Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    27-08-2018
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
    Καλησπέρα σας

    Είμαι συνδρομητής Vodafone και στις 13/09/2019 ήρθε στο σπίτι μου ένας εξωτερικός συνεργάτης της wind και με έπεισε να αλλάξω πάροχο και να πάω στην wind επέμενε πως δεν θα πληρώσω κανένα πέναλτι στην Vodafone λόγο διακοπής συμβολαίου και έτσι δέχτηκα και υπέγραψα τα σχετικά χαρτιά, το θεμα τώρα είναι ότι ρώτησα στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone και μου είπαν ότι θα έχω πέναλτι 80 ευρώ και έτσι το μετάνιωσα και θέλω να ακυρώσω το αίτημα φορητότητας , το πρόβλημα τώρα είναι ότι στην wind μετά από τόσες μέρες μου λένε πως δεν βλέπουν κάποιο ενεργό αίτημα φορητότητας και συνεπώς δεν μπορώ να προχωρήσω σε υπαναχώρηση , παίρνω και τηλ καθημερινά στο 13899 που είναι για να κανείς την ακύρωση και μου λέει τα ίδια δεν υπάρχει ενεργό αίτημα φορητότητας για τον αριθμό που μας καλείτε,
    Τι γίνετε ρε παιδιά το κάνουν Επιτηδες για παρέλθει το διάστημα των 14 ημερών?

    Από την φόρμα επικοινωνίας που έχουν στο site τους έκανα ένα αίτημα υπαναχώρησης και τους έστειλα και αντίγραφο της αιτήσης που υπόγραψα , δεν βλέπω να ξεμπέρδευω εύκολα με αυτούς....

    Τι άλλο θα μπορούσα να κάνω ρε παιδιά?
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο .

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μάλλον έχεις να κάνεις με πονηρό πωλητή, που κρατάει την αίτηση πριν την στείλει.
    Κανονικά οι 14 ημέρες μετράνε απο την υπογραφή της αίτησης, έχει το δικαίωμα ο πάροχος να μην την στείλει άμεσα στον προηγούμενο παρόχο σου, αλλά εδώ λες πως η wind δεν βλέπει καν αίτηση.

    Ο πωλητής δεν σου άφησε τίποτα στοιχεία;

  3. #3
    Εγγραφή
    27-08-2018
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων


    Ο πωλητής δεν σου άφησε τίποτα στοιχεία;
    τίποτα φίλε μου μόνο ένα κωδικό που ανήκει σε αυτόν δηλαδή σαν εξωτερικoς συνεργάτης της wind

    - - - Updated - - -

    σκέφτομαι να προχωρήσω σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ την τρίτη θα τους αφήσω άλλες 2 εργάσιμες να δω τι θα γίνει.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.754
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cris78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τίποτα φίλε μου μόνο ένα κωδικό που ανήκει σε αυτόν δηλαδή σαν εξωτερικoς συνεργάτης της wind

    - - - Updated - - -

    σκέφτομαι να προχωρήσω σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ την τρίτη θα τους αφήσω άλλες 2 εργάσιμες να δω τι θα γίνει.
    Πρωτον...μην αφηνεις τις μερες να περνανε.

    Στειλε EMAIL - FAX στην WIND το χαρτι που εχεις. και γραψε και μια 2η σελιδα ακριβως τι θελεις να κανεις.
    Ωστε να εχεις αποδειξεις εγγραφως. ΜΟΝΟ ΕΓΓΡΑΦΩΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ NA ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.

    Απο εκει και περα σορυ κιολας αλλα χρονια ολοκληρα λεμε για τα πεναλτυ. με ποια λογικη προχωρησες? ΚΑνονικα καλα να παθεις.

    Καταγγελια στην ΕΕΤΤ για ποιο λογο? Εκανες η δεν εκανες αιτηση? Το αν την κατεθεσε ο πωλητης η οχι ακομα δεν παιζει ρολο.
    ΘΑ μπορουσε πολυ ευκολα να ισχυριστει οτι εσυ του ειπες να την καθυστερησει για να ληξει η ΔΗΘΕΝ δεσμευση σου.

    Δεν θα τους κουνησεις τιποτα απολυτως με καταγγελιες κλπ. Ισα ισα που θα απασχολησεις τα ατομα εκει χωρις λογο.


    Ουτως η αλλως αν λαβει ο παροχος σου αιτημα φορητοτητας θα σε παρει για προσφορα. Οποτε τους λες να σε κρατησουν.
    Και αν σου βγαλει πεναλτυ η WIND... γειωσε τους με ΚΑ'Ι'ΡΟ. ΕΦΟΣΟΝ μπορεις να αποδειξεις οτι τους εχεις ενημερωσει εγκαιρως βεβαια.
    The gr81 .

  5. #5
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ουτως η αλλως αν λαβει ο παροχος σου αιτημα φορητοτητας θα σε παρει για προσφορα. Οποτε τους λες να σε κρατησουν.
    Και αν σου βγαλει πεναλτυ η WIND... γειωσε τους με ΚΑ'Ι'ΡΟ. ΕΦΟΣΟΝ μπορεις να αποδειξεις οτι τους εχεις ενημερωσει εγκαιρως βεβαια.
    Αν περάσουν οι 14 ημέρες απο την υπογραφή της αίτησης δεν μπορείς να κάνεις ακύρωση της αίτησης και προχωράει κανονικά και με τον νόμο

  6. #6
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.754
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν περάσουν οι 14 ημέρες απο την υπογραφή της αίτησης δεν μπορείς να κάνεις ακύρωση της αίτησης και προχωράει κανονικά και με τον νόμο
    Μα γιαυτο εγραψα να ΣΤΕΙΛΕΙ email- fax. για να αποδειξει εγγραφως οτι ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ 14 μερες εκανε υπαναχωρηση νομιμα.

    Αν δεν κανει τιποτα και απλα περασουν οι μερες τοτε θα ισχυει οπως λες.

    στο quote γραφει.... ΕΦΟΣΟΝ μπορεις να αποδειξεις οτι τους εχεις ενημερωσει εγκαιρως βεβαια.
    The gr81 .

  7. #7
    Εγγραφή
    27-08-2018
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
    έκανα αίτημα υπαναχώρησης μεσώ του συστήματος τους από την φόρμα επικοινωνίας που έχουν στο site τους , έτσι μου είπε να κάνω μια κοπέλα που μίλησα χτες
    και πήρα και αριθμό αιτήματος μπορώ να αποδείξω κάτι με αυτό?


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Χωρίς τίτλο.png 
Εμφανίσεις:  68 
Μέγεθος:  95,9 KB 
ID: 206969



    θα στείλω και email

  8. #8
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.754
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cris78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    έκανα αίτημα υπαναχώρησης μεσώ του συστήματος τους από την φόρμα επικοινωνίας που έχουν στο site τους , έτσι μου είπε να κάνω μια κοπέλα που μίλησα χτες
    και πήρα και αριθμό αιτήματος μπορώ να αποδείξω κάτι με αυτό?


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Χωρίς τίτλο.png 
Εμφανίσεις:  68 
Μέγεθος:  95,9 KB 
ID: 206969



    θα στείλω και email
    Θεωρω οτι με αυτο εισαι ενταξει. Ας ελπισουμε οτι δεν θα εχεις προβλημα.

    αληθεια εσυ πριν μερικους μηνες ανανεωσες το συμβολαιο σου . Δεν το θεωρησες φυσιολογικο οτι θα εχει πεναλτυ?
    Δεν ειναι οτι λειπουν 2-3 μηνες απο τους 24 ή μερικες μερες. Εδω εχεις ολη την 2ετια μπροστα σου.
    The gr81 .

  9. #9
    Εγγραφή
    27-08-2018
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρω οτι με αυτο εισαι ενταξει. Ας ελπισουμε οτι δεν θα εχεις προβλημα.

    αληθεια εσυ πριν μερικους μηνες ανανεωσες το συμβολαιο σου . Δεν το θεωρησες φυσιολογικο οτι θα εχει πεναλτυ?
    Δεν ειναι οτι λειπουν 2-3 μηνες απο τους 24 ή μερικες μερες. Εδω εχεις ολη την 2ετια μπροστα σου.

    έκανα πατάτα φίλε το ξερω..ελπίζω να ξεμπλεξω σας ευχαριστώ για της απαντήσεις παιδιά αν έχω κάτι νεότερο θα ενημερώσω

  10. #10
    Εγγραφή
    27-08-2018
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
    edit: ενημέρωση χτες 25/09 φάνηκε η αίτηση στην wind μου ήρθε και sms στο κινητό με τον αριθμό της αίτησης και κάλεσα στο 13899 και έκανα αίτημα υπαναχώρησης, για να το σιγουρέψω πήγα και σε ενα κατάστημα wind να κάνω και απο εκεί αιτημα υπαναχώρησης άλλα μου είπε ο υπάλληλος οτι δεν γίνετε να κάνω και άλλο
    γιατί φαίνεται στο σύστημα αυτό που έκανα εχτές τηλεφωνικά, τουλάχιστον βγήκε και κάτι κάλο απο όλη την ταλαιπωρία χτες με πήραν από vodafone και μου έκαναν έκπτωση στο συμβόλαιο μου απο 22 που πλήρωνα στα 17 ευρώ.

  11. #11
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Το 14ημερο σε ποιες περιπτώσεις δεν ισχύει, σε αιτήσεις μέσω φυσικού καταστήματος του νέου παρόχου;

  12. #12
    Εγγραφή
    27-08-2018
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 14ημερο σε ποιες περιπτώσεις δεν ισχύει, σε αιτήσεις μέσω φυσικού καταστήματος του νέου παρόχου;
    δεν ισχύει στην περίπτωση που πας ο ίδιος σε κατάστημα να συνάψεις συμβόλαιο, η αν υπαγραψεις οτι θέλεις να γινει άμεσα η φορητότητα πριν τις 14 μέρες όποτε χάνεις το δικαίωμα υπαναχώρησης

  13. #13
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cris78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ισχύει στην περίπτωση που πας ο ίδιος σε κατάστημα να συνάψεις συμβόλαιο, η αν υπαγραψεις οτι θέλεις να γινει άμεσα η φορητότητα πριν τις 14 μέρες όποτε χάνεις το δικαίωμα υπαναχώρησης
    Ευχαριστώ. Μέσω καταστήματος δεν υπάρχει καθόλου προθεσμία, άπαξ και υπέγραψες τελος;

  14. #14
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ. Μέσω καταστήματος δεν υπάρχει καθόλου προθεσμία, άπαξ και υπέγραψες τελος;
    Καμία, έχει αλλάξει ο σχετικός κανονισμός, παλιότερα είχες 3 ημέρες πριν την ενεργοποίηση.

  15. #15
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Μαλιστα. Τα eShop των παρόχων υποθέτω έχουν 14ημερη;

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας