Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη - Μαρτίου
    Μηνύματα
    214
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    ΖΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avvocato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν αναφερει UNLIMITED, αλλα στην πραγματικοτητα ειναι 15GB το μηνα και μετα ταχυτητα μεχρι 1mbps εεεε τοτε το λες και παραπλανητικο.....
    Όχι ρε συ δεν σε κοροιδέυει. Είναι όντως απεριόριστο! Που σημαίνει ότι ποτέ δεν θα χρεωθείς για έξτρα ΜΒ και ποτέ δεν θα "μείνεις" από ΜΒ. Το ότι πέφτει στο 1mbps δεν το κάνει λιγότερο απεριόριστο! Δεν θα ξεχάσουμε και τα Ελληνικά που ξέρουμε... Απατεωνιά ήταν τα παλιά Unlimited που είχαν πολιτική ορθής χρήσης 1500' ξέρω γω. Αυτό είναι Unlimited τέλος!

    Μακάρι να βγάλουν όλοι με τέτοια Δεδομένα αλλά δεν το κάνουν γιατί βγάζουν από τα "έξτρα" που χρεώνουν όταν σου τελειώνουν τα ΜΒ και τα πακέτα που αγοράζεις 1GB 5€ π.χ.

  2. #17
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.650
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και σε χώρες του εξωτερικού υπάρχουν περιορισμοί στην ταχύτητα μετά την κατανάλωση συγκεκριμένου όγκου δεδομένων. Δεν είναι δικιά μας πρωτοτυπία, ούτε κάτι τελείως παράλογο.

    Επίσης στο adslgr/VDSL/ftth προτιμώ να είμαστε πιο ακριβοί και χωρίς σούπερ ντούπερ ταχύτητες, αλλά να έχω την ελευθερία να κατεβάσω ότι θέλω και να μπω σε όποια σελίδα θέλω, χωρίς περιορισμούς και χωρίς να φοβάμαι ότι θα φάω πρόστιμο ή οτιδήποτε άλλο. Τι να το κάνω να έχω συμμετρικό έως 1Gbps με 20 ευρώ τον μήνα πχ και μην μπορώ να κατεβάσω ένα torrent ή ότι άλλο μου καπνίσει;;;

  3. #18
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε χώρες του εξωτερικού υπάρχουν περιορισμοί στην ταχύτητα μετά την κατανάλωση συγκεκριμένου όγκου δεδομένων. Δεν είναι δικιά μας πρωτοτυπία, ούτε κάτι τελείως παράλογο.

    Επίσης στο adslgr/VDSL/ftth προτιμώ να είμαστε πιο ακριβοί και χωρίς σούπερ ντούπερ ταχύτητες, αλλά να έχω την ελευθερία να κατεβάσω ότι θέλω και να μπω σε όποια σελίδα θέλω, χωρίς περιορισμούς και χωρίς να φοβάμαι ότι θα φάω πρόστιμο ή οτιδήποτε άλλο. Τι να το κάνω να έχω συμμετρικό έως 1Gbps με 20 ευρώ τον μήνα πχ και μην μπορώ να κατεβάσω ένα torrent ή ότι άλλο μου καπνίσει;;;
    Το παράλογο εδώ είναι οι τιμές που έχουν, μπορεί να δίνουν κρυφές προσφορές μέσω τηλεφωνικών κέντρων αλλά οι "επίσημες" τιμές που είναι αναρτημένες στις ιστοσελίδες τους είναι οι πιο ακριβές σε όλη την Ευρώπη.
    Δεν σου απαγορεύει κανείς να κατεβάσεις torrent ή ότι άλλο σου καπνίσει ούτε κοιτάει ο πάροχος σου τι κατεβάζεις. Αν είναι κάτι παράνομο θα σε βρουν τα μποτακια που έχουν οι εταιρίες ταινιών κλπ και θα στείλουν προειδοποίηση στον πάροχο σου ή κάποιο πρόστιμο όπως στην Γερμανία.

  4. #19
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    982
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Thomson
    SNR / Attn
    (dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μεγάλη προσφορά,βενζινάδικο δίνει απεριόριστη βενζίνη με 10€ τον μήνα. Το πρώτο λίτρο με όλη την ταχύτητα της αντλίας και τα υπόλοιπα με μια σταγόνα την ώρα. Απεριόριστη βενζίνη τώρα!
    *Και είμαι και πιο τίμιος γιατί ανάφέρω την ροή του καυσίμου με ίδιου μεγέθους γράμματα με την υπόλοιπη ˊˊδιαφημισηˊˊ, οχι με μικρά γράμματα.

  5. #20
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Να κάνω μια ερώτηση ; Γιατί πρέπει να πάρω πακέτο (wind one ) για να έχω καλή εξυπηρέτηση ; Απευθείας με εκπρόσωπο ;
    London for ever

  6. #21
    Εγγραφή
    20-10-2007
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    netgear
    SNR / Attn
    6,3(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prometheas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κολλητός μου ήδη πελάτης της Wind εδώ και δύο χρόνια (ADSL+καρτοσύνδεση) δέχτηκε τηλεφωνική προσφορά για το παρακάτω πακέτο

    https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idiot...one-50mbps-5gb

    Του το αφήνουν τελική τιμή 43 Ευρώ το μήνα και δώρο ένα Samsung Galaxy A50. Mάλλον όχι άσχημα για τα δεδομένα της Ελληνικής αγοράς εδώ και τώρα..
    Για υφιστάμενο πελάτη μου φαινεται υπερβολικα καλη προσφορά!Συνηθως τετοιες προσφορές τις κανουν για να τραβηξουν συνδρομητες αλλων εταιρειών!

  7. #22
    Εγγραφή
    28-12-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι, Αττική
    Μηνύματα
    562
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ 268Q
    SNR / Attn
    9(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και εμένα. Αύριο υπογράφει και θα παραλάβει το κινητό από κατάστημα.
    Κατά καιρούς ακούω ενδιαφέρουσες συνδυαστικές προσφορές από την Wind αλλά χωρίς λογική..

    Παντως πριν μερικές μέρες έλαβα και εγώ καλή προσφορά από Cosmote για μετατροπή του καρτοκινητού μου σε συμβόλαιο (οχι στα επιπεδα που συζητάμε εδώ) αλλά δεν ενέδωσα..

  8. #23
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    cosmote
    Router
    H 300 S
    Αν το ψαχνετε και απο εξωτερικους συνεργατες βρισκεις και καλες προσφορες. Εγω πριν 10 μερες εκανα αιτηση για wind vdsl 50 στα 26 ευρω με απεριοριστα αστικα υπεραστικα, 1500 προς wind/q και 300 προς τα αλλα κινητα. Δωρεαν εγκατασταση και ρουτερ

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας