Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Γεια σας,
    έχω έναν αριθμό πρώην Cyta, γενικά με είχε ταλαιπωρήσει λίγο η περίπτωση του.
    Τον είχα συνδέσει με το σταθερό της Cyta και είχα το πρόγραμμα 1000 λεπτά με 13 ευρώ, έμπαινα στο mycyta πλήρωνα τον ενιαίο λογαριασμό όλα καλά. Κάποια στιγμή την άνοιξη σταμάτησε να μου έρχεται ο λογαριασμός του κινητού στην mycyta με αποτέλεσμα να το αφήσω κάτι μήνες απλήρωτο και να μου κάνουν φραγή, πλήρωσα και τώρα το ίδιο (ερχόταν μήνυμα σε άλλο κινητό vodafone που είχα αλλά εγώ το αγνοούσα αφού νόμιζα ότι ήταν γι' αυτό το κινητό).
    Αυτά τα εισαγωγικά, τον Αύγουστο έρχεται μήνυμα ότι έχω περιθώριο ως της 30/9 να κάνω νέα σύμβαση ή θα διακοπεί η σύνδεση. Πάω σε κατάστημα της vodafone και ζητάω να το κάνω καρτοκινητό αφού πλέον δεν χρειαζόμουν τόσα λεπτά και δεν είχα διάθεση να δίνω μεγάλο ποσό. Απ την vodafone ισχυρίζονται ότι το έχω ανανεώσει από τον Φεβρουάριο για 2 έτη ακόμα (στην Cyta), κάτι που δεν θυμάμαι αλλά δεδομένου ότι γίνονται τηλεφωνικά οι ανανεώσεις δεν το αποκλείω Οπότε δέχονται μόνο συμβόλαιο να μου κάνουν με τις ίδιες παροχές αλλά στα 21 και κάτι και όχι να μου το μετατρέψουν σε καρτοκινητό, έλεγαν και ότι αν πάω αλλού θα πληρώσω τέλος πρόωρης καταγγελίας κλπ. τους εξήγησα για το δικαίωμα καταγγελίας αζημίως αν αλλάξουν μονομερώς οι όροι. Τίποτα, δεν θα καταφέρω τίποτα, τα έχουν σκεφτεί όλα εκεί στην vodafone, και τι ωραία προσφορά που μου κάνουν. Σκέφτομαι να τους πάω την ανακοίνωση https://www.vodafone.gr/vodafone-ell...-cyta-ellados/
    γιατί είτε αγνοούν βασικά την δουλειά τους ή το αποκρύπτουν σκοπίμως αλλά θέλω να ξέρω.
    Έχουν δικαίωμα να αρνηθούν να μου μετατρέψουν το νούμερο σε καρτοκινητό; Σ' αυτήν την περίπτωση θα κάνω φορητότητα αλλά προτιμώ να το κρατήσω στην vodafone.

  2. #2
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Κάνε φορητότητα αλλού και αν θες τόσο γύρνα στην Vodafone. Δεν πληρώνεις πρόστιμο.

  3. #3
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Δεν βρίσκω λόγο γιατί να ταλαιπωρούμαι έτσι, αν φύγω έφυγα. Ο μόνος λόγος που το προτιμώ είναι ότι στα 8,5 ευρώ είναι το μοναδικό καρτοκινητό που δίνει 400 λεπτά προς όλους.

  4. #4
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Κατέβασε την εφαρμογή του whatsup και δες αν τα άτομα που μιλάς έχουν whatsup. Μπορεί να σε συμφέρει και εκείνο.

  5. #5
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Δεν το χρησιμοποιώ εγώ τον συγκεκριμένο αριθμό αλλά η γυναίκα μου. Δεν νομίζω να έχουν what's up πάντως, CU κλπ, γι' αυτό κοιτάζω το χρόνο προς όλους.

  6. #6
    Εγγραφή
    27-07-2016
    Περιοχή
    KALLITHEA
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Wind
    14/8/19 έκανα φορητότητα το συμβόλαιο κινητής cyta που έληγε 30/9/2019 σε cu vodafone, στην σελίδα τους αναφέρει ρητά ότι δεν υπάρχει χρέωση εντός 2 μηνών από 31/7/2019 της παρούσας ανακοίνωσης (είχα εκτυπωμένη και την ανακοίνωση ¨...αζημίως εντός 2 μηνών από 31/7/2019...¨). Σε ένα κατάστημα έκαναν τον ...κινέζο σε άλλο έγινε σε 5 λεπτά!

  7. #7
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από efstratia77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    14/8/19 έκανα φορητότητα το συμβόλαιο κινητής cyta που έληγε 30/9/2019 σε cu vodafone, στην σελίδα τους αναφέρει ρητά ότι δεν υπάρχει χρέωση εντός 2 μηνών από 31/7/2019 της παρούσας ανακοίνωσης (είχα εκτυπωμένη και την ανακοίνωση ¨...αζημίως εντός 2 μηνών από 31/7/2019...¨). Σε ένα κατάστημα έκαναν τον ...κινέζο σε άλλο έγινε σε 5 λεπτά!
    Ευχαριστώ, θα πάω κι εγώ σ άλλο.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας