. Αν και αυτό αλλάζει. Επίσης αν σε ενδιαφέρει και στο μέλλον κάποιο tablet τότε με ένα iPad θα έχεις σχεδόν 100% κλώνο.
    Εξαιρετική απάντηση. Να προσθέσω ότι αν έχεις οποιαδήποτε άλλη συσκευή Apple, όχι μόνο iPad, το δέσιμο με το τηλέφωνο θα είναι απλούστατο. Προσωπικά αν είχα τα χρήματα θα πήγαινα ασυζητητί σε iPhone λόγω μακροχρόνιας υποστήριξης. Θα πήγαινα σε Android μόνο αν πραγματικά δεν με έφταναν τα λεφτά μου για iPhone, το οποίο αυτόματα σημαίνει ότι flagship Android δεν θα αγόραζα γιατί κοστίζει (σχεδόν) το ίδιο με το iPhone.

    Τα παραπάνω με βάση βαθιά έρευνα αγοράς που έκανα πριν μερικά χρόνια, όταν είχα το ίδιο δίλημμα με σένα. Παρακολουθώ στενά τις εξελίξεις από τότε, και δεν έχω μετανιώσει ούτε στιγμή για την απόφασή μου. Το να έχω την καλύτερη κάμερα της αγοράς, την καλύτερη οθόνη, την καλύτερη μπαταρία, κλπ, τα ακούω βερεσέ. Μισό χρόνο μετά θα είμαι ήδη στη δεύτερη θέση, και 2 χρόνια μετά θα με περνάνε όλοι, οπότε γιατί;

  6. #6
    Εγγραφή
    02-03-2008
    Περιοχή
    Νεος Κοσμος
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    Παρε iphone αν βαρεθηκες το android.Ετσι για την αλλαγη και για το ενδιαφερον.
    Ετσι κι αλλιως σαν συσκευες ειναι κορυφαιες κι οι 2 που θες.Ειτε σε καμερα,σε ταχυτητα,σε οθονη κι υποστηριξη.
    Οι αναβαθμισεις στο android σταματανε στα 2 χρονια περιπου αλλα οι περισσοτεροι απο μας δεν τα κραταμε τοσο ετσι κι αλλιως.
    Σε 1 χρονο απο τωρα ενα iphone ισως εχει και καλυτερη μεταπωληση αν θες να το λαβεις κι αυτο υποψη.

  7. #7
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Αν δεν έχεις ξαναδοκιμάσει iPhone, θα ήθελα να σου το προτείνω αλλά αφού μας λες πως η απάντηση είναι με το πορτοφόλι τότε πάρε samsung γιατί θα βρεις πιο εύκολα φθηνό samsung από φθηνό iphone. Γενικά ό,τι είπε το supermodel η @tiffany

    Αλλά αν δεν κοίταζες πορτοφόλι και δεν είχες ξαναδοκιμάσει ios, ξεκάθαρα θα έπρεπε να πάρεις ένα, εμφανισιακά είναι πολύ πιο ωραία κατα τη γνώμη μου. Εκτός αν είσαι developer, γιατί ο developer κάνει ο,τι θέλει το κινητό του, δεν τον κάνει ό,τι θέλει αυτό (π.χ τα iPhone)

  8. #8
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.433
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Έχοντας υπάρξει κάτοχος iphone για 5 χρόνια (iphone4) και έκτοτε αποκλειστικός χρήστης android (mid-range συσκευές), θα σου πω πολύ περιληπτικά τα δικά μου συμπεράσματα.

    Τo iphone είναι όντως δεμένο όσον αφορά hardware-software, κι αυτό είναι λογικό αφού η apple δημιουργεί υλοποιήσεις hardware αποκλειστικά και μόνο για ένα software, το δικό της.

    Με το iphone θα έχεις software υποστήριξη για αρκετά χρόνια, έχοντας όμως υπόψη πως κάθε μελλοντική έκδοση ios που θα λαμβάνεις, θα είναι πετσοκομμένη έναντι των εκδόσεων για τις τρέχουσες συσκευές, ενδεχομένως η apple να σκαρφιστεί νέους τρόπους για να σαμποτάρει τη συσκευή σου και να σε αναγκάσει σε αναβάθμιση (συσκευής), όπως με τον κόφτη επιδόσεων. Μην προβληματίζεσαι όμως, θα το κάνει για το καλό σου, θα βγάλει και ανακοίνωση μετά τον ντόρο.

    Επίσης, αν είσαι χαρακτήρας συγκαταβατικός και κάνεις υποχωρήσεις, δεν θα σε προβληματίσουν ιδιαίτερα οι αμέτρητοι περιορισμοί που "παντρεύεσαι" με το ios. Αν είσαι άνθρωπος που του αρέσει η ανεξαρτησία, πάνε για andoid καλύτερα.

    Αγοράζοντας iphone, είσαι σίγουρος ότι όλα θα λειτουργούν όπως θα περίμενες.

    Στο android, θα πρέπει να το ψάξεις πρώτα και να διαβάσεις αρκετά για να το φέρεις στα μέτρα σου, απολαμβάνοντας τις ελευθερίες που σου αξίζουν σαν καταναλωτής.

    Κλείνοντας, απλά θα σου πρότεινα να σκεφτείς τι πράγματα ζητάς από μια συσκευή και μετά να αποφασίσεις ποιο από τα 2 σου ταιριάζει, γιατί είναι καθαρά από ποια οπτική θα προσεγγίσεις τα 2 αυτά λειτουργικά.

    Όπως απάντησαν και οι προηγούμενοι, πλέον ότι και να διαλέξεις, θα είναι γρήγορο, αξιόπιστο (κι αν μιλάμε για ναυαρχίδες, εξίσου ακριβό). Το ζουμί είναι να καλύπτει τις δικές σου ανάγκες.

    Οι δικές μου ανάγκες πχ είναι να έχω πλήρη ελευθερία στη συσκευή μου, επομένως είμαι αποκλειστικά στην μεριά του android. Είναι η κόκκινη γραμμή μου, ακόμα κι αν η apple βγάλει την πιο όμορφη και ιδανική συσκευή ever, δεν θα την προτιμήσω.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  9. #9
    Εγγραφή
    12-04-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    847
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 41(dB)
    Δεν ξέρω αν στο θεμα καμερα υπερτερει το Iphone ή ειναι ισοδύναμο με samsung,αφου το ενα εχει τριπλή κάμερα.Βασικά εκεινο που με φέρνει προς Iphone ειναι αυτο με την μεταπώληση.Κρατάει μεγλαλη αξία οταν το πουλας και δε το χαριζεις.Samsung s7edge το χα πουλησει 250ευρω.αρκετά λίγο.Αν το εβάζα παραπάνω ολοι θα με βρίζαν.Απλα σκεφτομαι αν κανω την αρχη με ενα iphone στο μελλον θα μπορώ να το πουλάω και με λιγα χρήματα να περνάω σε καινοτργιο.Τωρα αν δωσω το Mate 10 pro τι θα πιάσω απο λεφτά?ασ μην απαντήσω

  10. #10
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Έχοντας υπάρξει "εξ από ανέκαθεν" Androidάκιας και έχοντας σκάσει σεβαστά ποσά σε ναυαρχίδες Android, σκέφτομαι και εγώ την μετάβαση.
    Βασικός λόγος οι αναβαθμίσεις. Το θεωρώ ΤΡΑΓΙΚΟ και ΑΣΕΒΕΙΑ προς τον καταναλωτή της Samsung, να ζητάει τα ΙΔΙΑ χρήματα με την Apple και:

    - να δίνει αναβαθμίσεις ΜΟΛΙΣ 2 χρόνια. Αυτό σημαίνει ότι το Samsung κινητό σου θα πάρει ΜΟΛΙΣ 2 κυριες αναβαθμίσεις ,λογισμικού την ίδια ώρα που το μηλόφωνο θα πάρει 5 !!!

    - την τιμή μεταπώλησης, αγοράζεις ένα Samsung 800€ και σε μόλις 2 χρόνια το χαρίζεις με 250€ ! Ίδιας γενιάς τηλέφωνο iPhone, θα πιάνει ακόμα 500!

    Αν δεν υπάρχει αυστηρό οικονομικό ταβάνι (π.χ 300€) για να πας σε mid rande Κινέζο (καταπληκτικα τηλέφωνα) και σκέφτεσαι να ανέβεις στο 1000άρικο, κατ΄εμέ πας σε iPhone.

    Έχω και την εξαιρετικά δυσάρεστη με ενα Samsung ταμπλετ για το οποίο έσκασα 300€ (προσφορά από 400€!) και πήρε ΜΟΛΙΣ μια αναβάθμιση λογισμικού, και ειδικά στα ταμπλετ ΠΟΤΕ ξανά Samsung.

  11. #11
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Nozomi γράφεις μεγάλες αλήθειες. Δυστυχώς έχει ξεφύγει πολύ η κατάσταση με τα Android. Δε λέω φυσικά και είναι καλό για εμάς τους καταναλωτές να έχουμε κυριολεκτικά άπειρες επιλογές ενάντια σε 2-3 του ανταγωνισμού. Αλλά δυστυχώς αν το δεις πιο σοβαρά σαν άνθρωπος της τεχνολογίας οι απέναντι είναι καλύτεροι σε πολλά.

    Οι απέναντι έχουν να ανταγωνιστούν μόνο το εαυτό τους και τις λίγες ναυαρχίδες. Οπότε έχουν "εύκολη" δουλειά. Οι δώθε όμως έχουν εκτός από τις ναυαρχίδες και μεσαία μοντέλα και μικρά. Και πρέπει όλα αυτά να είναι σε αρμονία μεταξύ τους. Οπότε αναγκαστικά από κάπου πρέπει να κόψουν για να πουλήσουν τα νέα μοντέλα. Πχ σήμερα έστησα ένα Samsung Α40. Δίπλα είχα ένα S8+. Σχεδόν καμία διαφορά. ΟΚ 2 χρόνια αλλά το ένα ήταν ναυαρχίδα και το άλλο mid. Αλλά η αίσθηση σχεδόν ίδια. Πρέπει κάπως να αναγκάσεις τον άλλο να αγοράσει. Και ένας τρόπος είναι και αυτός που σε εκνεύρισε.

  12. #12
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Συμφωνώ μαζί σου.

    Κοίτα, είναι ΠΟΛΥ ΘΕΤΙΚΟ ότι ο καταναλωτής έχει επιλογές*. Και παίρνοντας ένα Mi9t Pro για daily μόλις 350€ (από Κίνα και 300 το βρίσκει κάποιος), τούμπανο σε ΟΛΑ του, πέραν από κάποιες πολύ μικρές παραχωρήσεις, δεν βρίσκω τον λόγο να πάει κάποιος στο 1000άρικο, και ειδικά σε Samsung που μετά από 1 χρόνο θα έχει χάσει το 60-70% της αξίας του...
    Επιφυλάσσομαι μόνο για έναν φανατικό χρήστη του S pen που το θέλει για την δουλειά του και γενικά ένα Note μπορεί να δίνει κάποια εργαλεία παραγωγικότητας σε έναν επαγγελματία.

    Κατά τα άλλα, γιατί να πάρει κάποιος ένα κινητό με ΜΙΑ ή ΔΥΟ τρύπες στην οθόνη, το οποίο θα κρατήσει το max 2 χρόνια ; Ταχύτερο στην καθημερινή χρήση από ένα Mi9t Pro ΔΕΝ είναι, καλύτερη κάμερα (ειδικά με GCam στον Κινέζο) ΔΕΝ έχει,καλύτερη τιμή μεταπώλησης ΔΕΝ έχει, καλύτερη υποστήριξη ΔΕΝ έχει. Πραγματικά απορώ !

    Το πλέον τραγικό για μένα είναι ότι η Samsung ζητάει 2 χιλιάρικα για το Galaxy Fold επιμένοντας στο ίδιο μοτίβο, δλδ υποστήριξη 2 ετών...

    Έχω ένα Note 8 που πάει άερα, μπορούσε κάλλιστα να σηκώσει νεότερη έκδοση λειτουργικού, απλά η Samsung με θεωρεί ως πελάτη του Note 10 Plus, δλδ θα σκάσω περίπου τα ίδια χρήματα με ένα iPhone αγοράζοντας ξανά την ίδια, προβληματική υποστήριξη μόλις 2 ετών, ασθενέστερο chip εις αντάλλαγμα πιο παραμετροποιήσιμου και με μεγαλυτερων δυνατοτήτων λειτουργικού, επεκτάσιμης μνήμης και βεβαίως του S pen ;

    Προφανώς κάθε σύστημα έχεις τα υπέρ και τα κατά του και καθένας τα ζυγίζει.

    *θεωρώ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ότι σήμερα κάποιος με 200€ παίρνει κινητό υπερπλήρες που κάνει την δουλειά του και δεν του λείπει απολύτως τπτ.

  13. #13
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Εγώ να πω την αμαρτία μου γλυκοκοιτάζω τους απέναντι. Αλλά με φοβίζει το μέλλον. Τι εννοώ. Η Apple πριν 20 χρόνια που ξεκίνησε τη μετάβαση ήταν ότι ψάχναμε. Δηλαδή Unix από κάτω και ευχρηστία από πάνω. Αλλά όσο περνάν τα χρόνια το πάει στην ενοποίηση με τα φορητά. ΟΚ βγάζει κλασικά μηχανήματα αλλά δεν τα φροντίζει τόσο όσο παλιά. Τα αφήνει για καιρό χωρίς νέα μοντέλα και δεν μπορείς να τους κάνεις αναβάθμιση. Από την άλλη τα PC εξακολουθούν και είναι PC με τα όποια προβλήματά τους. Και δεν είμαι διατεθειμένος να δώσω όσα ζητάει και να αγοράσω ένα black box.

    Αν όμως ήμουν τότε θα αγόραζα ένα με κλειστά τα μάτια. Και φυσικά iphone για την πλήρη ενοποίηση που δυστυχώς λείπει από εμάς.

  14. #14
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Φίλε μου δες ΠΟΙΕΣ είναι οι ανάγκες σου :

    1. Έχεις συσκευές Apple; Θα βολευτείς καλύτερα με iphone.
    2. Κάνεις οικονομικές συναλλαγές μέσω τηλεφώνου σε καθημερινή βάση; Προσωπικά ΔΕ νιώθω ασφάλεια να τις κάνω μέσω android και με ΒΟΛΕΥΕΙ το "κλειστό" ios.
    3. Θέλεις την καλύτερη value for money συσκευή; Πας στο Xiaomi που αναφέρει πιο πάνω ο φίλος ή σε ένα OnePlus με ΚΛΕΙΣΤΑ μάτια.

    Ως πρώην κάτοχος αρκετών Samsung και όχι μόνο μπορώ να σου πω με βεβαιότητα ότι αν ένα iphone θεωρείται υπερτιμημένο , το αντίστοχο Samsung είναι 10 φορές πάνω από τα λεφτά που πραγματικά αξίζει..

    1. Η Samsung βάζει ΣΑΠΑΚΙΑ επεξεργαστές στα κινητά που πουλάει στην Ευρώπη ενώ Αμερική για τις ίδιες συσκευές βάζει τους top Snapdragons.
    2. H Samsung ΔΕΝ έχει διεθνή εγγύηση στα προϊόντα της όπως το Apple limited warranty που ισχύει για ένα χρόνο σε όλο τον κόσμο.
    3. Η Samsung κοροϊδεύει στα μούτρα τους πελάτες της. Αγοράζεις ένα Note από το Dubai και δε σου επιτρέπει να περάσεις μια Αγγλική ή μια Αμερικάνικη τράπεζα στο Samsung Pay λες και είσαι υποχρεωμένος να κάνεις τραπεζικές συναλλαγές ΜΟΝΟ στη χώρα αγοράς.

    Υπάρχουν πολλές και αξιόλογες προτάσεις στο android , μακριά από Samsung.
    Η Samsung είναι μια εταιρία που προσπαθεί να το παίξει Apple σε τιμές και marketing αγνοώντας ότι ΔΕΝ έχει την αποκλειστικότητα του λειτουργικού...
    Are you with Us?

  15. #15
    Εγγραφή
    08-12-2018
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Attiki
    Εγω εφυγα απο Huawei p30 pro και πηγα σε 11 και δεν το μετανιωσα. Με κουρασε λιγο να το μαθω γιατι ηταν η πρωτη φορα με ios , αλλα δεν νομιζω να αλλαξω ξανα!!
    Το βιντεο του που με ενδιαφερει εμενα ειναι απαιχτο!!!

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας