Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-18 από 18
  1. #16
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.492
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ ήμουν το Σαββατοκύριακο στην ΔΕΘ, αλλά δεν πέρασα από το περίπτερο 12. Στο 13 που πέρασα, είχε ένα περίπτερο που το διαφήμιζε, αλλά δεν ήταν κάποιος. Το τηλέφωνό μου είναι WIND (κάρτα). Παραβλέποντας ότι το διήμερο μου κόστισε 60 ευρώ, γυρνώντας το απόγευμα Δευτέρας, ήρθε το sms ότι δεν έχω υπόλοιπο ενώ ήμουν στο αεροδρόμιο της Θεσσαλονίκης. Η εφαρμογή της wind ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΑΝΑΝΕΩΣΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ, γιατί λέει είχα ξεπεράσει τον αριθμό online ανανεώσεων (!).

    Δεν ξέρω με ποιο δικαίωμα η Wind αποφασίζει πώς θα πληρώσω, αλλά φτάνοντας στην Αθήνα, το αυτοκίνητο είχε μείνει από μπαταρία στο πάρκινγ του αεροδρομίου. Εντάξει, περίμενα κάπου 1,5 ώρα στο αμάξι, ανησύχησαν οι δικοί μου γατί δεν είχα γυρίσει ακόμα, με πήραν τηλέφωνο, και φώναξαν την οδική βοήθεια. Κατά τα άλλα, τι λέει, καλό το 5G της Wind;

  2. #17
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.750
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kasi Εμφάνιση μηνυμάτων
    αγαπητέ φίλε , πιστεύεις πως η μόνη χρήση του 5G είναι κυρίως για FB insta κ.τ.λ;
    διαβασες πουθενα να μιλάω για fb και Insta ?
    Για πες μου λοιπον να μαθω και εγω, για τι ιδιαιτερο ειναι το 5g ?

  3. #18
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    διαβασες πουθενα να μιλάω για fb και Insta ?
    Για πες μου λοιπον να μαθω και εγω, για τι ιδιαιτερο ειναι το 5g ?
    καλημέρα ,

    δεν έγραψες κάπου για φβ και ινστα όχι.

    χωρίς να έχω σπουδάσει κάτι σχετικό , απλά διαβάζοντας για να ενημερωθώ , θα σου αναφέρω ελάχιστα από τα θετικά ή διαφορετικά του 5τζι σε σχέση με το 4τζι.


    εκτόξευση της χωρητικότητας της κεραίας , πχ σήμερα αν είσαι σε 4τζι και κάνεις κλήση , σε γυρίζει σε 2τζι , όπου αν το 2τζι είναι φουλ , δε βγάζεις γραμμή , με το 5τζι (θα περνάει και φωνή από μέσα) αυτό λόγο χωρητικότητας δε θα συμβαίνει

    η κάθε κεραία δε θα λειτουργεί σαν τις τωρινές όπου είναι κουμπωμένες σε κοντεινερακι με μηχάνημα , θα πέφτουν 4-5 μαζί σε ένα , επίσης το 5τζι κινητό σου αν κρίνει πως το σήμα δεν είναι επαρκές , θα δρομολογεί την κλήση απο το WiFi

    χαμηλότερης έντασης κεραίες , πυκνότερο δίκτυο. (το χειρότερο από όλα είναι τα FM όπου με μια , δύο κεραίες καλύπτουν τεράστιες αποστάσεις)

    όταν τρέξει πλήρως , θα μπορέσει , αν θέλει , η όποια εταιρία , να απενεργοποιήσει ή αποφορτίσει κάποιο παλιότερο δίκτυο

    και για το τέλος , το ΙΟΤ είναι κοντά και πρέπει να υπάρχουν καλύτερες υποδομές για να το τρέξουν.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας