Σελ. 7 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 2567891217 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 334
  1. #91
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Σας τα δίνουνε όλα στο πιάτο, αποφάσεις, πίνακες και όμως εκεί επιμένετε στην λάθος άποψη.
    Δικαίωμα σας, αυτό που δεν είναι δικαίωμα σας είναι οι προσωπικές επιθέσεις και τα υπονοούμενα πως κάποιος εργάζεται σε πάροχο.

  2. #92
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    The agreement reportedly was signed during Greek Prime Minister Alexis Tsipras

    Ειλικρινά τι δεν κατάλαβες από αυτό

    Σοβαρά τώρα πιστεύω η ZTE είχε βάλει στο μάτι να έπαιρνε η forthnet μερικούς δήμους για vectoring και να σπρώχνε με την μορφή εξοπλισμού δικού της την επένδυση. Όπως ξέρουμε και εάν διάβασες τα προηγούμενα πείρε από ΕΕΤΤ πόρτα άρα και η ZTE κούνησε μαντίλι.
    Η αλήθεια είναι πως στο ελληνικό και αγγλόφωνο ίντερνετ οι πληροφορίες είναι ελάχιστες.

    Αν πας όμως στο κινέζικο γράφει συγκεκριμένα για δίκτυο οπτικών ινών.

    光纤网络融资
    http://gr.mofcom.gov.cn/article/jmxw...02575070.shtml

    Αν τώρα εννοούν στα πλαίσια του FTTC δεν ξέρω τι να σου πω.

  3. #93
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε μπαγάσα σοβαρά έχεις μετοχές σε κανέναν πάροχο η δουλεύεις σε κανέναν πάροχο?

    Γιατί τέτοιο μένος να μας πείσεις δε πήραμε cents όλα από τσέπη με τον κόπο και ιδρώτα μας δεν εξηγείται αλλιώς !!! που να σου έλεγα ότι μαζί φάγαμε το 1 δισ. ευρώ των κονδυλιων κιόλας !!!! (sdkir κάνα δανειακή απο την sdikrnet με 0% επιτόκιο και σε 1200 δωσουλες παίζει ρε άρχοντα?)
    Γιατί τέτοιο κόλλημα ότι ντε και καλά πήραν χρήματα για να φτιάξουν δίκτυα; Και χωρίς αποδείξεις ή τουλάχιστον ενδείξεις;
    Ευθύνη το κάθε κράτους (και της ΕΕ) είναι να υπάρχει το κατάλληλο περιβάλλον για ιδιωτικές επενδύσεις και επεμβαίνουν με οικονομική στήριξη εκεί που χρειάζεται διότι υπάρχει έλλειμμα ενδιαφέροντος παροχής υπηρεσιών.

  4. #94
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας τα δίνουνε όλα στο πιάτο, αποφάσεις, πίνακες και όμως εκεί επιμένετε στην λάθος άποψη.
    Δικαίωμα σας, αυτό που δεν είναι δικαίωμα σας είναι οι προσωπικές επιθέσεις και τα υπονοούμενα πως κάποιος εργάζεται σε πάροχο.
    Με το συμπάθιο δεν έκανα καμια προσωπική επίθεση στο παλικάρι απλά ρώτησα γιατί μου φάνηκε περίεργος ο τρόπος της επιμονης του. Σε καμια πάντως περίπτωση δεν έκανα προσωπική επίθεση το έλεος δηλαδή και δεν το λέω σε σένα sdkir το λέω στον jkoukos αγαπητέ φιλε εάν φάνηκε έτσι λυπάμαι δεν είχα κανένα τέτοιο σκοπό.

    Κατά αλλα το σουβλάκι ήταν νόστιμο πρέπει να βάζει custom αως ντομάτας με μυρωδικά μέσα !!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί τέτοιο κόλλημα ότι ντε και καλά πήραν χρήματα για να φτιάξουν δίκτυα; Και χωρίς αποδείξεις ή τουλάχιστον ενδείξεις;
    Ευθύνη το κάθε κράτους (και της ΕΕ) είναι να υπάρχει το κατάλληλο περιβάλλον για ιδιωτικές επενδύσεις και επεμβαίνουν με οικονομική στήριξη εκεί που χρειάζεται διότι υπάρχει έλλειμμα ενδιαφέροντος παροχής υπηρεσιών.
    Όπως έγραψα και παραπάνω λυπάμαι εάν όντως το πήρες προσωπική επίθεση δεν είχα σκοπό και ειλικρινά σου ζητάω συγγνώμη δεν είχα καμια πρόθεση να χαλαστούμε για λεφτά που εμείς τουλάχιστον δεν πήραμε .

  5. #95
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Προσωπικά δεν το έλαβα ως προσωπική επίθεση αν και είναι παντελώς λανθασμένη η εντύπωση που έχεις και στην πραγματικότητα δεν έχω καμία σχέση με οποιονδήποτε πάροχο.
    Η επιμονή μου έχει να κάνει αποκλειστικά με την δικιά σας επιμονή, να υποστηρίζεται κάτι (που διαβάσατε, ακούσατε ή δεν ξέρω εγώ τι) που δεν στηρίζεται σε πραγματικά δεδομένα.

  6. #96
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά δεν το έλαβα ως προσωπική επίθεση αν και είναι παντελώς λανθασμένη η εντύπωση που έχεις και στην πραγματικότητα δεν έχω καμία σχέση με οποιονδήποτε πάροχο.
    Η επιμονή μου έχει να κάνει αποκλειστικά με την δικιά σας επιμονή, να υποστηρίζεται κάτι (που διαβάσατε, ακούσατε ή δεν ξέρω εγώ τι) που δεν στηρίζεται σε πραγματικά δεδομένα.

    Και χαίρομαι που απάντησες ότι δεν έχεις καμια σχέση αγαπητέ αλλα όπως ειπα και να είχες εγώ πάλι μαζί σου θα ήμουν Αλλα καλά έκανες και απάντησες δεν είναι και τόσο προσωπικό δεδομένο

    Aντε να το δεκτό το άθρο ήταν fake news και δεν δόθηκε το 1 δις και κάτι ψιλά ... όλα καλά

  7. #97
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    To άρθρο δεν είναι λανθασμένο. Αλλά το συμπέρασμα που έχεις είναι, διότι μάλλον δεν γνωρίζεις ή δεν καταλαβαίνεις σε τι πράγμα αναφέρεται.
    Το 1 δις που ισχύει αφορά όλο το σχέδιο 2016-2021 σε πολλές δράσεις που αναφέρονται όλες στο κείμενο που έδωσα, δύο μόνο εκ των οποίων προορίζονται για κατασκευή δικτύων.
    Από το συνολικό ποσό, 200 εκ. αφορούν το Rural και άλλα 195 εκ. το επερχόμενο UFBB. Αυτά είναι τα μόνο προς κατασκευή δίκτυα. Και αυτό είναι αλήθεια.
    Αλλά το ίδιο αλήθεια είναι ότι στο σχέδιο (και στο άρθρο) δεν υπάρχει αναφορά για το SFBB (έγραψα τον λόγο), όπως και τίποτα απολύτως για τα δίκτυα FTTC/H. Δεν θα μπορούσε εξάλλου για όσους γνωρίζουν πότε γίνεται δημόσια χρηματοδότηση.

  8. #98
    Εγγραφή
    14-12-2004
    Μηνύματα
    293
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50 Mbps προσεχως
    ISP
    Wind
    DSLAM
    HOL - ΚΙΛΚΙΣ
    Router
    Pirelli
    Πριν απο λίγο είχα μια επιφώτηση και θα ήθελα να την μοιραστώ μαζί σας......
    Θα ξεκινήσω με το να ευχαριστήσω θερμά του συμμετέχοντες σε αυτό το θέμα... χωρίς εσάς απλώς θα ήταν αδύνατο να το "πιάσω".....
    Τόσο καιρό αναρωτιέμαι και όλο με ένα ΓΙΑΤΙ είμαι ...γιατί το ένα ...γιατί το άλλο....είναι που είμαι και της πιάτσας και απο όπου και να το έπιανα...απλώς δεν....μα δεν με τίποτε.....
    Λοιπον.
    Θα ήθελα να ΣΥΓΧΑΡΩ "αυτούς" που εως τωρα κακολογούσα.....να πω ότι σας βγάζω το καπέλο...να πω ότι είσαστε τζιμάνια...πανέξυπνοι...αετοί....τα λόγια και οι λέξεις απλώς δεν επαρκούν...δηλαδή τέτοια ευφυία ...τέτοια εφευρετικότητα ...είναι κάτι απίστευτα σπάνιο...ΜΠΡΑΒΟ σας...ΜΠΡΑΒΟ σας χ 1000.... το πως σκεφτήκατε ... πως το υλοποιείτε ....σας βγάζω το καπέλο και ελπίζω να είναι αρκετά τα λεφτά που παίρνετε ....τα αξίζετε....μα αρέσει που νόμιζα ότι εγώ "ηξερα" και αυτοί δεν "ξέρουν" ...κούνια που με κούναγε....
    Επειδή έχω μείνει άφωνος - εντυπωσιασμένος ..δεν μπορώ να πω πολλά αυτή την στιγμή....σιχτιρίζω μόνο το γεγονός που δεν είμαι Δημοσιογράφος να γινόμουν φίρμα εν μια νυχτί....
    Λοιπόν...επειδή καλά κάνετε αυτο που κάνετε αλλά εγώ δεν γουστάρω που σέρνομαι ....σας λέω το εξής απλό...σε 1 ΜΗΝΑ θέλω την γραμμή μου να πετάει...δεν ξέρω αν θα "πηδήξετε" το δρομάκι και θα με συνδέσετε ... ή θα μου φέρετε οπτική ίνα...και τα 50 μου φτάνουν..αρκεί να είναι σταθερά....και με χαμηλό Ping.
    Τώρα αν κάποιος Δημοσιογράφος ενδιαφέρεται για μια ζουμερη ιστορία ..σε 1 μήνα + 1 ημέρα περιμένω Pm με email απο εφημερίδα/κανάλι...
    Αυτά τα ολίγα...μπράβο και πάλι μπράβο.......είσαστε Έλληνες με το Ε κεφαλαίο...ο Οδυσσέας θα ήταν περήφανος για σας....

  9. #99
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι το μόνο που θα μπορούσε να σώσει τμήμα της 4thnet είναι μια θυγατρική που θα προσφέρει high speed δίκτυο επιπέδου gbit, δίχως τηλεφωνικό νούμερο σε τιμές χώμα δίχως κόστος τερματισμού κλπ.
    Έξω υπάρχουν τέτοιες ετεριες και πα νε καλά.
    Έχουν κάτι «πλαστελίνες» στην Ν. Σμύρνη εδώ και χρόνια:

    http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-...internet/ftth/

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο ακριβως, αλλα εαν επενδυσει και στην σταθερη ο Μαρινακης, ποιος ξερει ισως γινει κατι πολυ καλο
    Όντως, για «πλυντήριο» φάση δεν είναι άσχημες οι FTTH επενδύσεις. Win-win.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκεί είναι το θέμα εγώ το έχω γράψει και γίνομαι κακός όλοι οι παροχοι δουλέουν για τον ΟΤΕ. Όταν ο ΟΤΕ παίρνει από όλους τους παρόχους ένα καρο χρήμα γιατί κάνουν χρήση το δίκτυο χαλκού του που το χει περάσει εδώ και 30 και 50 χρονια και το πληρώνουν οι παροχοι σαν χρυσό πως διάολο να βγάζουν κέρδος ? Όταν σε μια απλή γραμμή adsl ο ΟΤΕ παίρνει εάν θυμάμαι κάποου μεταξύ 8-10 euro τον μηνα !!! και ο πάροχος δίνει internet δωρεάν αστικά υπεραστικά και 5 ώρες κινητά για να μην φύγεις στο πουλάει 17-18 euro τι κέρδος να έχει? Έτσι τα σπασμένα σταθερή τα βγάζουν κάπως με συνδυαστικά προγράμματα και από την κινητή που δεν πληρώνουν το νταβατζιλίκι στον ΟΤΕ.
    Τα σπασμένα τα βγάζουν όπως στα σύγχρονα AAA video games: με τα εξτραδάκια (DLC/season passes/MTX, δηλαδή κλήσεις φωνής/SMS όπου οι χρεώσεις όλο και ανεβαίνουν όλως τυχαίως).

    Κανείς δεν βγάζει κέρδος από τα βασικό πακέτο ($60). Όποιος το πιστεύει αυτό, έχει μείνει 15 χρόνια πίσω.

  10. #100
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.756
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έγινε από εμένα ένα μικρό edit σε 3 μηνύματα, σε κείμενο που αφορούσε την διαγραφή κάποιων μηνυμάτων, ώστε να επαναφερθούν για να έχει σωστή συνέχεια η συζήτηση.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #101
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1

  12. #102
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Εμα ποσο να την κρατησουν πια

  13. #103
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εδω internet δεν εχει - δε λες το 10 ρι υπηρεσια . Οποτε σε φλομωνουν να παρεις tv cinema / sports . Αλλα σιγουρα ενα πακετο 2play στα 17,90 τοσο δε το αφηνανε ; τι κερδος να εχουν

  14. #104
    Εγγραφή
    18-12-2009
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    739
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Netgear
    Η Ελλάδα ήταν πολύ μικρή χώρα για να έχει 2 πλατφόρμες TV και να μοιράζουν τα αθλητικά. Πριν την κρίση.
    Η Ελλάδα της κρίσης απλα δίνει οξυγόνο μέσω τραπεζικών δανείων σε 1 μισοπεθαμενο.

    Η μόνη λύση ήταν όλα τα αθλητικά σε 1 πλατφόρμα. Όσο κι αν δεν αρέσει αυτό σε κάποιους.

    Πάντως αν κλείσει η συμφωνία με τον Εσκομπαρ των Βαλκανίων εγώ θα πάρω το 60ευρω μου και εφυγα στην άλλη παραλία.
    Σιγά μην βλέπουμε αθλητική μετάδοση κι από τον Τσουκαλά.

    Μπράβο στον Ιβάν που μυρίστηκε την δουλειά κι εφυγε νωρίς.
    Ας ελπίσουμε σε κάτι ανάλογο κι απο τον DPG.

  15. #105
    Εγγραφή
    10-08-2018
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    WEB
    Στον Μαρινάκη η Forthnet με 41 εκατ. ευρώ και «κούρεμα» 80% των δανείων από τις συστημικές τράπεζες

    https://www.documentonews.gr/article...mikes-trapezes

Σελ. 7 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 2567891217 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας