Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 40

Θέμα: sony vaio VGN N11M

  1. #1
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα, έχω ενα laptop sony vaio VGN N11
    Αντιμετωπίχω μεγάλο πρόβλημα με την ταχύτητα του υπολογιστή. 'Εχει μνήμη 512, αλλά είναι εξαιρετικά αργός πχ. ακόμα και το άνοιγμα ενός αρχείου word κάνει10 δευτερόλεπτα. Ασε που όταν ανοίξω 2, 3 αρχεία μαζί π.χ. ενα antivirus μαζί με οποιοδήποτε άλλο κάνει κανά 2 λεπτο να ανοίξει το καινούριο αρχείο.


    μήπως φταίει κανά πρόγραμμα; αρχικά δεν ήταν τόσο αργό, έχω αγανακτήσει.


    Γενικά είναι λειτουργικό το πρόβλημα ή είναι από τη φύση του έτσι αργό;
    Μήπως φταίει κάτι άλλο; είμαι λίγο άσχετος με αυτά.

    Έχω όλες τις τελευταίες εκδόσεις antivirus, spyware, system cleaner κτλ. Δεν νομίζω να οφείλεται σε αυτό το προβλημα.
    Το χρησιμοποιώ για internet serfing κυρίως και χρήση του office τραγούδια, κτλ.
    Ti να κάνω, υπάρχει ελπίδα;
    8 μήνες αναμονή για σύνδεση με 2play!!!

  2. #2
    Το avatar του μέλους Skaf
    Skaf Guest
    Ποιό λειτουργικό έχεις; Ποιό antivirus;
    Αν μπορείς, βάλε 1 GB μνήμης και θα το χαρείς το μηχάνημα πολύ περισσότερο. Γενικά, έλεγξε τα πρόγραμματα που ξεκινούν αυτόματα κατά την εκκίνηση (π.χ. με το EasyCleaner), έλεγξε με τη βοήθεια του PageDefrag αν είναι κατακερματισμένο το αρχείο swap (pagefile.sys) και βάλε να κάνει ανασυγκρότηση κατα την εκκίνηση αν έχει πάνω απο ενα κομμάτι. Τέλος, κάνε μια ανασυγκρότηση των υπολοιπων αρχείων με το αντίστοιχο εργαλείο των Windows.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Skaf : 04-07-07 στις 12:26.

  3. #3
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billy14 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα, έχω ενα laptop sony vaio VGN N11
    Αντιμετωπίχω μεγάλο πρόβλημα με την ταχύτητα του υπολογιστή. 'Εχει μνήμη 512, αλλά είναι εξαιρετικά αργός πχ. ακόμα και το άνοιγμα ενός αρχείου word κάνει10 δευτερόλεπτα. Ασε που όταν ανοίξω 2, 3 αρχεία μαζί π.χ. ενα antivirus μαζί με οποιοδήποτε άλλο κάνει κανά 2 λεπτο να ανοίξει το καινούριο αρχείο.


    μήπως φταίει κανά πρόγραμμα; αρχικά δεν ήταν τόσο αργό, έχω αγανακτήσει.


    Γενικά είναι λειτουργικό το πρόβλημα ή είναι από τη φύση του έτσι αργό;
    Μήπως φταίει κάτι άλλο; είμαι λίγο άσχετος με αυτά.

    Έχω όλες τις τελευταίες εκδόσεις antivirus, spyware, system cleaner κτλ. Δεν νομίζω να οφείλεται σε αυτό το προβλημα.
    Το χρησιμοποιώ για internet serfing κυρίως και χρήση του office τραγούδια, κτλ.
    Ti να κάνω, υπάρχει ελπίδα;


    Πολλά έχεις φορτώσει.
    Ειδικά αν είναι τελευταίες εκδόσεις, που είναι και πιο "βαριές".
    Μπορεί να φταίει αυτό ή να έχει γεμίσει ο σκληρός σου δίσκος.
    Αν είναι πάνω από 50% γεμάτος φταίει και αυτό.
    Επίσης δες τι προγράμματα φορτώνει κατά την εκκίνηση
    Κάνε και ένα defrag (ανασυγκρότηση) τον δίσκο σου
    Αν θέλεις βάλε και άλλα 512MB να πάει 1GB η μνήμη για να πηγαίνει καλύτερα (γενικά).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stefkon : 04-07-07 στις 12:50.

  4. #4
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    ΠΑιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Sorry αλλά αυτά που λέτε δεν τα πιάνω.
    Στο cleaner υπάρχει η επιλογή για defrag και πρόγραμματα που ξεκινούν αυτόματα κατά την εκκίνηση αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να τα πειράξω, φοβάμαι μη κάνω καμιά βλακεία.
    defrag έχω κάνει δεν είδα καμιά διαφορά.

    Σας μιλάω οτι είναι πολύ αργός. Και ο desktop που έχω μνήμη 512 έχει αλλά καμία σχέση. Τα ανοίγει όλα κατευθείαν. Και του έχω φορτωμένα τα ίδια προγράμματα.

    Εχω το karspesky 7, ad aware, spyware doctor, system cleaner 5, είχε και πολλά άσχετα προγράμματα της sony μέσα που τα κρατάω. Έχω απογοητευτεί με την ταχύτητα, ουτε ενα απλό φάκελο δεν ανοίγει αμέσως.
    Που να δείτε οταν το antivirus κανει scan από μόνο του. Εκεί τα παίζει τελείως. Μπορεί να είναι ιος ή κατι τέτοιο.

    Έχει δυο δίσκους , c kai D και ο c είναι λίγι πριν γεμίσει. Ο άλλος είναι άδειος.

    Γενικά το μηχάμημα είναι καλό; η μνήμη αλλάζει εύκολα σε laptop και πόσο κοστίζει;

    Αν δεν βαριέστε πείτε μου καμιά συμβουλή πιο συγκεκριμένα. Ευχαριστώ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος billy14 : 04-07-07 στις 13:32.
    8 μήνες αναμονή για σύνδεση με 2play!!!

  5. #5
    Το avatar του μέλους Skaf
    Skaf Guest
    Ίσως θα βοηθήσει να μετακινήσεις τα προσωπικά σου αρχεία στο D, είναι πιο ασφαλές (π.χ. αν πάθουν κάτι τα Windows στο C και δεν υπάρχει άλλη λύση απο το να τα σβήσεις όλα, ή αν κάποιος ιος σου σβήσει ό,τι έχεις στο C) και εχω την εντύπωση ότι τα Windows δουλεύουν μετά λίγο πιο γρήγορα.

    1. Πήγαινε στο εικονίδιο του υπολογιστή και κοίτα πόσο χώρο ελεύθερο έχεις στο D.
    2. Έλεγξε αν ο φάκελος "τα έγγραφα μου" πιάνει λιγότερο χώρο.
    3. Αν ναι, μπορείς να τον μετακινήσεις στο D: φτιάξε κάποιον φάκελο στο D, κατα προτίμηση με όνομα με λατινικούς χαρακτήρες.
    4. Πήγαινε στο μενού "Έναρξη" και πάτα με το δεξί κουμπί στο φάκελο "τα έγγραφα μου", μετά διάλεξε "ιδιότητες".
    5. Πάτα μετά "μετακίνηση" και διάλεξε το φάκελο που έφτιαξες στο D. Επιβεβαίωσε δύο φορές με OK. Θα σε ρωτήσει αν θέλεις να μετακινήσεις τα αρχεία σου στην νεα τοποθεσία. Πάτα "ναι" και μετά περίμενε μέχρι να τελειώσει.
    6. Κάνε μετά άλλη μια ανασυγκρότηση (στο C μόνο) και πες μας αν βλέπεις κάποια βελτίωση.

  6. #6
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Thanks, ο χώρος στον D είναι στα 40GB. Δεν θα υπάρχει πρόβλημα χώρου.

    Πως μπορώ όμως να κάνω ανασυγκρότηση μόνο στον c;

    Για να δούμε.
    Πάντως είναι φυσιολογικό αυτό να συνβαίνει; δεν είπε κάποιος κάτι για αυτό.
    εγώ πρώτη φορά το συναντάω αυτό το πράγμα.
    8 μήνες αναμονή για σύνδεση με 2play!!!

  7. #7
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billy14 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΑιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Sorry αλλά αυτά που λέτε δεν τα πιάνω.
    Στο cleaner υπάρχει η επιλογή για defrag και πρόγραμματα που ξεκινούν αυτόματα κατά την εκκίνηση αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να τα πειράξω, φοβάμαι μη κάνω καμιά βλακεία.
    defrag έχω κάνει δεν είδα καμιά διαφορά.

    Σας μιλάω οτι είναι πολύ αργός. Και ο desktop που έχω μνήμη 512 έχει αλλά καμία σχέση. Τα ανοίγει όλα κατευθείαν. Και του έχω φορτωμένα τα ίδια προγράμματα.

    Εχω το karspesky 7, ad aware, spyware doctor, system cleaner 5, είχε και πολλά άσχετα προγράμματα της sony μέσα που τα κρατάω. Έχω απογοητευτεί με την ταχύτητα, ουτε ενα απλό φάκελο δεν ανοίγει αμέσως.
    Που να δείτε οταν το antivirus κανει scan από μόνο του. Εκεί τα παίζει τελείως. Μπορεί να είναι ιος ή κατι τέτοιο.

    Έχει δυο δίσκους , c kai D και ο c είναι λίγι πριν γεμίσει. Ο άλλος είναι άδειος.

    Γενικά το μηχάμημα είναι καλό; η μνήμη αλλάζει εύκολα σε laptop και πόσο κοστίζει;

    Αν δεν βαριέστε πείτε μου καμιά συμβουλή πιο συγκεκριμένα. Ευχαριστώ

    Λοιπόν μεταφέρεις διάφορα αρχεία και προγράμματα στον D: σκληρό.
    Τα αρχεία σου με cut & paste, και τα προγράμματα με εγκατάσταση, αλλά επιλέγεις να εγκατασταθούν στο D: και όχι στο C: που είναι default.
    Μετά πας στο My computer, C:, WINDOWS, Prefetch και αδειάζεις όλα τα περιεχόμενα του, είναι άχρηστα.
    Επίσης πας στο My computer, C:, WINDOWS, Temp, και αδειάζεις όλα τα περιεχόμενα του, είναι άχρηστα.
    Μετά πας My computer κάνεις δεξί κλικ στον σκληρό (C), επιλέγεις Properties και Disk Cleanup. Τα επιλέγεις όλα και μετα πας στο πεδίο More Options στο System restore και πατάς Clean up και μετά ότι σου λέει.
    Για την μνήμη πας σε πλαισιο, e-shop τους λες να σου βάλουν άλλα 512, μετά το ελέγχεις για να δεις αν δουλεύει καλά και τότε τους πληρώνεις.
    Για απλά πράγματα internet, e-mail, office κάνεις μια χαρά την δουλειά σου αλλά βάλε και άλλα 512mb μνήμη για να πας στα 1gb συνολικά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stefkon : 04-07-07 στις 14:17.

  8. #8
    Το avatar του μέλους Skaf
    Skaf Guest
    Θα ανοίξεις το εργαλείο ανασυγκρότησης των Windows (μενού "έναρξη" > ολα τα προγράμματα > βοηθήματα > εργαλεία συστήματος), θα επιλέξεις τον C και μετα θα πατήσεις "ανασυγκρότηση".

    Ναι, δυστυχώς είναι φυσιολογικό, γιατί μάλλον έχεις πολλά προγράμματα ή κάποια τμήματα προγραμμάτων που ξεκινούν αυτόματα και πιάνουν μνήμη. Πολλά απο αυτά (Adobe Reader, Nero, RealPlayer, WinDVD κ.α.) μάλιστα ούτε καν το θεωρούν σκόπιμο να σε ρωτήσουν αν το επιθυμείς αυτό. Και γενικά τα Windows φαίνεται ότι παραφουσκώνουν με την πάροδο του καιρού.

  9. #9
    Το avatar του μέλους Skaf
    Skaf Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν μεταφέρεις διάφορα αρχεία και προγράμματα στον D: σκληρό.
    Τα αρχεία σου με cut & paste, και τα προγράμματα με εγκατάσταση, αλλά επιλέγεις να εγκατασταθούν στο D: και όχι στο C: που είναι default.
    Μετά πας στο My computer, C:, WINDOWS, Prefetch και αδειάζεις όλα τα περιεχόμενα του, είναι άχρηστα.
    Επίσης πας στο My computer, C:, WINDOWS, Temp, και αδειάζεις όλα τα περιεχόμενα του, είναι άχρηστα.
    Μετά πας My computer κάνεις δεξί κλικ στον σκληρό (C), επιλέγεις Properties και Disk Cleanup. Τα επιλέγεις όλα και μετα πας στο πεδίο More Options στο System restore και πατάς Clean up και μετά ότι σου λέει.
    Για την μνήμη πας σε πλαισιο, e-shop τους λες να σου βάλουν άλλα 512, μετά το ελέγχεις για να δεις αν δουλεύει καλά και τότε τους πληρώνεις.
    Για απλά πράγματα internet, e-mail, office κάνεις μια χαρά την δουλειά σου αλλά βάλε και άλλα 512mb μνήμη για να πας στα 1gb συνολικά.
    - Τα προγράμματα μπορούν να μείνουν στο C, εκεί θα εποφελούνται και απο το Prefetching. Δεν ξέρω πως είναι χωρισμένος ο δίσκος (μάλλον μισα-μισά), αλλα δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα χώρου αν μείνουν στο C. Επιπλέον, αν τα έχεις στο D και κάνεος φορμάτ στο C, συνήθως πρέπει να κάνεις ξανά εγκατάσταση για να μπουν οι συνδεσμοι στο μενού "έναρξη", στην επιφάνεια εργασίας, οι ρυθμίσεις στο μητρώο, πρόσθετα αρχεία συστήματος κλπ κλπ κλπ.

    - Τον φάκελο prefetch ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΔΕΙΑΖΕΙΣ, κάθε αλλο απο άχρηστος είναι. Κάθε τρείς μέρες αφαιρούνται αυτόματα οσα αρχεία του δεν χρειάζονται. ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΔΕΙΑΖΕΙΣ.

    - Τον φάκελο temp, αντίθετα, τον αδειάζεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Skaf : 04-07-07 στις 14:25.

  10. #10
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Skaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    - Τα προγράμματα μπορούν να μείνουν στο C, εκεί θα εποφελούνται και απο το Prefetching. Δεν ξέρω πως είναι χωρισμένος ο δίσκος (μάλλον μισα-μισά), αλλα δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα χώρου αν μείνουν στο C. Επιπλέον, αν τα έχεις στο D και κάνεος φορμάτ στο C, συνήθως πρέπει να κάνεις ξανά εγκατάσταση για να μπουν οι συνδεσμοι στο μενού "έναρξη", στην επιφάνεια εργασίας, οι ρυθμίσεις στο μητρώο, πρόσθετα αρχεία συστήματος κλπ κλπ κλπ.

    - Τον φάκελο prefetch ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΔΕΙΑΖΕΙΣ, κάθε αλλο απο άχρηστος είναι. Κάθε τρείς μέρες αφαιρούνται αυτόματα οσα αρχεία του δεν χρειάζονται. ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΔΕΙΑΖΕΙΣ.

    - Τον φάκελο temp, αντίθετα, τον αδειάζεις.

    1) Το Prefetching δεν έχει να κάνει με τον C.
    Είτε έχεις αρχεία στο C είτε στο D θα κάνει prefetch.
    Ο σκληρός δεν πρέπει να είναι γεμάτος ειδικά ο σκληρός ή το partition, που είναι εγκατεστημένο το λειτουργικό, γιατί επηρεάζει πολύ τις επιδόσεις του συστήματας. Για αυτόν τον λόγο μετακινουμε αρχεία ή προγράμματα σε άλλον σκληρό ή partition
    2) Το prefetching γίνεται ΑΥΤΟΜΑΤΑ, οπότε δεν έχει πρόβλημα, απλώς διαγράφει τα αρχεία που δεν χρησιμοποιεί γιατί δεν αφαιρούνται αυτόματα.

  11. #11
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλά τα λέτε αλλά αν κάνω καμιά βλακεία τι κάνουμε;
    Αυτό με τη μεταφορά των προγραμμάτων από το c σ το D δεν κατάλαβα πως θα το κάνω μιας και δεν έχω το set up του κάθε προγράμματος για να το εγκαταστήσω από την αρχή.

    Τελικά να αδειάσω τον c ή οχι;

    Θα τα κάνω οταν παω σπίτι και θα ενημερώσω.

    Είστε καταπληκτικοί σας ευχαριστώ για άλλη μια φορά skaf,stefkon

    Αν σας έρθει καμιά άλλη ιδέα πείτε μου

    Α και κάτι άλλο πόσο στοιχίζουν άλλα 512 μνήμη. Ούτε στο περίπου δεν ξέρω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος billy14 : 04-07-07 στις 14:41.
    8 μήνες αναμονή για σύνδεση με 2play!!!

  12. #12
    Εγγραφή
    29-03-2005
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από billy14 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά τα λέτε αλλά αν κάνω καμιά βλακεία τι κάνουμε;
    Αυτό με τη μεταφορά των προγραμμάτων από το c σ το D δεν κατάλαβα πως θα το κάνω μιας και δεν έχω το set up του κάθε προγράμματος για να το εγκαταστήσω από την αρχή.

    Τελικά να αδειάσω τον c ή οχι;

    Θα τα κάνω οταν παω σπίτι και θα ενημερώσω.

    Είστε καταπληκτικοί σας ευχαριστώ για άλλη μια φορά skaf,stefkon

    Αν σας έρθει καμιά άλλη ιδέα πείτε μου

    Αν δεν έχεις το setup του προγράμματος, ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΦΕΡΕΙΣ, το αφήνεις όπως είναι.
    Τα αρχεία σου στο my documents, αν είναι μεγάλα σε χωρητικότητα μετέφερε τα στο d και οτιδήποτε άλλο μπορείς να μεταφέρεις
    Η μνήμη ανάλογα με τον τύπο και την μάρκα πιστεύω με 50 ευρώ (και λιγότερα) θα βρεις.
    Προσοχή, θα πρέπει να πας στα καταστήματα που σου είπα παραπάνω για να σου την βάλουν αλλά και να δοκιμάσουν αν υπάρξει πρόβλημα συμβατότητας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stefkon : 04-07-07 στις 14:56.

  13. #13
    Το avatar του μέλους Skaf
    Skaf Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Το Prefetching δεν έχει να κάνει με τον C.
    Είτε έχεις αρχεία στο C είτε στο D θα κάνει prefetch.
    Ο σκληρός δεν πρέπει να είναι γεμάτος ειδικά ο σκληρός ή το partition, που είναι εγκατεστημένο το λειτουργικό, γιατί επηρεάζει πολύ τις επιδόσεις του συστήματας. Για αυτόν τον λόγο μετακινουμε αρχεία ή προγράμματα σε άλλον σκληρό ή partition
    2) Το prefetching γίνεται ΑΥΤΟΜΑΤΑ, οπότε δεν έχει πρόβλημα, απλώς διαγράφει τα αρχεία που δεν χρησιμοποιεί γιατί δεν αφαιρούνται αυτόματα.
    1. Ευχαριστώ, δεν γνώριζα το ότι το prefetch δεν είναι περιορισμένο μόνο στο δίσκο/διαμέρισμα οπου βρίσκονται τα Windows. Όταν όμως έχω ενα πρόγραμμα στο D και κατα την αυτόματη ανασυγκρότηση το μετακινήσει (όπως κάνει στο C με τα αρχεία εκκίνησης και τα προγράμματα που χρησιμοποιώ τακτικά), που θα το πάει; Στόχος του prefetch δεν είναι να βρίσκονται τα πιο σημαντικά αρχεία συγκεντρωμένα σε κάποιο μέρος του δίσκου για ταχύτερη ανάγνωση;

    2. Δεν νομίζω ότι θα υπάρξει πρόβλημα χώρου στον C, αρκεί να φύγουν τα προσωπικά αρχεία απο την μέση. Η μετακίνηση προγραμμάτων ουσιαστικά δεν γίνεται, πρέπει να τα σβήσουμε απο το C και να τα επαναγκαταστήσουμε στο D. Αρκετός μπελάς για το τίποτα. Και αν χρειαστεί να κάνουμε φορμάτ στον C, πάλι πρέπει να τα εγκαταστήσουμε γιατί πρέπει να γίνουν εγγραφές στο μητρώο και...τα ανέφερα παραπάνω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Skaf : 04-07-07 στις 14:57.

  14. #14
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    7.567
    Downloads
    189
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Πιθανοτατα ο φορητος να εχει σκληρο 4200rpm για αυτο να ειναι τοσο αργος.
    Γνωστο προβλημα της sony.

    Για αυτο ειναι αργος οταν καλειται να εκτελεση εργασιες που εχουν να κανουν και με τον σκληρο:
    antivirus,ανοιγμα αρχειων κλπ

  15. #15
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Help, πήγα να μεταφέρω τα αρχεία στο d, αρχισε η μεταφορά έβγαλε οτι θα κανει 180 λεπτά!! μετά από κανά 10λεπτο σταμάτησε και εβγαλε μυνημα λαθους οτι δεν γίνεται να ολοκληρωθει η μεταφορα.
    εχει ομως μεταφερει οσα προλαβε, ομως δεν μπορώ να ξανακάνω τη διαδικασία από την αρχή.Οποτε τα μεταφερω οσα μεταφερθηκαν ξανα στον c και θα αρχισω από την αρχή παλι.\
    Τι αλλο να κανω;
    8 μήνες αναμονή για σύνδεση με 2play!!!

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Sony Vaio VGN-NR31E/S
    Από Hwoarang στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 123
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-08-08, 18:58
  2. VAIO VGN-N11M
    Από INAMRA77 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-07, 17:33
  3. Sony Vaio VGN-FZ11S
    Από Antonis21 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-07, 13:17
  4. Overclocking sony vaio VGN-FS 285 M
    Από HateBreeder στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-06, 17:10

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας