Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 31
  1. #1
    Εγγραφή
    05-04-2010
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.495
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Γεια σας συμφουριτες.
    Χρειαζομαι αμεσα να μου προτεινετε ενα καταλληλο router vdsl για συνδεση σε οπτικη ινα στο δικτυο της vodafone vdsl 50mbps.
    Επειδη το router απο την vodafone μας ερχεται Δευτερα και χρειαζομαστε μεγαλη ταχυτητα internet το Σαββατοκυριακο , ειναι επιτακτικη η αναγκη ενος router απο την αγορα αμεσα διαθεσιμο. Απο οτι μου ειπαν οι τεχνικοι της vodafone με router της αγορας δεν θα εχουμε τηλεφωνο , αλλα μονο internet και αυτο δεν ειναι προβλημα.
    Αυριο το πρωι πρεπει να αγοραστει ενα router αγορας και καλο ειναι να ειναι χρησιμο και μετα για να συνδεθει με το router της vodafone για καλυτερη αποδοση ιντερνετ.
    Βρηκα αμεσα διαθεσιμα τα δυο παρακατω router , που εχουν και usb3.0 .Τι λετε για αυτα τα δυο ή εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο να γινει η δουλεια μας;

    https://stechi.gr/index.php?route=pr...nRhZ3MiOiIifV0

    https://www.mgmanager.gr/modem-route...dsl-ac68u.html

    Ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση.
    :scratch dualboot win 7pro 64b -win 10 pro 64b ,AMD Phenom II X6 1055T , M4A89GTD-PRO/USB3 (AM3) , 12,0GB Dual-Channel DDR3 @ 535MHz (8-8-8-20) , crossfire 2x ATI AMD Radeon HD 5850 Series (Sapphire/PCPartner) , 119GB SAMSUNG SSD 830 Series SATA Disk Device (SSD),
    111GB SanDisk SDSSDX120GG25 SATA Disk Device (SSD) , 931GB Western Digital WDC WD10 02FAEX-00Z3A0 SATA Disk Device (SATA) ,lg W2486

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Πιστεύω πως θα είσαι καλυμμένος με το fritz, δεν χρειάζεται να δώσεις κάτι παραπάνω

  3. #3
    Εγγραφή
    05-04-2010
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.495
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    πολλα ευχαριστω sdkir
    Να διευκρινισω οτι το router δεν ειναι για μενα , αλλα για την αδελφη μου , που νοικιασε με airbnb ενα σπιτι στην Δαφνη με αυτες τις παροχες
    και καθυστερησε το router και εχει προβλημα με τους ενοικιαστες . Με πηρε το απογευμα τηλ και σκεφτηκα αυτην την λυση.


    Οσον αφορα τον συγχρονισμο , πιστευω οτι θα το βαλει πανω ο ανιψιος μου και με την βοηθεια των εχνικων στο 13840 θα συγχρονισει .
    Διαφορετικα πρεπει να βρω και τεχνικο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gba : 06-09-19 στις 22:51.
    :scratch dualboot win 7pro 64b -win 10 pro 64b ,AMD Phenom II X6 1055T , M4A89GTD-PRO/USB3 (AM3) , 12,0GB Dual-Channel DDR3 @ 535MHz (8-8-8-20) , crossfire 2x ATI AMD Radeon HD 5850 Series (Sapphire/PCPartner) , 119GB SAMSUNG SSD 830 Series SATA Disk Device (SSD),
    111GB SanDisk SDSSDX120GG25 SATA Disk Device (SSD) , 931GB Western Digital WDC WD10 02FAEX-00Z3A0 SATA Disk Device (SATA) ,lg W2486

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυριο το πρωι πρεπει να αγοραστει ενα router αγορας και καλο ειναι να ειναι χρησιμο και μετα για να συνδεθει με το router της vodafone για καλυτερη αποδοση ιντερνετ.
    Αυτά που δίνει η VODA για VDSL δεν μπορείς να τα κάνεις Bridge, είναι κλειδωμένα, οπότε ότι πάρεις θα μπορείς να το συνδέσεις μόνο σαν AP πάνω στης VODA, τώρα μελλοντικά δεν ξέρουμε τι θα γίνει.

    Δεν παίρνεις κάποιο φτηνό TP-LINK να κάνεις την δουλειά σου και μετά βλέπεις;;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #5
    Εγγραφή
    05-04-2010
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.495
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά που δίνει η VODA για VDSL δεν μπορείς να τα κάνεις Bridge, είναι κλειδωμένα, οπότε ότι πάρεις θα μπορείς να το συνδέσεις μόνο σαν AP πάνω στης VODA, τώρα μελλοντικά δεν ξέρουμε τι θα γίνει.

    Δεν παίρνεις κάποιο φτηνό TP-LINK να κάνεις την δουλειά σου και μετά βλέπεις;;;
    εχεις να προτεινεις καποιο φθηνο , που θα κανει εγγυημενα την δουλεια του , γιατι αν δεν δουλεψει , ποιος ακουει τους Γαλλους
    :scratch dualboot win 7pro 64b -win 10 pro 64b ,AMD Phenom II X6 1055T , M4A89GTD-PRO/USB3 (AM3) , 12,0GB Dual-Channel DDR3 @ 535MHz (8-8-8-20) , crossfire 2x ATI AMD Radeon HD 5850 Series (Sapphire/PCPartner) , 119GB SAMSUNG SSD 830 Series SATA Disk Device (SSD),
    111GB SanDisk SDSSDX120GG25 SATA Disk Device (SSD) , 931GB Western Digital WDC WD10 02FAEX-00Z3A0 SATA Disk Device (SATA) ,lg W2486

  6. #6
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gba Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις να προτεινεις καποιο φθηνο , που θα κανει εγγυημενα την δουλεια του , γιατι αν δεν δουλεψει , ποιος ακουει τους Γαλλους
    Το "εγγυημένα" είναι μεγάλη κουβέντα, η κάθε γραμμή έχει το δικό της DNA οπότε θα ακούσεις από τον έναν ότι είναι για πέταμα και από τον άλλον ότι είναι διαμάντι.

    Για το TP-LINK TD-W9970 που είναι και το πιο φτηνό θα διαβάσεις ότι έχουν μείνει απόλυτα ευχαριστημένοι το 58% και εντελώς δυσαρεστημένοι το 15%, εσύ αποφασίζεις.

    https://www.amazon.co.uk/TP-Link-Wir.../dp/B013OXVA6M
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #7
    Εγγραφή
    05-04-2010
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.495
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το "εγγυημένα" είναι μεγάλη κουβέντα, η κάθε γραμμή έχει το δικό της DNA οπότε θα ακούσεις από τον έναν ότι είναι για πέταμα και από τον άλλον ότι είναι διαμάντι.

    Για το TP-LINK TD-W9970 που είναι και το πιο φτηνό θα διαβάσεις ότι έχουν μείνει απόλυτα ευχαριστημένοι το 58% και εντελώς δυσαρεστημένοι το 15%, εσύ αποφασίζεις.

    https://www.amazon.co.uk/TP-Link-Wir.../dp/B013OXVA6M
    Ευχαριστω sweet dreams , μαλλον θα αγοραστει το fritz και ελπιζω να δουλεψει.
    :scratch dualboot win 7pro 64b -win 10 pro 64b ,AMD Phenom II X6 1055T , M4A89GTD-PRO/USB3 (AM3) , 12,0GB Dual-Channel DDR3 @ 535MHz (8-8-8-20) , crossfire 2x ATI AMD Radeon HD 5850 Series (Sapphire/PCPartner) , 119GB SAMSUNG SSD 830 Series SATA Disk Device (SSD),
    111GB SanDisk SDSSDX120GG25 SATA Disk Device (SSD) , 931GB Western Digital WDC WD10 02FAEX-00Z3A0 SATA Disk Device (SATA) ,lg W2486

  8. #8
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω sweet dreams , μαλλον θα αγοραστει το fritz και ελπιζω να δουλεψει.
    To FRITZ είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει καλύτερα από το φτηνό TP-LINK, απλά αν δεν αλλάξει κάτι η VODAFONE στην πολιτική της και θα πρέπει να βάλεις πάνω στην γραμμή το δικό της, θα σου μείνει το FRITZ μόνο για AP.

    - - - Updated - - -

    Για τις αξιολογήσεις που λέγαμε, πάρε μια ιδέα τι λένε για το FRITZ, πέφτει κανονικό θάψιμο.
    https://www.amazon.co.uk/FRITZ-3490-...ews/B00ZU1YG22
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #9
    Εγγραφή
    05-04-2010
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.495
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Ευχαριστω για την ενημερωση , λογω του επειγοντος δεν εψαξα περισσοτερο και αγοραστηκε το fritz

    - - - Updated - - -

    Αγοραστηκε το fritz , αλλα η ανηψια που πηγε να το εγκαταστησει με την τηλεφωνικη βοηθεια των τεχνικων της vodafone δεν καταφερα να το συγχρονισει.
    Ενας τεχνικος της ειπε οτι εχει προβλημα η γραμμη . Μετα ενας αλλος ειπε οτι πρεπει να γινουν ρυθμισεις στο router και η γραμμη ειναι ενταξει.
    Εγιναν καποιες προσπαθειες μεχρι 15.30 αλλα τελικα δεν συνδεεται.
    Αντε να βγαλεις ακρη .
    Ειχα παρει τηλ. το πρωι στο mgmanager , που προσφερει τετοιες υπηρεσιες , μηπως εχει καποιο τεχνικο για να παει να το συνδεσει , αλλα μου ειπαν απο Δευτερα-Τριτη.
    Αν γνωριζετε καποιον τεχνικο που επιθυμει επ'αμοιβη να παει να κανει την συνδεση , πληροφορηστε με. Ευχαριστω.
    :scratch dualboot win 7pro 64b -win 10 pro 64b ,AMD Phenom II X6 1055T , M4A89GTD-PRO/USB3 (AM3) , 12,0GB Dual-Channel DDR3 @ 535MHz (8-8-8-20) , crossfire 2x ATI AMD Radeon HD 5850 Series (Sapphire/PCPartner) , 119GB SAMSUNG SSD 830 Series SATA Disk Device (SSD),
    111GB SanDisk SDSSDX120GG25 SATA Disk Device (SSD) , 931GB Western Digital WDC WD10 02FAEX-00Z3A0 SATA Disk Device (SATA) ,lg W2486

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω για την ενημερωση , λογω του επειγοντος δεν εψαξα περισσοτερο και αγοραστηκε το fritz

    - - - Updated - - -

    Αγοραστηκε το fritz , αλλα η ανηψια που πηγε να το εγκαταστησει με την τηλεφωνικη βοηθεια των τεχνικων της vodafone δεν καταφερα να το συγχρονισει.
    Ενας τεχνικος της ειπε οτι εχει προβλημα η γραμμη . Μετα ενας αλλος ειπε οτι πρεπει να γινουν ρυθμισεις στο router και η γραμμη ειναι ενταξει.
    Εγιναν καποιες προσπαθειες μεχρι 15.30 αλλα τελικα δεν συνδεεται.
    Αντε να βγαλεις ακρη .
    Ειχα παρει τηλ. το πρωι στο mgmanager , που προσφερει τετοιες υπηρεσιες , μηπως εχει καποιο τεχνικο για να παει να το συνδεσει , αλλα μου ειπαν απο Δευτερα-Τριτη.
    Αν γνωριζετε καποιον τεχνικο που επιθυμει επ'αμοιβη να παει να κανει την συνδεση , πληροφορηστε με. Ευχαριστω.
    Δεν έχει ρυθμίσεις για τον συγχρονισμό, κανονικά θα έπρεπε να συγχρονίσει, αν δεν συγχρονίζει συνήθως σημαίνει πως η γραμμή δεν είναι έτοιμη

  11. #11
    Εγγραφή
    05-04-2010
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.495
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει ρυθμίσεις για τον συγχρονισμό, κανονικά θα έπρεπε να συγχρονίσει, αν δεν συγχρονίζει συνήθως σημαίνει πως η γραμμή δεν είναι έτοιμη
    Πηρα παλι τηλ. στην τεχνικη υποστηριξη της vodafone και ζητησα να μου ξεκαθαρισουν αν η γραμμη ειναι ετοιμη. Με ρωτησαν αν το router ειναι συνδεδεμενο , τους απαντησα ναι , εκαναν τον ελεγχο και μου ειπαν οτι απο την πλευρα τους η γραμμη ειναι ετοιμη και συγχρονιζει . Αρα χρειαζεται καποιος τεχνικος εκει για να κανει καποιες ρυθμισεις ή δεν χρειαζεται; Θα παρω τους Γαλλους να μου πουν αν ανιχνευουν το ασυρματο της fritz : FRITZ! Box 3490
    :scratch dualboot win 7pro 64b -win 10 pro 64b ,AMD Phenom II X6 1055T , M4A89GTD-PRO/USB3 (AM3) , 12,0GB Dual-Channel DDR3 @ 535MHz (8-8-8-20) , crossfire 2x ATI AMD Radeon HD 5850 Series (Sapphire/PCPartner) , 119GB SAMSUNG SSD 830 Series SATA Disk Device (SSD),
    111GB SanDisk SDSSDX120GG25 SATA Disk Device (SSD) , 931GB Western Digital WDC WD10 02FAEX-00Z3A0 SATA Disk Device (SATA) ,lg W2486

  12. #12
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56320/5640
    ISP
    Vodafone OneNet VDSL
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    To FRITZ είναι σίγουρο ότι θα δουλέψει καλύτερα από το φτηνό TP-LINK, απλά αν δεν αλλάξει κάτι η VODAFONE στην πολιτική της και θα πρέπει να βάλεις πάνω στην γραμμή το δικό της, θα σου μείνει το FRITZ μόνο για AP.
    Εγώ έχω το ΖΤΕ σε Bridge και ένα Archer C7 για το routing.
    Όλα γίνονται.
    Τα γράφω αναλυτικά εδώ.

  13. #13
    Εγγραφή
    05-04-2010
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.495
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mondeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω το ΖΤΕ σε Bridge και ένα Archer C7 για το routing.
    Όλα γίνονται.
    Τα γράφω αναλυτικά εδώ.

    απλο φαινεται , θα το δοκιμασουμε οταν θα εχουμε και τα δυο router.
    Αν καταλαβα καλα συνδεσες πρωτο το zte στην γραμμη εισοδου και με καλωδιο δικτυου ethernet συνδεσες το zte στο pc και στο c7 .
    Μπηκες απο ενα περιηγητη στο zte και μετα στο c7 για τις ρυθμισεις , που αναφερεις. Για να μπεις στο c7 χρειαζεται και αυτο συνδεση στο pc;

    Στο θεμα μας τωρα ,που δεν ειναι ακομα διαθεσιμο το router της vodafone , για να συνδεθει στο ιντερνετ το fritz , με συνδεση vdsl vodafone 50mbps μηπως χρειαζεται να βαλουμε user - pass που μας δωσανε απο την vodafone , για την περιπτωση που ειναι πανω σε καμπινα του ΟΤΕ;
    μετα απο μια τελευταια ενημερωση που ειχα απο την ανηψια μου , να αναφερω οτι οι τεχνικοι της voda στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση , εκαναν καλα την δουλεια τους οσον αφορα την καθοδηγηση για τον τον συγχρονισμο του fritz , δηλαδη
    εγινε η επιλογη VDSL over PTM VC = 835
    εγινε μια δοκιμη με Username: guest@adsl.gr ,Password: guest και μια δοκιμη με user - pass που δοθηκε από τη Voda
    εγιναν καμποσες επανεκκινησεις
    και σε καμμια περιπτωση δεν εμπαινε στο ιντερνετ .
    Το ασυρματο δικτυο FRITZ!Box 3490 ανιχνευοταν , αλλα δεν ειχε συνδεση στο ιντερνετ.

    Με βαση τα παραπανω απο τα στοιχειωδη που γνωριζω , θεωρω οτι εχει προβλημα-δεν ειναι ετοιμη η γραμη και δεν φταιει το router και οι ρυθμισεις του , οποτε δεν χρειαζεται να εμπλεξω καποιον επιπλεον ειδικο τεχνικο και ας μου λενε τωρα απο το 13840 οτι απο την μερια τους ειναι ενταξει η γραμμη ( ο πρωτος τεχνικος που εδωσε τις οδηγιες ανεφερε οτι φταιει η γραμμη και ακομη και το router της voda να ειχαμε , παλι δεν θα συνδεονταν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gba : 07-09-19 στις 19:56.
    :scratch dualboot win 7pro 64b -win 10 pro 64b ,AMD Phenom II X6 1055T , M4A89GTD-PRO/USB3 (AM3) , 12,0GB Dual-Channel DDR3 @ 535MHz (8-8-8-20) , crossfire 2x ATI AMD Radeon HD 5850 Series (Sapphire/PCPartner) , 119GB SAMSUNG SSD 830 Series SATA Disk Device (SSD),
    111GB SanDisk SDSSDX120GG25 SATA Disk Device (SSD) , 931GB Western Digital WDC WD10 02FAEX-00Z3A0 SATA Disk Device (SATA) ,lg W2486

  14. #14
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mondeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω το ΖΤΕ σε Bridge και ένα Archer C7 για το routing.
    Όλα γίνονται.
    Τα γράφω αναλυτικά εδώ.
    Δεν δίνει πλέον το zte η vodafone, δίνει μόνο το h300 και συνήθως δίνει voip τηλεφωνία, όποτε bridge όχι

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gba Εμφάνιση μηνυμάτων

    απλο φαινεται , θα το δοκιμασουμε οταν θα εχουμε και τα δυο router.
    Αν καταλαβα καλα συνδεσες πρωτο το zte στην γραμμη εισοδου και με καλωδιο δικτυου ethernet συνδεσες το zte στο pc και στο c7 .
    Μπηκες απο ενα περιηγητη στο zte και μετα στο c7 για τις ρυθμισεις , που αναφερεις. Για να μπεις στο c7 χρειαζεται και αυτο συνδεση στο pc;

    Στο θεμα μας τωρα ,που δεν ειναι ακομα διαθεσιμο το router της vodafone , για να συνδεθει στο ιντερνετ το fritz , με συνδεση vdsl vodafone 50mbps μηπως χρειαζεται να βαλουμε user - pass που μας δωσανε απο την vodafone , για την περιπτωση που ειναι πανω σε καμπινα του ΟΤΕ;
    μετα απο μια τελευταια ενημερωση που ειχα απο την ανηψια μου , να αναφερω οτι οι τεχνικοι της voda στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση , εκαναν καλα την δουλεια τους οσον αφορα την καθοδηγηση για τον τον συγχρονισμο του fritz , δηλαδη
    εγινε η επιλογη VDSL over PTM VC = 835
    εγινε μια δοκιμη με Username: guest@adsl.gr ,Password: guest και μια δοκιμη με user - pass που δοθηκε από τη Voda
    εγιναν καμποσες επανεκκινησεις
    και σε καμμια περιπτωση δεν εμπαινε στο ιντερνετ .
    Το ασυρματο δικτυο FRITZ!Box 3490 ανιχνευοταν , αλλα δεν ειχε συνδεση στο ιντερνετ.

    Με βαση τα παραπανω απο τα στοιχειωδη που γνωριζω , θεωρω οτι εχει προβλημα-δεν ειναι ετοιμη η γραμη και δεν φταιει το router και οι ρυθμισεις του , οποτε δεν χρειαζεται να εμπλεξω καποιον επιπλεον ειδικο τεχνικο και ας μου λενε τωρα απο το 13840 οτι απο την μερια τους ειναι ενταξει η γραμμη ( ο πρωτος τεχνικος που εδωσε τις οδηγιες ανεφερε οτι φταιει η γραμμη και ακομη και το router της voda να ειχαμε , παλι δεν θα συνδεονταν.

    Οταν λέμε συγχρονισμός μιλάμε για το Modem να κάνει σύνδεση με τον εξοπλισμό της άλλης πλευράς, στο 3490 έχει ενα λαμπάκι που λεει dsl αυτό είναι μόνιμα αναμμένο;

  15. #15
    Εγγραφή
    05-04-2010
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    1.495
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Και εγω στο σπιτι μου εχω voda και απο την εξυπηρετηση μου απο το 13840 βαζω αριστα στην voda , αλλα μετα απο αυτη την ιστορια διαπιστωνω οτι η voda θα πρεπει να αναβαθμισει τις υπηρεσιες και στους αλλους τομεις και η κριτικη μου ειναι καλοπροαιρετη αν και αγανακτισμενος ως τριτο προσωπο στον βαθμο που εμπλεκομαι.
    Για να γινω κατανοητος αναφερω τα βασικα σημεια:
    H αδελφη μου νοικιαζει ενα σπιτι με airbnb και το ζητησε ενας Γαλλος απο αρχες Σεπτεμβριου για ενα μηνα και επειδη εργαζεται μεσω ιντερνετ εβαλε ως προυποθεση συνδεση vdsl 50mbps
    Πανω απο 15 μερες πριν την αφιξη του ενοικιαστη η αδελφη μου κανει αιτημα για αλλαγη συνδεσης απο adsl σε vdsl στην voda , που ειχε και την προηγουμενη συνδεση.
    Την Τεταρτη που ηρθε ο ενοικιαστης κοπηκε η παλια συνδεση για τεθει σε λειτουργια η καινουργια με ενημερωση οτι θα υπαρχει μια καθυστερηση 1-2 ημερων , που εγινε αποδεκτη.
    Απο καποιο λαθος στην voda δεν σταλθηκε εγκαιρως ο εξοπλισμος για την συνδεση vdsl (θα σταλει απο βδομαδα) , ηρθε η Πεμπτη και πουθενα ιντερνετ.
    Δικαιως διαμρτυρεται ο Γαλλος που δεν μπορει να δουλεψει , διαμαρτυρεται η αδελφη μου στην voda , προτεινει να παει η ιδια να παραλαβει τον εξοπλισμο , της ειπαν δεν γινεται να παρακαμφθει το συστημα , θα το παρετε απο βδομαδα και βρισκεται μια προσωρινη λυση με αγορα mobile internet , που ομως ειναι σχετικα αργο και δεν εξυπηρετει τον Γαλλο.
    Την Παρασκευη απογευμα επικοινωνει μαζι μου , επικοινωνω με το 13840 αν η γραμμη ειναι ενταξει για να αγορασουμε ενα router vdsl της αγορας , μου λενε ενταξει θα δουλεψει το ιντερνετ , αλλα δεν θα εχεις τηλ και τα υπολοιπα τα ξερετε.
    Αν αυτες δεν ειναι τριτοκοσμικες υπηρεσιες πειτε μου εσεις τι ειναι ;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν δίνει πλέον το zte η vodafone, δίνει μόνο το h300 και συνήθως δίνει voip τηλεφωνία, όποτε bridge όχι

    - - - Updated - - -




    Οταν λέμε συγχρονισμός μιλάμε για το Modem να κάνει σύνδεση με τον εξοπλισμό της άλλης πλευράς, στο 3490 έχει ενα λαμπάκι που λεει dsl αυτό είναι μόνιμα αναμμένο;
    Δυστυχως το dsl ηταν σβηστο συνεχως .Αρα σφαλμα γραμμης με τα λιγα που ξερω.
    Επιπλεον εγινε δοκιμη με το παλιο router της που ειχε στην προηγουμενη γραμμη adsl , οπου το λαμπακι αναβοσβηνε και δεν παρεμεινε σταθερα αναμενο.
    :scratch dualboot win 7pro 64b -win 10 pro 64b ,AMD Phenom II X6 1055T , M4A89GTD-PRO/USB3 (AM3) , 12,0GB Dual-Channel DDR3 @ 535MHz (8-8-8-20) , crossfire 2x ATI AMD Radeon HD 5850 Series (Sapphire/PCPartner) , 119GB SAMSUNG SSD 830 Series SATA Disk Device (SSD),
    111GB SanDisk SDSSDX120GG25 SATA Disk Device (SSD) , 931GB Western Digital WDC WD10 02FAEX-00Z3A0 SATA Disk Device (SATA) ,lg W2486

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας