Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας
    όταν έστησα το νέο μου Η/Υ είχα πάρει αυτά εδώ Noctua NF-A12x25 PWM Premium Quiet 120mm Fan, Brown (μετά από προτροπή φίλου μου) για ανεμιστήρες στο κουτί Cougar Panzer (έχει 8 υποδοχές για Case Fan) τότε είχα πάρει 3 τεμάχια από αυτά + 1 που είχε το κουτί έτσι έχω 2 έξοδο και 2 είσοδο

    Στις 10/08/2019 έκανα παραγγελία από το ..
    (Online) 3 τεμάχια από το Noctua NF-A12x25 PWM Premium Quiet 120mm Fan, Brown στο skroutz.gr έλεγε διαθεσιμότητα 10-15 ημέρες
    λέω δεν πειράζει μπαίνω στην ιστοσελίδα του ... τα κάνω παραγγελία και πληρώνω με κάρτα
    καμία ενημέρωση...

    τελευταίες μέρες του Αυγούστου περνάω από το κατάστημα τους και ρωτάω τι γίνεται με την παραγγελία μου
    μην ανησυχείτε θα σας ενημερώσουμε...

    σήμερα στις 06/09/2019 τους καλώ στο τηλέφωνο λέω τον αριθμό παραγγελίας μου λένε θα ρωτήσουμε τον υπεύθυνο και θα σας καλέσουμε εμείς
    πράγματι μετά από λίγο με καλούν με ρωτάνε αν θέλω κάτι άλλο στην αξία ή άλλο μοντέλο λέω όχι

    τότε μου λένε ότι ο προμηθευτής μας δεν θα μας παραδώσει το προιον που έχετε παραγγείλει Noctua NF-A12x25 PWM Premium Quiet 120mm Fan, Brown και θα ακυρώσουμε την παραγγελία και θα σας επιστρέψουμε τα χρήματα σας
    ρωτάω και εγώ ο "αφελής/ηλίθιος/βλάκας" πείτε με όπως θέλετε ... θα γίνει άμεσα ώστε να προχωρήσω εκ νέου σε παραγγελία του Noctua NF-A12x25 PWM Premium Quiet 120mm Fan, Brown από αλλού ώστε αφού το παραγγείλω / πληρώσω να το έχω (γιατί είδα στο skroutz.gr και υπάρχει άμεσα διαθέσιμο στην ... με διαβεβαίωσε ναι θα τα έχετε)

    εγώ έστειλα και μήνυμα στο λογιστήριο τους (...) γιατί πολύ φοβάμαι θα τα έχω από δευτέρα - τρίτη τα χρήματα μου και τότε ίσως να είναι αργά και να μην υπάρχει διαθεσιμότητα...

    πείτε μου θα φταίω να ρίξω αρνητική ψήφο στο skroutz.gr ναι ή όχι

    τι θα κάνατε εσείς στην θέση μου...

    καθώς θέλω οπωσδήποτε τα συγκεκριμένα Noctua NF-A12x25 PWM Premium Quiet 120mm Fan, Brown τουλάχιστον 3 αν όχι και τα 5 υπόλοιπα που μου απομένουν (8 στο σύνολο)

    Ευχαριστώ

    Συγνώμη για το μεγάλο (σεντόνι μήνυμα)

    Περιμένω τα δικά σας σχόλια/γνώμες
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 06-09-19 στις 17:13. Αιτία: Αφαίρεση επωνυμίας

  2. #2
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Το πρόβλημα είναι ότι έπεσε μέσα στις αδειες του καλοκαιριού. Βέβαια, εφόσον μένεις ανοιχτός σαν επιχείρηση, είσαι υποχρεωμένος να λειτουργείς σωστά. Αν δε μπορείς κλείσε και πήγαινε για μπάνια. Οπότε συνολικά βλέπω ευθύνη στο κατάστημα που δεν ενημέρωσε. Μέσα στη βδομάδα (το πολύ) πρέπει ο πελάτης να ξερει ακριβώς τι γίνεται.

    Αν είσαι πελάτης που βάζεις και τις θετικές, να βάλεις και την αρνητική. Αν δε βάζεις τις θετικές, μη κάνεις τίποτα.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  3. #3
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα είναι ότι έπεσε μέσα στις αδειες του καλοκαιριού. Βέβαια, εφόσον μένεις ανοιχτός σαν επιχείρηση, είσαι υποχρεωμένος να λειτουργείς σωστά. Αν δε μπορείς κλείσε και πήγαινε για μπάνια. Οπότε συνολικά βλέπω ευθύνη στο κατάστημα που δεν ενημέρωσε. Μέσα στη βδομάδα (το πολύ) πρέπει ο πελάτης να ξερει ακριβώς τι γίνεται.

    Αν είσαι πελάτης που βάζεις και τις θετικές, να βάλεις και την αρνητική. Αν δε βάζεις τις θετικές, μη κάνεις τίποτα.
    Βάζω και τις θετικές αξιολογήσεις και επαινώ τους σωστούς επαγγελματίες

    Αλλά βάζω και τις αρνητικές αξιολογήσεις και κρίνω τους μη σωστούς επαγγελματίες

    Προσωπικά θεωρώ απαράδεκτη την συμπεριφορά του (Α) καταστήματος που πήρε μια παραγγελία στις 10/08/2019 και έπρεπε ο πελάτης να επικοινωνήσει μαζί του στις 06/09/2019 για να μάθει ότι ο προμηθευτής του (Α) καταστήματος δεν μπορεί να φέρει την παραγγελία και θα πρέπει να ακυρωθεί και να επιστραφούν τα χρήματα στον πελάτη (πράγμα που το (Α) κατάστημα θα πρέπει να το κάνει άμεσα ώστε ο πελάτης να μπορέσει να παραγγείλει το προιόν που θέλει από (Β) κατάστημα που μπορεί να πάρει την παραγγελία/πληρωμή και να φέρει το προιόν στον πελάτη.

    "σημείωση τα χρήματα το (Α) κατάστημα δεν τα έχει βάλει άμεσα άρα μεσολαβεί Σ/Κ και θα μπουν από Δευτέρα/Τρίτη

    ενώ ο πελάτης (εγώ) πλήρωσα άμεσα στην τράπεζα τα χρήματα και τα παρέλαβε ο (Α) την ίδια μέρα και ας μην είχε το προιόν άμεση παραλαβή αλλά διαθεσιμότητα σε 10-15 ημέρες

    δεν θα έχω άδικο για το (-) μείον στην αξιολόγηση του (Α) καταστήματος στο skroutz.gr

  4. #4
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Οχι, εχεις δικιο.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  5. #5
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι, εχεις δικιο.
    Καταρχήν σε ευχαριστώ που μου δίνεις δίκιο

    Το πρόβλημα μου όμως παραμένει

    Έρχεται Σ/Κ

    Χρήματα δεν έχω καθώς δεν μπήκε ακόμα η μισθοδοσία

    Το κατάστημα (Α) δεν έβαλε τα χρήματα (άμεσα) όπως υποσχέθηκε η κυρία από το λογιστήριο άρα αυτά θα μπουν στον τραπεζικό λογαριασμό από Δευτέρα/Τρίτη

    Αν υπάρχει διαθεσιμότητα του προιόντος στο κατάστημα (Β) όπως λέει το skroutz.gr θα το μάθουμε από Δευτέρα/Τρίτη γιατί χωρίς χρήματα δεν μπορώ να κάνω τίποτα

    Αν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα του προιόντος στο κατάστημα (Β) και γενικά στο skroutz.gr τότε ... ή θα ψάξω μέσω της Noctua που θα το βρω ή θα κάτσω να βλέπω το Case Cougar Panzer με λειψά τα Case Fan και να βρίζω τον εαυτό μου που δεν τα αγόρασα και τα (8) οκτώ case fan όταν τα βρήκα την πρώτη φορά...

    - - - Updated - - -

    παρακάτω ακολουθεί η απάντηση τους
    στο μήνυμα μου προς το τμήμα του λογιστηρίου τους

    Καλησπέρα
    Η ενημέρωση στην Eurobank για την επιστροφή των χρημάτων στην κάρτα σας έγινε σήμερα 06/09/2019.
    Ανάλογα με την τράπεζα που έχει εκδώσει την κάρτα σας η διαδικασία διαρκεί περίπου 15 μέρες.

    δηλαδή θα μου επιστρέψουν τα δικά μου λεφτά (100 ευρώ+) που κρατούσαν από τις 10/08/2019 στο ταμείο τους για μια παραγγελία που δεν έγινε ποτέ / που δεν παρέλαβα ποτέ / που ακυρώθηκε λόγω αδυναμίας του προμηθευτή του συγκεκριμένου (Α) Καταστήματος σε (15) δεκαπέντε ημέρες

    ενώ εγώ όταν έκανα την παραγγελία τα χρήματα από την κάρτα μου τα πήραν "άμεσα". (για να είμαι εντάξει και ειλικρινής μαζί σας και μαζί τους ορίστε η κίνηση από την τράπεζα)
    Ημ/νία συναλλαγής 10/8/2019 - Ημ/νία επεξεργασίας 13/8/2019 Αριθμός αναφοράς 58140907 επωνυμία (Α) Κατάστημα ποσό 105,44 ευρώ

    δυστυχώς έφαγαν αρνητική αξιολόγηση στο skroutz.gr όπου υπάρχει όλο το ιστορικό και η αιτιολόγηση

    η οποία δεν θα αφαιρεθεί όσο πίεση και να δεχτώ

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας