Εμφάνιση 1-13 από 13
  1. #1
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    ...../.....
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    CISCO 877W
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 23(dB)
    Καλημέρα και καλό φθινόπωρο παιδιά.
    Εχω κάνει συμβόλαιο με τη wind 2ετες, Δε θυμάμαι πως ονομάζεται αλλά αρχικά περιελάμβανε σταθερο, κινητό και ιντερνετ εως 24 Mbps. Το αρχικό συμβόλαιο ανανεώθηκε ήδη μια φορά τον Οκτωβριο του 2017.
    Τον Απρίλιο του 2018 Τους κάλεσα γιατί είχα πρόβλημα με συνεχείς αποσυνδέσεις στο ιντερνετ. Μετά απο μεγάλη συζήτηση και κοντρα με το τεχνικό τμημα, η οποία ξεκίνησε από το ότι είχα πρόβλημα με το router μου και έπρεπε να το αντικαταστήσω, καταλήξαμε ότι εχει πρόβλημα η γραμμή μου, την οποία δε μπορούσαν να διορθώσουν.
    Για το λόγο αυτο μου πρότειναν να μου μετατρεψουν τη γραμμή σε Vdsl 50 με μια ελάχιστη αύξηση του τελικού κόστους του πακέτου την οποία και δέχτηκα.
    Το θέμα μου είναι το εξής.
    Τωρα που πήγαν να πλήρωσω το λογαριασμό του πακέτου, μου είπαν ότι στις 14/10 λήγει το συμβόλαιο του κινητού μου.( Με ο,τι αυτό μπορεί να επιφερει).
    Τους είπα ότι εγω έχω συμβάλιο πακέτο και μου απάμτησα ότι όχι είναι ανεξάρτητα αυτά.
    Και ρωτω τι μπορώ να κάνω, αν αρχίσουν να μου λένε για περίεργες αυξήσεις σχετικά με το πόσο πληρώνω τώρα για το κινητό;
    Εχουν δικαίωμα να σπάσουν το πακέτο, επειδή μου άλλαξαν την παροχή του ιντερνετ λόγω δικής τους υπαιτιότητας;

    When you raise walls among yourself and other people, you also have to be able to discriminate, whether a person aint trying to "climb" that wall because, is paying respect to you or this is just being indifferent.





  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το θέμα είναι τι υπέγραψες. Το τι σου είπαν στο τηλέφωνο, άντε να το αποδείξεις.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    ...../.....
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    CISCO 877W
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 23(dB)
    Δεν υπέγραψα κάτι. Η αλλαγή απο adsl σε vdsl λόγω αδυναμίας τους να επιδιορθώσουν τη γραμμή έγινε τηλεφωνικά,
    Εχω κρατησει την ημερομηνία, ώρα και το όνομα της υπαλλήλου με την οποία έγινε η συνομιλία.

    When you raise walls among yourself and other people, you also have to be able to discriminate, whether a person aint trying to "climb" that wall because, is paying respect to you or this is just being indifferent.





  4. #4
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μάλιστα, πολύ πιθανό να σου ανανέωσαν την δέσμευση για το κομμάτι του σταθερού, χωρίς να το συνδυάσουν με το κινητό.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #5
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    ...../.....
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    CISCO 877W
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 23(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα, πολύ πιθανό να σου ανανέωσαν την δέσμευση για το κομμάτι του σταθερού, χωρίς να το συνδυάσουν με το κινητό.
    Εχουν δικαίωμα να το κάνουν αυτό;

    When you raise walls among yourself and other people, you also have to be able to discriminate, whether a person aint trying to "climb" that wall because, is paying respect to you or this is just being indifferent.





  6. #6
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aBrakataBRA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχουν δικαίωμα να το κάνουν αυτό;
    Ναι, αν το περάσουν σαν νέα υπηρεσία και όχι συνέχεια της παλιάς.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #7
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    ...../.....
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    CISCO 877W
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 23(dB)
    Ευχαριστώ!
    Αυτή τη νεα υπηρεσία δεν τη ζήτησα εγώ.
    Την έκαναν αυτοί, λόγω αδυναμίας τους να συνεχίσουν να μου παρεχουν την προηγούμενη.
    Αυτή τη στιγμή, δείχνει να μου έχουν σπάσει το πακέτο για το οποίο έχω συμβόλαιο, όμως συνεχίζουν και μου στέλνουν έναν συνδυαστικό λογαριασμό.
    Αν εγω θελήσω να κάνω φορητότητα και να πάω σε άλλη εταιρία, δε θα ισχυρίζονται ότι το σταθερό-ιντερνετ δεν έχει λήξει;
    Επειδή έχω σκοπό αύριο να τους πάρω τηλέφωνο να δω τι θα μου απαντήσουν σχετικά. υπάρχει κάποια συμβουλή για το πως να το χειριστώ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aBrakataBRA : 15-09-19 στις 11:46.

    When you raise walls among yourself and other people, you also have to be able to discriminate, whether a person aint trying to "climb" that wall because, is paying respect to you or this is just being indifferent.





  8. #8
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το σταθερό λογικά στο έχουν ανανεώσει σε νέο συμβόλαιο.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #9
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    ...../.....
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    CISCO 877W
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 23(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σταθερό λογικά στο έχουν ανανεώσει σε νέο συμβόλαιο.
    Δεν ξέρω τι έχουν κάνει. Εγώ δε ζήτησα νεο συμβολαιο. Ζήτησα να μου διορθώσουν τη βλάβη. Το αρχικό συμβάλαιο που έχω υπογράψει, περιλαμβάνει και κινητό και σταθερό. Οταν έγινε η δήλωση βλάβης το συμβόλαιο που ήταν 2 ετες, ήταν σε ισχύ για 6 μήνες.
    Αν πχ θελήσω να φύγω εγώ τώρα που λήγει το συμβάλιο του κινητού μόνο, όπως ισχυρίζονται, για να μεταφέρω και το σταθερό μου, θα μου ζητάνε κυρώσεις;

    When you raise walls among yourself and other people, you also have to be able to discriminate, whether a person aint trying to "climb" that wall because, is paying respect to you or this is just being indifferent.





  10. #10
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Σου έχουν ανανεώσει τη διετία ξεκινώντας από τη μέρα που έκανες αναβάθμιση. Τέλος
    Το δε κινητό, επειδή δεν έκανες κάτι ενδιάμεσα, λήγει κανονικά τώρα και είτε θα ανανεώσεις είτε το κάνει καρτοκινητό είτε κάνεις φορητότητα σε άλλη εταιρεία.
    Αν είσαι ευχαριστημένος εκεί που είσαι, μείνε εκεί.
    Αν όχι κάνε μια έρευνα γρήγορη και πάρε την απόφαση σου.
    Τα υπόλοιπα άφησε τα γιατί είναι χάσιμο χρόνου.
    Όσο για το να κάνεις φορητότητα το σταθερό πριν λήξει το συμβόλαιο σου, τους θα πληρώσεις ακριβό τέλος απομείωσης. Δε συμφέρει. Μην το κάνεις. Ξεκίνα από το κινητό.

  11. #11
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    ...../.....
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    CISCO 877W
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 23(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου έχουν ανανεώσει τη διετία ξεκινώντας από τη μέρα που έκανες αναβάθμιση. Τέλος
    Το δε κινητό, επειδή δεν έκανες κάτι ενδιάμεσα, λήγει κανονικά τώρα και είτε θα ανανεώσεις είτε το κάνει καρτοκινητό είτε κάνεις φορητότητα σε άλλη εταιρεία.
    Αν είσαι ευχαριστημένος εκεί που είσαι, μείνε εκεί.
    Αν όχι κάνε μια έρευνα γρήγορη και πάρε την απόφαση σου.
    Τα υπόλοιπα άφησε τα γιατί είναι χάσιμο χρόνου.
    Όσο για το να κάνεις φορητότητα το σταθερό πριν λήξει το συμβόλαιο σου, τους θα πληρώσεις ακριβό τέλος απομείωσης. Δε συμφέρει. Μην το κάνεις. Ξεκίνα από το κινητό.

    Ευχαριστώ που απάντησες. Να πω για αρχή ότι είμαι γυναίκα.
    Επίσης Υπάρχει μια μικρή λεπτομέρεια. ΔΕΝ έκανα αναβάθμιση ΟΥΤΕ ζήτησα να κάνω. Ζήτησα να διορθώσουν τη βλάβη στη γραμμή μου.
    Αυτοί δε μπορούσαν να τη διορθώσουν και σα λύση έκαναν την αναβάθμιση.
    Οπότε με ποιά λογική ανανέωσαν τη διετία μονομερώς για το σταθερο-ιντερνετ, ενω το συμβόλαιο που τους έχω υπογράψει είναι συνδυαστικό για σταθερο και κινητό- ιντερνετ;

    When you raise walls among yourself and other people, you also have to be able to discriminate, whether a person aint trying to "climb" that wall because, is paying respect to you or this is just being indifferent.





  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aBrakataBRA Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ που απάντησες. Να πω για αρχή ότι είμαι γυναίκα.
    Επίσης Υπάρχει μια μικρή λεπτομέρεια. ΔΕΝ έκανα αναβάθμιση ΟΥΤΕ ζήτησα να κάνω. Ζήτησα να διορθώσουν τη βλάβη στη γραμμή μου.
    Αυτοί δε μπορούσαν να τη διορθώσουν και σα λύση έκαναν την αναβάθμιση.
    Οπότε με ποιά λογική ανανέωσαν τη διετία μονομερώς για το σταθερο-ιντερνετ, ενω το συμβόλαιο που τους έχω υπογράψει είναι συνδυαστικό για σταθερο και κινητό- ιντερνετ;
    Σου πρότειναν να πας σε νέα υπηρεσία με διαφορά τιμής μάλιστα και δέχτηκες, δεν το κάνανε για να σου φτιάξουνε κάτι
    Για το λόγο αυτο μου πρότειναν να μου μετατρεψουν τη γραμμή σε Vdsl 50 με μια ελάχιστη αύξηση του τελικού κόστους του πακέτου την οποία και δέχτηκα.

  13. #13
    Εγγραφή
    09-06-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    284
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    ...../.....
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    CISCO 877W
    SNR / Attn
    6.0(dB) / 23(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου πρότειναν να πας σε νέα υπηρεσία με διαφορά τιμής μάλιστα και δέχτηκες, δεν το κάνανε για να σου φτιάξουνε κάτι
    Εντάξει, ευχαριστώ πολύ!

    When you raise walls among yourself and other people, you also have to be able to discriminate, whether a person aint trying to "climb" that wall because, is paying respect to you or this is just being indifferent.





Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας