Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Το avatar του μέλους Losraio
    Losraio Guest
    Το αγόρασα για να το βάλω να λειτουργήσει ως router πάνω στο cosmote speedport entry 2i το οποίο είναι επιεικώς απαράδεκτο για game streaming αλλά προς μεγάλη μου έκπληξη μπορεί να λειτουργήσει και ως PPPoE, οπότε στην ουσία έσβησα τελείως το WiFi στο cosmote και το χρησιμοποιώ απλά και μόνο για το τηλέφωνο και για να συνδέεται το καινούργιο μου router στην Cosmote.

    Εάν σκοπεύετε να αγοράσετε router πολύ απλά δεν υπάρχει ανταγωνισμός σε αυτήν την κατηγορία τιμής. Δεν θα σας εκπλήξει μόνο το εξαιρετικό και προσεγμένο hardware αλλά πολύ περισσότερο το software, που είναι ό,τι καλύτερο έχω χρησιμοποιήσει σε σύκριση με άλλα router (έχει και εφαρμογή για τηλέφωνα ). Γενικότερα πάντως εάν έχετε μιά καλή σύνδεση στο ίντερνετ και πιάνετε τα Mb που σας δίνονται τότε αξίζει πραγματικά η αγορά του διότι θα παρατηρήσετε θεαματική βελτίωση σε σταθερότητα, ταχύτητα αλλά κυρίως δεν θα λαγκάρει το σύμπαν όταν θέλουν να δουν ταινία δύο-τρία άτομα ταυτόχρονα

  2. #2
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.275
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Που να γνωρισεις και τα mikrotik που με 50 ευρω κανεις οτι εχεις δει σε ταινιες μονο...............
    Άλλα Ντάλλα....

  3. #3
    Εγγραφή
    20-01-2006
    Περιοχή
    Χολαργός
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    194
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    Router
    AVM 7490
    Μια ερώτηση για τη δρομολόγηση πακέτων. Αν μια συσκευή είναι πάνω στο xiaomi μπορεί να βλέπει συσκευές που είναι πάνω στο μπροστινό router. Χρειάζεται κάποια ρύθμιση; Με ενδιαφέρει να βάλω ένα Synology και με βολεύει να είναι στο router της εταιρείας.

    Ευχαριστώ.

  4. #4
    Εγγραφή
    22-11-2018
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Εγώ βάλει το xiaomi mi router 4a και στο 2.4ghz έχω πρόβλημα μάλλον με παρεμβολές . Έχω δοκιμάσει όλα τα channel αλλά τίποτα.Το jitter είναι κοντά στο 200 και η ταχύτητα το πολύ να φτάσει τα 10mpbs ενώ η σύνδεση είναι 100. Στο 5ghz πάει σφαίρα αλλά δεν το θέλω γιατί έχω μικρό παιδί που παίζει δίπλα. Έχω βάλει κοντά στις 20 συσκευές λόγω smart home. Υπάρχει καμία λύση ?

  5. #5
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.578
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ε περιμενε να μεγαλωσει...
    Αληθεια τωρα?
    Εχουμε ακουσει τα απιστευτα περι wifi, αλλα οτι το 2.4 ειναι οκ (με απειρα γειτονικα δικτυα επισης, αν εχει καποια σημασια) αλλα το 5G οχι,
    Επισης rf φοβικος με smart home?

    Κοιτα να δεις που η τεχνολογια εφτσσε και στις σπηλιες...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας